5/5 - (1 امتیاز)

سپتامبر 10, 2022

5/5 - (1 امتیاز)

تلویزیون یکی از وسایل کاربردی و پرمصرف در دنیای امروز است که اوقات فراغت افراد زیادی را پر می‌کند. افراد زیادی ساعت‌ها پای تلویزیون می‌نشینند تا بتوانند سریال و یا مسابقه ورزشی مورد علاقه خود را تماشا کنند. تلویزیون از آن دسته وسایل گران قیمتی است که با توجه به شرایط امروزی خرید آن شاید در توان خیلی از افراد جامعه نباشد. این درحالی است که با تعمیر و سرویس به موقع می‌توان تلویزیون را همانند روز اول نمود و تا سال‌های زیادی هم از فواید آن بهره‌مند شد. تعمیرات تلویزیون سونی ابتدا با بررسی همه جانبه شروع می‌شود تا عیوب آن به طور واضح‌تری مشخص گردد و سپس با تشخیص صحیح، کار تعمیر آن از طریق ترمیم و یا تعویض قطعه آسیب دیده صورت می‌پذیرد.

به هر حال آنچه که در این قبیل از موارد بسیار حائز اهمیت می‌باشد تشخیص درست است. چنانچه سرویس‌کار در این زمینه از تخصص و تبحر لازم برخوردار نباشد می‌تواند متقاضی را با ضرر و زیان‌هایی مواجه نماید. تعمیر و سرویس تلویزیون سونی کاری سخت و پیچیده است که باید توسط نمایندگی مراکز معتبر زیر نظر متخصصان انجام بگیرد. در این مطلب قصد داریم که قدری در مورد سرویس تلویزیون سونی صحبت نماییم. لطفا تا انتها با ما باشید.

عیب یابی تلویزیون سونی در تهران

سونی یکی از برندهای قدرتمند در زمینه لوازم خانگی از جمله تلویزیون می‌باشد. تلویزیون‌های سونی از کیفیت بالایی برخوردار هستند و تا سال‌های زیادی عمر می‌کنند. با این حال بنا به دلایل مختلف همچون نوسانات برقی، استفاده نادرست و … می‌توانند دچار نقص عملکرد شوند. از آنجایی که خرید تلویزیون هزینه بر است، تعمیر و سرویس به موقع آن راه حلی مناسب می‌باشد. تلویزیون سونی می‌تواند دچار عیوب زیادی همچون روشن نشدن، بهم ریختگی رنگ و ایجاد یکسری خطوط بر روی صفحه شود.

که در اسرع وقت بایستی توسط نمایندگی معتبر مورد ارزیابی و در نهایت رفع ایراد گردند. برطرف نمودن این موارد امری کاملا تخصصی است از این رو افراد از دستکاری نمودن بایستی بپرهیزند چرا که می‌تواند آسیبی به مراتب جدی‌تر به دستگاه وارد نماید. بخش‌هایی از تلویزیون سونی همچون ال ایی دی آن بسیار حساس است که اگر تعمیر به شکلی غیر حرفه‌ای انجام بگیرد می‌تواند سایر قطعات را نیز خراب نماید. از این رو فرد هزینه‌ای دو چندان باید برای رفع عیوب آن پرداخت نماید. بنابراین بهترین راهکار، رفع عیوب تلویزیون سونی در نمایندگی‌ها و توسط افراد متخصص است.

[readMore]تعمیر تلویزیون سونی[/readMore]

سرویس تلویزیون سونی در تهران

نمایندگی و خدمات سرویس تلویزیون سونی در جای جای تهران پراکنده‌اند. اگر در شرق، غرب، شمال و یا جنوب تهران هستید از طریق برقراری تماس با هر کدام از این نمایندگی‌ها می‌توانید از خدمات تعمیر و سرویس آن‌ها بهره مند شوید. نکته حائز اهمیت در این زمینه توانایی سرویس کار در تشخیص درست و توانایی در رفع آن می‌باشد. چنانچه کار تعمیر و سرویس به افراد غیر متخصص و مبتدی سپرده شود احتمال تشخیص و تعمیر نادرست بسیار زیاد است که این امر می‌تواند مشکلات زیادی را متوجه افراد نماید.

