5/5 - (1 امتیاز)

سپتامبر 10, 2022

5/5 - (1 امتیاز)

مراکز تعمیرات یخچال مابه خدمات حرفه ای و مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد که رضایت شما را تضمین می کند. با توجه به دردسرها و هزینه های مربوط به حمل و نقل یخچال، این موسسات پایه تعمیرات خود راتعمیر یخچال مابه در منزل قرارداده اند. مراکز تعمیر یخچال  مابه، از جمله خدمات ارائه شده منحصرا در این مرکز؛ می توانید انواع یخچال و یونیت های جانبی، سرویس و نگهداری را نام ببرید.

تعمیر یخچال فریزر

یخچال قلب هر آشپزخانه ای است. البته یخچال هم مانند افراد یا هر وسیله دیگری دچار مشکل می شود. از آنجایی که ممکن است دلایل زیادی برای بروز مشکل وجود داشته باشد، عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر مابه به متخصص خاص خود نیاز دارد. توصیه ما به شما این است که در صورت مواجه شدن با کارکرد غیرعادی یخچال قبل از اقدام به تعمیر یخچال بدون تجربه و تخصص با مرکز تخصصی تعمیر یخچال مشورت کنید.

تخصص در تعمیر هر دستگاه بر اساس تجربه علمی و زمان صرف شده در طول مسیر به دست می آید. به یاد داشته باشید که بدون دانش فنی، تجربه و تنها با مطالعه مقالات موجود، قادر به تعمیر صحیح و بی نقص نخواهید بود. حتی گاهی اوقات ممکن است با مشکل مواجه شوید و قیمت بیشتری برای دستگاه خود پیدا کنید. . قبل از دست زدن به یخچال، با مراکز تخصصی یخچال و ساید بای ساید مابه تماس بگیرید و مشکلات دستگاه خود را اطلاع دهید تا در اسرع وقت یکی از تکنسین های مجرب خود را به محل شما اعزام کنند.

کارشناسان  دستگاه را طبق آخرین استانداردها و مطابق با تکنولوژی به کار رفته در یخچال با آخرین اطلاعات تعمیر می کنند. همچنین در صورت طولانی بودن ایراد دستگاه و نیاز به تعویض قطعه; با توجه به کم مصرف بودن تکنولوژی و قطعات اصلی در یخچال، مراقب سودجویان باشید. زیرا آسیب های ناشی از تعمیر نادرست  بسیار سخت و پرهزینه خواهد بود.

[readMore]ارورهای ساید بای ساید سامسونگ[/readMore]

سرویس دوره ای یخچال مابه

با توجه به شرایط اقتصادی امروز، سرویس و نگهداری وسایل سنگین مانند یخچال ضروری است. گاهی اوقات هیچ تغییر محسوسی در عملکرد محصول وجود ندارد. اما تعمیر و نگهداری دوره ای دستگاه نقش مهمی در افزایش عمر دستگاه و جلوگیری از بروز مشکلات و پرداخت هزینه های هنگفت دارد زیرا عدم رسیدگی به دستگاه به مرور زمان مشکل را تشدید می کند و در نتیجه هزینه بیشتری را به همراه خواهد داشت.

کم اهمیت با توجه به پیشرفت تکنولوژی در یخچال ها و در هر طرف، نصب آنها نیز نیازمند نصاب متخصص در این زمینه است. به طور کلی نصب اولیه یخچال باعث افزایش عمر و کارایی آن می شود. از طرفی نصب اشتباه و غیراصلی دستگاه شما را با مشکل جدی مواجه خواهد کرد.

