راضی بودی؟

سپتامبر 19, 2022

راضی بودی؟

 امروزه ماشین‌های لباسشویی به یکی از کالاهای اساسی زندگی تبدیل شده است. و در این میان برند ال جی به دلیل کیفیت بالا اعتماد زیادی از مشتریان را به خود جلب می کند. همان طور که می‌دانید هر وسیله برقی که در خانه و یا خارج از خانه با آن کار می کنید، پس از مدتی به تعمیر و سرویس نیاز پیدا می کند. امروزه لباسشویی ال جی به کالای مورد نیاز خانواده‌ها تبدیل شده است. بنابراین در این مقاله تصمیم داریم که در مورد نصب ماشین لباسشویی، سرویس لباسشویی و هزینه سرویس و سرویس ماشین لباسشویی در منزل صحبت کنیم پس ادامه مطلب رو از دست ندهید.

مطالعه بیشتر: تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

نصب ماشین لباسشویی ال جی

در این قسمت راهنمای گام به گام نحوه نصب و راه اندازی و تعمیر لباسشویی ال جی را باز گو می کنیم:

 1. همه بسته بندی های محافظ را از ماشین لباسشویی ال جی خارج کنید.
 2. دستگاه خود را به مکان مورد نظر منتقل کنید. توصیه می شود که ماشین لباسشویی خود را بر روی سطح محکم و محیطی با تهویه مناسب و دور از رطوبت قرار دهید.
 3. تمام پیچ های ترانزیت در پشت ماشین لباسشویی راجدا کنید.
 4. درپوش ها را در سوراخ های پیچ عبوری در پشت ماشین لباسشویی ال جی قرار دهید.
 5. شلنگ ورودی آب را به منبع آب خود متصل کنید.
 6. شلنگ را به درگاه ورودی آب در پشت ماشین لباسشویی ال جی متصل کنید.
 7. شلنگ تخلیه در پشت ماشین لباسشویی ال جی خود را به تخلیه منزل متصل کنید. شلنگ تخلیه بیش از 20 سانتی متر و کمتر از 15سانتی متر در لوله تخلیه قرار نگیرد.
 8. سیم برق ماشین لباسشویی ال جی را به یک پریز سالم برق متصل کنید.
 9. یک چرخه شستشو را اجرا کنید تا مطمئن شوید که ماشین لباسشویی به درستی کار می کند.

سرویس ماشین لباسشویی ال جی

برای سرویس ماشین لباسشویی، به سرویسکاری با تجربه نیاز دارید، فردی که با یک نگاه به لباسشویی کلیه مشکلات آن را شناسایی و بهترین و کم هزینه ترین راه حل را برای تعمیر می گیرد. بعضی از سرویسکاران لباسشویی به هنگام بروز مشکل در دستگاه به سرعت به تعویض قطعه می پردازند و هزینه تعمیرات را افزایش می دهند.

به طور کلی عمر مفید یک ماشین لباسشویی ال جی 12 سال است، ولی اگر درست از آن کنید می توانید تا 20 سال هم از آن استفاده کنید.توصیه ما به شما برای افزایش عمر دستگاه، سریویس ماشین لباسشویی هر 6 ماه یکبار است.

سرویس لباسشویی ال جی

سرویس لباسشویی ال جی

خرابی لباسشویی می تواند دلیل های زیادی داشته باشد که شما را نگران کند. از جمله مشکلات: گیر کردن شئ فلزی درون محفظه که امکان دارد داخل پمپ و یا درام کند، گاهی مقدار بیش از حد لباس امکان دارد باعث ایجاد صدا شود. نکته ای که اهمیت دارد این است که ماشین لباسشویی‌ ال جی در زمان شستشو و به هنگام شروع و پایان کار صداهای آژیر مخصوص دارد که امکان دارد برای بعضی افراد آزار دهنده باشد. برای اینکه آن را به تعادل برسانید باید به صورت همزمان دو دکمه time delay و crease care را فشار دهید.

