5/5 - (1 امتیاز)

آوریل 14, 2020

5/5 - (1 امتیاز)

دکمه روشن / خاموش (START/STOP) یا ( on /off )

این دکمه همانند سایر دکمه های تعبیه شده در لوازم برقی و خانگی وظیفه روشن و خاموش کردن کردن را به عهده دارد. تنها باید این نکته را بدانید که در کولرهای گازی کولر زمانی که روشن می شود دقیقا مطابق با آخرین تنظیماتی که خاموش کرده اید روشن می شود.

دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه  (MASTER CONTROL) یا (Operation Mode Selection) یا (Mode)

برای اینکه انتخاب کنید کولر گازی در چه وضعیتی کار کند باید این دکمه را فشار دهید با هر بار فشار دادن این دکمه میتوانید کولر گازی را در یکی از ۵ حالت اصلی قرار دهید. این پنج حالت عبارتند از : میتوان گفت دکمه MODE اصلی ترین دکمه و پر کاربردترین دکمه در ریموت کنترل کولر گازی می باشد. با استفاده درست از این دکمه می توانید از ۵ حالت اصلی  کنترل کولر گازی استفاده کنید. در اغلب کولر های گازی این ۵ حالت یکسان می باشند و کار با کنترل تفاوت زیادی با هم ندارند . نشان ها و تصویر های استفاده شده بر روی این دکمه با هر بار زدن در نمایشگر  ریموت آیکون مخصوص آن حالت نشان داده می شود و در نظر داشته باشید که بسته به نوع برند کولر گازی این صفحات نمایش با هم تفاوت دارند. عملکرد کنترل کولر گازی میتسوبیشی

FAN

حالت پنکه که در این وضعیت فقط هوا را جا به جا میکند در این حالت کمپرسور روشن نمی شود.

COOL

حالت سرمایش ، در تابستان با روشن کردن در این وضعیت کمپرسور در حالت سرما سازی روشن می شود و هوای داخل اتاق خنک میشود.

DRY

این حالت برای جذب بیشتر رطوبت هوا از محیط می باشد و برای مواقع شرجی بودن هوا به کار می رود.

HEAT

این حالت برای گرمایش در زمستان می باشد با روشن کردن در این حالت کولر گازی باد گرم تولید می کند.

AUTO

حالت اتوماتیک در این حالت بسته به دمای تنظیم شده توسط شما به طور اتوماتیک حالت کار کولر را خودکار کولر تعیین خواهد کرد. در حالت های بالا که دکمه مد را فشار می دهید در بعضی از مدل ها به همین حالت نام حالت های کار نوشته می شود ولی در بعضی از مدل های دیگر به جای نام حالت یک شکل نمایش داده می شود. در حالت FAN عکس یک پروانه پنکه در حالت COOL عکس یک برف در حالت DRY عکس یک قطره آب در حالت HEAT عکس یک خورشید  و در حالت AUTO عکس A یا فلش چرخشی عملکرد کنترل کولر گازی میتسوبیشی آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی ( اسپیلت )

دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق (Room Temperature Setting) یا temp

دکمه مخصوص تنظیم درجه برودت و یا حرارت اتاق می باشد. بهترین دمای نرمال  ۲۲ درجه  تا ۲۵ درجه قرار دهید. این بهترین میزان دما برای فعالیت بدن بدون اینکه سرد و یا گرم باشد می باشد.

دکمه انتخاب سرعت فن(Indoor Fan Speed Selector) :

:. معمولا با این دکمه میتوانید حالت های مختلفی را انتخاب کنید، این دکمه معمولا میتواند در یکی از چهار حالت قرار بگیرد:  ۱-کم ۲-متوسط ۳-زیاد و ۴-نامنظم (کوهستانی).

دکمه (Jet Cool) یا  (Turbo)

دکمه JET COOL یک گزینه برای خنک سازی محیط با سرعت بالا می باشد. با انتخاب این قابلیت دستگاه به تمام قدرت شروع به کار می کند تا هوای اتاق را تا دمای مورد نظر فورا کاهش دهد. TURBO نیز قابلیتی است که دستگاه را مجبور می کند تا در ۳۰ دقیقه بدون در نظر گرفتن دمای محیط اقدام به پرتاب باد خنک در محیط بکند و بعد آن دوباره به حالت نرمال بازگردد. از این دکمه ها در زمان هایی استفاده می شود که معمولا کولر خاموش بوده و دمای محیط به شدت گرم شده و نیاز به تهویه و خنک سازی فوری می باشد.