در هر صورت اگر خواستار تعمیر و سرویس تلویزیون سونی در تهران هستید، استفاده از نمایندگی تعمیر این برند گزینه‌ای بسیار مناسب می‌باشد. در این مجموعه تکنسین متخصصی وجود دارد که به لطف برخورداری از دانش فنی و همچنین به کارگیری از تجهیزات به روز اقدام به تعمیر و سرویس می‌کنند.

سرویس تلویزیون سونی

سرویس تلویزیون سونی

دلایل ایجاد مشکل در تلویزیون سونی

دلایل زیادی برای ایجاد مشکل در تلویزیون وجود دارد که از مهمترین آن می‌توان به وارد نمودن هر گونه ضربه و فشار اشاره نمود. چنانچه به تلویزیون ضربه‌ای وارد گردد صفحه آن می‌تواند بیشترین آسیب را ببیند و کیفیت تصاویر و رنگ تحت تاثیر قرار بگیرد. از دیگر دلایل خراب شدن تلویزیون سونی، مرطوب شدن است. چنانچه سهوا قطراتی از آب بر روی روی تلویزیون بپاشد، ممکن است که لامپ‌های دستگاه به شدت آسیب ببینند. در چنین شرایطی در هنگام روشن شدن تلویزیون یکسری خطوط ظاهر می‌شوند. کار کردن مداوم تلویزیون نیز می‌تواند به مرور زمان قطعات را معیوب نماید و از عمر مفید دستگاه بکاهد. بنا به هر دلیلی که عیب و ایرادی ایجاد گردد بایستی تعمیر و سرویس تلویزیون سونی به بهترین شکل ممکن انجام بگیرد.

آشنایی با رایج‌ترین مشکلات تلویزیون سونی

از مهمترین مشکلاتی که در اسرع وقت باید جهت سرویس تلویزیون سونی اقدام نمود می‌توان اشاره‌ای به موارد زیر نمود:

  • خاموش و روشن شدن

یکی از رایج‌ترین انواع مشکلات تلویزیون سونی می‌توان به خاموش و روشن شدن‌های مکرر اشاره نمود. این حالت بنا به دلایلی مختلفی مانند از کار افتادن مین برد، خرابی مدار استند بای، خرابی آی سی پاور و ویروسی شدن تلویزیون ایجاد می‌گردد. برخی از این مشکلات جزیی و برخی نیاز به تعمیر تخصصی‌تر دارند. به عنوان مثال اگر تلویزیون ویروسی شده باشد با ری استارت نمودن آن مجددا به کار می‌افتد اما اگر عیب ناشی از خرابی در مدار استند بای باشد باید حتما توسط تعمیرکار سرویس گردد.

  • خاموش شدن ناگهانی

از دیگر مشکلات شایع، خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سونی می‌باشد. یعنی تلویزیون در حال اجرای برنامه است و فرد بدون این که دکمه پاور را لمس کند به ناگهان خاموش می‌شود. عوامل بی‌شماری همچون نوسانات الکتریکی، خرابی مین برد، خرابی آی پاور، از کار افتادن آی سی برد و … دخیل هستند. در چنین مواردی جهت سرویس، معمولا قطعه‌ای باید مورد تعمیر و تعویض قرار بگیرد.

  • وجود لکه‌های رنگی

وجود لکه‌های رنگی از دیگر مشکلات رایجی است که برای تلویزیون سونی ممکن است که ایجاد گردد. این قبیل از مشکلات در پی استفاده طولانی مدت به وجود می‌آید. زمانی که کاربر بی‌وقفه و بدون استراحت از تلویزیون استفاده نماید به مرور زمان پنل آن آسیب می‌بیند و در نتیجه لکه‌های رنگی بر روی صفحه پدیدار می‌شوند. تعمیر و یا تعویض پنل راهکاری مناسب برای خلاص شدن از وجود لکه‌های رنگی است.

  • قطع صدا

از دیگر عیوبی که می‌‌تواند برای تلویزیون‌های برند سونی به وجود آید قطع شدن صدا است. گاهی اوقات تلویزیون تصاویر را با کیفیت بالایی نشان می‌دهد اما به ناگاه صدای آن قطع می‌گردد. در چنین حالتی می‌تواند ناشی از سیم‌ها باشد، از این رو در قدم اول بایستی سیم‌هایی که مربوط به صدا هستند را مورد بررسی قرار داد. گاهی اوقات، صدا دیرتر از تصویر می‌رسد که علت آن می‌تواند اختلال در پاور تلویزیون باشد. اگر چنین مشکلی به وجود آید در اسرع وقت باید مورد سرویس قرار بگیرد. در غیر این صورت اختلال می‌تواند روی قسمت‌های دیگر دستگاه هم تاثیر بگذارد و مشکلات بیشتری را به وجود آورد.

