راضی بودی؟

فوریه 15, 2020

راضی بودی؟

تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

 

ماشین لباسشویی ویرپول با ظاهری بسیار شیک و جذاب شایسته ی هر خانه ای است. جدای از شکل ظاهری که دارد امکانات بسیار متنوعی برای راحتی افراد و شستشوی تمیز لباس ها دارد. با به کار بردن کامل برنامه های آن، هم لباس ها آسیب نمی بیند و هم عمر زیاد تری خواهند کرد. پارچه اگر به به درستی شسته نشود، فرم خود را پس از چندین بار شستشو از دست می دهد، به همین دلیل نوع شستشو خیلی اهمیت دارد. کل ماشین لباسشویی های ویرپول دارای حس ششم هستند، و به شکل هوشمندانه کار می کنند. توسط برنامه سیستم ماشین لباسشویی ویرپول، می توان میزان کثیفی و جنس پارچه، را انتخاب کرد، و شستشو را به نحو احسن انجام داد.

به مرور زمان با استفاده مداوم از ماشین لباسشویی عمر آن کم می شود، و به تعمیرات نیاز پیدا می کند. تعمیرات ماشین لباسشویی به ویژه تعمیر لباسشویی برند های خارجی مثل ویرپول، به علت تکنولوژی به کار رفته در ساخت آن از حساسیت خاصی برخوردار است. در صورتی که انجام این تعمیرات توسط افراد ناشی انجام گیرد، هزینه ها و خسارات بسیاری را برای شما به بار می آورد. متخصصین تعمیرکار لباسشویی ویرپول با سال ها تجربه و گذراندن دوره های آموزشی، انواع خدمات عیب یابی، تعمیر و سرویس را با بالاترین کیفیت و در اسرع وقت ارائه می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول در ادامه همراه ما باشید.

 

 

ارور یا کد خطا ماشین لباسشویی ویرپول

FH: خطا در ورود آب به ماشین.

FA: خطا در اکو استاپ لباسشویی ویرپول.

FP: عدم تخلیه آب در ماشین.

F 01: فعال نشدن رله موتور پمپ تخلیه روی برد کنترل لباسشویی ویرپول.

F 02: تخلیه طولانی آب.

F 03: مشکل در گرمایش آب ماشین.

F 05: خطا در سنسور دمای آب لباسشویی.

F 06: اشکال در سرعت چرخش موتور ماشین.

F 07: ایراد در کنترل موتور.

F 09: وضعیت سرریز شدن ماشین.

F10: دمای بالاتر از برد کنترل لباسشویی.

F 11: ایراد در اتصالات بین برد های الکترونیکی ماشین.

F12: اتصال در برد المنت.

F 13: اشکال در مدار دیسپنسر.

F 14: ایراد در IC حافظه ماشین لباسشویی.

F 15: اشکال در واحد کنترل موتور.

F20: عدم هماهنگی برد مرکزی با برد کنترل ماشین.

F21: طولانی شدن زمان آبکشی لباس ها.

F22: خرابی قفل درب ماشین لباسشویی.

FDL: قفل نشدن درب ماشین لباسشویی.

FDU: باز نشدن قفل درب ماشین لباسشویی.

Sud: مصرف بیش از اندازه مواد شوینده. F0E1: تشخیص بار زیاد لباس در مخزن ماشین لباسشویی ویرپول.

F1E1: خرابی در برد کنترل اصلی لباسشویی.

F1E2: ایراد در برد کنترلی موتور.

F2E3: اشکال در برد الکترونیک.

F3E1:‌ خرابی میکروسوئیچ فشار سطح آب.

F3E2: اشکال در سنسور دمای آب.

F4E0: خرابی المنت لباسشویی.

F5E1: ایراد در میکروسوئیچ درب.

F5E2: اشکال در قفل درب.

F5E3: اشکال در باز کردن قفل درب.

