فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش

ژانویه 12, 2020

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش

راهنمای تمیز کردن جارو برقی

1- تعویض و یا خالی کردن کیسه جاروبرقی در صورتیکه جارو برقی شما دارای کیسه های یکبار مصرف است باید هنگامی که دو سوم آن پرشد آن را تعویض نمائید . چنانچه کیسه جارو برقی شما دائمی است فقط کافی است هر بار که دو سوم کیسه پر شد زیپ آن را باز و محتویات آن را خارج کنید. سپس زیپ آن را ببندید تا دوباره بتوانید از جارو برقی استفاده کنید.

2- تمییز کردن و شستن فیلترهای جاروبرقیبطور معمول باید هر فصل و یا بسته به کارکرد جارو برقی هر دو یا سه ماه یکبار فیلتر را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تمیز کنید. برخی از جارو برقی ها این مزیت را دارند که علاوه بر قسمت مکنده قسمت فوت زن یا دمنده نیز دارند .این قسمت دمنده بصورت مجرایی در قسمت کله گی جارو برقی تعبیه شده است و میتوان لوله خرطومی را از محل اصلی آن جدا و به این مجرای دمنده وصل و جارو برقی را روشن نمود تا طی چند ثانیه فیلتر تمیز شود.

دقت کنید هنگام خارج کردن فیلتر هوا، ممکن است گرد و غبار داخل آن به بیرون بریزد. به همین دلیل برای جلوگیری از ریختن گرد و غبار، جارو برقی را بر روی پارچه و یا روزنامه و یا بیرون از منزل باز کنید. فیلتر را به آرامی در درون سطل زباله خالی کنید تا هیچگونه گرد و خاکی در فیلتر باقی نماند.

راهنمای تمیز کردن جارو برقی

3- تمییز کردن لوله استیل و یا لوله خرطومی : زمانی که احساس کردید مکش جارو کم شده است و از خالی بودن کیسه و تمییز بودن فیلتر مطمئن بودید به سراغ لوله های جارو بروید .ممکن است شیئ بزرگی توسط جارو برقی به داخل لوله کشیده شده باشد .یا سفت شدن و تنیده شدن گرد و غبار و موهای موجود در فرش و خانه که با کشیده شدن به داخل لوله جارو برقی باعث انسداد لوله و بسته شدن مسیر لوله شده باشد که ممکنه ناشی از موی سر افراد خانه یا حیوانات خانگی که در خانه نگهداری میشوند باشد. ممکن است همین امر موجب مکش پایین جارو برقی شما شده باشد .

برای اطمینان از اینکار می توانید لوله استیل و یا لوله خرطومی را به ترتیب از جارو برقی جدا کرده و در جلوی نور داخل لوله و یا لوله خرطومی را نگاه کنید .چنانچه متوجه جسمی در داخل آن شدید با چند ضربه ملایم به سر و انتهای لوله میتوانید آن جسم را خارج کنید .اگر با اینکار موفق نشدید لوله یا لوله خرطومی را زیر شیر آب بگیرید و آب را با فشار باز کنید تا این کلاف حاوی گرد و غبار و مو از لوله خارج شود. اگر رفع گرفتگی لوله غیر ممکن بود، آن را در آب گرم قرار دهید. پس از اینکار حتما باید لوله یا لوله خرطومی را از جای مناسبی آویزان نمائید تا خشک شود .یا به آن فرصت دهید تا در هوای خانه خشک گردد .پس از اطمینان از خشک بودن لوله استیل و لوله خرطومی مجددا میتوانید از آن استفاده نمائید .در اینصورت متوجه میشوید که مکش آن چقدر بهبود یافته است .

[readMore]تعمیرجاروبرقی دوو [/readMore]

4 – تمییز کردن پارو جاروبرقیمطمئن شوید که هیچ مو و پرزی به برس‌های جاروبرقی نچسبیده باشد. این موارد از چرخش صحیح جلوگیری خواهند کرد. اگر جدا کردنشان سخت بود، آن‌ها را ببرید (هرگز نکشید!). مراقب باشید که به برس جاروبرقی آسیب نزنید.

راهنمای تمیز کردن جارو برقی

5-تمییز کردن داخل جاروبرقی : حالا  داخل جاروبرقی را با یک پارچه مرطوب تمیز، گرد و غبار و کثیفی ها را پاک کنید. در صورتی که داخل جاروبرقی بوی ناخوشایندی می دهد، چند روز آن را باز بگذارید یا از صابون معطر برای تمیز کردن آن استفاده کنید. همچنین می توانید از مواد معطر خانگی برای از بین بردن بوی ناخوشایند و ایجاد رایحه های خوش استفاده کنید.

6- تمییز کردن بدنه جاروبرقیبدنه جاروبرقی را با دستمال مرطوب خوب تمییز کنید و بگذارید خشک شود .

در صورت برطرف نشدن خطا از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید

مطالب مشابه:

راهنمای استفاده از جاروبرقی       مشکلات رایج جاروبرقی

[homepichPost]

چگونه باید فیلترهای جاروبرقی را تمیز کنید ؟

بطور معمول باید هر فصل و یا بسته به کارکرد جارو برقی هر دو یا سه ماه یکبار فیلتر را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تمیز کنید. برخی از جارو برقی ها این مزیت را دارند که علاوه بر قسمت مکنده قسمت فوت زن یا دمنده نیز دارند .این قسمت دمنده بصورت مجرایی در قسمت کله گی جارو برقی تعبیه شده است و میتوان لوله خرطومی را از محل اصلی آن جدا و به این مجرای دمنده وصل و جارو برقی را روشن نمود تا طی چند ثانیه فیلتر تمیز شود.
دقت کنید هنگام خارج کردن فیلتر هوا، ممکن است گرد و غبار داخل آن به بیرون بریزد. به همین دلیل برای جلوگیری از ریختن گرد و غبار، جارو برقی را بر روی پارچه و یا روزنامه و یا بیرون از منزل باز کنید. فیلتر را به آرامی در درون سطل زباله خالی کنید تا هیچگونه گرد و خاکی در فیلتر باقی نماند.

Rate this post

ارسال دیدگاه

Rate this post