راضی بودی؟

مارس 31, 2020

راضی بودی؟

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟

چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟ در این مطلب مراحلی که باید برای تمیز کردن فیلتر کولر گازی انجام دهید را توضیح می دهیم. یکی از مهمترین قسمت های هر کولر گازی فیلتر آن است که کار تصویه ذرات معلق هوا را انجام میدهد. اگر به طور مرتب فیلتر کولر گازی خود را تمیز نکنید کثیفی آن باعث خواهد شد تا بهره وری و راندمان کار کولر گازی پایین بیاید زیرا هوای گرمی که به داخل پنل کولر گازی کشیده میشود تا با گذشتن از روی کویل های خنک به هوای خنک و دلچسب تبدیل شود باید برای تمیز شدن و عاری شدن از هر گونه ذرات از این فیلتر ها بگذرد. پس این کار را هر هفته انجام دهید، تمیز کردن فیلترها کار آسانی است و وقت چندانی از شما نمی گیرد.

مراحل تمیز کردن فیلتر کولر گازی

قبل از شروع کار، مطمئن شوید که کولر گازی خاموش است.
چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟
در حالی که دو طرف کولر گازی را گرفتید، پنل جلوی آن را باز کنید. چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟ قسمت جلوی فیلتر را آزاد کنید و بعد کل فیلتر را به آرامی و با دقت بیرون آورید.
فراموش نکنید که باید هر دو فیلتر را برای تمیز کردن در بیاورید. چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟
فیلترها را با کمک یک برس نرم زیر آب بشورید.
قبل از اینکه فیلترها را به سر جای خودشان باز گردانید مطمئن شوید که کامل خشک شده اند.
شروع کنید به جا زدن فیلترها از عقب و بعد از آن قسمت جلویی را جا بزنید.
و در آخر پنل جلوی کولر گازی را ببندید. چگونه فیلتر کولر گازی را تمیز کنیم؟

چگونه فیلتر کولر گازی تمیز کنیم ؟

مرحله اول :
یک چهار پایه خوب انتخاب کنید و زیر پا بگذارید تا دقیقا به پنل داخلی کولرگازی برسید و کاملا بر آن تسلط داشته باشید حال باید قاب روی فیلتر را باز کنید : برای اینکار به سمت چپ و راست پنل نگاه کنید در هر طرف یک فرورفتگی کنار درب و قاب روی فیلتر ها وجود دارد،انگشتانتان را درون این شکاف ها قرار دهید و به آرامی بیرون بکشید تا ضامن های آن آزاد شود و فیلتر را از قاب خارج کنید.
مرحله دوم :
فیلتر را در حمام یا دستشویی زیر آب بگیرید و کاملا بشورید به صورتی که دیگر هیچ گرد و غبار یا لکه ای روی آن باقی نماند برای اینکار نیازی به مواد شوینده برای شستشو ندارید . چگونه فیلتر کولر گازی  تمیز کنیم؟ بعد از شستشو مطمئن شوید که فیلترها به خوبی خشک شده اند و فیلتر را به مکان اصلی خود برگردانید و دریچه را ببندید حال میتوانید با خیال راحت کولر گازی خود را روشن کنید و از هوای مطبوع آن لذت ببرید.

فیلتر هوای کولر گازی را هر چند وقت یکبار تمیز کنیم؟

باید بگوییم این به شرایطی زیر بستگی دارد که آیا: استفاده شما از کولر گازی به چه اندازه ای است و همچنین محیطی که در آن قرار دارید آیا هوایش خیلی آلوده است ؟ اگر استفاده ی شما از کولر گازی بصورت میانگین روزانه بیشتر از ۸ ساعت و آلودگی محیطی شما زیاد است باید هر ۳ هفته یکبار فیلتر کولر گازی را تمیز کنید در غیر اینصورت می توانید ۲ماه یکبار فیلتر هوای کولر گازی راتمیز کنید.
توجه:
نحوه ی باز کردن دریچه کولر گازی بسیار مهم است که در کولرهای مختلف تفاوت جزئی با هم دارند و باید دفترچه ی راهنمای کولر گازی خود را مطالعه کنید تا با این موارد هم آشنا شوید یا اگر نمی دانید اینکار را انجام ندهید،چون بسیاری از افراد با سهل انگاری باعث صدمه زدن به کولر خود شده اند و عواقب آن را در نظر نگرفته اند پس اگر فکر میکنید از پس این کار بر نمی آید از یک تکنسین تعمیر و سرویس کولرگازی کمک بگیرید. امیدواریم این مقاله بسیار ساده در مورد تمیز کردن فیلتر کولر گازی برای شما مفید و کار آمد باشد، خوشحال می شویم نظرات خود را با ما درمیان بگذارید و از تجربه های خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. در صورت نیاز درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با کارشناسان تعمیرکار تماس بگیرید [homepichPost] مطالب مشابه: علت خنک نکردن کولر گازی

یک دیدگاه

  1. […] در مقاله چگونه فیلتر کولرگازی را تمیز کنیم؟ به طور کامل طریقه تمیز کردن فیلتر کولر گازی را بیان […]

درج دیدگاه