آوریل 5, 2020

تعمیر مایکروفر اسنوا

ماکروفر که با نام های دیگر از جمله مایکروفر ، ماکروویو و مایکروویو نیز شناخته می شود ، یکی از لوازم خانگی با کارکرد عالی در زمینه پخت و پز غذا می باشد. این وسیله با وجود ظاهر ساده و کوچک خود به نسبت سایر لوازم خانگی، ساختار پیچیده ای دارد و تعمیر آن به دست افراد غیر حرفه ای دارای خطر برق گرفتگی شدید (حتی در صورتی که دستگاه به برق نباشد) می باشد بنابرین بهتر است تعمیرات مایکروویو را به تیم متخصص و حرفه ای تعمیرکار بسپارید.

تعمیر مایکروفر اسنوا

تعمیر مایکروفر اسنوا

ویژگی های منحصر بفرد ماکروفر اسنوا

1: مايكروويو/گريل/كانوكشن/ كامبينيشن

2: يخ زدايي به دو روش وزن و زمان

3: مرحله پخت مايكروويو

4: برنامه های متنوع پخت و پز به دلخواه مشتري

5: صفحه نمايشگر LED

6: كانوكشن (باد گرم) از قسمت بالا و پشت

7: 10 برنامه پخت با باد گرم

8: زمانبندي برنامه پخت

9: آلارم اتمام پخت

10: قفل كودك

مراقبت از مایکروفر اسنوا در نمایندگی تعمیرات تعمیرکار

 1. قبل از تمیز کردن مایکروفر را خاموش کنید.
 2. درون اجاق را تمیز نگه دارید. هنگامی که مواد غذایی نوشیدنی یا مایعات ریخته شده و روی  دیواره ها باقی مانده است به تمیزی احتیاج دارند، با پارچه ی مرطوب محفظه را پاک کنید. اگر ماکروفر بسیار کثیف باشد، ممکن است از مواد شوینده خفیف استفاده شود. استفاده از مواد شوینده خشن یا ساینده توصیه نمی شود.
 3. سطح بیرونی خارجی باید با صابون و آب تمیز شود، شستشو داده شده و با پارچه نرم خشک شود. برای جلوگیری از آسیب رساندن به اجزای عامل درون ماکروفر، نباید اجازه دهیم آب به دهانه های تهویه ای منتقل شود.
 4. اگر کنترل پنل خیس شود، با پارچه نرم و خشک تمیز کنید، در این شرایط از پانل کنترل استفاده نکنید.
 5. اگر بخار داخل یا اطراف خارج از درب ماکروفر جمع شده باشد، با پارچه نرم تمیز کنید. این ممکن است رخ دهد هنگامی که اجاق مایکروویو تحت شرایط رطوبت بالا عمل می کند و به هیچ وجه نشان دهنده سوء عملکرد دستگاه نیست.
 6. کف پخت ماکروفر باید به طور مرتب تمیز شود تا از سر و صدای زیاد جلوگیری شود. به سادگی سطح پایین مایکروویو را با پاک کننده های ضعیف  تمیز کنید و خشک کنید.

مراقبت و تمیز کردن ماکروفر اسنوا در نمایندگی تعمیرات

اگرچه ماکروفر شما با ویژگی های ایمنی ارائه شده است، مهم است که موارد زیر را مشاهده کنید:
1: مهم است که قفل ایمنی غیر فعال نشود .
2: هیچ جسمی نباید بین جلو و یا درب باشد یا اجازه ندهید که باقی مانده روی این قسمت تجمع یابد. سطوح منطقه آب بندی را با استفاده از مواد شوینده خفیف، شستشو و خشک کنید. هرگز از پودر ساینده یا پد استفاده نکنید.
3: هنگامی که درب ماکروفر باز می شود، درب را نباید تحت فشار قرار داد، به عنوان مثال، یک کودک آویزان در یک درب باز یا هر بار دیگر می تواند باعث می شود که اجاق گاز در قسمت جلو آسیب ببیند  و هم چنین باعث آسیب به درب شود. اجاق گاز را در صورتی که آسیب دیده باشد، تعمیر نکنید، تا آنکه توسط یک تکنسین در نمایندگی تعمیرات ماکروفر اسنوا در تهران تعمیر شود . مهم است که کوره به شکل صحیح بسته شود و آسیب به موارد زیر وارد نشود:

درب خم شده ، لولا و قلاب درب شکسته است ، مهر و موم درب و سطوح آب بندی معیوب شده است ، ماکروفر نباید توسط کسی تنظیم و تعمیر شود به جز یک تکنسین خدمات در نمایندگی تعمیرات ماکروفر اسنوا در تهران ، مایکروفر باید به طور مرتب تمیز شود و تمام لکه های مواد غذایی برداشته شود ، عدم حفظ ماکروفر در یک وضعیت تمیز می تواند منجر به بدتر شدن سطح شود که می تواند بر عمر دستگاه تاثیر بگذارد و احتمالا منجر به یک وضعیت خطرناک شود .

