راضی بودی؟

می 22, 2020

راضی بودی؟

شناسایی یخچال اصلی و تقلبی (تمامی برندها)

در این روز ها بازار گرم لوازم خانگی بخصوص یخچال فریزر بسیار داغ است و افراد سودجو منتظر همین لحظات هستند تا از این فرصت استفاده کرده و یخچال تقلبی را به عنوان یخچال اصلی بفروشند. این مورد یخچال‌های تقلبی بیشتر در بازارهای شهرهای مرزی هستند که به مغازه‌های داخل شهرستان‌ها نیز کشیده شده‌اند.

ما در این مطلب بسیار مختصر یک راه کلیدی را به شما آموزش می‌دهیم تا بتوانید یخچال اصلی را از یخچال تقلبی تشخیص دهید، مهم نیست که شما می‌خواهید یخچال چه برندی را خریداری کنید فقط کافی است مورد زیر را مد نظر بگیرید تا بتوانید خرید درستی را تجربه کنید.

چگونه یخچال اصلی و تقلبی را تشخیص دهیم؟

افراد متقلب یخچال‌های معمولا ایرانی را که کیفیت بدنه خوبی دارند را انتخاب می‌کنند و به شهرهای مرزی برده و آنجا با تعویض بسته‌بندی و تعویض لوگو و برند روی بدنه یخچال و حتی تعویض سلفن‌های وکیوم روی بدنه یخچال آنها را به یخچال‌های برندهای معروف دنیا مانند بوش، جنرال الکتریک، مابه، ویرپول، بلومبرگ، ال جی، سامسونگ و غیره … تبدیل می‌کنند.

شناسایی یخچال اصلی و تقلبی (تمامی برندها)

و یا ساید بای سایدهای ایرانی و یا چینی را با تعویض لوگو، لیبل و سلفون وکیوم و حتی کنده کاری روی بدنه و موتور یخچال که این کار را با دستگاه لیزر انجام می‌دهند آنها را به برندهای آمریکایی و اروپایی تبدیل می‌کنند و با قیمت‌های بالایی به فروش می‌رسانند.

پس سرتان با لیبل و یا حک … Made in  کلاه نرود

به این توجه کنید که معمولا هیچ شرکت اروپایی و یا آمریکایی روی تولیدات خود مانند یخچال عکس پرچم کشورشان را نصب نمی‌کنند ولی اگر به یکی از بازارهای مرزی سر بزنید می‌بینید همه لیبل‌های فیک بسیار زیبا با پرچم آن کشور درست کرده‌اند و روی لوازم خانگی مانند یخچال و لباسشویی چسبانده‌اند. مثلا لیبل پرچم آلمان را با برند بوش طراحی کرده‌اند و روی محصولات فیک تبدیل شده بوش نصب کرده‌اند.

پس شما گول این برچسب‌های زیبا را نخورید

یکی از محبوب‌ترین برندهای لوازم خانگی بوش می‌باشد که یک شرکت آلمانی است که در جهان شهرت بسیار بالایی دارد. که همین باعث شده متقلبین بیشترین مانور را روی همین برند می‌دهند و یخچال‌های فیک با شباهت ظاهری مختصر را انتخاب می‌کنند و با تعویض لوگو، کارتن و بسته‌بندی جدید به این برند تبدیل می‌کنند. البته برندهای مورد علاقه دیگری مانند ال جی، سامسونگ، جنرال الکتریک، ویرپول، آرچلیک و غیره نیز هستند که آنها هم به همین شکل مورد سو استفاده قرار می‌گیرند.

شناسایی یخچال اصلی و تقلبی (تمامی برندها)

پس گول شباهت مختصر ظاهری را نخورید

راه اصلی شناسایی یخچال اصلی و تقلبی

تنها یک راه برای شناسایی یخچال اصلی از یخچال فیک یا تقلبی وجود دارد. با این همه کارهایی که برای جلوه دادن یک یخچال فیک به جای اصلی مانند تعویض بسته‌بندی و تعویض لوگو و برند می‌دهند فقط یک راه برای تشخیص باقی می‌مانند. اینکه شما می‌توانید با سرچ برند و مدل دقیق یخچال در گوگل یخچال مورد نظرتان را پیدا کنید. حتما به انگلیسی سرچ کنید.

با سرچ مدل و برند یخچال به لاتین معمولا اولین گزینه‌هایی که گوگل پیشنهاد می‌کند سایت اصلی همان برند است که شما می‌توانید با باز کردن و مشاهده عکس اصلی آن مدل متوجه بشوید که یخچالی را که شما انتخاب کرده‌اید آیا اصلی است یا تقلبی.

شناسایی یخچال اصلی و تقلبی (تمامی برندها)

اگر با سرچ مدل یخچال در برند مورد نظر آن را در سایت اصلی پیدا نکردید فورا انتخاب‌تان را عوض کنید و از آن مغازه خارج شوید. اگر با سرچ مدل آن را پیدا کردید عکس مدل اصلی یخچال را با مدل داخل مغازه کاملا چک کنید از پایین‌ترین نقطه یخچال یعنی پادری تا بالای یخچال را مطابقت دهید، شکل دستگیره ها شکل دیسپلی یا همان نمایشگر و جایی که در نمای یخچال قرار گرفته است تعداد دکمه‌ها روی نمایشگر را مدنظر داشته باشید

در کل تمام مشخصات را با مدل انتخابی‌تان مقایسه کنید، اگر دقیقا همان مدل است خریدتان را انجام دهید.

توصیه‌ی ما برای خرید یخچال اصل

همیشه از فروشگاه‌های معتبر همان برند مد نظرتان با گارانتی اصلی خرید کنید ولی اگر همچین مغازه‌ای در دسترستان نیست و یا به شهر های مرزی و بازار آنجا مراجعه کرده‌اید همان لحظه‌ای که در فروشگاه هستید چند دقیقه وقت بگذارید و مدل مورد نظرتان را سرچ کنید. در این برحه از زمان که اینترنت در همه جای کشورمان در دسترس است این کار بسیار ساده شده است.

امیدواریم این مطلب برای شما یادآوری خوبی باشد. شما میتوانید هر گونه سوالی در رابطه با تعمیر لباسشویی ال جی داشتید با ما تماس بگیرید

درج دیدگاه