فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

فوریه 4, 2020

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

از گذشته تا به امروز افراد برای نگهداری محصولات غذایی از تجهیزات خاصی استفاده می‌کرده‌اند. یخچال‌ها جزو این تجهیزات هستند و کارایی بسیار بالایی در خانه‌ها و صنایع مختلف دارند. برندهای مختلفی در سراسر جهان این محصولات را با کیفیت‌های مختلف تولید می‌کنند. یکی از برندهای معتبر و شناخته شده در این زمینه برند ال جی است که انواع یخچال را تولید و به بازار عرضه می‌کند. اما ممکن است که در این یخچال‌ها ایراداتی بروز دهد که تعمیر یخچال ال جی در این مواقع بهترین راهکار است. در این مطلب قصد داریم درباره تعمیر این یخچال‌ها اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم پس تا پایان ما را همراهی کنید.

تعمیر یخچال ال جی

ال جی یکی از معروف‌ترین برندهای موجود در جهان است که یخچال‌هایی باکیفیت بسیار بالا تولید می‌کنند. اما عواملی منجر می‌شود که این یخچال‌ها دچار ایراد شوند به‌عنوان مثال اگر شما به شیوه نادرست از آن‌ها نگهداری کنید ممکن است که دچار ایراد شوند. اما تعمیر این یخچال ها باید به صورت اصولی و توسط افراد متخصص انجام شود. تعمیر نادرست منجر خواهد شد که به یخچال صدمات غیرقابل جبرانی وارد شود. معمولاً تعمیر کاران ماهر برای تعمیر این مدل یخچال‌ها آموزش‌های بسیار زیادی را می‌بینند. اگر شما دانش و تبحر لازم در این زمینه را ندارید بهتر است که هیچگاه دست به تعمیر یخچال نزنید.

متاسفانه مشاهده شده بعضی از افراد به دلیل عدم آگاهی شروع به تعمیر یخچال کرده‌اند که منجر شده آسیب بسیاری به قطعات اصلی آن وارد شود. اینگونه تعمیر یخچال ال جی مدت زمان بیشتری را طلب می کند و شما باید هزینه بیشتری برای آن بپردازید. این محصولات با فناوری روز ساخته شده‌اند و خیلی کم دچار ایراد می‌شود اما این امر نباید منجر شود که شما از سالم ماندن آن‌ها اطمینان خاطر حاصل کنید. بعضی از علامت‌ها در یخچال وجود دارد که نشان می‌دهد یخچال دارای ایراد است در صورت مشاهده همچنین ایراداتی بهتر است هر چه سریع‌تر متخصص و تعمیرکار ماهر را خبر کنید.

چگونه متوجه شویم یخچال نیاز به تعمیر دارد؟

علامت‌های بسیار زیادی وجود دارد که نشان‌دهنده خرابی یخچال  و بیانگر نیاز به تعمیر یخچال ال جی است  شما باید به این علامت‌ها بسیار دقت کنید و در صورت مشاهده اقدامات لازم را انجام دهید. توجه داشته باشید که هر چقدر سریع‌تر این اقدامات را انجام دهید یخچال کمتر دچار ایراد و خرابی خواهد شد. اگر یخچال دارای ایراد باشد و مداوم کار کند این ایراد می‌تواند منجربه از کار افتادن همیشگی آن شود.

 

وقتی کمپرسور یخچال خاموش می شود چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که یک کمپرسور یخچال خراب است، چند علامت وجود دارد. اگر متوجه شدید که کمپرسور در مدت کوتاهی چندین بار کلیک می‌کند، به سرعت روشن و خاموش می‌شود، اگر دائماً زمزمه می‌کند و صدای آن بلندتر از حد معمول است.  اگر صداهای خراش یا تق تق وجود دارد، ممکن است کمپرسور نیاز به تعویض داشته باشد. اگر یخ زیاد در فریزر مشاهده کرده‌اید یا مواد غذایی فاسد شده باشد، این‌ها نیز نشانه‌هایی هستند که کمپرسور کارآمد نیست. در صورت مشاهده همچنین مواردی بهتر از هرچه سریع‌تر با یک مرکز تعمیر یخچال ارتباط برقرار کنید.