تعمیر مایکروفر اسنوا

تعمیر مایکروفر اسنوا

چه وقت باید برای تعمیر مایکروفر اسنوا اقدام نماییم؟

هنگام کار با مایکروفر ممکن است انواع مشکلات جزئی یا پیچیده ای بوجود بیاید. این مشکلات در رده های مختلف طبقه بندی می شوند که برخی از آنها نیاز به تعمیر فنی داشته و برخی از آنها با دانش فنی بسیار کم نسبت به این دستگاه قابل حل خواهد بود. از این رو به کسانی که با این دستگاه در حال کار هستند پیشنهاد می دهیم با بروز هر مشکل سطحی فورا هول نشده و سراغ تعمیرگاه نروند. برخی از مشکلات مایکرفر به دلیل نداشتن کافی در مورد نگهداری و نحوه استفاده از این وسیله ایجاد می شود. بنابراین اگر مشکلی برای دستگاه اسنوا شما در منزل یا محل کار ایجاد شده است بهتر است از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان تعمیرگاه تعمیرکار تماس حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند و میتوانید از مقاله راهنمای استفاده مایکروفر اسنوا هم استفاده کنید

اما پیشگیری از بوجود آمدن مشکلات مایکروفر کار پیچده ای نیست و فقظ نیاز به کمی توجه دارد. شما می توانید با خواندن و توجه به مطالب زیر ریسک این مشکلات را کاهش دهید.

در ماکروفر را با دقت ببندید :توجه کنید که در را محکم نبندید. مکانیسم چفت های در ماکروفر دارای سه سوییچ است که باید با یک ترتیب خاص بسته شوند. محکم بستن در این ترتیب را به هم می زند.

هرگز ماکروویو را خالی روشن نکنید:بدون حضور غذا یا مایعی درون مایکروفر، انرژی ماکروویو توسط چیزی جذب نمی شود و در داخل مایکروویو پخش می شود، این کار باعث می شود قطعات داخلی زیادی داغ شود و آسیب ببیند .

آب را در کتری به جوش آورید:جوشاندن آب در مایکروویو  به علت خطر وضعیتی به اسم “فرا گرم شدن” توصیه نمی شود. در این حالت آب در مایکروویو داغ تر از دمای جوش خود می شود اما به جوش نمی آید و به محض دست زدن به فنجان یا لیوان به طور ناگهانی به حالت انفجار در می آید و اطرافیان خود را می سوزاند. بنابرین توصیه می شود آب را در کتری بجوشانید.

فضای داخلی مایکروفر را تمیز کنید: فضای داخلی مایکروفر را به طور مرتب تمیز کنید. تکه های غذای چسبیده به دیواره مایکروفر انرژی مایکروفر را جذب می کنند  در حالی که دستگاه در حال کار کردن است و باعث سوختگی و سایر آسیب های ممکن به مایکروفر می شود. برای خرید مایکروفر بهتر است از مایکروفرهایی با محفظه درونی استیلی خریداری کنید که تمیز کردن آن ها ساده تر است.

فقط از ظروف مخصوص ماکروفر استفاده کنید:فقط از ظروف با علامت مخصوص ماکروفر استفاده کنید،خیلی از ظروف شیشه ای برای استفاده در ماکروفر مناسب نیستند. هرگز ظروف دارای قطعات فلزی و یا طلا یا نقره ای را درون ماکروفر قرار ندهید. هرگز فویل آلومینیومی را حتی قطعه کوچک. اگر ظرف مورد استفاده به هنگام گرم کردن غذا خیلی گرم شود یا گرم تر از غذا شود یعنی ظرف در حال جذب انرژی می باشد و این ظرف مناسب استفاده ماکروفر نمی باشد.

برخی از خدمات تعمیر ماکروفر

 • تعمیر یا تعویض برد ماکروفر
 • رفع مشکلات صفحه نمایش
 • عیب یابی و رفع مشکل جرقه زدن
 • رفع مشکلات مربوط به حرارت ماکروفر
 • رفع مشکلات مربوط به چرخش سینی
 • عیب یابی و رفع مشکل دود کردن هنگام کار
 • عیب یابی و رفع صداهای غیر طبیعی
 • عیب یابی و رفع مشکل روشن نشدن ماکروفر
 • رفع مشکل خاموش شدن ماکروفر هنگام کار
 • عیب یابی و رفع مشکل بوی نامطبوع در ماکروف

مشکلات رایج مایکروفر اسنوا که نیاز به تعمیر دارد

در زیر مجموعه ای از مشکلات که به طور رایج برای مایکروفر و مایکروویو بوجود می آید را برای شما لیست کرده ایم.

 • یکی از مشکلات رایج دستگاه مایکروفر این است که پس از اتصال دستگاه به برق روشن نمی شود.
 • دکمه های مایکروفر در اثر کارکرد زیاد یا فشار ، فرو رفته اند و نمی توان از آنها استفاده کرد
 • گریل مایکروفر از کار افتاده است
 • دمای دستگاه تنظیم نمی شود و در نتیجه برخی غذاها را می سوزاند
 • ظرف ماکروفر یا سولادرم آن به خوبی نمی چرخد و کار نمی کند
 • سینی داخل مایکروویو به اندازه کافی داغ نمی شود یا بیش از حد داغ می شود که باعث سوختن مواد غذایی می شود.
 • پس از تنظیم زمان مایکروفر به صورت اتوماتیک خاموش نمی شود.
 • درب دستگاه به خوبی بسته نمی شود.
 • دستگاه دارای اتصال برق است و خاموش و روشن می شود.

هدف اصلی تعمیرکار تعمیر دستگاه و قطعات است و تعویض فقط در صورت لزوم انجام میگیرد در صورت نیاز به تعمیر مایکروفر اسنوا میتوانید از منو ثبت درخواست، درخواست تعمیر خود را ثبت کنید یا با کارشناسان تعمیرکار تماس بگیرید تا در اسرع وقت برای بازدید با شما هماهنگ کنند.

[homepichPost]
Rate this post

ارسال دیدگاه

Rate this post