5/5 - (1 امتیاز)

جولای 5, 2022

5/5 - (1 امتیاز)

نصب دوربین مدار بسته

مراحل نصب دوربین مدار بسته متعدد هستند و بایستی بر اساس استانداردهای تعریف شده در این حوزه و محل مورد نظر دوربین را نصب نمود.

به گزارش ایسنا،بنابراعلام آموزشگاه فنی پارس، امروزه نصب دوربین مدار بسته به شدت مورد استقبال قرار گرفته و در بسیاری از مراکز استفاده از آنها به عنوان یک الزام معرفی شده است.

نیاز گسترده جامعه امروزی باعث شده که به صورت گسترده از دوربین های مداربسته در مراکز مختلف استفاده شود به همین دلیل افرادی که در جستجوی شغل مناسب هستند می‌توانند با کسب مهارت های لازم برای نصب دوربین مدار بسته کسب درآمد داشته باشند. ما در ادامه این متن مراحل نصب دوربین مدار بسته را معرفی می‌کنیم.

[readMore]سیم کشی دوربین مداربسته[/readMore]

تهیه نقشه اولین گام از مراحل نصب دوربین مدار بسته

در اولین مرحله باید با توجه به نقشه منطقه مورد نظر یک نقشه برای اجرای دوربین های مداربسته طراحی کرد. با کمک این نقشه ها می‌توان نصب را در مدت زمان کوتاه‌تری انجام داد و همچنین تخمین مناسبی از ابزار و لوازم مورد نیاز داشت. همچنین اگر ابعاد پروژه زیاد باشد، می‌توان با استفاده از این نقشه، کار را تقسیم کرد، و در مدت کوتاه‌تری امورات نصب را انجام داد.

انتخاب تجهیزات مناسب، دومین گام

پس از اینکه نقشه مورد نظر تهیه شد می‌توان با استفاده از مختصات آن در مورد هر یک از لوازم و میزان مورد نیاز را تخمین زد و نسبت به تهیه آنها اقدام کرد. توصیه می‌کنیم در تهیه تجهیزات دقت و توجه خاصی به خرج داده و تا حد امکان آنها را از بهترین مدل‌ها و برندها تهیه کنید. هر چه کیفیت دوربین های مداربسته بیشتر باشد، تصاویر ضبط شده دارای کیفیت بالاتری هستند.

تعیین محل نصب تجهیزات سومین گام

آموزش نصب دوربین مدار بسته را با  سومین مرحله ادامه می دهیم. برای این کار باید با توجه به نقشه تهیه شده، محل مناسب برای نصب تجهیزات مختلف از جمله دوربین‌ها، کابل‌ها و دستگاه‌های DVR و غیره را انتخاب کرد.

در واقع انتخاب محل یکی از مهمترین مرحله های نصب دوربین های مداربسته به شمار می رود، اگر در این مورد توجه خاصی انجام نشود، حتی با دوربین های خاص نیز نمی‌توان بازدهی مناسب را دریافت کرد.

از طرفی اگر دوربین ها و یا تجهیزات به صورت اصولی و در مکان مناسب نصب نشوند، سارقین به راحتی می‌توانند به آنها دسترسی داشته و با اختلال در آنها امورات خود را انجام دهند.

[readMore]اتصال دوربین مداربسته به تلوزیون[/readMore]

به همین دلیل باید در انتخاب مکان مناسب نهایت دقت و توجه را به خرج داد و فاصله‌های لازم را برای ایمنی آنها رعایت کرد. برای مثال باید دوربین‌ها و مدارها در نقاط بالایی نصب شوند تا دسترسی به آنها به راحتی امکان پذیر نباشد.

نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته

کابل‌کشی و برقراری مدارها، چهارمین گام

بسته به نوع دوربین‌ها و سیستم کاری آنها بایستی از کابل و مدار خاص آنها استفاده شود. اولین حالت که عموما در نصب دوربین‌های مداربسته مورد استفاده قرار می‌گیرد، مدار آنالوگ یا اچ دی است.در این حالت دوربین‌ها به وسیله کابل‌های RG۱۱، RG۶، RG۵۹ متصل می‌شوند و اتصالات دوربین و برق آن به دستگاه DVR انجام می‌شود.

