فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

فوریه 16, 2020

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

احتمال است همه ی شما اخیراً نام برند زیرووات را بسیار شنیده اید. در واقع شرکت زیرووات در سال های اخیر توانسته است محصولات با کیفیتی بساز و در بازار خودش را به خوبی نشان بدهد. ماشین لباسشویی زیرووات یکی از بهترین ماشین های لباسشویی در بازار است و این نوع لباسشویی محبوبیت خاصی پیدا کرده و طرفداران زیادی دارد. تمامی مشتریان لباسشویی برند زیرووات از کیفیت مرغوب آن رضایت کامل دارند با توجه به بررسی و تحقیقات در سال های اخیر، لوازم خانگی از جمله ماشین‌ لباسشویی زیرووات مشتری زیادی پیدا کرده است و همه ی مشتریان از جنس و عملکرد آن راضی هستند و به نزدیکان خود پیشنهاد خرید از این برند را میدهند.

کشور سازنده این نوع ماشین لباسشویی ایتالیا است بنابراین برند زیرووات ایتالیایی می باشد. در اوایل شرکت زیرووات لوازم خانگی کوچک را تولید می کردن اما در اواخر دهه به خوبی توانسته اند لوازم خانگی بزرگ بسازد. ماشین لباسشویی زیرووات خدمات پس از فروش دارد یعنی اینکه گارانتی به مدت ۹ ماه دارد. یکی از بهترین مزیت این لباسشویی وجود نمایندگی تعمیر زیرووات در ایران می باشد شما می تواند با دیدن هر گونه مشکل با مجموعه ی ما تماس بگیرید تا به مشکل لباسشویی تان رسیدگی کنیم. هر خانه ای به یک لباسشویی نیاز دارد، شستشوی لباس بدون لباسشویی کار آسانی نیست و بسیار خسته کننده است. خراب شدن ماشین لباسشویی زیرووات بسیار دردناک است اما اگر لباسشویی تان خراب و  یا دچار اختلال شده نگران نباشید مجموعه ما آماده است تا تمام خدمات تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات را به شما ارائه بدهند.

[readMore]ارورهای ماشین لباسشویی زیرووات[/readMore]

انتخاب ماشین لباسشویی زیرووات

انتخاب یک ماشین لباسشویی زیرووات مناسب همانطور که به نظر می رسد کار آسانی نیست پس به نکات انتخاب ماشین لباسشویی زیرووات توجه کنید:

اندازه دارم: اندازه دارم یکی از عوامل مهم در انتخاب ماشین لباسشویی است که باید به آن دقت کنیم اندازه ماشین لباسشویی براساس میزان لباس خشک است. پس با توجه به نیاز شما اندازه دارام را انتخاب کنید.

رتبه بندی در مصرف انرژی: مصرف آب و انرژی در ماشین لباسشویی تاثیر زیادی بر روی انتخاب لبا‌سشویی می ‌گذارد.

راندمان خشک کردن لباس ها : اندازه گیری چرخش واشر براساس دور بر دقیقه تعیین می شود. هر چقدر دارم سریعتر بچرخد لباس ها زودتر خشک می شوند.

راه اندازی و نصب ماشین لباسشویی زیرووات: قبل از اینکه لباسشویی را انتخاب کنید مکان لوله کشی و فاصلاب را تعیین کنید.

نکات نگهداری از ماشین لباسشویی زیرووات

مهم ترین وسیله برقی در هر خانه لباسشویی است در واقع لباسشویی پر کاربردترین وسیله است و از نظر صرفه جویی در وقت بسیار خوب و مفید است. هر ماشین لباسشویی بعد از گذشت یک دوره نیاز به تعمیر و سرویس دارد پس برای جلوگیری از خرابی های عمیق و افزایش طول عمر ماشین لباسشویی به نکات نگهداری از آن دقت کنید:

