راضی بودی؟

دسامبر 28, 2019

راضی بودی؟

امرزوه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از لوازم خانگی برای هر خانه‌ای جز وسایل ضروری است. یکی از وسایل خانگی پرکاربرد یخچال است که دارای تنوع مدل، رنگ، برند و اندازه‌های مختلف مطابق با نیاز هر فردی است. یکی از انواع این وسیله پرکاربرد که طرفداران بسیاری دارد، یخچال سامسونگ است که در مدل‌های متنوع به بازار عرضه شده است. اما شما باید به این نکته توجه کنید که هر وسیله‌ای دارای یک عمر مفیدی است و ممکن است بعد ازمدتی خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد. زیرا پس از یک مدت زمان استفاده، بهترین و مرغوب‎ترین یخچال‌ها نیز دچار مشکل می‌شوند و نیاز به تعمیر دارند. اگر می‌خواهید اطلاعاتی درباره تعمیر یخچال سامسونگ کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

تعمیر یخچال سامسونگ در تهران

در صورتی که شما در هر منطقه‌ای از تهران ساکن هستید و یخچال شما خراب شده باشد، لازم نیست که خرابی این وسیله جز نگرانی‌های شما باشد. زیرا خدمات تعمیر یخچال سامسونگ  در تهران، برای رفاه حال مشتریان خود در نزدیک ترین محدوده به محل سکونت شما در هر منطقه‌ای از شمال، جنوب، شرق و غرب تهران باشید آماده خدمت رسانی به شما است.نمایندگی‌های یخچال سامسونگ در سراسر تهران فعال هستند. در صورتی که یخچال شما دچار مشکل شد و نیاز به تعمیر داشت، پیشنهاد می‌کنیم برای تعمیر به نزدیک‌ترین نمایندگی‌ مربوط مراجعه کنید.نمایندگی‌های شرکت سامسونگ مجموعه‌ای از متخصص‌ترین و باتجربه‌ترین افراد می‌باشند. این افراد می‎توانند در سریعترین زمان مشکل شما را رفع کنند.

این افراد برای تعمیر یخچال سامسونگ ابتدا مشکلات رایج این وسیله را بررسی می‌کنند و بعد اقدام به حل مشکل می‌کنند. از رایج‌ترین مشکلاتی که برای این محصول ممکن است رخ دهد، یخچال یخ نمی‌سازد، نشتی داشته باشد، خنک نکند، موتور آن داغ می‌شود، خیلی برفک می‌زند، صدای آن زیاد است و روشن نمی‌شود. در صورتی که شما با چنین مشکلاتی روبه‌رو شدید باید در سریعترین زمان اقدام به رفع آن‌ها کنید، زیرا در صورت توجه نکردن به این مشکلات ممکن است باعث آسیب به سایر قطعات شود و هزینه بیشتری را متحمل شوید.

تعمیر یخچال سامسونگ در منزل

تعمیر یخچال سامسونگ در منزل شرایطی را برای شما فراهم می‌کند که در صورت خراب شدن این وسیه، دیگر نیازی به مراجعه حضوری و پرداخت هزینه بیشتر نخواهد بود. در این حالت شما در صورت نیاز می‌توانید از افراد متخصص و تعمیرکاران بخواهید که برای تعمیر به منزل شما بیایند و در سریعترین زمان مشکل شما را رفع کنند. زیرا همانطور که می‌دانید یخچال یکی از وسایل بسیار ضروری در هر خانه‌ای است و در صورت طول کشیدن زمان تعمیر ممکن است بسیاری از مواد غذایی داخل آن خراب شوند. در واقع با توجه به ابعاد و وزن این وسیله، انتقال آن به مرکز تعمیرات کاری بسیار سخت است و مشکلات بسیاری را به‌دنبال دارد. با مراجعه تیم تعمیراتی نمایندگی سامسونگ به منزل شما، محصول مورد نظر به دقت بررسی می‌شود و هر کاری که برای تعمیر آن نیاز باشد، در منزل صورت می‌گیرد.

