راضی بودی؟

می 10, 2020

راضی بودی؟

اجازه ندهید که کولر گازی پول‌تان را هدر دهد. از این نکته‌ها استفاده کنید و هزینه‌ی کمتری برای سرد کردن خانه‌تان در این تابستان گرم خرج کنید.

 کاهش هزینه برق کولر گازی در تابستان

استفاده از کولر گازی می‌تواند باعث شود که هزینه قبض برق‌تان سر به فلک بکشد، ولی راه‌های دیگر هم بد نیستند. خوشبختانه‌، چند راه هست که می‌تواند به کولر گازی‌تان کم کند که بهتر کار کند و پول‌تان را در این ماه‌های تابستانی ذخیره کند.

 کاهش هزینه برق کولر گازی در تابستان

1- همسایه‌هایتان را سرد نکنید

اگر خانه‌تان قدیمی است، هوای سرد داخل ممکن است از طریق درب‌های فرسوده، درزهای پنجره، زیر شیروانی با عایق‌بندی ضعیف و دیگر شکاف‌ها به بیرون برود.

بهتر است ابتدا خانه‌تان را از نظر عایق بندی بررسی نمایید. در صورتی که مشکلی در این باره دیدید بهتر است که آن‌ها را برطرف نمایید و از عایق‌بندی خانه یا محل اطمینان حاصل کنید.

برای بررسی عایق‌بندی، در حالی که کولر گازی به مدت کافی روشن بوده، بیرون از خانه، کنار در و پنجره‌ها بیاستید. آیا بیرون آمدن هوای سرد را احساس می‌کنید؟ اگر پاسخ مثبت است، اطراف در و پنجره‌ها دارای درز را عایق‌بندی کنید.

2- از یک ترموستات هوشمند استفاده کنید

بهتر که از یک ترموستات هوشمند استفاده کنید. ترموستات‌های هوشمند می‌توانند گرما و سرما را وقتی شما در خانه نیستند، متعادل کنند و در مصرف انرژی و هزینه صرفه‌جویی کنند. همچنین از قابلیت‌های این نوع ترموستات این است که می‌توانید از طریق اپلیکشن‌های موبایل از راه دور، تنظیمات آن‌ها را تغییر دهید.

3- مطمئن شوید که جای ترموستات درست است

محل قرارگیری ترموستات می‌تواند نقش خوبی در کارکرد صحیح کولر گازی‌تان ایفاء کند. برای مثال، اگر آن را درست کنار پنجره‌ی گرم قرار دهید، کولر گازی مدت بیشتری از نیاز کار خواهد کرد زیرا که فکر خواهد کرد اتاق گرم‌تر از حالت واقعی است.

کاهش هزینه برق کولر گازی در تابستان

4- پرده‌ها را بکشید

پنجره‌ای که نور آفتاب از آن به داخل می‌تابد، نه تنها ترموستات را گرم می‌کند، که خود شما را هم گرم می‌کند. در مدت زمان گرم روز، پرده‌ها را بکشید تا نور آفتاب به داخل نیایید. همچنین این کار باعث می‌شود که هوای سرد به بیرون نشت نکند.

5- از فن استفاده کنید

بعضی وقت‌ها نیاز نیست که درجه‌ی کولر گازی را برای احساس سرمای بیشتر افزایش دهید. مطالعات نشان می‌دهد که استفاده از یک فن می‌تواند دمای احساس شده تا ۱۰ درجه کاهش دهد و این باعث صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در برق مصرفی کولر گازی می‌شود.

6- دما را بالا ببرید

بیشتر مردم فکر می‌کنند که گذاشتن کولر گازی در دمای یکسان وقتی که در خانه نیستند باعث صرفه جویی می‌شود چون که کولر گازی نیازی به کار بیشتر برای دوباره سرد کردن خانه ندارد. این‌طوری نیست. معلوم شده که ارزان‌ترین راه استفاده کولر گازی این است که وقتی خانه نیستید ترموستات را روش نگه دارید.

سیستم‌های کولر گازی در حالت سرعت کامل در مدت زمان طولانی بهینه‌تر کار می‌کنند. بنابراین تنظیم روی دمای پایین‌تر وقتی به خانه برمی‌گردید پول شما را بیشتر از موقعی که وقتی بیرون هستید روشن و خاموش کنید.

 کاهش هزینه برق کولر گازی در تابستان

ترموستات قابل برنامه‌ریزی نگهداشتن کولر گازی در دمای مناسب را خیلی راحت‌تر می‌کند. شما می‌توانید دستگاه را طوری برنامه‌ریزی کنید که وقتی سرکار هستید در دماهای بالاتر کار کند و درست قبل از رسیده شما، خانه را سرد کند.

7- بیشترین دمای قابل تحمل

دمایی که می‌توانید تحمل کنید تنظیم کنید. کوچکترین تغییر در دما می‌تواند صرفه‌جویی زیادی برای شما به دنبال داشته باشد.

می‌توانید هر سال حدود ۱۰ درصد در هزینه‌های سرمایشی با تنظیم ۵ الی ۸ درجه بالاتر برای ۸ ساعت در هر روز صرفه‌جویی داشته باشید.

 کاهش هزینه برق کولر گازی در تابستان

 

[homepichPost]

درج دیدگاه