راضی بودی؟

آوریل 6, 2020

راضی بودی؟

تعمیر مایکروفر مایدیا با کارشناسان تعمیرکار

مشکلات رایج در تعمیرات مایکروفر مایدیا

جرقه زدن ماکروفر مایدیا

یک قطعه فلزی کوچک برای ایجاد جرقه در مایکرویو میدیا شما کافی است. اگر شما غذای خود را با فویل روی آن، در داخل مایکرویو قرار دهید باعث ایجاد جرقه می شود. اگر ظرفی که در داخل مایکرویو می گذارید مناسب برای مایکرویو نباشد و فلزی باشد احتمال ایجاد جرقه را بالا می برد.

تعمیر مایکروفر مایدیا

تعمیر مایکروفر مایدیا

برخی از مایکرویو ها یک پایه دارند که مانند یک طبقه است. اگر مایکرویو دارای یک پایه فلزی غیراستاندارد باشد و رنگ قفسه و یا پلاستیک زیر پایه ها از بین رفته باشد این عامل موجب جرقه زدن ماکروفر میدیا می شود و نهایتا منجر به تعمیر مایکروفر میدیا می شود.

کار نکردن دکمه های پنل ماکروفر مایدیا

دلیل ممکن برای کار نکردن دکمه مایکروفر میدیا می تواند یک صفحه کنترل معیوب باشد. اگر صفحه کنترل اصلی معیوب باشد، ممکن است با عدم نمایش اعداد و خطوط بر روی صفحه نمایش مواجه شوید. این مشکل معمولا به دلیل از بین رفتن لحیم یا یک خازن معیوب ایجاد می شود.

دلیل دوم قطع شدن مدار می تواند باشد و راه حل این مشکل لحیم کاری است.. با این حال، اگر شما تجربه ای در تعمیر ماکروفر میدیا و لحیم کاریمدار سیم کشی مهارت لازم را ندارید، بهتر است به دنبال یک تعمیرکار ماکروفر حرفه ای بگردید.

تعمیر مایکروفر مایدیا

•نچرخیدن صفحه ماکروفر مایدیا

اولین دلیل برای نچرخیدن بشقاب ماکروفر میدیا، ایرادی از موتور بشقاب می باشد.استفاده از ظروف سنگین غذا بر روی صفجه گردان ماکروفر میدیا به موتور گرداننده فشار وارد می کند و موجب فرسودگی آن می شود. این مشکل در تعمیر ماکروفر میدیا در بیش تر مواقع با تعویض موتور بر طرف می شود.

یکی دیگر از دلایل رایج عدم نچرخیدن صفحه ماکروفر میدیا اشکال از کوپلینگ موتور چرخاننده ی بشقاب شیشه ای آن می باشد. پایه اتصال می تواند شکسته شده یا از جای خود در آمده باشد. اکثر ماکروفر ها دارای یک بشقاب شیشه ای گرد هستند که توسط یک پایه ی چرخاننده کار می کند. اکثر این بشقاب ها دارای یک پایه ی سه جانبه می باشند که به راحتی از موتور جدا شوند.

 یک دلیل دیگر که در عیب یابی ماکروفر میدیای که صفحه آن نمی چرخد در نظر گرفته می شود، وجود مانعی در مسیر گردش آن باشد. برخی مواقع ممکن است خرده غذا هایی زیر صفحه گردان بچسبد و مانع حرکت آن شود.در این صورت، ممکن است نیاز باشد صفحه گردان را به خوبی تمیز کنید. بشقاب شیشه ای و پایه ی چرخاننده ی آن را در بیاورید. هر دو را با آب گرم و صابون بشویید تا تمام ذرات چسبیده بر روی آن که مانع حرکت صفحه گردان می شود از بین بروند.

•روشن نشدن ماکروفر مایدیا با کارشناسان homepich

سويیچ های درب ماکروفر که معمولا میکرو سويیچ های چفت کننده ی اولیه یا ثانویه را شامل می شوند، هنگامی که درب ماکروفر بسته است باعث می شوند برق به نقاط مختلف اجزای ماکروفر هدایت شود و اگر درب ماکروفر باز باشد جریان برق قطع می شود.

تعمیر مایکروفر مایدیا

تعمیر مایکروفر مایدیا

برخی مواقع وقتی سويیچ درب چفت نشده باشد، ممکن است صفحه نمایش و کنترل دستگاه ظاهر طبیعی داشته باشد، اما ماکروفر کار نخواهد کرد.سويیچ های چفت درب در داخل محفظه ای بسته قرار گرفته و به وسیله ی قلاب ها یا چفت های روی درب کار می کنند.

