5/5 - (1 امتیاز)

سپتامبر 8, 2022

5/5 - (1 امتیاز)

آیا ماشین ظروشویی‌ روشن نمی‌شود؟ آیا به هنگام شستن ظروف هنوز ردپای غذای مانده را بر روی ظروف مشاهده می‌کنید؟ آیا در داخل محفظه آب باقی می‌ماند؟ آیا درب ماشین ظرفشویی بسته نمی‌شود؟ و … اگر احساس می‌کنید که ماشین ظرفشویی به خوبی قبل کار نمی‌کنید وقت آن رسیده که به فکر تعمیر و سرویس آن بیفتید. سرویس ماشین ظرفشویی ال جی به منظور رفع ایراد باید در نمایندگی این برند انجام بگیرد. تکنسین مربوطه با استفاده از تجهیزات مخصوص و یا استفاده از دانشی که دارند ابتدا به بررسی ایردات فنی می‌پردازند سپس با مشخص شدن عیب، سعی می‌کنند که به بهترین شکل ممکن آن را رفع نمایند.

ماشین ظرفشویی مانند هر وسیله دیگر، دچار یکسری خرابی و نواقص می‌گردد طوری که عملکرد خود را در شستن ظروف از دست می‌دهد، از این رو تنها راهکار، تعمیر و سرویس است. اگر قطعه معیوب شود مورد تعمیر قرار می‌گیرد. برخی مواقع خرابی به حدی است که تنها راه تعویض قطعه می‌باشد. قطعاتی که در دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند باید اصل باشند تا بتوانند به خوبی گذشته کار نمایند. اگر می‌خواهید که از ماشین ظرفشویی‌تان تا سال‌های زیادی استفاده کنید و بتوانید از فواید آن نهایت بهره را ببرید سرویس به موقع و دوره‌ای آن را فراموش نکنید.

[readMore]سرویس ظرفشویی بوش[/readMore]

سرویس ماشین ظرفشویی ال جی در تهران

برای تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی ال جی می‌توانید به نمایندگی این برند در تهران و یا سایر نقاط کشورمان مراجعه نماید. وجود شعب متعدد این برند در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران کار تعمیر و سرویس را برای متقاضیان بسیار راحت نموده است. در هر کدام از این شعب، شاهد حضور تکنسین‌هایی هستیم که با سال‌ها تجربه در زمینه تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی ال جی، بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

تعمیر و سرویس باید به موقع انجام شود. چنانچه ماشین ظرفشویی‌تان به خوبی کار نمی‌کند بهتر است که سریعا آن را برای تعمیر به سرویس‌کاران نشان دهید. بارها و بارها دیده شده که یک مشکل جزیی و ساده در این نوع از دستگاه‌ها منجر به ایراداتی بسیار وسیع‌تر شده است. از آنجایی که هر برند ویژگی خاص خود را دارد، تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی ال جی نیز باید نزد نمایندگی و یا تعمیرگاه‌هایی که تبحر لازم جهت تعمیر این برند را دارند انجام بگیرد. تکنسین این قبیل از تعمیرگاه‍‌ا از آنجایی که آشنایی کامل با مشخصات فنی و طراحی داخلی ماشین ظرفشویی ال جی را دارند به طور ماهرانه و کاملا تخصصی می‌توانند عیب انواع مدل را تشخیص و بدون نقص آن را تعمیر نمایند. تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی شامل بررسی قطعات مهم و کاربردی همچون موتور، برد، تایمر و … می‌باشد.

[readMore]ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی[/readMore]

چه زمانی باید ماشین ظرفشویی ال جی را مورد تعمیر و سرویس قرار داد؟

دستگاهی که نیاز به سرویس و تعمیر دارد از قبل یکسری علائم را نشان می‌دهد در واقع با ظاهر شدن این علائم متوجه خواهیم شد، ماشین ظرفشویی دارای نقصی در عملکرد است. عدم آبگیری، وجود غذا و لکه بر روی ظروف، سر و صدا، روشن نشدن دستگاه، خشک نشدن ظروف، بسته نشدن درب، عدم تخلیه آب و … از جمله علائمی هستند که می‌توان به خراب شدن دستگاه پی برد.