حمل دستگاه از محل خرید تا محل مورد نیاز بسیار مهم است. بنابراین دستگاه را در قسمت رسانه شرکت قرار دهید. وقتی دستگاه به محل شما رسید، به موارد زیر گوش دهید:

 • مکانی مسطح و مناسب برای یخچال دور از وسایل مولد گرما و نور مستقیم خورشید در نظر بگیرید.
 • بهتر است دستگاه را مستقیماً بدون برنامه وصل کنید.
 • دریچه آب ورودی به یخچال را چک کرده و پس از بررسی سلامت آن، شیر را وصل کنید.
تعمیر یخچال مابه

تعمیر یخچال مابه

نکات مهم پس از نصب یخچال مابه

ابتدا می توان یخچال را به مدت 4-5 دقیقه در سطح متوسط ​​با فعالیت ایده آل خالی کرد. یخچال را دور از منابع حرارتی نگهداری کنید زیرا باعث کاهش راندمان یخچال و افزایش مصرف انرژی می شود یخچال را حتما  با فاصله  از دیوار قرار دهید. از کناره ها 5 سانتی متر و از پشت یخچال 10 سانتی متر فاصله بگذارید.

از نگهداری غذای گرم مخصوصا مایعات داغ جدا خودداری کنید. زیرا باعث کاهش راندمان یخچال می شود. برای تمیز کردن یخچال یک ساعت قبل برق را قطع کنید. اگر قصد جابجایی دارید یا دستگاه را نصب کرده اید. بلافاصله آن را وصل نکنید، بعد از 3-4 ساعت آن را وصل کنید. اگر در سفر هستید، بهتر است ترموستات یخچال را روی کمترین میزان تنظیم کنید.

[readMore]تعمیر ساید بای ساید مابه[/readMore]

زمان تعویض فیلتر یخچال فرا رسیده است

کاربران باید بدانند که یخچال های مابه فیلتر دار دارای فیلترهای مخصوص به خود هستند و از نصب فیلترهای مختلف بر روی دستگاه خودداری کنید و حتماً فیلتر جدید را مطابق با مدل یخچال نصب کنید. زمان تعویض فیلتر بر اساس ظرفیت، کیفیت و اصالت فیلتر تعیین می شود. همچنین، در

دستگاه‌های جدیدتر، اخطار تعویض فیلتر روی صفحه ظاهر می‌شود. فیلترهای موجود در بازار معمولاً شش ماه ماندگاری دارند. اما مرکز تعمیرات افرا فیلترهای با کیفیت و اصل را با گارانتی برای شما نصب می کند و تا دو سال نیاز به تعویض ندارند.

عمر فیلتر

ممکن است اتفاق بیفتد که اخیراً فیلتر را تغییر داده اید، اما قبل از حداقل زمان برای تغییر مجدد آن، یک اعلان برای تغییر فیلتر دریافت کرده اید. این به دلایل مختلف اتفاق می افتد. از جمله: بی کیفیت، فیلتر غیر اصلی، سختی آب بالا در اتاق نشیمن و …. در این زمان فراموش نکنید که فیلتر را عوض کنید. زیرا فیلتر نه تنها آب را تمیز نمی کند، بلکه مملو از باکتری است و تهدیدی مستقیم برای سلامتی شما، خانواده و اجزای داخلی یخچال است.
یکی از مشکلات رایجی که کاربران اغلب برای تعمیر به آن مراجعه می کنند؛ یخ ساز – یخچال. مشکلات یخ ساز یخچال را می توان به دو دسته کلی

تقسیم کرد:

دسته اول: یخ ساز یخ نمی سازد.

دسته دوم: دستگاه یخ ساز یخ می سازد اما آن را خارج نمی کند.

در دسته اول

ابتدا باید بررسی کنید که آیا یخ ساز روشن یا خاموش است. پس از اطمینان از روشن بودن یخ ساز و خاموش بودن گزینه قفل کودک، موارد زیر را بررسی کنید.

آب را به یخ ساز اضافه کنید. مطمئن شوید که آب به یخ ساز می رسد. فشار کم آب و گرفتگی لوله های ورودی نیز می تواند باعث این مشکل شود.

فیلتر آب؛ فیلترهای مسدود یا فرسوده از دیگر دلایل تشکیل نشدن یخ هستند.

دمای فریزر؛ دمای مناسب فریزر برای تهیه یخ زیر 12- درجه سانتیگراد است. سنسور بستنی مشکل دارد. شیر آب یخ ساز مشکل دارد

در حالت دوم

یخ توسط یک یخ ساز ساخته شده است، اما در منبع یخ تشکیل نشده است. دلایل خارج نشدن آن از یخ ساز:

مشکل در موتور ماژول یخ ساز یا اهرم کنترل؛ موتور ماژول یخ ساز بازوی محرک را به حرکت در می آورد و یخ را خارج می کند.