 • سعی کنید هنگام باز و بسته کردن درب ماشین لباسشویی فشاری به آن نیاورید و به آرامی آن را باز و بسته کنید.
 • هنگامی که ماشین لباسشویی در حال کار کردن است روی آن نشینید و یا اجسام تیز و سنگین روی آن نگذارید.
 • همیشه فیلتر ماشین لباسشویی زیرووات را تمیز نگهداربد. بعد از هر چند بار شستشو فیلتر لباسشویی را باز کنید و آن را تمیز کنید زیرا امکان دارد پرز یا دکمه های در فیلتر گیر کرده باشند. هر شیش ماه باید فیلتر را تمیز کنید تا عملکرد خوبی داشته باشد.
 • پس از اتمام فرآیند شستشو حتما لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید و درب ماشین را به مدت سه دقیقه باز بگذارید تا رطوبت به مخزن لباسشویی آسیب نرساند. باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی از زنگ زدگی آن بسیار جلوگیری می کند.
 • لباسشویی زیرووات خود را به خوبی تمیز کنید. لباس های کثیف و پرز دار لباسشویی تان را کثیف می کند‌ بنابراین واشر و مخزن ماشین را تمیز کنید زیرا باعث می شود بوی نا مطلوبی در لباسشویی ایجاد شود.
 • به حجم لباسشویی تان توجه کنید و بیشتر از حجم ماشین تان لباس نریزید. طوری لباس در داخل آن بگذارید که نه خیلی کم باشد و نه زیادی که لباسشویی دچار مشکل نشود. اگر لباس های کمی داخل ماشین لباسشویی بگذارید مدت زمان شستشو نیز بالا میرود و ممکن است ماشین لباسشویی خراب شود همچنین اگر لباس های زیادی در لباسشویی بگذارید موتور لباسشویی آسیب می بیند. برای اطلاع از ظرفیت بار لباسشویی زیرووات به دفترچه راهنما مراجعه نمایید.
 • قبل از اینکه لباس ها را داخل لباسشویی بریزید جیب های لباس را خوب بگردید تا چیزی در جیب ها نباشد مانند کاغذ، دستمال کاغذی و یا اجسام فلزی این ها به فیلتر ماشین لباسشویی صدمه وارد می کنند و ممکن است اجسام تیز درب لباسشویی را بشکنند پس حتما در این امر دقت کنید.
 • اگر لباستان زیپ دارد حتما زیپ را ببندید ممکن است لباستان و ماشین لباسشویی آسیب ببینند.
 • بیش از حد مواد شوینده نگذارید این کار هم به لباس شما و هم به ماشین لباسشویی آسیب می رساند.
 • به هیچ عنوان سلکتور ماشین لباسشویی خود را بر خلاف جهت نچرخانید تا مشکلی در چرخ دهنده ها پیش نیاید.
 • وقتی که می خواهید از ماشین لباسشویی استفاده کنید آب را روی درجه حرارت مناسب قرار دهید. وقتی که آب بیش از حد داغ باشد به لباس و به ماشین ضرر می رساند.
 • یکی دیگر از نکات نگهداری از ماشین لباسشویی زیرووات این است که اطمینان حاصل کنید، ماشین لباسشویی شما در زمینی هموار به خوبی متعادل است و اگر ماشین لباسشویی شما روی زمین متعادل نباشد، موتور صدای آزاردهنده ای تولید می کند.

[readMore]ارورهای ماشین ظرفشویی زیرووات[/readMore]

عیب یابی ماشین لباسشویی زیرووات

در حقیقت ماشین لباسشویی یکی از وسایل بسیار ارزشمند می باشد و شاید برای شما جذاب نباشد اما فوق العاده برای زنان مفید است. اکثر شما نادیده می گیرید که ماشین لباسشویی چقدر مفید است تا وقتی که بی خبر از کار بیفتد و خراب شود.

مطمئناً ماشین‌ های لباسشویی زیرووات سخت و مقاوم هستند، اما مانند همه اجزای الکتریکی از ایراد مصون نیستند. خوشبختانه مجموعه ما می تواند ماشین لباسشویی زیرووات را عیب یابی و تعمیر کند. نباید تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات خود را به دست افراد بی تجربه بسپارید.