یکی از مواردی که برای تعمیر این محصول در منزل باید به آن توجه کنید، مسئله تعویض قطعات است. در صورت تعمیر یخچال سامسونگ در منزل این مزیت وجود دارد که تعمیرکاران قطعه را در حضور شما تعویض می‌کنند و شما مطمئن هستید که از قطعه آکبند استفاده می‌کنند. همچنین اگر تعمیرکاران تشخیص دهند که این محصول نیاز به تعویض قطعات دارد، ابتدا دنبال قطعه مورد نظر می گردند. زیرا برای تعمیر یخچال سامسونگ نیازمند قطعات مختلفی است. وجود نمایندگی سامسونگ این اطمینان را می‌دهد که از بهترین قطعات در تعمیر وسایل شما استفاده می‌کنند. زیرا قطعات غیر اصل بعد از مدتی دوباره خراب می‌شوند و شما مجبور به تعویض آن‌ها هستید. در صورتی که قطعه مورد نظر همراه تعمیرکاران نباشد ، خود برای تامین آن اقدام می‌کنند و شما به هیچ عنوان در روند تعویض قطعات یخچال سامسونگ در منزل درگیر نمی‌شوید و تنها بر مراحل کار نظارت خواهید داشت. همانطور که می‌دانید یخچال سامسونگ دارای انواع مختلفی است که تعمیر هر یک از آن‌ها متفاوت است. انواع تعمیر یخچال‌ سامسونگ به شرح زیر است:

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ

برخی از ایرادات یخچال فریزر سامسونگ که ممکن است رخ دهد، شامل سرد نکردن و یا بیش از حد سرد کردن این دستگاه، صدا دادن موتور یخچال فریزر، روشن نشدن دستگاه، خرابی آب سردکن، خرابی المنت ها و کار نکردن اتومات یخچال فریزر است. در صورت برخورد با هریک از این مشکلات شما برای تعمیر یخچال سامسونگ باید با کارشناسان نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید. تا در کمترین زمان به محل شما اعزام شوند و و در منزل شما این وسیله را عیب یابی کنند. برای تعمیر این دستگاه ممکن است قطعاتی مانند موتور، کمپرسور، برد، اتومات و سایر قطعات توسط تعمیرکاران مورد بررسی قرار گیرد و در صورت مشکل آن را تعمیر و یا تعویض کنند.

تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ

همانطور که می‌دانید یخچال‌های ساید بای ساید نسبت به سایر مدل‌های  سامسونگ از حجم و وزن بالایی برخوردار هستند و امکان جا به جایی آن‌ها بسیار مشکل است. در نتیجه بهتر است تمام خدمات و تعمیر یخچال سامسونگ در منزل انجام شود. زیرا در صورت جابه‌جایی علاوه بر هزینه بیشتر ممکن است سایر قطعات نیز دچار آسیب شوند. اگر شما با مشکلاتی مانند داغ شدن بیش از اندازه دستگاه، یکسره شدن اتومات، برفک زدن و یا ارورهای مختلف یخچال ساید بای ساید سامسونگ مواجه شدید در سریعترین زمان باید اقدام به تعمیر آن کنید و مشکل را رفع کنید.

تعمیر یخچال دوقولو سامسونگ

همانند تعمیر یخچال فریز سامسونگ و یا سایر مدل‌های سامسونگ، تعمیر یخچال دوقلو سامسونگ در منزل انجام می‌شود. این مدل همانند یخچال فریز است اما تنها تفاوتی که دارد این است که یخچال و فریز از هم مجزا هستند و یکی از دستگاه‌ها یخچال و دیگری فریزر است. شما باید به این نکته توجه کنید که وجود عیب در یکی از دستگاه‌ها بر روی دیگر اثری ندارد. بنابراین با بروز مشکل در یخچال مشکلی برای فریزر رخ نخواهد داد و برای تعمیر، تنها یخچال مورد بررسی قرار می‌گیرد. تعمیر یخچال سامسونگ در منزل ممکن است برای عیب یابی و یا تعویض موتور، تعویض لاستیک دور درب، برطرف کردن مشکل کاهش یا افزایش سرما، رفع صداهای غیر عادی، تعمیر مشکل عدم دیفراست، رفع بوی نامطبوع، رفع ایرادات سیم برق، رفع مشکلات ولتاژ خروجی، اصلاح تنظیمات، تراز کردن، تعمیرات تخصصی تایمر، تعمیر کمپرسور، تعویض لامپ، تعمیر فن، رفع انسداد لوله تخلیه، ترمیم فن تغذیه، تعمیر تخصصی برد و… صورت گیرد که به توضیح برخی از این موارد خواهیم پرداخت:

سرد شدن بیش از حد یخچال

گاهی شما متوجه خواهید شد که یخچال شما بیش از حد سرد می‌کند و مواد غذایی و وسایلی که در این دستگاه نگهداری می‌کنید، یخ می‌زند. در صورت بروز چنین مشکلی معمولا این وسیله مصرف برق بالاتری دارد. در بیشتر یخچال‌هایی که فریزر دارند، سرمای بخش مواد غذایی مربوط به سرمای بخش فریزر است که توسط لوله‌های مخصوصی انتقال داده می‌شود. تجربه بسیاری از تعمیرکاران نشان داده است که مشکل سرد شدن بیش از اندازه دستگاه ناشی از خرابی در قسمت‌هایی مانند دمپر ورودی هوا، سنسور دما یا ترمیستور، برد اصلی یا کنترلر دما می‌باشد. در صورت وجود چنین مشکلاتی و برای تعمیر یخچال سامسونگ پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان متخصص تماس برقرار کنید تا مشکل شما را رفع کنند.

خرابی لامپ

یکی از قطعاتی که در یخچال مورد استفاده قرار می‌گیرد، لامپ است. این وسیله ممکن است به دلایل مختلفی روشن نشود و دچار خرابیشده باشد. البته باید به این نکته توجه کنید که بروز خرابی در سوکت لامپ و میکروسووییچ نیز می‌تواند باعث خرابی این قطعه شود. با مشاهده چشمی شما می‌توانید خرابی یا سوختگی لامپ را متوجه شوید. بنابراین در صورت کار نکردن لامپ، ابتدا باید از سالم بودن لامپ اطمینان داشته باشید. برای این کار لامپ را می‌توانید در آورید و نگاه کنید. اگر لامپ سوخته بود، آن را عوض کنید. البته کار نکردن و خرابی لامپ می‌تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد که کارشناسان می‌تواند آن را شناسایی و عیب یابی کنند.

خنک نکردن یخچال

شاید شما نیز بارها با این مشکل مواجه شده باشید که یخچال شما به‌دلایل مختلفی قادر به خنک کردن وسایل نیست. این مشکل گاهی به دلایل مختلفی مانند بهم‌ریختن تنظیمات دما ، بسته شدن روزنه‌های هوا داخل یخچال، به دلیل پر شدن بیش از اندازه آن با مواد غذایی حجیم، بسته نشدن صحیح درب دستگاه و … است. اما گاهی مشکلات دیگری مانع خنک نکردن این دستگاه کی‎شود که برخی از رایج‌ترین آن‌ها شامل پاره شدن لاستیک درب یخچال، خرابی موتور، خالی شدن گاز یخچال، خرابی اواپراتور، خرابی کندانسور است. در صورت ایجاد هر یک از این خرابی‌ها شما باید تعمیر یخچال سامسونگ خود را به افراد متخصص بسپارید تا همه این موارد را بررسی کنند و بتوانند منشا بروز مشکل را پیدا کرده و آن را رفع کنند.

خرابی دمپر

دمپر یکی از قطعات مهم در یخچال است که در صورت آسیب این قطعه باعث ایجاد اختلالاتی در دمای این وسیله می‌شود. در نتیجه اگر شما متوجه شدید که دمای این محصول در طول روز نوسان پیدا می‌کند، این قطعه باید بررسی شود. هنگامی که دمای یخچال افزایش پیدا کند، دستوری توسط برد الکتریکی به دمپر ارسال می‌شود تا دریچه انتقال دهنده هوای سرد را باز کند. با باز شدن این دریچه سرمای موجود در فریزر، با استفاده از یک فن که در فریزر قرار دارد از مجرای هوا و دریچه دمپر به درون یخچال انتقال داده می‌شود. در صورت بروز این مشکل توصیه می‎شود برای تعمیر یخچال سامسونگ کار را به افراد متخصص بسپارید.