 

چرا تعمیر یخچال به‌ صرفه تر است؟

هنگامی که یخچال خراب می‌شود افراد دچار دوگانگی می‌شوند که آیا یخچال را تعمیر کنند یا یک یخچال جدید خریداری کنند. عوامل بسیار زیادی وجود دارد که شما را متقاعد می‌کند تعمیر یخچال بهترین گزینه است. با توجه به اینکه این عوامل بسیار زیاد هستند به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم. این موارد را مطالعه کنید تا متوجه شوید تعمیر یخچال ال جی صرفه  اقتصادی بسیار بیشتری دارد.

 • سالم ماندن مواد غذایی

یک یخچال گرم نشان دهنده عدم وجود عملکرد خوب یخچال بوده که در این مواقع تعمیر یخچال ال جی بهترین راهکار است. یخچال ال جی با هر یخچال دیگری  یک وظیفه دارد آن هم سرد نگه داشتن غذا و مواد خوراکی است.  وقتی یخچال نمی‌تواند این کار را انجام دهند، کاری جز اشغال فضا و مصرف برق انجام نمی‌دهند. یخچال تازه تعمیر شده غذای شما را برای مدت طولانی‌تری تازه نگه می‌دارد و از ضایعات مواد غذایی می‌کاهد و از موارد احتمالی مسمومیت غذایی جلوگیری می‌کند. پس در هنگامی که متوجه گرمای موجود در یخچال شده‌اید اقدامات تعمیر را انجام دهید.

 • صرفه جویی در مصرف انرژی

مهم نیست که یخچال خراب شما چه مشکلی دارد، احتمالاً انرژی بیشتری نسبت به یک یخچال که به درستی کار می‌کند مصرف می‌کند. خواه واشر شکسته، کمپرسور یا فن اواپراتور باشد، دستگاه شما انرژی اضافی مصرف می‌کند تا خود را سرد نگه دارد. هنگامی که تعمیر انجام می‌شود، ممکن است متوجه صرفه‌جویی قابل‌توجهی در قبض برق ماهانه خود شوید. این امر کاملاً طبیعی است زیرا پس از تعمیر یخچال ال جی مصرف برق آن به میزان چشمگیری کاهش پیدا می‌کند و دیگر دچار ایراد نیست.

 • می‌تواند تراکم را کاهش دهد

یکی از نشانه‌های خرابی یخچال، رطوبت اضافی است، چه به صورت تراکم باشد و چه به صورت نشت کامل. آب ایستاده در یخچال کپک منجر به رشد می‌شود که این امر نه تنها ناخوشایند نیست بلکه به شدت برای سلامتی مضر است. جلوگیری از رطوبت بیش از حد، کلید دور نگه داشتن کپک از خانه شما است و یک یخچال سالم و کارآمد می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند. علاوه‌بر این وجود رطوبت در یخچال سبب خواهد شد که طول‌عمر مفید آن کاهش پیدا کند که شما با تعمیر یخچال ال جی  از بروز همچنین مواردی جلوگیری خواهید کرد.

 • قیمت بسیار کم‌تر

یک یخچال کاملاً جدید احتمالاً چندین بیشتر است که تعمیر یخچال ال جی در پرداخت نکردن این هزینه  به شما کمک می‌کند. خوشبختانه، بسیاری از تعمیرات را می‌توان با کسری از هزینه و خیلی سریع انجام داد. طبیعتاً هیچ شخصی علاقه‌ای به پرداخت هزینه‌های بیشتر ندارد پس شما با هزینه بسیار کمتر می‌توانید یخچال خود را تعمیر کنید. البته اگر شما یک مرکز معتبر پیدا کنید این هزینه بیشتر کاهش پیدا خواهد کرد.