احتمال دومی که در تعمیر ماکروفر میدیا نظر گرفته می شود معیوب بودن سوییچ سرامیکی است .فیوز سرامیکی، هنگام نوسانات شدید برق یا وجود خطایی جدی در هر یک از اجزاء داخلی دستگاه، برای محافظت از اجزای ماکروفر مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که فیوز بپرد یا کار نکند، برق برای کنترل ماکروفر، درست جریان نمی یابد و دستگاه کار نمی کند.

چفت های قفل درب معمولا شامل دو قلاب است که از درب ماکروفر خارج می شوند و در میکروسويیچ های نگه دارنده درب که بر قاب ماکروفر سوار شده اند، چفت می شوند. قلاب ها به سويیچ های درب متصل می شوند تا برق را به کنترل ها هدایت کنند، همچنین برای بسته نگه داشتن درب بر روی بست درب چفت می شوند. اگر هر یک از قلاب ها شکسته شود یا فاقد کشش فنر باشند، سويیچ ها در جای خود چفت نمی شوند. در این صورت، ماکروفر روشن نمی شود. در تعمیر مایکروفر میدیا ممکن است نیاز باشد که کل قطعه ی سويیچ های درب را تعویض کنید.

تعمیر مایکروفر مایدیا

•گرم نکردن ماکروفر مایدیا

مگنترون با استفاده از ولتاژبالا ، ولتاژ D/C  را برای تولید فرکانس در مایکرویو جهت طبخ غذا آماده می کند. اگر مگنترون سوخته باشد مایکرویو گرم نخواهد شد. مگنترون قابل تعمیر نیست و در تعمیر ماکروفر میدیا اگر سوخته باشد باید آن را جایگزین می کنند.

فیوز حرارتی در مایکروفر وظیفه دارد تا از بیش از حد گرم شدن ماکروفر با  قطع برق در مایکروویو جلوگیری کند.اگر فیوز حرارتی معیوب شده باشد اجازه نمیدهد تا ماکروفر میدیا گرم شود.

 دیود توان خروجی ترانسفورماتور A/C  را به  D/C تبدیل می کند و ولتاژ تقریبا ۵۰۰۰ ولت را دو برابر می کند. این ولتاژ بالا باعث قدرت دادن به مگنترون برای حرارت دادن مواد غذایی می شود. اگر دیود سوخته باشد مگنترون ولتاژ کافی برای کار کردن را دریافت نکرده و مانع کار کردن ماکروفر خواهد شد. زمانی که دیود نتواند این کار را انجام دهد مشخص است که سوخته است. پس وضعیت دیود را بررسی کنید .

•تعمیر ماکروفر مایدیاکه چراغش روشن نمی شود

یکی از رایج ترین دلایل این مشکل سوختگی لامپ می باشد. برای بررسی و برطرف کردن این مشکل، شما باید ابتدا ماکروفر را از برق بکشید و سپس فیوز قسمتی که ماکروفر می باشد را قطع کنید. دریچه ی ماکروفر خود را شناسایی کنید و پنل آن را با باز کردن پیچ های آن در بیاورید. محفظه ای دارای لامپ هالوژن را پیدا کرده و پوشش آن را در آورید. لامپ را باز کنید و آن را بیرون آورید و لامپی جدید را جایگزین آن کنید. با توجه به ولتاژ جریان بالا و احتمال وقوع شوک الکتریکی، تعویض قطعات الکترونیکی در مایکروویو بسیار خطرناک است. پس بهتر است از یک تکنسین ماکروفر کمک بگیرید.
دلیل دیگری که در تعمیر مایکروفر میدیا در نظر گرفته می شود وجود مشکلی در صفحه کنترل اصلی دستگاه باشد. قبل از چک کردن صفحه کنترل اصلی، اطمینان یابید که لامپ، سیم کشی ها و سوکت و … همگی، ایرادی نداشته باشند. حال با استفاده از یک مولتی متر، صفحه کنترل اصلی را چک کنید. این کار به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که صفحه کنترل، ولتاژ مناسبی به سوکت لامپ ارسال می کند. اگر نه، ممکن است لازم باشد آن را تعویض کنید و این کار تنها توسط یک تکنسین ماکروفر متخصص انجام می شود.

مورد دیگر مشکل سوکت لامپ آن باشد. اما قبل از چک کردن یا تعویض سوکت لامپ، باید لامپ را به طریقی که در بالا ذکر شد، تعویض کنید. با این حال اگر لامپ چراغ هنوز کار نمی کند، شما باید با یک مولتی متر سوکت آن را برای تداوم جریان برق در آن چک کنید. اگر سوکت لامپ هیچ تداوم جریان الکتریکی ای نشان ندهد، در این صورت ممکن است نیاز به تعویض آن توسط یک تکنسین متخصص داشته باشید.

