راضی بودی؟

می 11, 2020

راضی بودی؟
 

نحوهٔ صحیح بارگیری ماشین لباسشویی

چه مقدار لباس در لباسشویی بریزیم ؟

چه زمانی ماشین لباسشویی بیش ­از­حد پر شده است؟ آیا زمانی که ماشین لباسشویی بار زیادی دارد می‌توان تک‌پوش دیگری را به آن اضافه کرد؟ باید بدانید ظرفیت ماشین لباسشویی چقدر است در غیر این صورت بیش­ ازحد پر می­شود. چه مقدار لباس در لباسشویی بریزیم ؟

ماشین لباسشویی‌ها شبیه هم نیستند. هر دو نوع آن یعنی درب از بالا و درب از جلو لباس‌هایتان را تمیز می‌کنند اما ازنظر بارگیری متفاوت هستند. اگر دستگاه را با بار کمی روشن کنید هم انرژی و هم آب را هدر می‌دهید و اگر آن را بیش­از­حد پرکنید مشکلات زیادی به وجود می‌آید.

چه مقدار لباس در لباسشویی بریزیم ؟

وقتی ماشین لباسشویی را بیش‌ازحد پرکنید لباس‌ها فضایی برای تکان خوردن ندارند، درنتیجه به‌اندازهٔ کافی تمیز نمی‌شوند. همچنین زیپ و دکمهٔ لباس‌ها باهم برخورد کرده و به لباس‌های دیگر گیر می‌کنند. نتیجه اینکه لباس محبوبتان پاره و سوراخ می‌شود.

 

یکی دیگر از خطرات پر کردن بیش­از­حد ماشین لباسشویی گم‌شدن جوراب و لباس‌زیر است. نمی‌دانید لباس‌ها کجا رفته‌اند. اگر ماشین لباسشویی بیش از ظرفیتش پر شود ممکن است لباس‌های کوچک وارد لولهٔ زهکش شوند.

 

علاوه بر خطرات بالا، پر کردن بیش‌ازحد ماشین لباسشویی می‌تواند به دستگاه آسیب برساند. بعد از خیس شدن بار زیاد داخل ماشین وزن بیش‌ازحد آن‌ها ممکن است  به اجزای دستگاه آسیب برساند و فشار وارد شده به موتور  و بلبرینگ ها به حدی می رسد که نیاز به تعمیر پیدا می­کند.

بنابراین چه میزان باری بار اضافه محسوب می‌شود؟

اگر ماشین را کاملاً پرکنید  این بار بیش از ظرفیت آن خواهد بود. ظرفیت ماشین‌ها متفاوت است، بنابراین به راهنمای دستگاه مراجعه کنید، اما طبق یک قاعده لباس‌ها باید به‌صورت آزادانه در ماشین قرار داشته باشند و فاصلهٔ بالای بار از سقف درام باید حداقل ۱۵ سانتیمتر باشد.

چه مقدار لباس در لباسشویی بریزیم ؟

نحوهٔ بارگیری صحیح ماشین لباسشویی درب از جلوی 

این مدل ماشین لباسشویی در مقایسه با ماشین‌های استاندارد و قدیمی اب کمتری مصرف می‌کنند.

  • یک ‌راه برای بارگیری صحیح ماشین لباسشویی‌های درب از جلو این است که لباس‌ها را یکی‌یکی درون آن قرار دهید. با این کار مطمئن می‌شوید که در هم گیر نمی‌کنند.
  • ماشین را در حدی پرکنید که لباس‌ها آزادانه در آن قرار گیرند. لباس‌ها را درون ماشین نچپانید. فضای بالای ماشین را به‌اندازهٔ ۱۵ سانتی متر خالی بگذارید.
  • کف ماشین لباسشویی‌های درب از جلو با آب پر می‌شود و لباس‌ها به اطراف تکان می‌خورند. اگر اقلام سنگینی دارید ابتدا آن‌ها را در ماشین قرار دهید. با این کار آن‌ها مدت بیشتری در تماس با آب و مادهٔ شوینده قرار می‌گیرند.

چه مقدار لباس در لباسشویی بریزیم ؟

برای جلوگیری از پر شدن بیش‌ازحد ماشین لباسشویی از موارد ذکرشده پیروی کنید و از آسیب دیدن لباس‌ها، گم‌شدن جوراب‌ها و تعمیر غیرضروری دستگاه جلوگیری کنید.

 

چه مقدار لباس در لباسشویی بریزیم ؟

نحوهٔ بارگیری صحیح ماشین لباسشویی استاندارد درب از بالا

این مربوط به همزن دستگاه است که در مرکز قرار دارد و لباس‌ها را درون درام تکان می‌دهد. ریختن متوازن لباس‌ها پیرامون هم زن باعث عملکرد کامل دستگاه می‌شود. بار نامتوازن باعث لرزش‌های شدیدی می‌شود که حتی باعث تکان خوردن دستگاه شده و درنتیجه هزینهٔ تعمیر بالایی به دنبال خواهد داشت.

 

نکات مهمی که باید به خاطر بسپارید:

  • تا جایی که می‌توانید لباس‌ها را به‌صورت یکنواخت در اطراف همزن قرار دهید.
  • برخلاف باور رایج پیچاندن ملحفه و حوله به دور همزن باید این اقلام را در دو طرف همزن قرار دهید تا توازن بار حفظ شود.
  • بهتر است لباس‌های کوچک و بزرگ را باهم داخل ماشین بریزید. با این کار عملکرد دستگاه افزایش می‌یابد.

چگونه ماشین لباسشویی درب از بالای را به‌طور صحیح بارگیری کنیم؟

در اینجا برخی از تفاوت‌های میان ماشین لباسشویی ال جی با بازدهی بالا و ماشین لباس‌شویی‌های استاندارد ارائه‌شده است: مدل‌های با بازدهی بالا (همان‌طور که از نامشان پیداست) آب کمتری مصرف می‌کنند و معمولاً همزن مرکزی ندارند.

 

برای جلوگیری از پر کردن بیش‌ازحد ماشین لباسشویی به موارد زیر توجه کنید:

  • به‌جای ریختن لباس‌ها در وسط ماشین آن‌ها را در کناره‌های همزن بریزید. با این کار تی‌شرت و لباس‌های جین به اطراف حرکت می‌کنند و تمیز می‌شوند.
  • اگر ماشین را از لباس پرکنید بار اضافه پیدا می‌کند. ۶ اینچ از بالای ماشین را خالی بگذارید.
  • لباس‌های کوچک و بزرگ را باهم داخل ماشین قرار دهید. این کار به حفظ توازن بار کمک می‌کند.
  • برای اطلاعات تعمیرات لباسشویی ال جی و لباس شویی ال جی با ما تماس بگیرید.

[homepichPost]

درج دیدگاه