F6E1: ارتباط بین ایراد برد کنترل اصلی و ایراد برد کنترل موتور.

F6E2 و F6E3: اشکال ارتباطی بین برد کنترل اصلی و رابط کاربری.

F7E1: خطای سرعت سنج موتور ماشین لباسشویی.

F8E0: خطا در شیر برقی بخار

F8E1: نبود آب در لباسشویی.

F8E2: خطا در دیسپنسر محفظه ماده شوینده.

F8E3: وضعیت سرریز آب در ماشین.

F8E4: جریان کم آب در لباسشویی ویرپول.

F9E1: طولانی شدن زمان تخلیه آب در لباسشویی.

 

 

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

 

اطمینان از سلامت و کارکرد بی عیب و نقص لباسشویی خیلی مهم و حیاتی است. با این حال اگر ایراداتی در سیستم ماشین لباسشویی ویرپول شما وجود داشته باشد، یا ایراداتی کوچک در زمان کارکرد لباسشویی به چشم می خورد، نگران عیب یابی و برطرف کردن ایرادات ماشین لباسشویی خود نباشید. تکنسین های مجرب نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول در تعمیرکار، عیب یابی و مشکلات متداول لباسشویی را برای شما رفع خواهند کرد.

عیب یابی لباسشویی ویرپول از چند جهت  خیلی اهمیت دارد. روند عیب یابی درست ماشین لباسشویی، پیش از هر چیز به ایرادات لباسشویی پایان می دهد. در صورتی که ایرادات کوچک دستگاه خود را شناسایی و عیب یابی کنید، می توانید از به وجود آمدن اشکالات بزرگتر لباسشویی جلوگیری کنید، تا نیازی به صرف هزینه هنگفتی برای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول نباشد.

 

1- ماشین لباسشویی ویرپول آبریزش دارد و چکه می‌ کند:

این ایراد می تواند به علت استفاده بیش از اندازه مواد شوینده، شل شدن شیلنگ ها، مسدودی شیلنگ تخلیه، پمپ ها، نشتی و سوراخ شدن یا ترک برداشتن دیگ ماشین لباسشویی و شیلنگ تزریق آب به دیگ و غیره باشد.  توجه کنید در صورت مشاهده هرگونه آبریزش باید سریعاً تا رفع ایراد، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و به هیچ وجه از آن استفاده نکنید. زیرا احتمال برق گرفتگی یا ریختن آب روی موتور یا اجزای الکترونیکی ماشین لباسشویی وجود دارد، و این مسئله موجب ده برابر شدن هزینه تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول خواهد شد.

 

2- آب ماشین لباسشویی ویرپول به خوبی تخلیه نمی شود:

در صورتی که پمپ تخلیه ماشین لباسشویی شما خراب باشد، تسمه فرسوده یا پاره شده باشد، شلنگ تخلیه آب مسدود شده باشد، آب در داخل دیگ لباسشویی می ماند و تخلیه نمی شود. و اگر آب به خوبی تخلیه نشود امکان بروز اختلالات جدی دیگری نیز وجود دارد.

 

3- لکه بر روی لباس ها به وجود می آید:

اگر لباس لکه دارد و این لکه ها پس از شست و شو هنوز بر روی آن باقی مانده است، امکان دارد که با شست و شوی آب و مواد شوینده پاک نشود. اما در صورتی که هیچ لکه ای بر روی لباس نبوده و پس از شست و شو این لکه ها ظاهر شدند، امکان دارد علت آن نشت روغن از موتور ماشین لباسشویی باشد که خراب شده است.

 

4- ذرات پودر شوینده بر روی لباس ها باقی می ماند:

وجود ذرات پودر لباسشویی بر روی لباس امکان دارد ناشی از ایراد اجزای داخلی یا تنظیمات ماشین لباسشویی باشد. یا اینکه شیر آب سرد ورودی ماشین لباسشویی ویرپول دچار گرفتگی رسوبی شده و آب به مقدار کافی به داخل دیگ انتقال داده نمی شود.