 اما اخیرا استفاده از دوربین های تحت وب نیز انجام می‌گیرد. برای اجرا و نصب این دوربین‌های مداربسته، به دوربین‌های تحت شبکه یا همان آی پی، NVR و همچنین سوئیچ شبکه نیاز است. در این شیوه دوربین‌ها تصاویر دریافتی را با کمک کابل‌های Cat۶، Cat۵e، Cat۵ و غیره به سوئیچ شبکه و دستگاه NVR منتقل می‌کنند.

حالت سوم نصب دوربین مدار بسته نیز مدارها و کابل کشی آنها نیز کاملا به صورت بی سیم انجام می‌شود. در این حالت یک شبکه اینترنتی محلی راه اندازی می‌شود و دوربین‌ها و گیرنده‌ها با کمک آن کار ارسال و دریافت و ذخیره سازی تصاویر را انجام می‌دهند. اگر محیط مورد نظر بزرگ و گسترده بود می‌توان با این شیوه کار نصب دوربین‌های مداربسته را انجام داد.

[readMore]تعمیر دوربین مدار بسته[/readMore]

اجرای تنظیمات، آخرین گام

برای انجام این مرحله باید از نصب صحیح دوربین‌ها مطمئن بود و بر اساس مدل و برند دوربین‌ها از نرم‌افزارهای خاص آنها استفاده شود تا بتوان تصاویر آنها را روی یک نمایشگر و یا حتی تلفن همراه هوشمند خود دریافت و ذخیره نمود. در این مرحله همچنین می توان زاویه دید دوربین‌ها را نیز تنظیم کرد.

چگونه دوربین‌ها و سیستم‌های امنیت خانگی باسیم و بی‌سیم را خودمان نصب کنیم.

نصب یک سیستم نظارت ویدیویی برای خانه به آن پیچیدگی نیست که تصورش را می‌کنید. حتی اگر برای اولین بار است که سیستم امنیت خانگی خود را درست می‌کنید. ۵ قدم پیش‌رو نصب کردن دوربین‌های خانگی بی‌سیم و باسیم را مانند آب خوردن می‌کند.

نکته : برای نصب سیستم ویدیویی خانگی بی‌سیم،‌ توصیه می‌شود که قبل از نصب در داخل و یا خارج، تنظیمات وای‌فای خود را انجام دهید.

[readMore]راهنمای خرید دوربین مداربسته[/readMore]

به دنبال مکانی بگردید که در آن دوربین‌ها یک دید خوب و منبع تغذیه پایدار دارند.

این اولین قدم مهم برای این‌که خودمان سیستم امنیت خانگی‌مان را نصب کنیم است. وقتی که به‌دنبال مکان مناسب برای قراردادن دوربین‌تان هستید، به موارد زیر توجه کنید:

  • دوربین‌تان را در ارتفاع بالایی نصب کنید تا مطمئن شوید که دید بازتر و بهتری دارد. برای کاهش هزینه، تا جایی که می‌توانید از تعداد دوربین‌های کمتری برای پوشش ورودی‌ها استفاده کنید.
  • دوربین را در جایی قرار دهید که خارج از دسترس دزدها، متجاوزان و حتی بچه‌های بازیگوش است.
  • از قرار دادن مستقیم دوربین به سمت منبع نور خودداری کنید. مستقیم رو به منبع نور بودن باعث می‌شود تا عکس‌ها و ویدیو‌های گرفته‌شده کمی کم‌نور ثبت شوند.
  • دوربین‌ها را در نزدیکی یک منبع تغذیه قرار دهید. حتی دوربین‌های بی‌سیم هم به یک منبع تغذیه نیاز دارند.
  • قلاب مورد نیاز برای نصب را در زیر شیروانی قراردهید. این کار از دوربین‌های امنیتی خارجی در مقابل شرایط متغیر و شدید آب و هوایی مراقبت می‌کند.
  • بهتر است که دوربین‌های امنیتی زیر پنجره‌ها نصب نشوند. وگرنه ممکن است به خاطر بازتاب نور فروسرخ عکس‌ها و فیلم‌ها پرنور ثبت‌ شوند.
  • از نصب دوربین‌ها در مایملک همسایگان، دستشویی و یا مکان‌هایی که مردم از داشتن یک حریم شخصی مناسب لذت می‌برند، خودداری کنید.
[readMore]ویژگی دوربین مدار بسته دام[/readMore]

درج دیدگاه