 • در زندگی شما اختلال ایجاد نمی کند

خرید یک یخچال جدید یک دردسر است و اغلب اوقات شما را ملزم می‌کند که بخش زیادی از روز خود را برای بازدید از فروشگاه ‌ای لوازم خانگی مختلف و مقایسه قیمت‌ها کنار بگذارید. سپس باید مطمئن شوید که خدمات تحویل در منازل توسط آن منزل ارائه می‌شود که می‌تواند چندین روز زمان ببرد. از طرف دیگر، هنگامی که یخچال خود را تعمیر می‌کنید، می‌توانید از این امر لذت ببرید که هرگز مجبور به ترک خانه خود نشوید و ساعت‌ها در مرکز خرید سردرگم نباشید.

تعمیر یخچال ال جی در تهران

تعمیر یخچال ال جی در شهرهای بسیار زیادی انجام می‌شود اما تهران به دلیل جمعیت بیشتر این نوع تعمیرات به‌صورت گسترده‌تر در آن انجام می‌‌شود. شما قادر خواهید بود که این خدمات را در تهران با بهترین کیفیت دریافت کنید اما نیاز است از مراکز معتبری برای تعمیرات کمک بگیرید. با توجه به وسعت شهر تهران تعمیرکاران فراوانی در آن وجود دارد  که شما قادر خواهید بود با آن‌ها ارتباط بگیرید.

چرا برای تعمیر یخچال ال جی باید در شهر تهران با تعمیرکار تماس بگیریم؟

بعضی از افراد تصور می‌کنند که ارتباط با تعمیرکار و تماس با آن‌ها چندان ضروری نیست اما مواردی وجود دارد که نشان می‌دهد شما حتماً باید با تعمیرکار ارتباط برقرار کنید. مشکلات جزئی می‌توانند خیلی سریع به مشکلات جدی تبدیل شوند. اگر موضوع مربوط به بخش خاصی باشد، با گذشت زمان، آن قسمت می‌تواند فرسوده‌تر شود این امر می‌تواند باعث ایجاد مشکل در سایر قسمت‌ها شود.

حتی می‌تواند باعث شود که دستگاه به‌طور کامل کار نکند در آن مرحله، هزینه‌های مربوط به کار تعمیر بسیار بالاتر خواهد بود. در برخی شرایط، حتی ممکن است مجبور شوید دستگاه را به طور کامل تعویض کنید هیچ کس نمی‌خواهد همچنین امری رخ دهد. تعمیر لوازم خانگی در مراحل اولیه می‌تواند چنین وضعیتی را برطرف کند و دستگاه شما را به وضعیت مطلوب بازگرداند.

 

هزینه تعمیر یخچال ال جی

اگر شما قصد داشته باشید از تعمیر یخچال ال جی استفاده کنید قطعاً قیمت آن برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر قیمت تعمیرات زیاد باشد ترجیح می‌دهید که یخچال نو بخرید اما تعیین قیمت تعمیر به همین راحتی ها هم نیست زیرا عوامل بسیار زیادی در آن دخیل است و این عوامل در کنار هم هزینه‌های تعمیر را تعیین می‌کنند. اگر قصد تعمیر دارید باید تمامی این عوامل را در نظر داشته و سپس هزینه نهایی را محاسبه کنید.

عوامل موثر در محاسبه هزینه تعمیر یخچال ال جی

چند عامل بر هزینه‌های تعمیر یخچال تأثیر می گذارد، قیمت ها به دلیل هزینه‌های تشخیصی، مواد، نیروی کار و موضوع و نوع تعمیر مورد نیاز می‌تواند  متفاوت باشد.

 • هزینه های تشخیصی

هزینه‌های تشخیصی همان چیزی است که صاحب خانه می‌پردازد تا یک متخصص به خانه خود بیاید و مشکل را شناسایی کند این هزینه‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد. ​ اگر صاحب خانه آن‌ها را برای تکمیل تعمیر استخدام کند، برخی از متخصصان پیشنهاد می‌کنند که از هزینه تشخیص چشم‌پوشی کنند. شایع‌ترین مشکلاتی که در تعمیر یخچال ایجاد می‌شود، صداهای مربوط به گرفتگی خطوط تخلیه، ترموستات معیوب و کویل‌های کثیف است. این‌ها معمولاً تعمیر یخچال ال جی مقرون به صرفه و ساده هستند و شما مبلغ بسیار کمی را برای آن‌ها پرداخت خواهید کرد.