این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده که بسیاری از افراد و یا حتی تعمیرکاران مبتدی قادر به تعمیر و سرویس آن نیستند. سرویس‌کار باید اشراف کامل به ساختار ماشین ظرفشویی و همچنین قطعات آن را داشته باشد تا بتواند ضمن شناسایی صحیح عیوب اقدام به تعمیر و سرویس نماید. سرویس ماشین ظرفشویی ال جی موارد متعددی از جمله تعویض یا تعمیر قفل درب، موتور، هیتر، پمپ تخلیه، واشر درب، بازوی سپری، لاستیک درب، محفظه مواد شوینده و … را در بر می‌گیرد.

سرویس ماشین ظرفشویی ال جی

سرویس ماشین ظرفشویی ال جی

رایج‌ترین خرابی‌ها در ماشین ظرشویی ال جی

ال جی یکی از معتبرترین برندهای حال حاضر دنیا در زمینه لوازم خانگی است. سازندگان این برند موارد متنوعی را به بازار عرضه نموده‌اند که ماشین ظرفشویی محصولی کاربردی می‌باشد. در ساخت این دستگاه از بهترین قطعات به کار رفته و از بالاترین فناوری‌ها برخوردار است اما در برخی مواقع در عملکرد آن یکسری مشکلات ریز و درشت به وجود می‌آید که سریعا باید مورد سرویس قرار بگیرد. از رایج‌ترین انواع مشکلات برای ماشین ظرفشویی ال جی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

[readMore]نحوه عیب یابی ماشین ظرفشویی[/readMore]

روشن نشدن

یکی از متداول‌ترین انواع مشکلات، می‌توان به عدم روشن شدن دستگاه اشاره نمود. برق، برد، سوئیچ درب، قفل درب و لوله تخلیه از جمله مواردی هستند که در صورت اختلال در عملکردشان، موجب روشن نشدن ماشین ظرفشویی ال جی می‌شوند. از این رو، در صورت مواجه شدن با مشکل روشن نشدن بایستی مواردی را که اشاره نمودیم مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرند.

نشت آب

نشت آب نیز در ماشین ظرفشویی بسیار رایج است. این مشکل می‌تواند در پی اختلال در درب ماشین ظرفشویی ایجاد گردد. چنانچه درب دستگاه ترک بردارد و یا واشر درب فرسوده و پاره شود می‌تواند موجب نشت آّب از دستگاه و خیس شدن کف آشپزخانه گردد. البته علاوه بر درب نحوه چیدن ظروف، پر کردن بیش از حد دستگاه و سوراخ بودن شیلنگ در نشت آب از دستگاه نیز دخیل هستند.

تمیز نشدن ظروف

از دیگر مشکلاتی که بایستی تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی ال جی را سریعا انجام داد، وجود لکه بر روی ظروف پس از اتمام کار شستشو است. دلایل زیادی برای آن وجود دارد اما بیشتر از نظر مواردی مانند شیر برقی، شیر آب، شیلنگ ورودی، بازوی آب پاش و دیچه ورودی باید مورد ارزیابی قرار بگیرد. هر کدام از مواردی که اشاره نمودیم به نوعی می‌توانند موجب تمیز نشدن ظروف شوند. به عنوان مثال، بازوی آب پاش اگر به ظروف برخورد کند مانع از شسته شدن تمیز ظروف می‌گردد.

سر و صدای غیر معمول

ماشین ظرفشویی ال جی در هنگام شستشوی ظروف، اندکی صدا تولید می‌کند اما اگر صداها غیر معمول و آزار دهنده باشند می‌تواند علت را در مواردی همچون گیر کردن ظروف شکسته در تیغه، خراب شدن پروانه و خرابی بلبرینگ باز دانست.