مشکل تعویض درب؛ در این صورت کولرهای یخ و آبی از کار می افتند. با یک ولت متر از وجود جریان در کلید درب اطمینان حاصل کنید.

سایر مشکلات رایجی که در یخ ساز ایجاد می شود عبارتند از: چسبیدن تکه های یخ به هم، سرعت کم تولید یخ، پر شدن و سرریز شدن منبع یخ، بارش برف در منبع یخ ساز و غیره.

[readMore]ارورهای ساید بای ساید مابه[/readMore]

 عیب یابی یخچال مابه

یخچال یکی از ضروری ترین لوازم زندگی است و نمی تواند مدتی بدون آن در آشپزخانه بماند. هنگامی که یخچال شما مشکلی دارد، ابتدا باید توسط یک متخصص بررسی شود. برای اینکه در مرحله اول اشتباه نکنیم و مشکلات بیشتری ایجاد کنیم. یکی از اصلی ترین خدماتی که مراکز تعمیر یخچال ارائه می کنند؛ بررسی دقیق و عیب یابی در دستان شما و در سریع ترین زمان ممکن است.. خدمات تعمیر یخچال مابه درمنزل هزینه های مشتری را کاهش می دهد وبه فرآیند تعمیر توسط کاربر کمک می شود

گاهی اوقات بسته به نوع ایرادات پیش آمده در یخچال باید به تعویض قطعه جدید توجه داشت. بنابراین مراکز تعمیریخچال مابه این ضمانت را به شما می دهند; تمامی قطعات اورجینال و موجود در شرکت بوده و با گارانتی رسمی شرکت به  مشتریان ارائه گردد.

اگر می خواهید قطعه مورد نظر را خودتان بخرید مراقب باشید! زیرا در این بین سودجویان هم هستند که قطعات غیر اورجینال بازار را عرضه می کنند. آنها فقط به جیب مصرف کنندگان لطمه می زنند.

دلایل کار نکردن یا خرابی یخچال بسیار گسترده و متنوع است. در زیر به رایج ترین و رایج ترین این خرابی ها می پردازیم.

یخچال خنک نمیکند

دلایل متعددی وجود دارد که باعث کاهش سردی یخچال می شود. اما در میان این دلایل، چند مورد کوچک و ساده وجود دارد که می توانید با یک بررسی سطحی و رعایت نکات مهم، خود را برطرف کنید. شامل:

دمای یخچال را تنظیم نمی کند: دمای یخچال باید در فصول مختلف به درستی تنظیم شود. این دما معمولاً در زمستان 3-4 درجه سانتیگراد و در

تابستان 1-2 درجه سانتیگراد تنظیم می شود.
پر کردن بیش از حد یخچال: قرار دادن ظروف بزرگ به خصوص در قسمت پایین یخچال (نزدیکتر به کولر) و پر کردن قفسه ها از مواد غذایی، از تولید هوای خنک و گردش هوا جلوگیری می کند.

یخچال روی یک سطح سخت و در مقابل دیوار قرار می گیرد: هوا را به درستی به گردش در نمی آورد. در نتیجه فن نمی تواند موتور را خنک کند. به این ترتیب خنک کننده موتور کاهش می یابد.

اما برخی دلایل نیاز به مطالعه دقیق تری دارند، از جمله:

 1. خرابی لاستیکی درب
 2. خرابی کمپرسور و رله
 3. خرابی فن کمپرسور
 4. کمبود گاز
 5. در لوله کندانسور مشکل وجود دارد
 6. مشکل فن اواپراتور
 7. دمپر هوا شکسته است
 8. ترموستات مشکل داره

از تمام قسمت های یخچال می توانید آب را مشاهده کنید. هر کدام دلایل خاص خود را دارند. در یخچال زیر یخچال پشت یخچال یا اغلب آب از ته یخچال نشت می کند. دلایل نشت آب در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

نشت آب به پایین یخچال: سیستم یخ زدایی، قطعات، برد الکترونیکی، خروجی آب یا فیوز حرارتی مشکل دارد.
آب از پشت یخچال نشت می کند: لوله آب نشتی دارد

نشت آب از زیر یخچال: لاستیک دور در. سینی تخلیه یخچال؛ مشکل شلنگ آب یخچال یا فریزر و مشکل منبع آب داخل یخچال را بررسی کنید.