ایراد در قفل شدن درب ماشین لباسشویی

قفل درب ماشین های لباسشویی یک ویژگی ایمنی دارند که اغلب ماشین لباسشویی های زیرووات از آن برخوردارند. وقتی که لباسشویی در حال اجرا شستشو است درب قفل می شود تا از باز شدن ناگهانی درب جلوگیری کند. اگر می خواهید در اواسط شستشو درب را باز کنید باید دکمه مکث را فشار دهید تا فرآیند شستشو متوقف شود. وقتی که ماشین‌ لباسشویی مکث کرد می توانید درب را باز کنید اما اگر باز نشد لبا‌سشویی دچار نقص فنی شده بنابراین باید از یک تعمیرکار مجرب کمک بگیرید‌.

آب تخلیه نمی شود

اگر ماشین لباسشویی زیرووات شما به درستی آب را تخلیه نمی کند، یک راه حل ساده برای این مشکل موجود است که اغلب، شایع ترین علت آن شلنگ تخلیه آب از رسوبات مسدود شده یا پیچ خورده باشد. همچنین باید چک کنید که لوله از هرگونه گرفتگی پاک باشد.

مشکل در راه اندازی واشر

مشکل در راه اندازی ماشین لباسشویی زیرووات ممکن است دلایل مختلفی ایجاد کند. اول باید چک کنید که ماشین‌ لباسشویی به درستی به پریز برق وصل شده باشد. بعد به چک کردن شیرهای آب بپردازید تمام شیر ها باید کاملا باز باشند و دوباره ماشین لباسشویی خود را با روشن کردن آن به طور معمول آزمایش کنید اگر روشن نشد به تکنسین فنی مراجعه نمایید.

جریان آب دچار مشکل شده

اگر ماشین لباسشویی تان آب کافی دریافت نمی کند، باعث اختلال در کارکرد آن می شود. علت های زیادی وجود دارد که جریان آب مهار می شود. باید چک کنید که شیرهای آب سرد و گرم تا آخر باز باشند و هیچ گونه پیچ خوردگی یا آسیبی به شیلنگ ها وارد نشده باشد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه مانعی وجود ندارد که جریان آب را مسدود کند. غیر معمول نیست که صفحه فیلتر شلنگ نیز مسدود شود. هنگامی که همه این موارد را بررسی کردید، درب را باز و بسته کنید، قبل از فشار دادن مجدد دکمه شروع مکث، مطمئن شوید که به درستی بسته شده است.

[readMore]تعمیر ظرفشویی زیرووات[/readMore]

از کار افتادن ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی تان‌ کار نمی کند احتمال دارد که مشکل از پریز برق باشد نه دستگاه تان بنابراین شما باید پریز برق را با وصل کردن وسیله ی دیگری مانند لامپ برای اطمینان از وجود برق در پریز تست کنید. همچنین باید چک کنید که فیوز و قطع کننده مدار خاموش نشده باشند و تلاش کنید که دوباره ماشین لباسشویی خود را روشن کنید. اگر نتوانستید ماشین‌ لباسشویی را، راه اندازی کنید مجموعه ی ما تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات شما را بر عهده می‌گیرد.

آب ماشین لباسشویی زیرووات با دمای نامناسب پر می شود

اگر ایراد در دمای آب  ماشین لباسشویی باشد، بر طرف کردن آن به طور کلی بسیار راحت است. مطمئن شوید که هر دو شیر آب سرد و گرم کاملا باز هستند و مکرر چک کنید تا اطمینان حاصل شوید که شلنگ ها به درستی متصل شده اند همچنین باید چک کنید که هنگام انتخاب چرخه خود، تنظیم درست را انتخاب کرده اید.

نشت آب به بیرون

نشتی در ماشین لباسشویی متأسفانه بسیار رایج است. علت های زیادی برای نشتی ماشین لباسشویی وجود دارد، اما رایج ترین دلایل نشت در لباسشویی رفع آسانی دارند. اول باید چک کنید که درب  لباسشویی محکم بسته شده و آسیبی به درزگیرها وارد نشده باشد. سپس اتصالات شلنگ را به خوبی بررسی کنید باید اطمینان حاصل کنید که آنها محکم هستند و ایرادی ندارند. به محل قرار گرفتن شیلنگ تخلیه در سیستم زهکشی شما توجه خاصی داشته باشید.

