فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
1/5 - (1 امتیاز)

فوریه 15, 2020

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
1/5 - (1 امتیاز)

برند کنوود یکی از بهترین برند های مطرح در ایران است، که متقاضیان ارزش زیادی برای آن قائل هستند و همواره تمایل بسیاری به خرید محصولات لوازم خانگی این برند دارند. برند کنوود در سال 1947 با هدف تولید لوازم صوتی در انگلستان بنیان گذاری شد و با گذشت بیش از هفتاد سال توانسته تا یکی از بهترین و محبوب ترین برند در تولید لوازم خانگی در جهان باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی مردم توانسته اند، بسیاری از کار های دشوار روزگاران قدیم را آسان کنند. ماشین لباسشویی یکی از نمونه‌ های بارز این تکنولوژی‌ است‌.

برای افرادی که به لباسشویی برای شستشو عادت کرده اند، خرابی لباسشویی یکی از بزرگ ترین دغدغه‌ برای آن ها است. مجموعه تعمیرکار با سال‌ ها تجربه در زمینه تعمیر لوازم‌خانگی توانسته است تعمیر ماشین لباسشویی کنوود را در کمترین زمان ممکن فراهم کند. تعمیر ماشین لباسشویی کنوود موضوعی است که به علت استفاده مداوم از این ماشین خواه یا ناخواه به آن نیاز پیدا می کنید. به یاد داشته باشید نگهداری و سرویس دوره ای منظم بازه زمانی تعمیرات را به تعویق می اندازد. برای اطلاعات بیشتر درباره تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در ادامه همراه ما باشید.

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی کنوود

تعمیرات لباسشویی به خصوص تعمیر ماشین لباسشویی برند های خارجی مثل کنوود، به علت تکنولوژی پیشرفته به کار رفته در ساخت آن، از حساسیت بسیار ویژه ای برخوردار است. در صورتی که این تعمیرات توسط تعمیرکار ناشی انجام شود، هزینه ها و خسارت های زیادی را برای شما به وجود می آورد. کارشناسان و تکنسین های مجموعه تعمیرکار با سالها تجربه و گذراندن دوره های تخصصی و آموزشی، انواع خدمات تعمیرات را با بهترین کیفیت و در اسرع وقت ارائه می دهند. اطمینان از سالمی و کارکرد بی عیب ماشین لباسشویی کنوود خیلی مهم و حیاتی است.

اگر اختلالاتی در سیستم ماشین لباسشویی شما وجود داشته باشد، نگران عیب یابی و برطرف کردن ایراد لباسشویی خود نباشید. متخصصان و کارشناسان تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در مجموعه ما، در عیب یابی و رفع ایرادات متداول لباسشویی به شما کمک خواهند کرد. عیب یابی لباسشویی کنوود از چندین جهت خیلی اهمیت دارد. روند عیب یابی درست ماشین، پیش از هر چیز به ایرادات لباسشویی تان پایان می دهد. و همچنین در صورتی که مشکلات جزئی سیستم لباسشویی

خود را شناسایی و عیب یابی کنید، می توانید از رخ دادن اشکالات بزرگتر و جدی تر ماشین لباسشویی جلوگیری کنید، تا به صرف هزینه زیاد برای تعمیر ماشین لباسشویی کنوود هیچ نیازی پیدا نکنید. متداول ترین مشکلاتی که برای لباسشویی پیش می آید:

[readMore]ارورهای ساید بای ساید کنوود[/readMore]

ماشین لباسشویی کنوود آبریزش دارد و چکه می‌ کند:

این ایراد می تواند به علت استفاده بیش از اندازه مواد شوینده، شل شدن شیلنگ ها، مسدودی شیلنگ تخلیه، پمپ ها، نشتی و سوراخ شدن یا ترک برداشتن دیگ ماشین لباسشویی و شیلنگ تزریق آب به دیگ و غیره باشد.  توجه کنید در صورت مشاهده هرگونه آبریزش باید سریعاً تا رفع ایراد، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و به هیچ وجه از آن استفاده نکنید. زیرا احتمال برق گرفتگی یا ریختن آب روی موتور یا اجزای الکترونیکی ماشین لباسشویی وجود دارد، و این مسئله موجب ده برابر شدن هزینه تعمیر ماشین لباسشویی کنوود خواهد شد.

