راضی بودی؟

می 11, 2020

راضی بودی؟

۱۱ چیزی که هرگز نباید در ماشین لباسشویی قرار دهید . به ما اعتماد کنید، ارزش این را دارد تا مطمئن شوید هرگز این چیزها را در شستشوی بعدی لباس‌هایتان در ماشین لباسشویی قرار نمی‌دهید.

هیچ‌چیز بدتر از لباس‌های چروک شده و ماشین لباسشویی خراب نیست؛ اما تعمیر ماشین لباسشویی خراب هم داستان دیگری است که می­تواند پرهزینه باشد. برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها اطمینان حاصل کنید که هرگز این چیزها را در ماشین لباسشویی قرار نمی­‌دهید.

سکه

برای همه اتفاق افتاده است. در مغازه‌ی بقالی هستید، پول را نقد پرداخت می‌کنید و بقیه‌ی آن را دریافت کرده و برای جلوگیری از معطل شدن آن را فوراً درون جیب خود قرار می‌دهید و یادتان می رود هنگام قرار دادن لباس در لباسشویی آنها را خارج کنید. سکه ها می‌توانند به دستگاه آسیبی جدی وارد کنند و اگر از فیلتر عبور کنند ممکن است به پمپ تخلیه آسیب وارد کنند. راه‌حل آن است که جیب لباس‌ها را خالی کنید. حتی ممکن است در لوله‌ی تخلیه نیز گیر کنند و مانع از خروج آب و حتی شکستن شیشه‌ی درب دستگاه شوند. یا بدتر اینکه ممکن است به درام آسیب رسانده و مخزن بیرونی را سوراخ کنند که تعمیر آن هزینه بسیار بالایی دارد.

۱۱ چیزی که هرگز نباید در ماشین لباسشویی قرار دهیدشستن پتو با ماشین لباسشویی

پتو

شستن پتو با ماشین لباسشویی : خیلی از خانواده های ما دوست دارند که یک لباسشویی بزرگ داشته باشند تا بتوانند با آن پتو ها را بشویند ولی باید بدانید که هیچ ماشین لباسشویی درب از جلویی با هر ظرفیتی حتی ۱۰ کیلویی برای شستن پتو طراحی نشده اند.

چون در لباسشویی درب از جلو شما وقتی مخزن را با لباس پر میکنید هنگام شستشو و خشک کردن لباس ها داخل محفظه پخش می شوند و یک حالت تعادل به وجود می آید ولی هنگامی که پتو داخل لباسشویی قرار می گیرد اولا که مقدار بسیار زیادی آب به خودش جذب می کند، سنگین می شود و هنگام شستشو و مخصوصا خشک کردن به یک طرف دیگ میچسبد و یک حالت ناتعادلی به وجود می آورد که این باعث خرابی فوری شفت و بلبرینگ ماشین لباسشویی می شود پس این بلا را به سر لباسشویی نیاورید لباسشویی های درب از بالای اتوماتیک مخصوص شستشوی پتو هستند.

۱۱ چیزی که هرگز نباید در ماشین لباسشویی قرار دهید

بیشتر بدانیم : چرا لباس ها داخل ماشین لباسشویی تمیز نمی شوند

لباس‌زیر زنانه

می‌دانیم که خیلی راحت‌تر است که لباس‌های زیرتان را به همراه لباس‌های دیگر درون ماشین لباسشویی بیندازید. متأسفانه این کار هم برای لباس و هم دستگاه ضرر دارد. قلاب و سیم‌های لباس‌زیر ممکن است به لباس‌های دیگر و حتی خودش گیرکرده و باعث پارگی شود، مخصوصاً در مورد سوتین‌های فنردار. همچنین ممکن است به قسمت‌هایی از ماشین گیر کنند و به آن­ها آسیب برسانند. ما هزاران تعمیر ماشین لباسشویی داشته ایم که فنر زیر سوتین مابین دیگ اصلی و دیگ استیل گیر کرده بوده است پس در عوض آن‌ها را با دست بشویید یا در کیف شستشوی لباس‌زیر قرار داده و در ماشین بشویید.

۱۱ چیزی که هرگز نباید در ماشین لباسشویی قرار دهید

کلید

فراموش نکنید که هنگام شستن لباس‌ها کلید را از جیب­ها خارج کنید؛ زیرا مانند سکه‌ها، کلیدها نیز ممکن است باعث خراش انداختن داخل دستگاه و آسیب به درام شوند؛ که همان‌طور که قبلاً گفتیم بسیار پرهزینه است. راه‌حل خالی کردن جیب‌ها است.