یکی دیگر از علت های رایج نشتی ماشین لباسشویی زیرووات این است که نوع مواد شوینده استفاده شده مناسب لباسشویی نبوده است. بنابراین از مواد شوینده مناسب استفاده کنید که بیش از حد کف نکند تا باعث نشتی در ماشین لباسشویی نشود. باید دوباره چک کنید که مواد شوینده ی دیگری  برای ماشین لباسشویی شما مناسب است یا خیر.

لرزش و صدا از واشر

طبیعی است که ماشین لباسشویی شما در فرآیند شستشو صدای کمی ایجاد کند اما اگر متوجه صدا و لرزش شدیدی در ماشین لباسشویی شدید آن را نادیده نگیرید. ابتدا مطمئن شوید که ماشین لباسشویی روی سطح صافی قرار گرفته باشد و اگر نامتعادل بود آن را تنظیم کنید یا می توانید دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی را بخوانید.

[readMore]تعمیر جاروبرقی زیروات[/readMore]

علت خرابی برد ماشین لباسشویی زیرووات چیست؟

اگر برد ماشین لباسشویی شما دچار اخلال شد به معنای این نیست چه باید همیشه تغویض شود در بعضی از مواقع وقتی که برد نیم سوز می شود می توان آن را تعمیر کرد به جای اینکه تعویض کنید. برد یکی از قطعات مهم ماشین لباسشویی است که وظیفه ی آن مدیریت روند شستشو می باشد.

طول عمر ماشین لباسشویی زیرووات

میانگین طول عمر ماشین لباسشویی بین 7 تا 13 سال است. به طور معمول، می توانید انتظار داشته باشید که یک ماشین لباسشویی جدید حدود 11 سال دوام بیاورد اما،  احتمال است که ماشین‌های لباسشویی قدیمی‌ به دلیل طراحی ضعیف عمر زیادی نداشته باشند. اگر ماشین لباسشویی شما در سن 8 سال یا بیشتر خراب می شود، ممکن است بخواهید به جای تعمیر آن را تعویض کنید اما تعویض آن راه حلی مناسب نیست زیرا هر ماشین لباسشویی پس از مدتی خراب می شود، باید آن را نزد تعمیر کار مخصوص ماشین لباسشویی تان ببرید‌. سرویس و تمیز کردن ماشین لباسشویی در طول عمر لباسشویی تاثیر می گذارد.

انواع کد های خطا در ماشین لباسشویی زیرووات

ارور E01: مشکل در آب ورودی

کد خطا E02: مشکل در ‌هیدرواستات ماشین

ارور E03 لباسشویی زیرووات: ایراد در تخلیه آب، کثیف بودن فیلتر، ایراد در پمپ تخلیه، برد خراب، هیدرواستات خراب، مسدود شدن شلنگ تخلیه آب

کد خطای E04: دیگ ماشین لباسشویی بیش از حد مجاز آب دارد

کدخطای E05: ایراد در ترموستات ماشین لباسشویی زیرووات

ارور E06: سیم کشی فرسوده شده

کد خطای E07: ایراد فنی در موتور ماشین لباسشویی

کدخطای E08: مشکل فنی در موتور

ارور E09 لباسشویی زیرووات: ایراد در عملکرد موتور

کد خطای E12: مشکل در برد لباسشویی

ارور E13: داغ شدن بیش از حد میزان لباسشویی

ارور E14: ایراد در المنت و یا در سنسور دمای ماشین لباسشویی

ارور E15 لباسشویی زیرووات: ایراد در برد

کد خطای E16 لباسشویی زیرووات: مشکل در اتصالات برقی ماشین

ارور E18: مشکل در سیم کشی و فرکانس

اگر با کد خطای روبه رو شدید ماشین لباسشویی را یک بار خاموش و روشن کنید اگر شرایط رفع خطا را نداشتید حتما به یک تعمیرکار مراجعه نمایید.

