راضی بودی؟

می 22, 2020

راضی بودی؟

چرا ظروف آلومینیومی را نباید در ماشین ظرفشویی شست؟

چرا ظروف آلومینیومی را نباید در ماشین ظرفشویی شست؟

بیشتر ظرف‌ها، قابلمه‌ها و ماهیتانه‌ها را می‌توان با خاطری آسوده در ماشین ظرفشویی شست. با این وجود، ظروفی که مناسب برای شستشو در ماشین ظرفشویی نباشند رنگ‌شان از بین می‌رود یا لکه‌دار می‌شوند. گرمای شدیدی که ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف تولید می‌کند همراه با شوینده‌ی خورنده ظاهر ماهیتابه‌های آلومینیومی را کدر می‌کند. سطوح این نوع ماهیتابه‌ها برای شستشو در محیط داخل ماشین ظرفشویی بسیار ظریف هستند.

چرا ظروف آلومینیومی را نباید در ماشین ظرفشویی شست؟

انواع آلومینیوم

ماهیتابه‌های آلومینیومی روکش‌دار ظاهری خاکستری دارند که به‌راحتی در ماشین ظرفشویی آسیب می‌بینند. ماهیتابه‌هایی که با ریخته‌گری آلومینیم تولید شده‌اند ضخیم‌تر و سنگین‌تر هستند، ولی این‌ها هم ظاهری ظریف دارند که مناسب برای شستشو در ماشین ظرفشویی نیستند. به‌عنوان قانون کلی، نباید هیچ نوع ماهیتابه آلومینیومی را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید. با اینکه از بین رفتن رنگ ظروف تأثیری بر کارایی‌شان ندارد، اما برای بعضی‌ها استفاده از ظروف زیبا تجربه‌ی آشپزی‌شان را افزایش می‌دهد. با گذشت زمان، حتی بدون شستن ماهیتابه‌های آلومینیومی در ماشین ظرفشویی، باز هم روی‌شان لک خواهد افتاد، در حالیکه داخل ماشین ظرفشویی این فرآیند سرعت می‌گیرد.

توصیه

تولید‌کنندگان روی بسته‌بندی قید می‌کنند آیا ماهیتابه‌ها مخصوص شستشو در ماشین ظرفشویی هستند یا خیر. همیشه طبق دستور‌العمل پیش بروید. امکان دارد در وهله‌ی اول آسیب وارده به ماهیتابه‌های آلومینیومی مشهود نباشد، چون خراب شدن یا کدر شدن سطح آن زمان می‌برد. این یعنی ممکن است یکبار ماهیتابه را داخل ماشین ظرفشویی بشویید و بعد فکر کنید برای اینکار مناسب است. با این حال، ادامه‌ی اینکار باعث کدر شدنش خواهد شد.

محیط

آب در ماشین ظرفشویی تا ۹۵ درجه سانتیگراد گرم می‌شود. این گرما برای حل کردن شوینده و پاک کردن روغن و کثیفی روی کثیف‌ترین ظروف ضروری است. خود مادّه‌ی شوینده ماشین ظرفشویی هم اغلب از مواد شیمیایی قوی ساخته شده است. ترکیب این مواد شیمیایی با آب داغ ظاهر ابری روی ماهیتابه‌های آلومینیومی به جا می‌گذارد که پاک کردنش سخت است.

چرا ظروف آلومینیومی را نباید در ماشین ظرفشویی شست؟

شستشوی مناسب

ماهیتابه‌های آلومینیومی را که مخصوص ماشین ظرفشویی نیستند در سینک آشپزخانه با شوینده ملایم و آب ولرم بشویید. مگر اینکه تولید‌کننده مانعی ندیده باشد، در غیر اینصورت از اسکاج‌های زبر یا کاردک سخت برای تمیز کردن ماهیتابه‌های ظریف استفاده نکنید، چون این قبیل وسایل روی ماهیتابه خش می‌اندازند یا روکش غیر چسبنده‌اش را از بین می‌برند. بعد از شستشو، ظرف را کاملاً آب بکشید. اسیدهایی مثل آب لیمو هم برای خلاصی از لکه‌های روی آلومینیوم مفید هستند.

مشکل لکه‌ها

برای تمیز کردن غذای سوخته یا روغنی، با استفاده از کفگیر پلاستیکی یا اسفنج هر چقدر که می‌شود این مواد را از روی ظرف جدا کنید. برای مواد غذایی که تمیز کردن‌شان واقعاً دشوار است از قاشق چوبی استفاده کنید. بعد از این مرحله، ماهیتابه را پر از آب داغ کنید و تا یک ساعت آن را رها کنید. با استفاده از آب صابونی گرم و اسفنج شستشو را تمام کنید و سپس برای جلوگیری از لک افتادن و کدر شدن ظرف با گذشت زمان، آن را خشک کنید.

استفاده از خدمات ما :

اگر ماشین ظرفشویی شما به سرویس دوره ای نیاز دارد و یا شستشو را به درستی انجام نمی دهد و روی ظروف خش و لکه های سفید میبینید، یا هرگونه تعمیرات دیگر میتوانید با دفتر خدمات تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی    تعمیرکار  تماس بگیرید تا همکاران ما در کمترین زمان با مناسب ترین قیمت سفارش تعمیرات ماشین ظرفشویی شما را انجام دهند.

توجه داشته باشد که رفع خش داشتن ظروف ، لکه های سفید و سرویس سالیانه ماشین ظرفشویی نیاز به یک متخصص حرفه ای دارد، از این رو ما با داشتن متخصصان حرفه ای این کار را برای شما به طور تخصصی و با ضمانت انجام میدهیم .

درج دیدگاه