روشن نشدن یخچال

روشن نشدن یخچال از عمده مشکلاتی است که ممکن است برای این دستگاه بسیار ضروری رخ دهد. از مهم‌ترین دلایل روشن نشدن این وسیله ممکن است خرابی موتور یا کمپرسور، قطعی اتصالات و کابل‌های برق، خرابی سنسور، خرابی تایمر دیفراست، خرابی ترموستات و ناکارآمدی اورلود باشد که باعث روشن نشدن این وسیله می‌شود. اگر شما با مشکل روشن نشدن این محصول رو به رو شده‌اید، ابتدا از برقراری جریان برق اطمینان داشته باشید و آن را بررسی کنید. زیرا گاهی تنها با تعویض کابل برق توسط تعمیرکار مشکل روشن نشدن دستگاه شما رفع می‌شود. برای اینکه اطمینان داشته باشید که کدام یک از این عوامل در روشن نشدن دستگاه شما نقش دارد، می‌توانید از خدمات تعمیر یخچال سامسونگ توسط نمایندگی‌های سامسونگ استفاده کنید و از کارشناسان برای رفع مشکل کمک بگیرید.

صدای ناهنجار

یکی دیگر از مشکلاتی که در صورت رخداد حتما باید بررسی و تعمیر شود، صدای ناهنجار یخچال است. در صورت روبه رو شدن با این مشکل حتما باید اقدام به تعمیر یخچال سامسونگ خود کنید. شما باید به این نکته توجه کنید که شنیده شدن صدای کم از دستگاه ناشی از فعالیت موتور می‌باشد و طبیعی است. اما اگر میزان این صدا زیاد باشد، باید در اسرع وقت این مشکل را رفع کنید. در صورت تعویق انداختن تعمیر این وسیله می‌تواند باعث از کار افتادگی کامل موتور یخچال شود. در نتیجه صدای ناهنجار ممکن است ناشی از خرابی در کمپرسور، موتور، فن و یا شکستگی پره‌های فن باشد.

 

خرابی لاستیک درب یخچال

اگر لاستیک درب یخچال شما آسیب دیده باشد باید اقدام به تعمیر و تعویض لاستیک کنید. زیرا در صورت خرابی لاستیک حفظ دمای مناسب برای این وسیله بسیار مشکل خواهد شد و باعث می‌شود کمپرسور دچار خرابی شود. خرابی لاستیک مشکل خیلی نگران کننده‌ای نیست و در صورت بروز با صرف مدت زمانی کمی برطرف می‌شود. خرابی لاستیک معمولا به‎دلیل عدم استفاده صحیح از یخچال و وارد شدن فشارهای بیش از اندازه به این دستگاه است. شما می‌توانید با خدمات مرتبط با این بخش از طریق تماس با نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ ارتباط برقرار کنید و بخواهید که مشکل شما را رفع کنند.

خرابی موتور یخچال

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال سامسونگ شما رخ دهد و نیاز به تعمیر یخچال سامسونگ باشد، خراب شدن موتور این دستگاه است. اگر امکان تعمیر موتور وجود داشته باشد، بهتر است آن را تعمیر کنید تا هزینه کمتری را متحمل شوید. در غیر اینصورت باید اقدام به تعویض موتور دستگاه کنید . تعویض موتور زمانی صورت می‌گیرد که اشکالات مکانیکی و فشار مثبت در سیستم مشاهده شود. در این شرایط با تهیه یک کمپرسور جدید، عملیات تعویض موتور دستگاه شروع می‌شود. تعویض موتور شامل مراحلی است که باید به صورت صحیح انجام گیرد. این مراحل به شرح زیر است:

 • در مرحله اول برای تعویض موتور دستگاه، بعد از تهیه موتور لوله پروسس و شیر پروسس در صورت نیاز بر روی آن نصب می‌شود و در انتهای لوله، درپوش گذاشته می‌شود.
 • در این مرحله عملیات تخلیه مبرد صورت می‌گیرد و موتوری که آسیب دیده است با استفاده از لوله بر برداشته می‌شود.
 • در مرحله بعد از طریق لوله ساکشن و لوله ورودی موتور، نیتروژن خشک به داخل سیستم دمیده می‌شود و فیلتر کثیف، از خروجی موتور جدا می‌شود. در زمان جداسازی نیتروژن خشک به داخل سیستم دمیده می‌شود تا از طریق فیلتر خارج شود.
 • شما باید برای تعویض موتور دستگاه محل اتصال را تمیز کنید تا هیچ مواد زائدی وارد سیستم نشود.
 • در مرحله آخر موتور جدید و فیلتر جدید را نصب کنید، سیستم وکیوم می‌شود و در ادامه شارژ می‌‌شود.

هزینه تعمیر یخچال سامسونگ

همانطور که بیان کردیم یخچال ممکن است به دلایل مختلفی دچار آسیب شود و شما نیاز داشته باشید که اقدام به تعمیر یخچال سامسونگ کنید. اما هزینه خرابی این دستگاه به نوع خرابی آن بستگی دارد. شما برای پرداخت هزینه تعمیرات این وسیله باید به این نکته توجه کنید که این هزینه به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و این امکان وجود ندارد که کارشناسان هزینه دقیقی را قبل از شروع کار به شما اعلام کنند. از مواردی که می‌تواند بر روی هزینه تعمیر یخچال سامسونگ تاثیر داشته باشد شامل نوع یخچال است که می‌تواند به صورت یخچال فریزر تک، یخچال فریزر ساده، ساید بای ساید و سایر مدل‌ها باشد. همچنین میزان سختی کار تعمیرات، نوع قطعه خراب شده، تکنولوژی به کار رفته شده در یخچال، مدت زمان گارانتی و استفاده از قطعات فابریک از دیگر عواملی است که در هزینه تعمیر این وسیله موثر است. شما باید این نکته نیز در نظر داشته باشید که در صورت حضور تعمیرکاران در منزل بابت تعمیرات، پرداخت هزینه ایاب و ذهاب و عیب یابی این وسیله باید هزینه‌ای را پرداخت کنید. اما اگر شما هر سال و به طور منظم، نسبت به عیب یابی و سرویس یخچال خود اقدام کنید و مشکلات احتمالی بعد از عیب یابی را رفع کنید وسیله شما طول عمر بیشتری خواهد داشت و دیرتر دچار خرابی می‌شود.

اگر یخچال شما دارای برگه گارانتی باشد و تاریخ آن هم نگذشته باشد با استفاده از این برگه می‌توانید در صورت بروز هرگونه مشکلی از خدمات پس از فروش آن بدون پرداخت هزینه استفاده کنید و نمایندگی‌های سامسونگ موظف هستند، وظایفی که در قبال فروش محصولات خود به شما دارند را به بهترین صورت انجام دهند. همچنین باید به این نکته توجه کنید که اگر قطعه‌ای از یخچال شما نیاز به تعویض داشته باشد تعمیرکاران نمایندگی بعد از نصب قطعه جدید به شما گارانتی تعویض نیز می‌دهند و این گارانتی تا مدت 6 ماه قابل استفاده است. پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از خرابی یخچال نکاتی را رعایت کنید تا طول عمر این وسیله بیشتر شود. این نکات عبارت اند از:

 • از محافظ برق هنگام استفاده از این وسیله حتما استفاده کنید.
 • برای شروع به کار دستگاه بعد از وصل شدن آن به برق درجه ترموستات را روی مقدار متوسطی قرار دهید و اجازه دهید این وسیله به مدت حداقل 3 ساعت به‌صورت خالی و دربسته کارکند تا برودت به حد لازم برسد.
 • هنگام خرید این محصول باید به برچسب مصرف انرژی دقت کنید و محصولی را انتخاب کنید که مصرف انرژی کمتری دارد. میزان مصرف برق هر دستگاه بر روی صفحه مشخصات فنی آن حک شده است.
 • بهتر است مواد غذایی که در یخچال قرار می‌دهید، داغ نباشند. زیرا دمای آن‌ها از دمای یخچال بالاتر است و تا زمانی که به درجه برودت یخچال برسند منبع تولید حرارت هستند و باعث ایجاد برفک می‎شوند .
 • در یخچال‌هایی که برفک می‌زنند، در صورت ایجاد برفک بهتر است سریعا برفک زدایی شود، زیرا وجود برفک باعث می‌شود برودت به مرور کم شود .
 • برای تمیز کردن این وسیله حتما باید دستگاه را از برق بکشید و بعد از جابه جایی باید حداقل 2 ساعت بعد از تغییر محل یخچال آن را به برق وصل کنید .
 • پیشنهاد می‌کنیم هرگز با وسایل نوک تیز اقدام به کندن برفک یا یخ نکنید. زیرا جنس اواپراتور از آلومینیوم است و به راحتی سوراخ و گاز دستگاه خارج می‌شود .
 • اگر قصد دارید به مسافرت بروید یا به‌دلایل مختلفی مدت زمانی در منزل نیستید، ترموستات دستگاه را روی درجه پایین قرار دهید تا موتور کمپرسور یخچال کمتر کار کند .
 • قرار دادن این وسیله در کنار دستگاه‌هایی که تولید حرارت می‌کنند مانند اجاق گاز، آبگرمکن، شوفاژ، تابش نور مستقیم و نور آفتاب مصرف انرژی این وسیله را افزایش می‌دهند.
 • از گذاشتن مواد غذایی گرم بدون درپوش مخصوصا مایعات در داخل یخچال خودداری کنید .
 • بهتر است محل قرارگیری این دستگاه به‌صورتی باشد که حداقل 2 سانتی‌متر اطراف یخچال فاصله داشته باشد. فضای پشت یخچال نیز برای گردش هوا باید حداقل به اندازه 20 سانتی‌متر باز باشد.
 • لوله‌های پشت دستگاه باید حداقل سالی دوبار گردگیری شود. انجام این کار باعث می‌شود انتقال حرارت بهتر بین هوا و لوله‌ها صورت گیرد .
 • برفک زدن دستگاه می‌تواند باعث وارد کردن صدمات جدی به موتور، مصرف زیاد برق و ایجاد خلل در عمل سرماسازی باشد. درنتیجه بهتر است در صورت برفک زدن یخچال اقدام به تمیز کردن آن کنید.

سخن پایانی

 

یکی از وسایل بسیار ضروری و مهم در هر خانه‌ای یخچال است. این دستگاه دارای مدل و برندهای متنوعی است. برند سامسونگ یکی از پرطرفدارترین یخچال‌ها است که توانسته است اعتماد بسیاری از افراد را به خود جلب کند. یخچال از اجزای مکانیکی کمپرسور، کندانسور، فیلتر، اواپراتور، کاپیلاری تیوبو، موتور الکتریکی، ترموستات، رله استارت، اورلود و… تشکیل شده است. که ممکن است بنا به‌دلایل مختلفی هر یک از این قطعات دچار آسیب شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. برای تعمیر یخچال سامسونگ در منزل، شما در زمان و هزینه صرفه جویی خواهید کرد. انجام این کار روند مشخصی دارد که باعث نظم بیشتر آن شده است. برای بهره‌مندی از این سرویس، باید اول با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس حاصل کنید. تا در سریعترین زمان افراد متخصص و باتجربه در محل اعزام شوند و بعد  از بررسی و انجام پروسه عیب یابی، بخش‌های آسیب دیده را تعمیر یا تعویض ‌کنند و در نهایت یخچال تست شده و بدون کوچکترین ایرادی به شما تحویل داده خواهد شد.

 

درج دیدگاه