[readMore]سرویس لباسشویی ال جی[/readMore]

نام قطعات ماشین لباسشویی زیرووات

 • المنت ماشین لباسشویی
 • موتور دایرکت لباسشویی
 • هیدرو استات لباسشویی
 • شستشوی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی
 • بدنه ماشین لباسشویی
 • تسمه
 • کاسه نمد لباسشویی
 • شیلنگ ورودی آب
 • شیلنگ تخلیه آب
 • قفل درب
 • لاستیک دور درب
 • فیلتر پمپ تخلیه

تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات در تهران

تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات در تهران توسط تکنسین های حرفه ای و با تجربه انجام می‌ شود. تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی زیرووات در تهران از اهمیت خاصی برخوردار است. در واقع ماشین لباسشویی زیرووات جزو وسایل تجملاتی آشپزخانه محسوب نمی شود و اساسی ترین وسیله در خانه است. تعمیرات ماشین لباسشویی زیرووات در تهران بالاترین خدمات حرفه ای و مقرون به صرفه ترین را به مشتریانشان ارائه می دهند. تعمیر کاران ماشین لباسشویی زیرووات در تهران از قطعات ماشین لباسشویی اورجینال استفاده می کنند پس نگران نباشید و به ما اعتماد کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات در منزل

مجموعه ما همیشه در تلاش است تا خدماتی سریع و کارآمدی به مشتریانش ارائه دهد‌. ما می دانیم که خراب شدن ماشین لباسشویی زیرووات در خانه چقدر می تواند استرس و ناراحتی ایجاد کند مخصوص خانواده های پر جمعیت که فرزندان کوچک  دارند. اما نگران نباشید مجموعه ما فورا لباسشویی تان را تعمیر می کنند و خدمات بسیار سریع و بدون دردسر در محل شما ارائه می دهند.

سرویس ماشین لباسشویی زیرووات

تمام ماشین های لباسشویی به دلیل کار کرد روزانه آن ها احتمال است به سرویس و تعمیر نیاز داشته باشند. سرویس کردن ماشین لباسشویی ضروری و اهمیت زیادی دارد. ما درک می کنیم که چقدر خراب شدن ماشین لباسشویی تان باعث ناراحتی شما می شود تمام تکنسین های ما آموزش دیده و باتجربه هستند و می توانند با بهترین کیفیت ماشین لباسشویی شما را سرویس کنند. تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات کار راحتی نیست که بتوانید به همه بسپارید. ایرادهای رایج ماشین لباسشویی زیرووات که ما تعمیر و سرویس می کنیم عبارتند از:

 1. خشک نکردن لباس ها و تند نچرخیدن ماشین لباسشویی
 2. پریدن فیوز هنگام شستن لباس ها در ماشین
 3. برق داشتن بدنه لباسشویی
 4. تعویض برد سوخته
 5. تعمیر نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی ‌
 6. سرویس توقف و خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی
 7. تعمیر اتصال برق بدنه
 8. سرویس حل نشدن پودر ماشین لباسشویی
 9. تعمیر نشت آب
 10. تعمیر فیلتر لباسشویی
 11. تعمیر و یا تعویض المنت
 12. رفع بوی بد ماشین لباسشویی
 13. تعمیر برد و تایمر ماشین لباسشویی
 14. نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی
 15. تعمیر بلبرینگ

در واقع سرویس، تعمیر و تعویض ماشین لباسشویی به متخصص نیاز دارد به هیچ وجه سر خود قطعات ماشین لباسشویی را باز نکنید.

بیشتر ماشین های  لباسشویی به صورت خودکار، کار می کنند. سرویس و نگهداری هر وسیله شرایط خاصی دارد مانند ماشین لباسشویی زیرووات نیاز به تمیز کردن و مراقبت داردویژه ای دارد.

در زیر به نکات نگهداری از ماشین لباسشویی زیرووات اشاره کرده ایم به آن ها دقت کنید:

مرتب سازی بر اساس رنگ لباس:

نباید لباس های با جنس مختلف را باهم در ماشین لباسشویی بشوید پس باید بر اساس وزن و رنگ لباس هایتان را جدا کنید زیرا هم لباس های شما و هم ماشین لباسشویی آسیب می بینند.