 

آب ماشین لباسشویی کنوود به خوبی تخلیه نمی شود:

در صورتی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما خراب باشد، تسمه فرسوده یا پاره شده باشد، شلنگ تخلیه آب مسدود شده باشد، آب در داخل دیگ لباسشویی می ماند و تخلیه نمی شود. و اگر آب به خوبی تخلیه نشود امکان بروز اختلالات جدی دیگری نیز وجود دارد.

 

لکه بر روی لباس ها به وجود می آید:

اگر لباس لکه دارد و این لکه ها پس از شست و شو هنوز بر روی آن باقی مانده است، امکان دارد که با شست و شوی آب و مواد شوینده پاک نشود. اما در صورتی که هیچ لکه ای بر روی لباس نبوده و پس از شست و شو این لکه ها ظاهر شدند، امکان دارد علت آن نشت روغن از موتور ماشین لباسشویی باشد که خراب شده است.

ذرات پودر شوینده بر روی لباس ها باقی می ماند:

وجود ذرات پودر لباسشویی بر روی لباس امکان دارد ناشی از ایراد اجزای داخلی یا تنظیمات لباسشویی باشد. یا اینکه شیر آب سرد ورودی ماشین لباسشویی کنوود دچار گرفتگی رسوبی شده و آب به مقدار کافی به داخل دیگ انتقال داده نمی شود.

ماشین لباسشویی کنوود روشن نمی شود و از کار افتاده است:

خیلی از مواقع این ایراد ناشی از فعال شدن سوئیچ عدم تعادل است، که به علت نامتوازن بودن بار به وجود می آید. برای برطرف کردن این ایراد می توانید لباس ها را به صورت یکنواخت و یکسان در داخل سبد ماشین لباسشویی قرار دهید و دوباره لباسشویی را راه اندازی کنید. اگر ایراد همچنان باقی بود امکان دارد اختلال از برد فرمان باشد، یا اینکه تایمر الکترونیکی دچار مشکل شده باشد. در چنین مواردی باید ماشین لباسشویی کنوود توسط تکنسین های حرفه ای ماشین لباسشویی بازدید شود.

سبد لباسشویی کنوود به درستی نمی چرخد یا اصلاً نمی چرخد:

هنگامی که آب موجود در لباس ها تا پایان سیکل شست و شو همچنان زیاد باشد، می تواند نشانگر این باشد که سبد ماشین لباسشویی به خوبی نمی چرخد. این ایراد می تواند به چند علت ایجاد شود: سوئیچ درب و یا ضامن درب خراب شده باشد، سلونوئید چرخش سوخته باشد، اختلالی در سیم های رابط وجود داشته باشد، تسمه لباسشویی پاره و یا بریده شده یا مشکلی در اجزای داخلی یا تایمر به وجود آمده باشد.

[readMore]تعمیر ساید بای ساید کنوود[/readMore]

لرزش بیش‌ از حد ماشین لباسشویی کنوود:

در صورتی‌ که ماشین لباسشویی شما دچار لرزش بیش از اندازه است، امکان دارد علت این ایراد تراز نبودن لباسشویی باشد. یا اینکه ماشین لباسشویی بر روی کفپوش نامناسب و لق قرار گرفته باشد. همچنین پدهای لرزشگیر داخلی که امکان دارد خورده یا ساییده شده باشند می توانند عامل این ایراد باشند. توجه کنید که این یکی از شایع ترین اختلالات ماشین لباسشویی است، در صورتی که برطرف نشود با هر بار استفاده اجزای بیشتری آسیب می بیند، و موجب بالا رفتن هزینه تعمیر ماشین لباسشویی کنوود خواهد شد.

