راضی بودی؟

می 13, 2020

راضی بودی؟

نحوه صحیح چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی

چیدمان ظروف د رماشین ظرفشویی ال جی

فکر می‌کنم برای شما هم پیش آمده که برای اینکه از شر شستشوی کوهی از ظرف‌های کثیف خلاص شوید، بخواهید ماشین ظرفشویی همه ظرف‌ها را برای شما برق بیندازد. به همین دلیل سعی می‌کنید تمام ظروف را در دستگاه قرار دهید، تا از دردسر چیدن دوباره ظرف‌ها داخل ماشین ظرفشویی و یا از شست و شو با دست خلاص شوید. اما بهتر است بدانید که چیدمان غلط در ماشین ظرفشویی و یا بیش از حد قرار دادن آنها، باعث شستشو و یا عملکرد نامناسب در ماشین ظرفشویی می‌شود، که علاوه بر تمیز نکردن کامل آن‌ها ممکن است مشکلاتی را برای دستگاه شما بوجود بیاورد. در ادامه با ما همراه باشید تا روش صحیح چیدمان ظروف در ماشین ظرفشوییرا به شما آموزش دهیم.

نکاتی که باید قبل از چیدمان ظروف در ماشین  ظرفشویی رعایت کنید

چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی

 1. بهتر است مطمئن شوید که به اندازه کافی ظرف کثیف برای شسشتو وجود داشته باشد، تا ارزش انرژی برقی و آبی که ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن آن‌ها استفاده می‌کند را داشته باشد. به علاوه، کم بودن تعداد ظروف در ماشین ظرفشویی تاثیری در شستشوی ظروف و عملکرد ماشین ظرفشویی شما نخواهد گذاشت.
 2. قبل از چیدمان باقی مانده‌های غذا را از روی ظرف‌ها پاک کنید. اما در ماشین‌های امروزی نیازی به آبکشی ظروف قبل از چیدن آن‌ها درون دستگاه وجود ندارد. به علاوه، اگر ظرفی دارید که غذا در آن سوخته است، ابتدا باید مواد سوخته و چسبیده به ظرف را از بین برده و بعد در ماشین ظرفشویی قرار دهید.
 3. فراموش نکنید که از ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف آلومینیومی، مسی، طلا، نقره و یا آبکاری شده استفاده نکنید، چون ممکن است به آن‌ها آسیب برساند.
 4. اشیاء ساخته شده از برنج، برنز، چوب یا چینی با تزیینات طلا را درون دستگاه قرار ندهید.
 5. به طور کلی ظروف غیرمقاوم دربرابر حرارت ، دارای تزیینات فلزی و روکش دار، چدنی، رنگ شده یا ظروف سفال دارای لایه طلا، ظروف دست ساز چوبی یا استخوانی، ظروف پلاستیکی که قابلیت قرار دادن در ظرفشویی را ندارند و ظروف آهنی یا مستعد زنگ زدن را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید.
 6. توجه داشته باشید که برخی از ظروف پلاستیکی و پیرکس، به خاطر جنسشان گرما را جذب نمی‌کنند به همین دلیل بعد از شستشو لکه آب روی آن‌ها باقی می‌ماند.در انتها نیز پیشنهاد می‌کنیم

چه ظروفی را در سبد پایینی ماشین ظرفشویی

ما در این قسمت از مقاله، نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی در طبقه پایین دستگاه را بیان می‌کنیم و علاوه بر آن نحوه چیدن قابلمه در ماشین ظرفشویی را توضیح خواهیم داد.

 • سبد تحتانی محل مناسبی برای قرار دادن ظرف غذاخوری، بشقاب، کاسه، قابلمه و درب قابلمه است.
 • بشقاب‌ها را در قفسه پایین قرار دهید. روی بشقاب‌ها به سمت وسط باشد. این کار به این دلیل است که آب‌پاش‌ها و قطعات چرخشی ماشین ظرفشویی بتواند به طور کامل ظرف را تمیز کند و آب به تمام قسمت‌های ظروف برساند.
 • ظرف‌های خیلی بزرگ مانند دیس‌های بزرگ و تخته آشپزی را باید در کناره‌ها و عقب دستگاه قرار داد تا مانع از جریان آب و شوینده نشوند.
 • ظروف پخت و پز و قابلمه‌ها را روبه پایین و در جهت بازوی اسپری قرار دهید.
 • ظروفی که انتهای آنها گود است باید به صورت مورب قرار گیرند تا آب به راحتی تخلیه شده و همچنین به راحتی خشک شود .