تنظیمات مناسب ماشین لباسشویی:

تنظیماتی که انتخاب می کنید شامل نحوه مصرف انرژی، نحوه شستن و چرخاندن لباس ها در ماشین لباسشویی و میزان آب می باشد. اگر تنظیمات درجات ماشین لباسشویی را بلد نبودید به دفترچه راهنمای لباسشویی بپردازید بدون اگاهی به تنظیمات ماشین لباسشویی دست نزنید.

شوینده مناسب ماشین لباسشویی:

مواد شوینده تاثیر زیادی بر روند شستشو می گذارد. انتخاب یک مواد شوینده به نیاز های شما بستگی دارد با این حال بعضی از افراد مواد شوینده مخصوص لباسشویی شان را استفاده می کنند و برخی دیگر  مواد شوینده معمولی انتخاب می کنند اما مهم این است که مواد شوینده بی کیفیت و خشن نباشد تا به لباسشویی و به لباستان آسیب نرساند. اگر مواد خیلی خشن یا قلیایی باشد به قطعات داخلی ماشین لباسشویی آسیب می رساند.

شیلنگ ها را چک کنید:

وظیفه شلنگ ها در ماشین لباسشویی وارد و خارج کردن آب است‌ بنابراین بررسی کنید که شیلنگ ها به درستی متصل شده اند و ترک یا نشتی نداشته باشند‌. توصیه می شود یک ماه در میان شیلنگ ها را به کمک تکنسین سرویس کنید.

باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی:

هیچ وجه بعد از شستشو لباس در ماشین لباسشویی را نبندید اجازه بدهید چند دقیقه باز باشد تا رطوب خارج شود. اگر در را بلافاصله ببندید با کتری ها در داخل ماشین لباسشویی جمع می شوند و بوی بدی را تولید می کنند.

از ماشین لباسشویی تان درست استفاده کنید: توجه کنید که ماشین لباسشویی با بار بالا دارای یک قطعه ظریف است که بار سنگین لباس را تحمل نمی کند. از ماشین لباسشویی تان به خوبی استفاده کنید و هر چند مدت آن را به یک متخصص لباسشویی بسپارید تا آن را سرویس کند.

لباس هایتان را در ماشین لباسشویی ترک نکنید:

ماندن لباس های خیس به مدت طولانی در ماشین لباسشویی منجر به خرابی ماشین لباسشویی و لباس می شود. اگر این مسئله را چند بار تکرار کنید لباس هایتان کپک می گیرند و مجبور می شوید که دوباره لباس هایتان را بشویید.

هنگام استفاده از ماشین لباسشویی خشن نباشید به این معنا است که از آن مراقبت کنید زیرا آن یک وسیله برقی است. مجموعه ما بروی تمام قطعات ماشین لباسشویی زیرووات تسلط کامل را دارند و می توانند تمام خرابی های ماشین لباسشویی تان را تعمیر و سرویس کنند. برای راحتی شما تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات را در محل زندگیتان را فراهم کردیم، دیگر نیازی نیست ماشین لباسشویی تان را حمل کنید. و ما هزینه های زیادی بابت تعمیر ماشین لباسشویی از مشتریان خود نمیگیریم بنابراین نرخ تعمیرات ما طوری است که تمام مشتریان مان بتوانند بدون مشکل پرداخت کنند. درست است که ماشین لباسشویی جدید چند سال عمر می کند اما به سرویس و نگهداری نیاز دارد و اگر ماشین لباسشویی شما هیچ مشکلی نداشته باشه پس باید سالی یک بار از یک تعمیرکار بخواهید آن را چک کند.

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات به ایراد آن بستگی دارد تکنسین اول ماشین لباسشویی شما را بررسی می کند که قطعات ماشین لباسشویی نیاز به تعمیر یا تعویض دارند و بعد هزینه‌ ی تعمیر را تعیین می کند. برای اطلاع از هزینه های تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات تماس بگیرید و مشکل لباسشویی تان را مطرح کنید.

درج دیدگاه