راضی بودی؟

می 10, 2020

راضی بودی؟

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

بوی بد ماشین ظرفشویی وحشتناک است شاید شما هم به این مشکل برخورده‌اید. چگونه ماشین ظرفشویی شما بوی بد و منزجرکننده‌ای گرفته است. نمی‌دانید مشکل کجاست. دیگر رقبتی به استفاده از ماشین ظرفشویی ندارید. نگران نباشید ما در این مقاله به شما می‌گویم که چکار کنید تا بوی بد ماشین ظرفشویی از بین برود.

راهکار رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

ظروف بعد از شستشو در ماشین ظرفشویی بوی مانند تخم مرغ و یا ماهی فاسد می دهد. به احتمال زیاد به علت ذرات غذایی که در فیلتر ماشین ظرفشویی گیر کرده اند یا شلنگ به صورت صحیح نصب نشده است می باشد. در زیر به تمام دلایلی که می تواند این بوی را ایجاد کند میپردازیم.

خلاص شدن از شر بوی بد ماشین ظرفشویی

فیلتر تخلیه را پاک کنید

هیچ بخشی از ماشین ظرفشویی به اندازه فیلتر تخلیه مسئول بوهای عجیب و غریب نیست. ذرات غذایی می‌توانند در اینجا جمع‌آوری شوند و در محیط گرم و مرطوب در طول زمان می‌توانند بوی انزجارآور ایجاد کنند.
یک فیلتر استوانه‌ای، قابل جدا شدن وجود دارد که از طریق آن همه آب تخلیه می‌شود.
برای دسترسی به فیلتر، باید فیلتر را ۹۰ درجه عکس به سمت چپ بچرخانید، سپس فیلتر را خارج کنید.
فیلتر را با مایع ظرفشویی و آب گرم در سینک خود بشویید.

راهکار رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

ممکن است دشوار باشد به تمام قسمت‌های داخلی آن را دسترسی داشته باشید، بنابراین از یک فرچه کوچک استفاده کنید.

بدنه داخلی ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

شاید داخل ماشین ظرفشویی مقداری از جرم ظروف باقی‌مانده باشد و فساد ناشی از آنها باعث انتشار بوی بد شود.

سبدهای ماشین ظرفشویی را کامل بیرون بکشید و با استفاده از یک پارچه و مایع ظرفشویی کاملا سطوح و زیر ریل‌ها را تمیز کنید.

راهکار رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

واشر (لاستیک آب‌بندی) دور درب ماشین ظرفشویی را کاملا تمیز کنید

بعضی مواقع به مرور زمان مقداری از چربی ظروف لابلای واشر درب ماشین ظرفشویی جمع می‌شود.

شما حتما هر چند وقت یکبار مطمئن شوید که لاستیک تمیز است و یا آن را تمیز کنید در بیشتر مدل‌ها واشر به راحتی جدا می‌شود و شما می‌توانید آن را کاملا تمیز کنید.

سبدهای ماشین ظرفشویی را بشورید

 بله بعید است که بوی بد از سبدها باشد ولی شما باید همه احتمالی را در نظر بگیرید. سبدها را داخل سینک ماشین ظرفشویی با دقت بشورید.

راهکار رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی درست نصب نشده است

شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی درست نصب نشده است و باعث می شود آب به سمت ماشین ظرفشویی برگردد. شلنگ تخلیه را بالا ببرید و حلقه کنید تا آب قادر به بازگشت به پایین ماشین ظرفشویی نباشد.
بیشتر مواقع دیده شده که نصب نادرست شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی به سینک باعث شده بو و آب کثیف از سین به ماشین ظرفشویی انتقال پیدا کند شما مطابق عکس زیر شلنگ را یک خم از بالا دهید و به سیفون زیر سینک وصل کنید.


بعد از انجام کارهای بالا باید کار اساسی را انجام داد

یک فنجان سرکه سفید را داخل ماشین بریزد و بگذارید با بالاترین برنامه شستشو (برنامه قابلمه و ماهی تابه) یک بار از اول تا انتها کار کند و بعد از این مرحله شما دو لیوان سودا (آب گازدار یا نوشابه سفید سون آپ) داخل ماشین ظرفشویی بریزید و یک برنامه با درج دمای بالا انتخاب کنید ولی تایم کمتر انتخاب کنید بعد از اتمام کار ماشین ظرفشویی شما دیگر بوی بد و نامطبوع ندارد.

راهکار رفع بوی بد ماشین ظرفشویی

سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی

شما حتما هر ۳ ماه یک بار باید از جرم‌گیرهای ماشین ظرفشویی استفاده کنید و بعد از ریختن جرم گیر بگذارید کامل یک شستشو بدون ظروف انجام شود این کار برای نگهداری ماشین ظرفشویی ضروری می‌باشد.

درج دیدگاه