سبد پایینی ماشین ظرفشویی ال جی

کدام ظرف‌ها را در سبد بالایی ماشین ظرفشویی  بگذاریم؟

نحوه قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی در سبد بالایی چگونه است؟

 • بهتر است موارد ظریف نظیر پیشدستی، فنجان، لیوان و ظروف پلاستیکی مخصوص ماشین ظرفشویی را در سبد بالایی قرار دهید.
 • لیوان‌ها، فنجان‌ها و کاسه‌های کوچک را برعکس و در قفسه بالا قرار دهید.همچنین، آن‌ها را به هم نچسبانید. در غیر این صورت آب به بین لیوان‌ها نمی‌رسد و حتی ممکن است لیوان‌ها در اثر برخورد با هم بشکنند.
 • لیوان‌ها را طوری در ماشین قرار دهید که پایه آن‌ها با آب فشان برخورد نکند.

چیدمان ظروف درسبد بالایی ماشین ظرفشویی ال جی

طریقه استفاده از سبد قاشق و چنگال در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن قاشق چنگال در ماشین ظرفشویی چگونه است؟ یک سبد مجزا برای قاشق و چنگال وجود دارد که باید در طبقه پایین قرار گیرد. برای استفاده بهتر ازسبد قاشق چنگال ماشین ظرفشویی، می توان آن را به دو نیم تقسیم کرد. برای جدا کردن، سبد ماشین ظرفشویی ال جی را به دو جهت مخالف بکشید. بعضی از ماشین‌های ظرفشویی ال جی طبقه‌ای مجزا برای قاشق و چنگال دارند.

قاشق‌ و چنگال‌ها را طوری درون دستگاه قرا بدهید که دسته آن‌ها رو به پایین باشد. اما دسته چاقوها باید رو به بالا باشد تا در هنگام بیرون آوردن آن‌ها به دستتان آسیب نرسد. قاشق‌ها و چنگال‌ها را بصورت دو به دو، رو به بالا و پایین گذاشته تا خیالتان از بابت چرخش آب و تمیز شدن هرکدام راحت شود.

سبد قاشق و چنگال ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه شروع به کار ماشین ظرفشویی

بعضی از مدل‌ ‌های ماشین های ظرفشویی کلید استارت ندارد و با بستن درب، دستگاه شروع به کار می کند. بهتر است قبل از انتخاب برنامه مقداری درب دستگاه باز باشد تا راحت‌تر بتوان برنامه را انتخاب کنید و سپس درب را ببندید. به همین دلیل بعد از چیدمان صحیح ظروف در این مدل‌های ظرفشویی قبل از اینکه درب را ببندید برنامه متناسب با ظروفتان را انتخاب کنید.

نحوه شروع به کار ماشین ظرفشویی ال جی

برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی چه کنیم؟

بهترین راه‌حل استفاده از بوگیر مخصوص ماشین ظرفشویی می‌باشد. درصورتی که بوی داخل دستگاه برطرف نمی‌شود حدود یک فنجان سرکه‌ی سفید داخل یک کاسه بریزید و در سبد بالا قرار دهید  و برنامه‌ی ECO یا AUTO انتخاب کنید تا یک مرحله شستشو بدون ظرف انجام گردد. البته ما در مقاله‌ی ترفندهای از بین بردن بوی بد ماشین ظرفشویی به طور کامل به راه‌حل‌های رفع این موضوع پرداخته‌ایم.

بوی بد ماشین ظرفشویی ال جی

نکته پایانی

در این مقاله سعی داشتیم تا راه‌های کامل صحیح چیدمان ظروف و نحوه گذاشتن ظرف در ماشین ظرفشویی را به شما آموزش دهیم. همیشه با رعایت کردن نکات کاربردی و با داشتن اطلاعات کافی می‌توانید به بهترین شکل از محصول خود استفاده کنید. مهم‌ترین اصل برای اینکه به عمر دستگاه‌هایمان کمک کنیم و از تعمیر ماشین ظرفشویی جلوگیری کنیم، این است که هر 6 ماه یکبار سرویس دوره‌ای محصولاتمان را جدی بگیریم. ما همواره درتعمیرکار  سعی داریم با برقراری شرایطی استفاده از محصول را برای مشتریانمان راحت و لذت بخش‌ کنیم. اگر در هنگام کار با دستگاهتان با مشکلاتی مواجه شدید، تکنسین‌های متخصص هو پیچ برای رفع مشکل محصول شما در کم‌ترین زمان کنارتان خواهند بود. همچنین اگر مشکل یا سوالی در این رابطه داشتید، خوشحال می‌شویم آن را در نظرات برای ما بنویسید تا به شما کمک کنیم.

درج دیدگاه