  • اختلال در رنگ

وضوح پایین، نور کم، کم رنگ بودن تصاویر و رنگ‌های به هم ریخته از جمله مشکلاتی هستند که باید علت آن را در بک لایت تلویزیون جستجو نمود. در صورتی که مشکل از این قطعه باشد سریعا باید تعمیر گردد چرا که هر گونه تاخیر میزان آسیب دیدگی را بیشتر می‌کند. در چنین حالتی به جای تعمیر، کاربر باید آن را تعویض نماید که هزینه آن به مراتب بیشتر خواهد بود.

  • سوختن پیسکل

سوختن پیسکل آخرین مورد از معایب تلویزیون سونی است که در این مطلب به آن اشاره نموده‌ایم. اگر بنا هر دلیلی پیکسل‌های تلویزیون بسوزند صفحه تلویزیون خراب می‌گردد. این حالت بیشتر در تلویزیون‌های ال سی دی به وجود می‌آید.

سرویس تلویزیون سونی

سرویس تلویزیون سونی

[readMore]ایرادهای شایع تلویزیونهای سونی[/readMore]

هزینه سرویس تلویزیون سونی

هزینه تعمیر و سرویس تلویزیون سونی و یا هر مدلی دیگر، با توجه به نوع خرابی و همچنین میزان آن بسیار متفاوت است. هر چه که میزان و نوع خرابی بیشتر باشد افراد طبیعتا هزینه بیشتری را باید بابت تعمیر آن بپردازند. حال اگر نیاز به تعویض قطعه باشد هزینه نیز بیشتر خواهد بود. بخش‌هایی از تلویزیون سونی همچون برد و پنل اگر دچار آسیب شوند بسیار هزینه بر هستند.

حال اگر نیاز به تعویض آن‌ها باشد گاه آنقدر هزینه بر است که تعمیر آن چندان صرفه اقتصادی در پی نخواهد شد. همیشه سرویس تلویزیون سونی هزینه بر نیست گاه به دلیل به هم خوردن تنظیمات دچار ایراد می‌گردد که در صورت سرویس، هزینه بسیار ناچیزی را در بر می‌گیرد.

سرویس تلویزیون سونی در منزل

سرویس تلویزیون سونی در منزل راهکاری مناسب جهت خارج نشدن از خانه است. همان طور که می‌دانید تلویزیون وسیله‌ای نسبتا سنگین می‌باشد که حمل و نقل آن دردسر ساز است به علاوه بایستی هزینه ایاب و ذهاب آن را هم پرداخت کرد. اما امروزه بسیاری از تعمیرگاه‌ها خدمات خود را جهت رفاه حال مشتریان در منزل ارائه می‌دهند. از این رو کافیست که تماسی با این تعمیرگاه‌ها گرفته شود تا سریعا تکنسین متخصص خود را در محل حاضر نمایند. آن‌ها در ابتدا به بررسی عیوب می‌پردازند و سپس اقدامات لازم را جهت تعمیر انجام می‌دهند.

در بیشتر اوقات تعمیرات در همان محل مد نظر انجام می‌گیرد. و چنانچه نیاز به تخصص و تعمیرات تخصصی‌تر باشد آن را به تعمیرگاه می‌برند تا با استفاده از دستگاه‌های تخصصی‌تر تعمیر نمایند.

[readMore]رفع مشکل نداشتن صدای تلوزیون[/readMore]

کلام پایانی

تلویزیون سونی از پر فروش‌ترین تلویزیون‌های حال حاضر در بازارهای جهانی است. تلویزیون سونی مانند هر وسیله‌ای دیگر از انواع خرابی و مشکلات در امان نیست. دلایل زیادی می‌تواند موجب خرابی و از کار افتادن تلویزیون باشد اما نکته حائز اهمیت تعمیر و سرویس به موقع آن است. اگر سرویس تلویزیون سونی به موقع و زیر نظر متخصصین انجام بگیرد هم موجب طولانی شدن عمر دستگاه و هم صرفه جویی در میزان هزینه‌ها می‌گردد.

درج دیدگاه