راضی بودی؟

می 11, 2020

راضی بودی؟
علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

دلیل تمیز نشستن ماشین لباسشویی اتوماتیک : لباس‌هایی که در ماشین لباسشویی تمیز نمی‌شوند، زحمت اضافی در روند شستشو ایجاد می‌کنندراهنمای عیب‌یابی که در زیر ارائه شده‌است مرسوم‌ترین علت‌های خوب نشستن و تمیز نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی را بیان می‌کندبخش تعمیر وسایل خانگی ما دارای تکنیسین‌هایی است که در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی تعلیم دیده‌انداین مرکز شب‌ها و تعطیلات آخر هفته نیز مشغول به‌کار است، بنابراین اگر به‌کمک نیاز دارید، همین امروز تماس بگیرید.

تمیز نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی

مشکل احتمالی ۱تنظیمات اشتباه برنامه شستشو

تنظیمات اشتباه در برنامه شستشو منجر به تمیز نشدن لباس‌ها می‌شودبه دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید تا جزئیات بیشتری از تنظیمات هر برنامه را متوجه شویدهمچنین به‌کمک دفترچه می‌توانید نحوه صحیح تنظیم الگوهای شستشو را در کنترل پنل یاد بگیریدبرچسب راهنمای شستشو که بر روی لباس قرار دارد را به‌خوبی بخوانید تا برای شستشوی آن از برنامه مناسب با دمای مناسب استفاده کنید، برخی از لباس‌ها به آب سرد و برخی دیگر مثل پارچه‌های کتانی و حوله‌ها به آب گرم نیاز دارندشاید لازم باشد که مشخصات ماده شوینده را نیز بررسی کنید،‌ برخی از شوینده‌ها در آب سرد و برخی دیگر در آب گرم به‌خوبی عمل می‌کنند.

پیشنهاد ما :

بهترین برنامه برای شتشو لباس های روزمره برنامه synthetic یا mix با درجه آب ۴۰ می باشد، اگر لباس ها خیلی کثیف هستند و یا شما خیلی حساس هستید برای تمیزی بیشتر میتوانید درجه آب را تا ۶۰ درجه بالا ببرید ولی در نظر بگیرید که لباس ها در این درجه شاید آسیب ببینند.

مشکل احتمالی ۲پرشدن بیش از حد مخزن

ماشین لباسشویی شما دارای سنسوری برای تشخیص سطح آب است که از پرشدن بیش از حد لباسشویی جلوگیری می‌کنداگر داخل مخزن لباس زیاد باشد، آب کافی در آن برای شستشو و تمیزشدن مطلوب جمع نمی‌شودتمیزی لباس‌ها در صورتی اتفاق می‌افتد که لباس‌ها بتوانند به‌راحتی در مخزن حرکت کننددر یک چرخه لباسشویی که بیش از اندازه پرشده است، لباس‌ها درهم می‌پیچند، گره می‌خورند و یا به‌طور ثابت در کف مخزن باقی می‌مانند.

علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

پیشنهاد ما :

مهم نیست که لباسشویی شما چند کیلویی است چون شما نمیتوانید هر بار لباس ها را وزن کنید و داخل لباسشویی بریزید، پس برای شستشوی لباس های روزمره تان باید مخزن لباسشویی را تا حدی پر کنید که به اندازه جای یک دست فضای بالای مخزن خالی باشد . میتوانید برای جزئیات بیشتر مطلب نحوهٔ صحیح بارگیری ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

تمیز نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی

مشکل احتمالی ۳مشکلات ناشی از ماده شوینده

ماده شوینده باید با مدل ماشین لباسشویی شما هماهنگ باشددر راهنمایی که توسط سازنده منتشر شده است، نوع ماده شوینده‌ای که مناسب دستگاه است مشخص شده‌ استاگر شما از یک ماده شوینده معمولی استفاده می‌کنید و ماشین لباسشویی شما کارایی خوبی ندارد و یا ماده شوینده بیش از حد در دستگاه کف تولید می‌کندبه‌جای اینکه لباسشویی به تمیز شدن لباس‌هایتان کمک کند، کف اضافی موجب می‌شود که اصطکاک بین لباس‌ها کم شودسایش لباس‌ها روی هم نکته‌ای کلیدی در تمیز شدن لباس‌هاستهمچنین کف بیش از حد منجر به نشتی آب نیز می‌شودبهترین پودر ماشین لباسشویی پودری است که کف کمتری داشته باشد از پودر هایی استفاده کنید که آنزیم دارند .