مطالعه بیشتر: تعمیر لباسشویی سامسونگ

ایرادات متداول ماشین لباسشویی ال جی

 • ایجاد سروصدای زیاد ماشین لباسشویی

شکستگی بلبرینگ درام، فرسودگی یا شکستگی قرقره درایو، پارگی تسمه درایو، خرابی چرخ‌دنده‌های گیربکس و شیر برقی و همچنین انسداد فیلترها موجب صدای بلند ماشین لباسشویی زمان کار می‌شود. برخی از این ایراد ها به‌صورت تلفنی می‌توانید برطرف کنید.

زمانی که صدای غیر عادی شنیدید بهترین کار بعد از شنیدن صدای غیرعادی ماشین لباسشویی را خاموش کنید، تمام لباس‌ ها را خارج و سپس محفظه را چک کنید. چنانچه حجم لباس‌ها زیاد است مقدار لباس ها را کم کنید و ماشین لباسشویی را در مکانی که تراز است قرار دهید.

 • نشتی آب ماشین لباسشویی

ترک‌خوردگی پمپ تخلیه و درام، پاره شدن و نشتی شیلنگ‌های تخلیه، بسته نشدن درب ماشین، آب‌گیری بیش از حد لباسشویی، خرابی شیر برقی و هیدرواستات از  دلایل نشتی آب ماشین لباسشویی ال جی است.

یکی از دیگر دلایل که باعث خروج آب از ماشین لباسشویی ال‌جی می‌شود، این است که فیلتر تخلیه مسدود می شود. امکان دارد شیلنگ خم یا تا شده باشد. گاهی فشار کم آب یا نیمه باز بودن شیر آب باعث بروز چنین مشکلی می‌شود.

برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است قبل از استفاده از ماشین لباسشویی ال جی ابتدا محل اتصال شلنگ‌ ها را به خوبی بررسی کنید اطمینان داشته باشید که در جایی تا و یا خم  نباشد. از پودر شوینده مناسب و به اندازه کافی استفاده کنید. بهترین کار برای سرویس ماشین لباسشویی ال جی،  کمک گرفتن از متخصصین کاربلد است.

 

مطالعه بیشتر: ارورهای لباسشویی ال جی

 • خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی

سه دلیل برای این مشکل وجود دارد که فقط یکی از موارد توسط شما حل می‌شود، که آن هم مشکل دو شاخه یا محافظ برق است. در غیر این صورت یا خازن پارازیت و یا برد الکتریکی ماشین لباسشویی گیر است. اگر مشکل از دو شاخه نبود بهترین کار مشورت با یک تعمیرکار برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی است.

 • قفل شدن درب ماشین لباسشویی ال جی

پس از آن که شستشو تمام شد باید صفحه نمایشگر را بررسی کنید در صورت وجود عبارت DOOR  LOCK  ابتدا باید چند دقیقه صبر کنید بعد درب را باز کنید. در غیر این صورت اگر باز نشد بهتر است با تعمیرکار مشورت کنید.

 • لرزش زیاد لباسشویی

خراب بودن کمک‌فنرها، تنظیم نبودن پایه‌های ماشین لباسشویی علت اصلی لرزش این دستگاه است. اول از همه باید ماشین لباسشویی را تراز کنید و بعد در صورت لرزش دوباره، از تعمیر آنلاین برای تعمیر کمک‌فنرها کمک بگیرید.

 • نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

خرابی سوئیچ  و قفل در لباسشویی، پارگی یا شل شدن تسمه، اتصال موتور دستگاه به گیربکس، خرابی برد، فرسودگی قرقره درایو، آسیب‌دیدگی روتور و استاتور، خرابی یاتاقان‌ ها، آسیب وارد شده به گیربکس و درایو موتور از جمله دلایل نچرخیدن دیگ لباسشویی است. برای حل هر کدام از این مشکلات باید از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

 • روشن نشدن ماشین لباسشویی

قطعی برق، خرابی برد کنترل دستگاه، آسیب‌ دیدگی فیوز لباسشویی، سوختن سنسور حرارتی و قفل نشدن در لباسشویی باعث می شود که ماشین لباسشویی روشن نشود. تعمیر هر مورد به مهارت و دانش تعمیر کار نیاز دارد.