آب سرد در لباسشویی وجود ندارد:

در این وضع امکان دارد شیر ورودی آب سرد به لباسشویی بسته نشده باشد. یا اینکه رسوبات موجود باعث مسدودی شیر و شلنگ متصل به آن شده باشند. و همچنین مادر برد لباسشویی فرمان وارد شدن آب به آن را صادر نکند. اگر به هر علتی کارکرد ماشین لباسشویی کنوود شما غیر عادی شده یا ایرادی در زمینه استفاده از لباسشویی مشاهده می کنید باید سریعاً این ایراد توسط کارشناس فنی بررسی و رفع شود. اجازه ندهید که به علت ایرادات کوچک ماشین لباسشویی کنوود شما ایراد اساسی پیدا کند.

چرا ماشین لباسشویی کنوود بوی سوختگی می دهد؟

اگر ماشین لباسشویی شما مشکل بوی سوختگی دارد، می توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی کنوود موارد زیر را چک کنید: اول کار باید منشا بو را پیدا کنید، و دستورالعمل های قسمت مربوطه دفترچه راهنما ماشین لباسشویی را مطالعه کنید. در این شرایط نیز بهتر است، با تعمیرگاه برای تعمیر ماشین لباسشویی کنوود تماس بگیرید.

در اکثریت موارد بوی سوختگی مربوط به تسمه پلاستیکی است، که موتور و دیگ را به هم متصل می کند. این تسمه امکان دارد با گذر زمان پوسیده شود. پوسیدگی در تسمه موجب سایش قسمت های دیگر می شود. و این سایش می تواند موجب ایجاد بوی سوختگی شود. اگر سیم کشی ماشین لباسشویی کنوود وصل باشد، می تواند موجب سوختن روکش شود. اگر بوی سوختگی لباسشویی به مشام می رسد، سریعاً ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید. وجود اتصال در برد الکتریکی یا تایمر شوفاژ علت شایع انتشار دود یا بوی سوختگی لباسشویی است.

علت بوی بد از لباس ها در ماشین لباسشویی کنوود چیست؟

اگر ماشین لباسشویی شما بوی بدی می دهد، می توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی کنوود موارد زیر را چک کنید:  باید چک کنید که مسیر تخلیه آب صاف باشد و ایرادی نداشته باشد. شلنگ تخلیه آب لباسشویی را از نظر پیچ خوردگی یا گرفتگی چک کنید، و سعی کنید شلنگ را به آرامی صاف کنید. باید پمپ تخلیه آب را از نظر مسدودی چک کنید. در صورت گرفتگی پمپ تخلیه آب، لباسشویی تخلیه نشده و در نتیجه بوی بدی را در لباس ها و ماشین لباسشویی ایجاد می کند.

اگر بعد از سیکل شستشو فوراً لباس ها را خارج نکنید، محیط مرطوب داخل لباسشویی موجب رشد باکتری ها و قارچ ها می شود. باید برنامه شستشو را به صورت دوره ای هر چند وقت یک بار و بدون بارگیری لباس انجام دهید. همچنین باید اطراف درب ماشین لباسشویی و خود مخزن را بعد از شستشو با یک حوله لاستیکی نرم خشک کنید. اگر در محفظه کشویی مواد شوینده رسوب و جرم دیدید، باید آن را کاملاً تمیز کنید.

اگر با انجام تمام این کار ها بوی بد ماشین لباسشویی از بین نرفت، برای سرویس ماشین لباسشویی با مجموعه تعمیرکار تماس بگیرید. تا تکنسین های مجرب و خبره ما در اسرع وقت در منزل شما حضور پیدا کنند، و ایراد به وجود آمده در ماشین لباسشویی را برای شما رفع کنند.

