1/5 - (1 امتیاز)

می 17, 2020

1/5 - (1 امتیاز)

چرا دیواره‌های یخچال داغ هستند؟

علت داغ شدن بدنه و دور درب یخچال و ساید بای ساید چیست : کندانسور یخچال فریزر که در پشت یخچال برای خنک کردن گاز یخچال طراحی شده‌اند در مدل‌های جدید مقداری از طول این لوله‌ها را در کنار و دور درب یخچال عبور داده‌اند. تا گرمای آن باعث جلوگیری از تشکیل رطوبت بر روی دیواره‌های داخلی نزدیک درب یخچال و فریزر شوند. این آموزش کلی می‌باشد و برای تمامی برندهای یخچال مانند ال جی، سامسونگ، بوش، آاگ، دوو، کندی، ایندزیت، کنوود، بکو، آریستون، سینجر، وستینگهاوس، توشیبا، ویرپول، جنرال الکتریک، هیمالیا، امرسان، الکترواستیل، وست پوینت، هایسنس، بهی، آرچلیک، بلومبرگ، فریجیدر، اسنوا و غیره کارایی دارد.

علت داغ شدن بدنه و دور درب یخچال

چرا دیواره‌های یخچال بیش از حد داغ شده‌اند؟

اگر دیواره‌های یخچال بیش از حد داغ باشد یعنی بدنه دور درب یخچال فریزر یا ساید بای ساید گرمای بسیار بالای داشته باشد، مشکل می‌تواند از چند مورد باشد که ما علت و رفع عیب آن را توضیح می‌دهیم. مهم نیست برند یا مدل یخچال شما چیست این مطلب برای تمای یخچال فریزر‌ها مشترک می‌باشد.

۱- ورود حجم بالای مواد غذایی

اگر شما خرید هفتگی انجام داده و در یک مرتبه حجم بالایی از مواد غذایی را به یخچال اضافه کرده‌اید باعث می‌شود کمپرسور برای خنک کردن این مواد غذایی مدت زمان بیشتری را کار کند و به همین خاطر لوله‌های کندانسور و دور درب گرمای بیشتری تولید می‌کنند.

علت داغ شدن بدنه و دور درب یخچال

راه حل: توصیه می‌کنیم در این هنگام درب یخچال فریزر را تا مدت زیادی باز نکنید. چون با باز کردن درب یخچال سرمای زیادی را از دست می‌دهد و دوباره مجبور به کار بیشتر می‌شود پس تا رسیدن به دمای نرمال و خاموش شدن اتوماتیک یخچال تا حد امکان درب‌ها را باز نکنید.

توجه: هنگام خرید هفتگی برای اضافه کردن مواد غذایی ابتدا قبل از باز کردن درب یخچال آنها را دسته‌بندی و مرتب کنید تا برای اضافه کردن مواد غذایی درب یخچال زیاد باز نماند و سرمای زیادی از دست ندهد.

۲- فاصله کم یخچال با دیوار پشت

لوله‌های کندانسور  که در پشت یخچال قرار دارند در فرایند گردش گاز بسیار گرم می‌شوند برای خنک شدن کویل‌های کندانسور باید گردش و جریان هوا بصورت مطلوب وجود داشته باشد، اگر یخچال از طرفین و پشت خیلی به دیوار و کابینت چسبیده باشد گردش هوا برای خنک شدن کندانسور به خوبی صورت نمی‌گیرد و باعث گرم شدن کندانسور و لوله‌های دور درب می‌شود.

راه حل: فاصله یخچال از دیوار پشت حداقل ۱۵ سانتی‌متر و فاصله یخچال از طرفین با یخچال یا کابینت حداقل ۴ سانتی‌متر را رعایت کنید.

علت داغ شدن بدنه و دور درب یخچال

۳- کثیفی کندانسور یخچال

به مرور زمان گرد و غبار روی کویل‌های کندانسور جمع می‌شود و مانع از تبادل گرما و خنک شدن کندانسور می‌شود و این امر نیز می‌تواند موجب داغ شدن بیش از حد کندانسور و لوله دور درب یخچال می‌شود.

راه حل: برای حل این مشکل باید کویل‌های کندانسور کاملا تمیز شوند ما در مطالب قبلی طریقه تمیز کردن کندانسور را توضیح داده‌ایم.

پیشنهاد می‌کنیم برای حل بسیاری از این قبیل مشکلات هر سال سرویس دوره‌ای یخچال را توسط تکنسین تعمیرات یخچال انجام دهید.

استفاده از خدمات ما:

اگر یخچال فریزر شما به هر دلیلی مشکل دارد و به سرویس دوره ای نیاز دارد، یا اینکه می‌خواهید رفع گرمای بیش از حد کندانسور آن توسط یک تکنسین متخصص انجام شود. می‌توانید با دفتر خدمات تعمیر و سرویس یخچال فریزرتعمیرکار تماس بگیرید تا همکاران ما در کمترین زمان با قیمت مناسب سفارش تعمیرات یخچالشما را انجام دهند.

علت داغ شدن بدنه و دور درب یخچال

توجه داشته باشد که رفع گرمای بیش از حد کندانسور و دور درب یخچال نیاز به یک متخصص حرفه‌ای دارد، از این رو ما با داشتن متخصصان حرفه‌ای این کار را برای شما به طور تخصصی و با ضمانت انجام می‌دهیم.

درج دیدگاه