 

5- ماشین لباسشویی ویرپول روشن نمی شود و از کار افتاده است:

خیلی از مواقع این ایراد ناشی از فعال شدن سوئیچ عدم تعادل است، که به علت نامتوازن بودن بار به وجود می آید. برای برطرف کردن این ایراد می توانید لباس ها را به صورت یکنواخت و یکسان در داخل سبد ماشین لباسشویی قرار دهید و دوباره لباسشویی را راه اندازی کنید. اگر ایراد همچنان باقی بود امکان دارد اختلال از برد فرمان باشد، یا اینکه تایمر الکترونیکی دچار مشکل شده باشد. در چنین مواردی باید ماشین لباسشویی ویرپول توسط تکنسین های حرفه ای ماشین لباسشویی بازدید شود.

 

6- سبد لباسشویی ویرپول به درستی نمی چرخد یا اصلاً نمی چرخد:

هنگامی که آب موجود در لباس ها تا پایان سیکل شست و شو همچنان زیاد باشد، می تواند نشانگر این باشد که سبد ماشین لباسشویی به خوبی نمی چرخد. این ایراد می تواند به چند علت ایجاد شود: سوئیچ درب و یا ضامن درب خراب شده باشد، سلونوئید چرخش سوخته باشد، اختلالی در سیم های رابط وجود داشته باشد، تسمه لباسشویی پاره و یا بریده شده یا مشکلی در اجزای داخلی یا تایمر به وجود آمده باشد.

 

7- لرزش بیش‌ از حد ماشین لباسشویی ویرپول:

در صورتی‌ که ماشین لباسشویی شما دچار لرزش بیش از اندازه است، امکان دارد علت این ایراد تراز نبودن لباسشویی باشد. یا اینکه ماشین لباسشویی بر روی کفپوش نامناسب و لق قرار گرفته باشد. همچنین پدهای لرزشگیر داخلی که امکان دارد خورده یا ساییده شده باشند می توانند عامل این ایراد باشند. توجه کنید که این یکی از شایع ترین اختلالات ماشین لباسشویی است، در صورتی که برطرف نشود با هر بار استفاده اجزای بیشتری آسیب می بیند، و موجب بالا رفتن هزینه تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول خواهد شد.

 

8- آب سرد در لباسشویی ویرپول وجود ندارد:

در این وضع امکان دارد شیر ورودی آب سرد به لباسشویی بسته نشده باشد. یا اینکه رسوبات موجود باعث مسدودی شیر و شلنگ متصل به آن شده باشند. و همچنین مادر برد لباسشویی فرمان وارد شدن آب به آن را صادر نکند. اگر به هر علتی کارکرد ماشین لباسشویی ویرپول شما غیر عادی شده یا ایرادی در زمینه استفاده از لباسشویی مشاهده می کنید باید سریعاً این ایراد توسط کارشناس فنی بررسی و رفع شود. اجازه ندهید که به علت ایرادات کوچک ماشین لباسشویی ویرپول شما ایراد اساسی پیدا کند.

 

9- چرا ماشین لباسشویی ویرپول بوی سوختگی می دهد؟

 

اگر ماشین لباسشویی شما مشکل بوی سوختگی دارد، می توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول موارد زیر را چک کنید: اول کار باید منشا بو را پیدا کنید، و دستورالعمل های قسمت مربوطه دفترچه راهنما ماشین لباسشویی را مطالعه کنید. در این شرایط نیز بهتر است، با تعمیرگاه برای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول تماس بگیرید.