صابون‌های پودری به زمان بیشتری برای حل‌شدن در آب نیاز دارندهمچنین این نوع شوینده باید قبل از پرشدن لباسشویی و پیش از روشن‌شدن لباسشویی، به داخل خود مخزن وارد شوندبا این روش این شوینده زمان کافی برای حل‌شدن را خواهد داشتاگر از صابون‌های پودری به مقدار زیادی استفاده شود، روی لباس‌ها رد باقی می‌گذاردبرای اطلاع از جزئیات بیشتر در این زمینه به راهنمای نگهداری از ماشین لباسشویی که ارائه کرده‌ایم، مراجعه نمایید.

مشکل احتمالی ۴خرابی المنت لباسشویی

در همه مدل‌های ماشین لباسشویی یک المنت برای گرم شدن آب در درون خود لباسشویی نصب شده است، تا از رسیدن دما به حد مطلوب اطمینان حاصل شوداگر آب گرم در دسترس نباشد، لباس‌هایی که برای تمیز شدن به آب گرم یا داغ نیاز دارند در حد نرمال تمیز نمی‌شوندمطمئن شوید که در صفحه کنترل، تنظیمات مربوط به دمای شستشو را به‌درستی انجام داده‌ایدسپس زمانی که آب شروع به پرکردن مخزن کرد، وهنگام شستشو با دقت دمای آب را بسنجید.

برای بررسی و سنجیدن دمای آب در ماشین لباسشویی با درب جلو کار دشواری استبا این حال، اگر با لمس درب جلویی و شیشه لباسشویی احساس گرما در آب نکردید، ممکن است که المنت لباسشویی دچار مشکل شده باشد.

علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

پیشنهاد ما :

شما برای حل این مشکل خرابی المنت حتما باید با مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا آنها برای تست و تعویض المنت ماشین لباسشویی یک تکنسین ماهر به محل شما اعزام نمایند.

علت تمیز نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی

مشکل احتمالی ۵مخزن داخلی کثیف لباسشویی

برای تمیز شدن لباس‌ها، خود ماشین لباسشویی باید تمیز باشدبا گذشت زمان، جرم، روغن، کرک و کثیفی در ماشین لباسشویی جمع می‌شوداین آلودگی‌ها در حین شستشو نیز به لباس‌ها منتقل می‌شودبا استفاده از یک چراغ قوه به‌دقت داخل مخزن را بازرسی کنیدمخزن را بو بکشیداگر بوی کپک یا هر چیز نامطبوعی را احساس کردید، ماشین نیاز به شستشوی داخلی و سرویس دوره ای داردهمچنین یک دستمال کاغذی حوله‌ای بر روی دیواره مخزن بکشید، اگر دستمال کثیف شد، قطعاً ماشین لباسشویی نیاز به تمیزکاری دارد.

مشکل احتمالی ۶لکه‌های سرسخت

ماشین لباسشویی برای از بین بردن گرد و غبار، عرق و بوهای نامطبوع از لباس‌ها فوق‌العاده عمل می‌کنداما در مورد برخی از لکه‌ها، قبل از شستشو باید از محلول‌های کمک شستشو استفاده کرددر دفترچه راهنما ممکن است در مورد نحوه پاک‌کردن برخی از لکه‌ها مانند لکه خون و اثر چمن روی لباس مطالبی ارائه شده باشدبرخی از لکه‌های خاص مانند لکه گریس یا نوشیدنی‌ها نیاز به شستشوی بیشتری دارنددر حالت کلی در مواجه با لکه‌های سرسخت، از گرم‌ترین برنامه شستشو برای الیاف مورد نظر استفاده کنید، زمان شستشو را افزایش دهید و اطمینان پیداکنید که لکه قبل از خشک‌شدن لباس از روی آن پاک شده‌استلکه‌ها پس از خشک‌شدن به سختی از روی لباس پاک می‌شوند.

علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

بیشتر بدانیم: آیا میتوان وایتکس داخل ماشین لباسشویی بریزیم؟

مشکل احتمالی ۷محفظه الیاف گرفتگی دارد 

توجه: این مشکل برای لباسشویی های درب از بالا می باشد.

برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی محفظه‌ای برای جمع‌آوری الیاف و پرزهایی دارند که از لباس‌ها کنده می‌شوددر حین شستشو، این محفظه پرزها را جمع می‌کنداگر این محفظه دچار گرفتگی شود یا عیبی پیدا کند، مقدار زیادی از الیاف و پرزهای خیس بر روی لباس‌ها باقی می‌گذاردرنگ این الیاف معمولاً خاکستری روشن یا استخوانی استاین الیاف حتی پس از شستشوی دوباره لباس از روی آن به‌سختی پاک می‌شوندبرای حل مشکل باید محفظه پرزها جدا شود و به‌خوبی تمیز شود.

به دفترچه راهنمای شرکت سازنده ماشین لباسشویی مراجعه کنید و اگر چنین بخشی در ماشین لباسشویی وجود دارد، موقعیت آن را شناسایی کنیداگر به دفترچه راهنما دسترسی ندارید، شاید بتوانید از اینترنت دانلود کنید.

اگر درب ماشین لباسشویی شما از بالا باز می‌شود و دارای بخش چرخان مرکزی است، ممکن است محفظه پرز در داخل بخش چرخان قرار داشته باشدپوشش بالایی را بردارید و به‌داخل آن نگاهی بیندازیدمحفظه پرد در پایین محفظه چرخان قرار می‌گیردهمچنین ممکن است که این بخش را در زیر حلقه بالاییِ مخزن لباسشویی بیابیدبرخی از ماشین‌های لباسشویی صفحه‌ای برای جذب پرزها بر روی پمپ تخلیه دارند،‌ اما اگر این قسمت نیز دچار گرفتگی شود، ماشین لباسشویی در هنگام تخلیه آب دچار مشکل می‌شودبه بخشی که در رابطه با ماشین لباسشویی با عدم تخلیه آب است مراجعه کنید و راه‌حل تمیز کردن فیلتر پمپ مسدود را مطالعه نمایید.

علت تمیز نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی

پس از تعیین موقعیت محفظه پرز، آن را از دستگاه جداکنید و در آب گرم و صابون به‌خوبی بشوییدقبل از اینکه این بخش را در ماشین لباسشویی نصب کنید از خشک‌بودن کامل آن اطمینان حاصل نماییدمطمئن شوید که درب این محفظه بسته است و آسیبی در آن وجود نداردپس از اینکه این بخش کاملاً تمیزشد، دوباره لباس‌ها را بشویید.

بیشتر بدانیم: روش های خاص از بین بردن انواع لکه ها از روی لباس

مشکل احتمالی ۸لباسشویی حرکتی ندارد یا نمی‌چرخد

علاوه بر وجود آب و مواد شوینده، فراهم‌شدن شرایط دیگری هم برای تمیز شدن لباس‌ها لازم استلباس‌ها باید به حد کافی روی هم سابیده شوند، این کار یا باید با دست انجام شود و یا توسط چرخش لباسشویی صورت گیرداگر لباسشویی حرکتی ندارد و محفظه آن نمی‌چرخد، لباس‌ها طبیعتاً تمیز نمی‌شوند.

استفاده از خدمات ما :

اگر ماشین لباسشویی شما به هر دلیلی مشکل دارد و به سرویس دوره ای نیاز دارد، یا اینکه میخواهید رفع مشکل تمیز نشستن لباس ها در ماشین لباسشویی توسط تکنسین متخصص انجام شود. میتوانید با دفتر خدمات تعمیر و سرویس لباسشویی تعمیرکارتماس بگیرید تا همکاران ما در کمترین زمان با مناسب ترین قیمت سفارش تعمیرات لباسشویی شما را انجام دهند.

[homepichPost]

درج دیدگاه