تعمیر یخچال مابه

تعمیر یخچال مابه

چرا موتور یخچال  داغ است؟

گرم شدن بدنه موتور و رادیاتور طبیعی است اما اگر این گرما بیش از حد طبیعی است، مشکل را جدی بگیرید برای حل آن از یک متخصص کمک بخواهید گرم شدن بیش از حد موتور یخچال در نهایت باعث سوختن موتور و هزینه زیادی می شود. ما در مورد دلایل احتمالی که باعث گرم شدن بیش از حد یخچال می شود صحبت خواهیم کرد

کمبود گاز در یخچال؛ اگر واحد نیاز به پر شدن با گاز داشته باشد، اما همچنان با کمبود گاز کار می کند، کمپرسور فشار و حرارت بالایی را تجربه خواهد کرد.

لوله های کندانسور کثیف؛ کندانسور وظیفه خروج هوای گرم را انجام می دهد. گرد و غبار و چربی روی کویل های گرمایش جریان گرمای موجود را مسدود می کند.

کندانسور هوا مشکل دارد. خرابی کندانسور باعث عدم جریان هوا می شود.

دمای اطراف یخچال؛

مشکلی در رله استارت وجود دارد. وظیفه این قسمت شروع فشرده سازی است. در صورت شکستن، ماسک برای شروع باید فشار زیادی وارد کند.
کار بیش از حد موتور؛ هنگامی که غذا در دستگاه قرار می گیرد یا درب یخچال باز می ماند، موتور به طور مداوم کار می کند و گرم می شود.
انقضای کمپرسور؛ مشکلات عایق بندی درب یخچال؛ دلایل دیگری از جمله گرم شدن بیش از حد موتور به دلیل ولتاژ بالا و عدم سرویس به موقع وجود دارد.

چرا یخچال یخ می زند؟

یخچال ها به دو نوع با عملکرد تبرید و بدون عملکرد برودتی تقسیم می شوند. یخچال های امروزی مجهز به یخ زدا هستند. بنابراین اگر این نوع یخچال سرد شود نشان دهنده مشکل در عملکرد عادی یخچال است. علل آکنه عبارتند از:

 1. وجود رطوبت بالا در اتاقی که یخچال در آن قرار دارد.
 2. لاستیک دور درب معیوب است که باعث می شود هوای محیط وارد یخچال شود و باعث یخ زدن یخچال شود.
 3. مشکل از ترموستات است که نه تنها باعث یخ زدن یخچال می شود، بلکه عواقب دیگری نیز دارد.
 4. مشکل سنسور این است که باعث گرم شدن مبرد یا سرد شدن بیش از حد آن می شود.
 5. اگر بخاری یخ زدایی مشکل داشته باشد، یخ زدایی شروع می شود

هزینه تعمیر یخچال مابه

هزینه بر اساس میزان خرابی ها و مشکلاتی که یخچال دارد متغیر است. از این رو اگر یخچال نیاز مند تعویض قطعه باشد هزینه بیشتر و اگر نه فقط نیازمند تعمیر یخچال باشد شرایط فرق میکند و هزینه تعمیر یخچال مابه کمتر خواهد شد.

تعمیر یخچال مابه در تهران

افرادی که در تهران ساکن هستند می توانند از مراکز معتبر تعمیر یخچال مابه در تهران استفاده نمایند. در این موسسات با وجود کارشناسان مجرب در صورت خرابی یخچال در هر نقطه از تهران می توانید تمامی موارد را با تماس به انها اطلاع دهید و سپس انها برای تعمیر در محل اقدام میکنند.

درج دیدگاه