در اکثریت موارد بوی سوختگی مربوط به تسمه پلاستیکی است، که موتور و دیگ را به هم متصل می کند. این تسمه امکان دارد با گذر زمان پوسیده شود. پوسیدگی در تسمه موجب سایش قسمت های دیگر می شود. و این سایش می تواند موجب ایجاد بوی سوختگی شود. اگر سیم کشی ماشین لباسشویی ویرپول وصل باشد، می تواند موجب سوختن روکش شود. اگر بوی سوختگی لباسشویی به مشام می رسد، سریعاً ماشین لباسشویی را از برق بکشید و با مجموعه ما تماس حاصل فرمایید. وجود اتصال در برد الکتریکی یا تایمر شوفاژ علت شایع انتشار دود یا بوی سوختگی لباسشویی است.

 

 

10- علت بوی بد از لباس ها در ماشین لباسشویی ویرپول چیست؟

اگر ماشین لباسشویی شما بوی بدی می دهد، می توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول موارد زیر را چک کنید:  باید چک کنید که مسیر تخلیه آب صاف باشد و ایرادی نداشته باشد. شلنگ تخلیه آب لباسشویی را از نظر پیچ خوردگی یا گرفتگی چک کنید، و سعی کنید شلنگ را به آرامی صاف کنید. باید پمپ تخلیه آب را از نظر مسدودی چک کنید. در صورت گرفتگی پمپ تخلیه آب، لباسشویی تخلیه نشده و در نتیجه بوی بدی را در لباس ها و ماشین لباسشویی ایجاد می کند.

اگر بعد از سیکل شستشو فوراً لباس ها را خارج نکنید، محیط مرطوب داخل لباسشویی، موجب رشد باکتری ها و قارچ ها می شود. باید برنامه شستشو را به صورت دوره ای هر چند وقت یک بار و بدون بارگیری لباس انجام دهید. همچنین باید اطراف درب ماشین لباسشویی و خود مخزن را بعد از شستشو با یک حوله لاستیکی نرم خشک کنید. اگر در محفظه کشویی مواد شوینده رسوب و جرم دیدید، باید آن را کاملاً تمیز کنید.

اگر با انجام تمام این کار ها بوی بد ماشین لباسشویی از بین نرفت، برای سرویس ماشین لباسشویی با مجموعه تعمیرکار تماس بگیرید. تا تکنسین های مجرب و خبره ما در اسرع وقت در منزل شما حضور پیدا کنند، و ایراد به وجود آمده در ماشین لباسشویی را برای شما رفع کنند.

 

 

 

تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول در تهران

 

مرکز تخصصی تعمیر کار، تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول را در سراسر تهران انجام می دهد، تا کلیه متقاضیان ماشین لباسشویی ویرپول برای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول در تهران به مشکل نخورند. مجموعه ما سعی کرده است که در تمام نقاط شمال، جنوب، شرق و غرب تهران فعالیت کند تا همشهریان محترم در سریع ترین زمان به تعمیرکاران ماشین لباسشویی ویرپول دسترسی داشته باشند. فقط با یک تماس در کمترین زمان تکنسین مجرب تعمیرکار جهت تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول در منزل شما حضور پیدا می کند، و مشکل ماشین لباسشویی شما را حل می کند.

 

 

 

تعمیر ماشین لباسشویی در منزل

 

چند سال پیش در شهر تهران برای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول باید ماشین لباسشویی را با خود به یک تعمیرگاه مناسب حمل می کردید تا ماشین لباسشویی شما را تعمیر کند. در بعضی مواقع تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول با این مرحله تمام نمی شد و بعد از پیدا کردن تعمیرگاه مناسب امکان داشت قطعه مورد نیاز در آن تعمیرگاه موجود نباشد و تا پیدا کردن قطعه باید منتظر می شدید. خوشبختانه امروزه مرکز تعمیرکار این شرایط را مهیا کرده که شما با تماس با مجموعه، می توانید تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول در منزل را انجام دهید. زیرا ماشین لباسشویی وزن بسیار سنگینی دارد، و این امکان وجود  دارد که با حمل آن تا تعمیرگاه آسیب بیشتری ببیند. همچنین این مزیت را دارد که شما از نزدیک تعمیر لباسشویی را مشاهده خواهید کرد.