بیشتر بدانیم : روش سفید کردن لباس ها ، ملحفه و کتان با لباسشویی

موی حیوانات خانگی

اگر در خانه حیوانی پشمالو دارید این حقیقت را تأیید می‌کنید که موی آن‌ها همه‌جا پیدا می‌شود. روی ژاکت؟ روی فرش؟ ببینید. تمام رختخوابتان؟ دوباره نگاه کنید؛ و بدتر از آن اینکه ممکن است این موها درون ماشین لباسشویی به هم فشرده‌شده و پمپ تخلیه را مسدود کنند.

۱۱ چیزی که هرگز نباید در ماشین لباسشویی قرار دهید

پادری

انداختن پادری درون ماشین لباسشویی مشکل‌آفرین است. درواقع این کار باعث پارگی آن شده و اگر مقدار زیادی از آن از فیلتر عبور کند ممکن است باعث آسیب به پمپ شود.

کفش کتانی

شستن کفش کتانی با ماشین لباسشویی : بااینکه می­توانید کفش‌های کتانی را در ماشین لباسشویی بشویید، اما ممکن است مشکلی بسیار پرهزینه را به دنبال داشته باشد، مخصوصاً اگر پاره شوند. اگر شستن کفش‌هایتان ضروری باشد و بر روی برچسب آن‌ها machine safe (قابل شستشو با ماشین لباسشویی) نوشته‌شده باشد بهتر است کفی کفش را خارج کرده و کفش‌ها را در روبالشی‌های جداگانه یا کیسه مخصوص لباس قرار دهید. سپس آن‌ها را همراه با حوله‌ی حمام بشویید، چون به‌عنوان ضربه‌گیر عمل می‌کنند.

بیشتر بدانیم : چه مقدار لباس در لباسشویی بریزیم ؟

لباس‌های کوچک

لباس‌های کوچک مانند جوراب بچه نیز ممکن است در قسمت‌هایی از دستگاه که دسترسی به آن‌ها مشکل است گیر کنند. این اقلام کوچک می‌توانند از طریق شیار بین لاستیک درب و دیگ وارد مخزن زیر دیگ و لوله‌های دستگاه شوند. هیچ‌کس دوست ندارد آب دستگاه سرریز کند؛ بنابراین این اقلام کوچک را درون کیسه‌ای مخصوص شستشو و تور مانند قرار دهید تا مطمئن شوید امکان خروج آن‌ها وجود ندارد.

۱۱ چیزی که هرگز نباید در ماشین لباسشویی قرار دهید

لباس‌های ضد آب

هنگام شستن لباس‌هایی مانند بارانی یا روکش تشک ، مانند بادکنک آبی پر می­شوند؛ و اگر (این بادکنک آبی) طی سیکل شستشو پاره شود تمامی آب به فضاهای دیگر منتقل‌شده و باعث عدم تعادل و درنتیجه انفجار شدید لباس در دستگاه می­شود.

مواد شوینده‌ی زیاد

با استفاده‌ی زیاد از مواد شوینده لباس‌ها تمیزتر می‌شوند. درست است؟ اما این‌طور نیست. مواد شوینده‌ی اضافی درون مجاری جاپودری و لوله های لاستیکی لباسشویی رسوب می کنند و در طولانی مدت باعث خوردگی و سوراخ شدن لوله ها و حتی مخرن می شوندو ممکن است درون دستگاه و روی لباس‌ها ته‌نشین شده و بوی ناخوشایندی را ایجاد کنند.۱۱ چیزی که هرگز نباید در ماشین لباسشویی قرار دهید

لباس زیاد

ظاهراً آسان‌تر است که تا جایی که می‌توانید لباس‌های بیشتری را درون ماشین قرار دهید ، اما درواقع برای خودتان (یا جیب پولتان) سودی ندارد. وقتی دستگاه را از لباس پر می‌کنید، فضایی برای حرکت لباس‌ها به اطراف و درواقع شستشو نیست و جدای از آن پر کردن بیش‌ازحد دستگاه ممکن است به فنرها و بلبرینگ‌های دستگاه آسیب برساند. در حقیقت، بار بیش‌ازحد یکی از علل اصلی مشکلات ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن است که تعمیرکاران وسایل خانگی با آن روبرو می‌شوند.

در صورت برطرف نشدن خطا از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید

مطالب مشابه: تعمیرات لباسشویی ال جی

[homepichPost]

درج دیدگاه