 • مواد و کار

هزینه مواد و نیروی کار بر هزینه کلی تعمیر یخچال ال جی تأثیر می‌گذارد. تعمیر فقط قطعات شکسته معمولاً مقرون به‌صرفه‌تر از خرید یک یخچال جدید است و تعمیر قطعات موجود ارزان‌تر از سفارش قطعات جایگزین خواهد بود. هنگام محاسبه هزینه‌های تعمیر، هزینه قطعات، نصب، کار و هزینه خدمات را در نظر بگیرید. بسته به سن، مدل یخچال، پیدا کردن برخی از قطعات و مواد ممکن است سخت باشد و منجر به هزینه‌های بالاتر شود. برای نیروی کار، برخی از متخصصان ممکن است نرخ ساعتی دریافت کنند و سایر متخصصان ممکن است برای تعمیر به جای ساعتی، نرخ ثابتی دریافت کنند.

 • موضوع و نوع تعمیر

یخچال از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است و هر یک از آن‌ها می‌تواند عامل ایجاد مشکل باشد هنگامی که چیزی خراب می‌شود، هزینه تعمیر آن بستگی به این دارد که کدام قسمت است و چه مشکلی ایجاد می‌کند و نوع تعمیر آن باید چگونه صورت بگیرد. قطعا اگر نوع تعمیر یخچال ال جی ساده باشد شما مبلغ بسیار کمتری را برای آن پرداخت خواهید کرد. اما در بعضی موارد ممکن است یخچال دارای ایرادات بزرگ باشد که تعمیر آن وقت و هزینه بیشتری را طلب خواهد کرد.

 • مهر و موم درب لاستیکی
 • ظرف قطره‌ای
 • ترموستات
 • کویل کندانسور
 • موتور یخ زدایی
 • تابلو کنترل

 

مشکلات رایج  یخچال

حتی اگر فکر می‌کنید یخچال شما یک مشکل جزئی دارد، بهتر است به جای اینکه منتظر بمانید تا تبدیل به یک مشکل بزرگتر شود، آن را به سرعت تعمیر کنید. در اینجا برخی از رایج‌ترین مشکلات یخچال و هزینه تعمیر آن‌ها ذکر شده است.

 • مشکلات کمپرسور

کمپرسور مانند قلب یخچال عمل می‌کند و مبرد را در سیستم به گردش در می‌آورد سایش و پارگی معمولی باعث از کار افتادن کمپرسور می‌شود. وقتی این اتفاق می‌افتد، یخچال دیگر سرد نمی‌ماند، ممکن است به طور غیرمعمولی سر و صدا شود و تجمع یخ ظاهر شود. تعویض کمپرسور یکی از گرانترین تعمیرات یخچال است. البته در این نوع تعمیرات باید علاوه‌بر هزینه خرید و تعمیر کمپرسور باید هزینه نیروی انسانی را نیز در نظر داشته باشید. اشکال در کمپرسور ممکن است خیلی کم بروز دهد اما به تعمیرات تخصصی زیادی نیاز دارد.

 • نشت گاز مبرد

طبق گفته آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA)، نشت فریون یخچال نیاز به تعمیر و نگهداری توسط تکنسین تایید شده دارد. اگر بوی شدید شیمیایی از یخچال می‌آید، غذا سرد نمی‌ماند و موتور دائماً کار می‌کند، ممکن است نشت مبرد وجود داشته باشد. یخچالی که به درستی کار می‌کند نیازی به تعویض فریون ندارد، اما اگر نشتی وجود داشته باشد، یک متخصص می‌داند که چگونه فریون را در یخچال قرار دهد. هزینه تعمیر این ایراد در یخچال بسته به عوامل مختلفی متغیر است. اگر تعمیر نشست گاز مبرد مدت زمان زیادی طلب کند و گسترده باشد باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

 • فرورفتگی درب یخچال

هزینه تعمیر فرورفتگی درب یخچال بستگی به تعداد و بزرگی فرورفتگی‌ها دارد. فرورفتگی‌های کوچک‌تر  مبلغ بسیار کمی را به خود اختصاص می‌دهند، اما برای فرورفتگی بزرگ‌تر باید مبلغ بسیار بیشتری را در نظر داشته باشید. به‌ویژه اگر فرورفتگی مانع از بسته شدن یا آب‌بندی درست درب شود هزینه تعمیر یخچال ال جی بسیار بیشتر خواهد شد. پس اگر ایراد یخچال شما در این حیطه است بهتر است ابتدا تعمیر کار را در جریان قرار دهید. تعمیر نامناسب منجر به آسیب بیشتر به درب و از بین رفتن رنگ آن خواهد شد.