 

 

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

 

شاید تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول کاری خیلی ساده و آسان به نظر بیاید و پیچیدگی‌ تعمیرات آن نیز به چشم نیاید، ولی با توجه به قطعاتی که در تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول به کار رفته، برند و مدل لباسشویی، همچنین پیچیدگی‌ هایی که در ماشین لباسشویی‌ جدید وجود دارد، هزینه تعمیر آن نیز بسیار متفاوت است. برای اطلاع بیشتر در مورد هزینه تعمیر، حتما با کارشناسان ما در این حوزه تماس بگیرید.

 

 

 

 

 سرویس ماشین لباسشویی ویرپول

 

اگر شما از ماشین لباسشویی ویرپول استفاده می کنید، باید بدانید که سرویس ماشین لباسشویی به عمر مفید آن اضافه می کند. و این کار باعث می شود، که ماشین لباسشویی به تعمیر کمتری نیاز داشته باشد. این که شما بخواهید برای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول خود هزینه زیادی بپردازید، بدون شک فشار اقتصادی زیادی به زندگی شما وارد می شود. به همین علت باید همیشه از لباسشویی ویرپول مراقبت های لازم را داشته باشید. در این حال می توانید تا سالیان سال از آن استفاده کنید.

شما باید نکات مهمی را در زمان سرویس لباسشویی در نظر بگیرید، که اهمیت بسیار زیادی دارد. و آن ها عبارت اند از:

 

  1. ماشین لباسشویی را به طور صحیح تنظیم کنید.

تنظیمات خاص برای هر یک از مدل ماشین لباسشویی ویرپول وجود دارد. و شما باید هنگام خریداری هر یک از آن ها با تنظیماتی که دارند آشنا شوید. شما باید هر یک از لباس های خود را هنگامی که درون ماشین لباسشویی می اندازید، به خوبی چک کنید. و جنس آن ها را بر اساس برنامه شستشو ماشین لباسشویی تنظیم کنید. لباس و میزان کثیفی آن از جمله مهمترین مواردی است که باید هنگام تنظیمات برنامه در لباسشویی به آن توجه کنید. اگر این تنظیمات را به طور صحیح انتخاب نکنید، ممکن است که لباسشویی دچار تکان های شدید شود و به قطعات آسیب برساند. شما باید به خوبی با برنامه های ماشین لباسشویی ویرپول آشنا باشید، تا آن ها را بر اساس نوع لباس ها تنظیم کنید، و مورد استفاده قرار دهید.

 

  1. ماشین لباسشویی ویرپول را بیش از ظرفیتی که دارد با لباس پر نکنید.

باید بدانید که هر یک از مدل ماشین های لباسشویی ویرپول ظرفیت های مختلفی دارند. بعضی از آنها ظرفیت های بسیار بالا دارند و بعضی از آن ها در ظرفیت های پایین تری هستند. شما برای اینکه به موتور ماشین لباسشویی ویرپول خود فشار وارد نکنید باید به خوبی ظرفیت روی لباسشویی را بخوانید. از نکات خیلی ضروری که در مورد سرویس لباسشویی خیلی اهمیت دارد همین مورد است.

اکثریت افراد که ماشین لباسشویی شان زود معیوب می شود، به همین علت است که به ظرفیت آن هیچ توجهی نمی کنند.

 

 

  1. ماشین لباسشویی ویرپول را با آب داغ به خوبی شستشو دهید.