[readMore]تعمیر یخچال کنوود[/readMore]

 ارور های ماشین لباسشویی کنوود

بعضی مواقع امکان دارد ماشین لباسشویی کنوود کارکرد صحیحی نداشته باشد. عدم کارکرد صحیح لباسشویی علت های زیادی می تواند داشته باشد. در این قسمت فهرستی از کدهای خطای لباسشویی به همراه دلیل مسئله و راه حل برای رفع آن ارائه می شود.

ارور E01 لباسشویی کنوود:

ارور E01 در ماشین لباسشویی کنوود نشانگر این است که درب لباسشویی به درستی بسته نشده است. راه حل رفع ارور E01 در لباسشویی کنوود این است که درب را به خوبی ببندید، تا صدای کلیک را بشنوید. اگر لباسشویی شما باز هم ایراد را نشان می دهد، ماشین را خاموش کنید، آن را از پریز برق بکشید و فوراً با خدمات تعمیرکار تماس حاصل فرمایید.

 

ارور E02 ماشین لباسشویی کنوود

E02 در ماشین لباسشویی کنوود نشانگر پایین بودن فشار آب و یا سطح آب درون ماشین لباسشویی است. برای برطرف کردن ارور E02 در ماشین لباسشویی کنوود ابتدا چک کنید شیر آب کاملاً باز باشد. شاید آب ساختمان قطع باشد. پس از چک کردن این موارد اگر مشکل همچنان پایدار بود، ماشین پس از مدتی به طور خودکار متوقف می شود، دستگاه را از برق بکشید، شیر آب را ببندید و با خدمات مجموعه ما تماس بگیرید.

ارور E03 لباسشویی کنوود

E03 ماشین لباسشویی کنوود امکان دارد دلایل گوناگونی داشته باشد، از جمله علت ها، ایراد در پمپ معیوب، مسدودی فیلتر پمپ، اتصال الکتریکی پمپ باشد. برای برطرف کردن ارور E03 در لباسشویی کنوود اول فیلتر پمپ را تمیز کنید و در صورت رفع نشدن ایراد، با مجموعه تعمیرکار تماس بگیرید.

ارور E04 لباسشویی کنوود

علت این ارور E04 این است که آب درون ماشین لباسشویی زیاد است. در این مواقع ماشین باید بتواند آب اضافه خود را به صورت اتوماتیک پمپ کند.

ارور E10 لباسشویی کنوود

دلیل بروز ارور E10 در ماشین لباسشویی کنوود این است که آب ورودی در موقع شستشو با ایراد مواجه می شود. برای رفع E10 در ماشین لباسشویی کنوود اول فشار آب ورودی و یا پیچ خوردگی شیلنگ ورودی ماشین لباسشویی را چک کنید. سپس فیلتر شیر ورودی را چک کنید که مسدود است یا نه. برای انجام این کار می توانید از مرکز تعمیرات لوازم خانگی تعمیرکار کمک بگیرید.

[readMore]ارورهای ماشین لباسشویی کنوود[/readMore]

ارور E21 لباسشویی کنوود

ارور E21 در ماشین لباسشویی کنوود زمانی بروز می کند که آب دستگاه در تخلیه مشکل داشته باشد. برای رفع ارور E21 در ماشین لباسشویی کنوود مسدودی پمپ تخلیه را چک کنید.

 

ارور E30 لباسشویی کنوود

ارور E30 در ماشین لباسشویی کنوود هنگامی رخ می دهد که درب ماشین لباسشویی در بسته شدن اختلال پیدا کرده باشد.

تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در تهران

لباسشویی یکی از آن دسته لوازم خانگی مهم است که بار شستن لباس ها را بر دوش می کشد. شما با استفاده از لباسشویی در زمان صرفه جویی می کنید و دیگر نیازی به شستشوی لباس ها با دست ندارید. ولی اگر این ماشین لباسشویی آسیب ببیند به وقت و زمان شما لطمه وارد می کند. که در این هنگام باید تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در سریع ترین زمان ممکن انجام شود. مجموعه تعمیرکار یکی از مرکز های خدماتی تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در تهران است. که با بهره گیری از تجربیات کارشناسان و تکنسین های مجرب خود در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی کنوود کلیه خدمات را در سریع ترین زمان ممکن انجام می دهد. مجموعه تعمیرکار خدمات نصب، سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی را در منزل، با قطعات فابریک و اورجینال انجام می دهد.

تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در منزل

در هنگام خرابی ماشین لباسشویی، زمانی که به فکر تعمیر ماشین لباسشویی کنوود می افتید، بهتر است از مرکز های خدماتی مجاز که تکنسین های حرفه ای و متخصصین فنی دارند استفاده کنید. که یکی از این مراکز، مجموعه تعمیرکار است که از جمله خدمات تعمیر ماشین لباسشویی در منزل افراد و بدون نیاز به حمل و نقل ماشین لباسشویی به کارگاه تعمیر لوازم خانگی را انجام می دهند‌. تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در منزل، سرعت برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی را بالا می برد. به علت عدم نیاز به جا به جایی لباسشویی ریسک و خطرات احتمالی که در حین جابجایی ماشین لباسشویی به وجود می آید را کاهش می دهد. و همچنین مشتریان هزینه اضافه و بیشتری جهت حمل و انتقال ماشین لباسشویی به منزل پرداخت نمی کنند.

به علت عدم جابجایی ماشین لباسشویی کنوود، مشتریان اطمینان بیشتر نسبت به تعمیر لوازم‌خانگی در منزل دارند، و از فرایند تعمیر ماشین لباسشویی کنوود و تعویض قطعات مطلع می شوند.

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی کنوود

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی کنوود به عوامل گوناگونی بستگی دارد، بنابراین قبل عیب یابی نمی‌ توان یک مبلغ مشخصی برای آن تعیین کرد. با این‌ وجود، تکنسین تعمیرکار بعد از یافتن عیب ماشین لباسشویی، هزینه تعمیر و سرویس را به‌ صورت شفاف و با جزئیات بیان می کند.  با توجه‌ به این که تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در منزل انجام می‌ پذیرد، هزینه رفت‌ و آمد تعمیرکار یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه تعمیر است. عیب‌یابی ماشین لباسشویی  در اولین مرحله انجام می شود که بعد از آن هزینه به طور کامل به شما اعلام می شود. قطعات گوناگون لباسشویی قیمت های متفاوتی دارند که بر روی هزینه تعمیر لباسشویی تاثیر گذار هستند.

[readMore]تعمیر مایکروفر کنوود[/readMore]

سرویس ماشین لباسشویی کنوود

رسیدگی به لباسشویی کنوود و مراقبت از آن به افزایش عمر ماشین کمک می کند. تکنسین و کارشناسان مجرب تعمیرکار با ارائه سرویس ماشین لباسشویی کنوود در حفظ کارایی لباسشویی کنوود به کمک شما می آیند. با انجام سرویس منظم سالانه یا هر شش ماه یک بار، می توان هرگونه مشکل موجود در لباسشویی را قبل از تبدیل شدن به یک مشکل بزرگ برطرف کرد. و در نتیجه می توان ماشین لباسشویی کنوود را در شرایط کاری خیلی خوب و بهره وری در حد بالا نگه داشت. برای انجام سرویس ماشین لباسشویی کنوود می‌ توانید هر سال از مجموعه ما درخواست کنید، تا تکنسین های حرفه ای در منزل شما حضور یابند و عملیات لازمه را انجام دهند. در سرویس‌ ماشین لباسشویی باید خدماتی مثل بررسی کردن شلنگ‌ ها، فتیله‌ی فیلتر، خشک کن، دودکش خروجی، صافی فیلتر، واشر درب و غیره انجام شود. و در صورت لزوم قطعات تعویض شود تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری گردد. سرویس ماشین لباسشویی کنوود توسط تکنسین های لباسشویی تعمیرکار، با بهترین کیفیت انجام می گردد. سرویس دوره‌ ای بهترین راه برای نگهداری و حفظ عمر لوازم خانگی است. زدودن گرد و غبار از بخش های مختلف لباسشویی که نقش مهمی در عملکرد ماشین  دارند، باعث کاهش مصرف انرژی می‌ شود. رسیدگی منظم و مرتب به هر وسیله‌ ای از خرابی های احتمالی جلوگیری و سلامت ماشین لباسشویی را حفظ می‌ کند.