 • مهر و موم درب

اگر درب یخچال بسته نمی‌ماند یا متوجه شده‌اید که قسمت بیرونی درب متراکم شده ، ممکن است نیاز به تعویض درزگیر داشته باشد. درزگیرهای لاستیکی آسیب دیده درب می‌تواند باعث شود یخچال بیشتر کار کند تا از دست دادن هوای سرد جبران شود. این امر می‌تواند توان  کمپرسور را کاهش دهد و دستگاه را با کارایی کمتری کار کند، که می‌تواند منجر به مصرف انرژی بیشتر شود.

 • تعمیر فریزر

هزینه تعمیر فریزر معمولاً گرانتر از تعمیر یخچال است زیرا سیستم آن پیچیده‌تر است. پس با توجه پیچیده بودن آن باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید. البته ممکن است که میزان خرابی در فریزر کم باشد و در طی چند ساعت درست شود اینگونه مبلغ کم‌تر خواهد بود.

 

چگونه در هزینه های تعمیر یخچال صرفه جویی کنیم؟

هزینه‌های تعمیر یخچال می‌تواند بالا باشد و هزینه‌های اضافی مربوط به تعمیرات می‌تواند به سرعت افزایش یابد. یکی از راه‌های صرفه‌جویی در هزینه‌های تعمیر یخچال، استخدام ارزان‌ترین تکنسین تعمیراتی است که می‌توانید پیدا کنید، اما معمولا این افراد دانش و مهارت کافی را ندارند. راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید بدون افت کیفیت، صرفه‌جویی کنید این راه‌ها گزینه مناسب‌تری محسوب می‌شوند.

 • اولین راهکار این است که از چند تعمیرکار قیمت بگیرید، اگر در این راستا یک تعمیرکار قیمت بیشتری بیان کرد می‌توانید از خدمات آن استفاده نکنید.
 • مشکلات جزئی را به سرعت تعمیر کنید برای بسیاری از افراد بسیار عادی است که مشکلات جزئی را که می‌توانند حل کنند، رها می‌کنند و اقدامی برای رفع مشکل انجام ندهند. عبور کردن از  تعمیرات به ظاهر جزئی می‌تواند به آن‌ها اجازه دهد تا به مشکلات مهمی تبدیل شوند که این امر  ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد.
 • یخچال را تمیز نگه دارید تمیز کردن داخل یخچال ممکن است یک عادت همیشگی برای بسیاری از افراد باشد، اما شما هر چند وقت یکبار بیرون و داخل یخچال را تمیز می‌کنید؟ تمیز نگه داشتن کویل‌ها و عاری از گرد و غبار باعث می‌شود یخچال برای مدت طولانی به‌طور موثر و مفید کار کند.
 • گارانتی یخچال را در نظر بگیرید، گارانتی کامل یخچال شامل تعمیرات گران‌قیمت یا تعویض یخچال می‌شود. اگر یخچال به دلیل نقص سازنده خراب شود، گارانتی دستگاه ممکن است هزینه تعمیرات را پوشش دهد. پس توصیه می‌کنیم حتما گارانتی را با دقت مطالعه کنید.

 

 

تعمیر یخچال ال جی در منزل

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که تعمیر یخچال ال جی را در منزل خود انجام دهند این امر ممکن است که مزایای بسیار فراوانی داشته باشد. به‌عنوان مثال تعمیرات خیلی سریع‌تر انجام می‌شود و شما می‌توانید از نزدیک تعمیرات یخچال را نظارت کنید. همچنین نیازی نیست که مدت زمانی را برای انتقال یخچال به مراکز تعمیر صرف کنید. در بعضی از جابجایی‌ها شاهد هستیم که یخچال آسیب‌های بسیار زیادی می‌بیند که تعمیرات در منزل از ایجاد آن جلوگیری می‌کند.