از نکاتی که در مورد سرویس لباسشویی اهمیت بسیاری دارد، که باید به آن دقت کنید، این است که هر چند مدت یک بار آن را با آب داغ به درستی شستشو دهید. شما می توانید ماهی یک بار آب داغ با مواد شوینده را داخل ماشین لباسشویی بریزید، و بگذارید که کار کند. در واقع بهتر است سیستم شستشوی ماشین لباسشویی ویرپول را روی این مورد تنظیم کنید. این شستشو باعث میشود، که داخل ماشین لباسشویی به خوبی تمیز شود و هیچ رسوبی نگیرد. دقت کنید که شما با این حرکت می توانید به خوبی ماشین لباسشویی را تمیز کنید، و از رشد رسوب و میکروب درون لباسشویی هم جلوگیری کنید. همین مورد باعث می شود همیشه لباس های شما پاک و تمیز باشند و همچنین دچار بیماری قارچی نشوید.

 

  1. محفظه کشویی مواد شوینده ماشین لباسشویی را همیشه تمیز کنید.

از دیگر نکات خیلی پر اهمیتی که زمان سرویس لباسشویی به شما گفته می شود، این است که همیشه محفظه کشویی درون لباسشویی را تمیز کنید. که اگر مواد شوینده زمان زیادی درون آن بماند، رسوبات زیاد درون آن به وجود می آورد. همین امر باعث می شود که لوله ها مسدود شوند، و رسوبات داخل لباسشویی به وجود آید. بنابراین شما باید همیشه بعد از اتمام کار لباسشویی محفظه دستگاه را به درستی شستشو دهید. نگهداری و شستشوی از محفظه لباسشویی اهمیت بسیاری دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر بگیرید.

 

5- فیلتر های آب لباسشویی را به خوبی تمیز کنید.

شما زمانی که فیلتر های آب ماشین لباسشویی ویرپول را در دوره های گوناگون تمیز کنید، بدون شک عمر آن را افزایش می دهید. خاک و آلودگی های خیلی زیادی وجود دارد که ممکن است وارد لباسشویی و فیلترهای آن شود. اگر این فیلتر ها را به طور کامل تمیز کنید از آلودگی آن ها جلوگیری می کنید. اینکه فیلتر های داخل لباسشویی کجا هستند به مدل لباسشویی ویرپول بستگی دارد.

 

  1. لباسشویی ویرپول را داخل حمام و یا نزدیک به سینک ظرفشویی قرار ندهید.

زمانی که رطوبت به بدنه لباسشویی شما برسد سیستم برقی آن با ایراد مواجه می شود. به همین علت به خوبی باید توجه کنید که به آن هیچ رطوبتی نرسد. یکی از مهمترین نکاتی که هنگام سرویس لباسشویی به شما گفته می شود، این است که از اتصال برقی این ماشین جلوگیری کنید.

 

  1. از برنامه های لباسشویی که حرارت بالا دارد برای آبکشی استفاده نکنید.

یکی از نکاتی که در مورد سرویس لباسشویی اهمیت بسیار زیادی دارد، این است که خیلی زیاد از برنامه آبکشی با حرارت بالا استفاده نکنید. اگر حرارت آب لباسشویی را روی اعداد بزرگ ببرید، بی شک انرژی بسیاری را صرف می کنید و نباید این کار را انجام دهید. اگر شما نگران قبض آب هستید و نمی خواهید هزینه هنگفتی را برای تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول پرداخت کنید، نباید از آب داغ استفاده کنید. درجه حرارت آب را کم کنید و تنها در بعضی از مواردی که ضروری است از آن استفاده کنید.

 

سخن پایانی

خدماتی که در سرویس لباسشویی ویرپول وجود دارد گوناگون است، و هر یک از این خدمات ویژگی های متنوعی دارند. شما می توانید هر یک از این خدمات را برای لباسشویی خود دوره ای مورد استفاده قرار دهید و از تکنسین های مرکز ما مشورت های لازم را دریافت کنید. مجموعه تعمیرکار با ارائه خدمات مثل عیب یابی تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول و سرویس آن، در خدمت شما عزیزان می باشد. شما می توانید با ثبت درخواست خود به عیب یابی و تعمیر لباسشویی خود بپردازید.

 

 

 

 

درج دیدگاه