دکمه Swing برای تعیین جهت دمپرها به منظور تعیین جهت باد.

SWING یا سوئینگ یک حالت شناور و نامنظم به حرکت پره های تعیین سمت باد کولر می دهد. در این حالت پره ها بصورت مدام ، بالا و پایین و چپ و راست می روند تا هوای خنک را به همه جای اتاق برساند.

دکمه روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer).

با استفاده از این گزینه می توانید کولر را در حالت زمان سنج قرار دهید و به آن زمان بدهید.

دکمه تنظیم زمان سنج (Time Setting):

با استفاده از این کلید میتوانید زمان خاموش و روشن شدن کولر در ساعات آینده را تنظیم کرد.

دکمه تنظیم / توقف ساعت زمان سنج (Timer Set / Cancel):

با فشوردن این دکمه میتوانید تنظیمات خاموش و روشن کولر گازی را ریست کنید تا در آن زمان های تعیین شده کولر خاموش و روشن نشود.

دکمه خاموش شدن خودکار (Sleep Mode Auto):

از این دکمه برای خاموش شدن کولر پس از مدتی مثلا زمانی که در خانه نیستید و یا می خواهید بخوابید استفاده کنید.

دکمه جریان هوا (Air Circulation Button):

این گزینه جریان هوا بدون سرمایش و گرمایش را ایجاد می کند.

دکمه کنترل درجه حرارت اتاق(Room Temperature Checking):

این دکمه در واقع به شما دمای فعلی اتاق را نشان می دهد

دکمه روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما(Plasma) :

بعضی از کولرهای گازی دارای فیلترهای تصفیه هوا می باشند. این فیلتر ها انواع مختلفی دارند و به دلیل جلوگیری از انتشار آلاینده ها در هوا در کولر گازی تعبیه می شوند. این فیلتر با حذف عوامل آلرژی زا، باکتریها، ویروسها، قارچ ها، بوهای نامطبوع و گرد و غبار، هوای اتاق را به طور کامل تصفیه و مطبوع می‌کند. دکمه روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما به شما این قابلیت را می دهد که این گزینه را روشن و خاموش کنید. مثلا اگر در اتاق خانه از یک دستگاه تصفیه هوا بهره می برید دیگر شاید کاربرد این گزینه لزومی نداشته باشد و با این دکمه آن را خاموش می کنید. عملکرد کنترل کولر گازی میتسوبیشی در نظر داشته باشید هر دستگاه کولر گازی از فیلتر مخصوص به خود بهره می برد. پس در زمان تعویض باید نوع متناسب با کولر گازی خود را خریداری کنید.

دکمه کنترل جهت وزش افقیHorizontal Air Flow Direction Control

در برخی از دستگاه های کولر گازی برای کنترل جهت وزش باد بوسیله کنترل این قابلیت ایجاد شده است.

دکمه ریست (RESET )

این دکمه برای ریست کامل ریموت کنترل کولر گازی می باشد مخصوصا مواقعی که ریموت کنترل هنگ کرده و هیچ حالتی کار نمی کند این دکمه بسیار ریز توری طراحی شده که شما حتما باید با یک شیء نوک تیز مانند خلال دندان فشار دهید تا کنترل ریست شود.

فعال و غیر فعال کردن قفل کودک کنترل کولر گازی

در بیشتر مدل ها کلید مثبت و منفی را با هم فشار داده و چند ثانیه نگه دارید تا فعال و یا غیر فعال شود. عملکرد کنترل کولر گازی میتسوبیشی

کنترل همه کاره

اگر کنترل کولر گازی شما خراب شده و یا اینکه آن را گم کرده اید اگر نتوانستید آن را با یک مدل مانند کنترل قبلی جایگزین کنید، میتواند از این نوع کنترل استفاده کنید ، به این صورت می باشد که در کنترل همه کاره میتوانید این نوع ریموت را با تمام کولر گازی های تمام برندها و مدل های مختلف ست کنید تا از این بعد برای تنظیم کولر گازی از این کنترل استفاده کنید، و از لحاظ کارایی هیچ تفاوتی با مدل اصلی ندارد.

نرم افزار کنترل کولر گازی

شما در بعضی از برند ها میتوانید نرم افزار ریموت کنترل کولر گازی را دانلود کنید و کولر گازی را با این نرم افزار از طریق گوشی تلفن همراه کنترل کنید. در صورت نیاز درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با کارشناسان تعمیرکار تماس بگیرید [homepichPost] مطالب مشابه: تعمیر کولر گازی میتسوبیشی  

درج دیدگاه