اما هیچ گاه در منزل نباید اقدام به تعمیرات تخصصی کنید. فرض کنید فردی هستید که تجربه DIY دارید در این صورت، ممکن است ترجیح دهید برخی از تعمیرات  یخچال ال جی ساده را به تنهایی انجام دهید، مانند تعویض واشر، لاستیکی در، تمیز کردن کویل ها، باز کردن گرفتگی لوله تخلیه، یا تمیز کردن ظرف چکه.

اما یک متخصص با تجربه باید تعمیرات پیشرفته‌تری انجام دهد نشت فریون و سایر مسائلی که با مبردها سروکار دارند به یک متخصص تایید شده طبق دستور EPA نیاز دارند. یک تکنسین باتجربه تعمیر یخچال باید مسائل مکانیکی مربوط به موتور یا سیم پیچ ها را تعمیر کند. تلاش برای تعمیر کارکرد داخلی یخچال بدون تجربه لازم می‌تواند مشکل را بدتر کند و در دراز مدت هزینه بیشتری را به همراه داشته باشد.

چرا یخچال کار می کند اما خنک نمی شود؟

چند دلیل وجود دارد که یخچال خنک نمی‌شود برای عیب‌یابی دفترچه راهنمای ال جی را بررسی کنید، لاستیک‌های لاستیک درب را تست کنید، ترموستات را بررسی کنید. تا به‌طور تصادفی ضربه نخورده و تغییر نکرده باشد، سیم‌پیچ‌های کندانسور را تمیز کنید و ببینید که هیچ چیز دریچه‌های هوا را مسدود نمی‌کند. اگر این راه حل‌ها مشکل را حل نکرد، حتما با یک متخصص تماس بگیرید.

 وقتی یخچال کار نمی کند اولین چیزی که باید بررسی شود چیست؟

اگر یخچال شما به‌طور ناگهانی از کار افتاده است، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سیم برق را بررسی کنید و مطمئن شوید که هنوز به پریز وصل است. اگر اینطور است، فیوز  را بررسی کنید تا ببینید آیا خاموش شده است یا خیر. کار دیگری که باید انجام دهید این است که با وصل کردن یک لامپ پریز را بررسی کنید تا ببینید آیا پریز به درستی کار می‌کند و سیم برق را برای آسیب دیدگی بررسی کنید. اگر هیچ یک از این پیشنهادات جواب نداد، توصیه می‌شود با یک متخصص تماس بگیرید تا بیاید و یخچال را بررسی کند و بررسی کند که آیا می توان آن را تعمیر کرد. اگر نه، ممکن است مجبور شوید آن را با یک یخچال جدید جایگزین کنید.

آیا  تعمیر یخچال ارزش دارد؟

آره. بسیاری از اوقات هزینه تعمیر کمتر از تعویض دستگاه است. اگر قیمت تعمیر یخچال بیش از نیمی از هزینه خرید یخچال جدید است، ممکن است زمان آن رسیده باشد که خرید یخچال جدید را شروع کنید. حتما قبل از تصمیم‌گیری برای تعمیر یخچال خود، قیمت کار و مواد را به دقت در نظر بگیرید، به خصوص اگر دستگاهی با مدل قدیمی دارید.

 

 

سخن پایانی

برند ال جی یکی از برندهای معتبر و شناخته شده در سراسر جهان است و متقاضیان بسیار زیادی دارد اما ممکن است در مواردی نیاز به تعمیر داشته باشد در این مواقع شما باید تعمیر را به صورت اصولی انجام دهید با توجه به اینکه توانایی انجام همچنین تعمیری را ندارید بهتر است از مراکزی  کمک بگیرید. اگر قصد استفاده از این خدمات را دارید می‌توانید از مجموعه کمک بگیرید. مجموعه ما بهترین خدمات را در اختیار شما قرار می‌دهد برای ارتباط سریع‌تر می توانید از خطوط تماس استفاده کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما ارتباط بگیرید تا این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند.

درج دیدگاه