تعمیر مایکروفر مایدیا

تعمیر مایکروفر مایدیا

تعمیر مایکروفر مایدیا

•تعمیرات مایکروفر مایدیاکه به یکباره خاموش می شود

یکی از مشکلات به وجود آمده،خاموش شدن ناگهانی ماکروفر میدیا است به طوری که دستگاه ۵ تا ۱۰ ثانیه شروع به کار می کند و سپس از کار می افتد. تمام ماکروفر ها دارای فن می باشند. این فن هنگام روشن شدن ماکروفر به کار می افتد تا مگنترون را خنک نگه دارد. اگر ماکروفر شروع به کار کند اما فن به کار نیوفتد، ممکن است ماکروفر به دلایل ایمنی به طور اتومات متوقف شود. به صدای فن گوش کنید. اگر صدای کار کردن آن را نمی شنوید، احتمالا باید موتور فن دستگاه را تعمیر یا تعویض کنید.
اگر درب ماکروفر میدیا کاملا چفت نشده باشد، کار نخواهد کرد. حتی اگر درب آن کمی باز باشد، ماکروفر کار نمی کند. اگر ماکروفر برای لحظاتی شروع به کار کرد و سپس متوقف شد، ممکن است به دلیل شل شدن چفت درب آن باشد. برخی ماکروفر ها همچنین دور تا دور درب خود یک لایه ی درز گیر پلاستیکی دارند. چک کنید که این درز گیر پاره یا خراب نشده باشد.
در گذشته، بیشتر ماکروفر ها یک دکمه ی برجسته چرخشی داشتند. امروزه، ماکروفر ها با صفحه کلید های لمسی کنترل می شوند و نسبت به دکمه های برجسته ی قدیمی حساستر می باشند. زود خاموش شدن ناگهانی ماکروفرمیدیا ممکن است به دلیل وجود مدت زمان کوتاه بر روی صفحه کلید لمسی باشد. سوسو زدن (قطع و وصل شدن) صفحه نمایش ماکروفر هم برخی اوقات یکی دیگر از نشانه های این مشکل می باشد.
از دلایل دیگری این مشکل می توان به مشکلاتی از قبیل فیوز داخلی، مشکلات مدار برق، دیود معیوب، یا مگنترون نا کارآمد یا خازن با ولتاژ بالا اشاره کرد که در تعمیر ماکروفر میدیا باید بدست تعمیرکار متخصص انجام شود.

چگونه چربی زدایی ماکروفر را انجام دهم؟

چربی زدایی ماکروفر به طور مرتب امری ضروری است، زیرا هر بار که ماکروفر کار می کند، باقی مانده های غذا به داخل آن می چسبند و در معرض سوختگی قرار می گیرند و ممکن است در طولانی مدت به قطعات داخلی دستگاه شما آسیب وارد کند و شما را نیازمند تعمیر ماکروفر میدیا کند.مواد مورد نیاز برای مخلوط جوش شیرین عبارتند از: جوش شیرین (جزء اصلی)، سرکه و لیمو. همچنین به یک دستمال مرطوب، اسکاچ یا سیم ظرفشویی، آب و یک کاردک نیاز خواهید داشت.
برای درست کردن این مخلوط، یک کاسه بردارید و نصف پیمانه جوش شیرین وآب، یک عدد لیمو و به مقدار کافی سرکه را با یکدیگر مخلوط کنید تا خمیری نرم بدست آید. این مخلوط یک گزینه ی خوب برای این منظور می باشد چرا که جوش شیرین یک ساینده ی خفیف است که باعث از بین بردن ذرات و لکه ها از بسیاری از سطوح می شود. همچنین هر نوع بویی را از بین می برد. وقتی با سرکه چربی ها را از بین می برد و سطح مورد نظر را تمیز و براق می سازد. آب لیمو بوی دلپذیری به ماکروفر شما می دهد.

تکنسین فنی این شرکت با بهره گیری از متد پیشرفته روز دنیا در تعمیر مایکروفر مایدیا– midea و به عنوان مرجع تعمیرات تخصصی مایکروفر و ماکروویو و یکی از قطب های اصلی تعمیرات در تهران نوید استفاده از محصولی سالم با طول عمری بالا را به شما خواهند داد. در ضمن شرکت تعمیرات آماده ارائه همکاری جهت تعمیر برد و تامین قطعات مایکروفر به سرویس کاران و همکاران محترم می باشد. جهت بهره مندی از این خدمات با مهندسین ما تماس حاصل نمایید و تعمیرات تخصصی خود را در زمینه تعمیر مایکروفر مایدیا– midea به ما بسپارید. ما تضمین می کنیم از انتخاب خوبتان راضی خواهید بود.

تعمیر مایکروفر مایدیا

در صورت نیاز به تعمیر مایکروفر مایدیا در خواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان تعمیرکار با شما تماس بگیرند

[homepichPost]

درج دیدگاه