مطالعه بیشتر: سرویس ماشین لباسشویی سامسونگ

 • آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

 خرابی شیر برقی دستگاه، فشار پایین آب یا گرفتگی و پیچ‌خوردگی شیلنگ آب ورودی می تواند از دلایل این مشکل باشد.

 • چرا لباسشویی ال جی لباس ها بخوبی نمی شوید؟

نکته اول اینکه از ظرفیت بیش از حد لباس در دیگ دستگاه خودداری کنید. یک ماشین لباسشویی که بیش از اندازه پر شده باشد، فضای کافی برای شستشوی تمیز و بیرون کشیدن مواد شوینده و دیگر بقایا از لباس را ندارد. با این حال دو سوم مخزن باید از لباس پر باشد، همچنین از مواد شوینده کمتری استفاده کنید. مصرف بیش از اندازه پودر شوینده به جای تمیز کردن لباس ها، می تواند پرزها و سایر مواد زائد را دوباره بر روی لباس قرار دهد.

سرویس لباسشویی ال جی

سرویس لباسشویی ال جی

هزینه سرویس ماشین لباسشویی ال جی

یکی از اقدامات مهم که موجب عملکرد بهتر ماشین لباسشویی و افزایش طول عمر این دستگاه می شود، سرویس ماشین لباسشویی است. در سرویس ماشین لباسشویی فیلتر تعویض شده، ماشین لباسشویی جرم گیری می شود و دستگاه لباسشویی شست و شو می شود، برد دستگاه نیز مورد بررسی و عیب یابی قرار می گیرد. هزینه سرویس ماشین لباسشویی متفاوت است، به نوع و برند دستگاه و مشکلی که برای لباسشویی ایجاد می شود بستگی دارد. این قیمت پس از بررسی عیب ها توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی اعلام می شود.

سرویس ماشین لباسشویی ال جی در تهران

خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تمام نقاط شمال، جنوب، شرق و غرب تهران ارائه می شود. در هر کجای تهران که باشید برای استفاده از خدمات  سرویس لباسشویی ال جی کافیست با مرکز مربوطه تماس بگیرید یا سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. تکنسین لباسشویی به مکان مورد نظر می آیند و خدمات مربوط به زمینه سرویس لباسشویی را ارائه می دهند.

سرویس ماشین لباسشویی در منزل

ماشین لباسشویی به خاطر وزن بالایی که دارد مشکلات زیادی را از جمله هزینه های سنگین جابه جایی برای مردم به وجود می آورد. از طرفی ممکن است هنگام جابجایی به ماشین لباسشویی ضربه وارد شود و آسیب های بیشتری ببیند.

سرویس لباسشویی در منزل مزایای زیادی را برای شما به همراه دارد. با استفاده از خدمات سرویس ماشین لباسشویی در منزل دیگر نیاز به جابه جا کردن دستگاه برای انتقال به تعمیرگاه و پرداخت هزینه های اضافی نیست. خطرات ناشی از انتقال ماشین لباسشویی و احتمال آسیب دستگاه صفر می شود. همچنین از نزدیک با نحوه کار تعمیرکار آشنا می شوید و می توانید از مشکل ماشین لباسشویی خود مطلع شوید.

ارور های متداول ماشین لباسشویی ال جی

پس از اینکه لباس‌ ها در ماشین لباسشویی ال‌جی گذاشتید، ممکن است متوجه شوید که یک کد دو حرفی روی صفحه نمایش نشان داده می شود. این کد ها زمانی نمایان می شوند که سیستم ماشین لباسشویی مشکلی را تشخیص دهد. همه کد های خطا نمایش داده شده توسط ماشین لباسشویی نیاز به تعمیر لباسشویی ال جی توسط تعمیرکار متخصص دارند و بهتر است که با تعمیر کار تماس بگیرید. ارور ها شامل ارور

LE – کد خط UE – کد خطا CL- ارور dE2-

ارور dE1-کد خطا dE-کد خطا DE-ارور AE-ارور OE-کد خطا PE هستند.

 

 

مطالعه بیشتر: تعمیر لباسشویی اسنوا

درج دیدگاه