چگونه از ماشین لباسشویی کنوود نگهداری کنیم؟

 • مکان مناسبی و مسطحی را برای نصب ماشین لباسشویی خود انتخاب کنید، تا در حین کار کرد به لرزش نیفتد.
 • ماشین لباسشویی کنوود خود را جلوی نور آفتاب یا بارش باران قرار ندهید.
 • به‌ اندازه ظرفیت دستگاه لباس ها را داخل لباسشویی وارد کنید، چون موجب آسیب دیدن کمک ها و ایجاد صدای ناهنجار می شود.
 • جیب‌ های لباس را قبل از انداختن آنها درون ماشین لباسشویی بررسی کنید.
 • هر چند وقت یک بار لباسشویی را جرم‌گیری کنید، و فقط با آب و دور کم آن را روشن کنید.
 • به محفظه‌ی کشویی مواد شوینده اهمیت دهید، و آن را همیشه تمیز نگه دارید. و از ریختن مقدار زیاد پودر لباسشویی خودداری کنید.
 • مراقب باشید که تنظیمات ماشین لباسشویی کنوود را متناسب با نوع لباس خود مثل کتان، نخ، تور و غیره تنظیم و سپس آن را روشن کنید.
 • ماشین لباسشویی کنوود را طوری نصب کنید که بیشتر از 5 سانتی متر از سطح دیوار فاصله داشته باشد.
 • هیچگاه ولوم تایمر را در خلاف جهت عقربه های ساعت نچرخانید، زیرا چرخ دنده های آن شکسته می شود.
 • از پودر های شستشو که زیاد کف می کنند استفاده نکنید، زیرا موجب رسوب و جرم در داخل لباسشویی می شود.
 • قبل از توقف کامل دیگ شستشو‌ درب ماشین لباسشویی کنوود را باز نکنید.
 • در زمان تغییر برنامه ماشین لباسشویی، اول ماشین را خاموش، و سپس برنامه را تغییر دهید.
 • پس از شستشو با پارچه نرم آب باقی مانده در لاستیک دور درب را تخلیه و آن را خشک کنید.
 • لباس ها و پارچه های پاره شده را قبل از شستشو کاملاً بدوزید.
 • دکمه های شل شده لباس ها را محکم کنید و زیپ های باز را ببندید.
 • مطمئن شوید لوله تخلیه وصل است، و مسیر خروج آب مسدود نباشد.
 • لباس های کوچک مثل روسری، جوراب و غیره را داخل کیسه توری قرار دهید و بعد در ماشین بگذارید.
 • بعد از هر شستشو درب ماشین را باز بگذارید، تا هوای تازه درون ماشین گردش کند.
 • چند وقت یکبار برنامه کامل شستشو را بدون گذاشتن لباس با استفاده از پک جرم گیر رسوبات و جرم های ماشین لباسشویی را از بین ببرید.
 • چند وقت یکبار فیلتر پایین ماشین لباسشویی که برای پمپ تخلیه است را باز کنید، کرک و قطعات کوچک که داخل آن گیر کرده است را تمیز کنید. کثیفی این فیلتر ها موجب گیر کردن پروانه پمپ تخلیه و خرابی آن می شود.
 • موقع شستشو، لباس ها را با توجه به نوع، رنگ و میزان چرکی، آن ها را در داخل ماشین لباسشویی قرار دهید.

درج دیدگاه