[readMore]سرویس لباسشویی ال جی[/readMore]

ایراد در برنامه شستشو

از دیگر دلایلی که تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی باید انجام بگیرد اختلال در برنامه شستشو است. چنانچه در تایمر مشکلی به وجود آید، در زمان شستشو اتصال جریان برق به قسمت‌های مختلف دستگاه با اختلال مواجه می‌گردد در نتیجه برنامه شستشو ظروف نیز به درستی صورت نمی‌پذیرد.

بوی سوختگی

یکی از عمده دلایل وجود بوی سوختگی را می‌توان در ژلاتینی که بر روی برد قرار دارد بررسی نمود. این ژلاتین در اثر کار کردن زیاد و گرم شدن می‌تواند حالتی فاسد شدن به خود بگیرد که به مرور زمان بوی ناخوشایندی را موجب می‌شود.

عدم آبگیری ظروف

از دیگر مشکلات رایج می‌توان به عدم آبگیری ظروف اشاره نمود. چنانچه ظروف به خوبی آبگیری نمی‌شوند علت را باید در مواردی همچون پیچ و تاب خوردگی شلنگ، شیر ورودی، فشار نامناسب آب و بسته نشدن درب جستجو نمود. در برخی مواقع نیز پمپ آب باید تعمیر و یا تعویض گردد.

سرویس ماشین ظرفشویی ال جی

سرویس ماشین ظرفشویی ال جی

نکات مهم در جلوگیری از خراب شدن ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از عمده دلایلی که موجب خراب شدن ماشین ظرفشویی می‌شود، استفاده نادرست از این دستگاه است. چنانچه در نگهداری از این وسیله نکات لازم رعایت نگردد باید همواره مورد تعمیر و سرویس قرار بگیرد. با رعایت نکات زیر از بروز خرابی و نقص فنی به راحتی می‌توان جلوگیری نمود.

پر نکردن بیش از ظرفیت دستگاه

انتخاب یک برنامه شستشوی متناسب با کثیفی ظروف

استفاده از شوینده‌های باکیفیت

تعویض نمودن مرتب فیلتر

جدی گرفتن هر گونه نشتی در ماشین ظرفشویی

استفاده از نمک‌های اصلی برای ماشین ظرفشویی

[readMore]تعمیر ظرفشویی سامسونگ[/readMore]

هزینه سرویس ماشین ظرفشویی ال جی

چنانچه با مشکلاتی که در بخش قبل اشاره نمودیم مواجه شدید و یا هر نوع خرابی دیگر، باید فورا تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی ال جی را انجام دهید. سرویس به موقع این دستگاه می‌تواند که میزان هزینه‌ها را تا اندازه زیادی کاهش دهد. بخش عمده‌ای از هزینه سرویس ماشین ظرفشویی ال جی بستگی به نوع خرابی دارد. به عنوان مثال اگر خرابی ایجاد شده اساسی باشد و قطعه‌ای مهم از کار بیفتد در مقایسه با سرویس‌های جزیی باید هزینه بیشتری را صرف تعمیر کرد. حال اگر این قطعه نیاز به تعویض داشته باشد میزان هزینه‌ها به مراتب بیشتر خواهد بود. بنابراین توصیه ما به آن دسته از عزیزانی که از ماشین ظرفشویی ال جی استفاده می‌کنند این است که مرتب سرویس آن را انجام دهند و نکات لازم مربوط به نگهداری را نیز رعایت نمایند. هر گونه خرابی و عدم کارکرد مفید را نیز مورد بررسی قرار دهند و در این زمینه از سرویس‌کاران مجرب کمک بگیرند تا میزان هزینه سرویس و تعمیر بسیار کمتر شود.

سرویس ماشین ظرفشویی ال جی در منزل

سرویس ماشین ظرفشویی ال جی در منزل یکی از انواع خدماتی است که مراکز معتبر و نمایندگی مجاز برند ال جی آن را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. تعمیر و سرویس در محل و منزل بسیار بهتر است چرا که صرفه جویی در وقت و هزینه می‌گردد و هم آسیبی که ممکن است در زمان حمل و انتقال ایجاد شود در این روش وجود ندارد. از طرفی دیگر افراد می‌توانند بر روی روند کار نیز نظارت بهتری داشته باشند.

درج دیدگاه