راضی بودی؟

فوریه 15, 2020

راضی بودی؟

تعمیر ماشین لباسشویی آ اگ

 

ماشین‌های لباسشویی در زندگی امروز به یکی از وسایل رایج و پرکاربرد مبدل شده‌اند. استفاده بیش از اندازه از این وسیله می‌تواند موجب ایجاد مشکلاتی در کارکرد آن گردد. در صورت توجه نکردن به این موضوع ممکن است آسیب‌های بسیاری به تجهیزات و قطعات آن وارد گردد و هزینه زیادی را برای تعمیر  لباسشویی آ اگ بر خانواده تحمیل نماید. بیشتر مشکلاتی که می تواند برای ماشین‌های لباسشویی پیش بیاید، تخصصی بوده، و جهت شناسایی منشأ و رفع آن بایستی از اشخاص ماهر و متخصص در این زمینه کمک گرفت. در ادامه این مطلب، نکاتی در مورد عیب‌یابی و تعمیر لباسشویی آ اگ را بیان خواهیم کرد.

 

 

ماشین لباسشویی آ اگ

 

تمامی محصولات تولید شده آ اگ و همچنین لباسشویی آن در ایران، طرفداران بسیار زیادی دارد. این لباسشویی ها از به روز ترین تجهیزات و آپشن ها بهره مند هستند. که این موضوع به نوعی تعمیر لباسشویی آ اگ را هم تخصصی تر کرده است. از مهم ترین ویژگی های ماشین لباسشویی آ اگ می توان به دارا بودن موتور اینورتر، داشتن فناوری اتو کردن لباس ها، قابلیت شست و شوی لباس های ظریف، قابلیت کنترل از راه دور با گوشی همراه و غیره اشاره کرد.

 

 

شرکت AEG

 

یکی از بزرگترین شرکت های تولید تجهیزات الکتریکی در دنیا شرکت می باشد. این شرکت اولین بار در سال 1883 میلادی توسط امیل راتناو بنیان شده است، و امروزه دفتر مرکزی این شرکت در آلمان در شهر فرانکفورت قرار گرفته است. نام تجاری و برند آ اگ در سال 1996  توسط شرکت الکترولوکس مورد تصاحب قرار گرفت. و از سال 2005 در برخی این کمپانی استفاده می شود. کمپانی ا اگ تجهیزات خانگی مثل جارو برقی، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی را تولید کرده و در ایران شناخته شده است، که محصولاتی با کیفیت بالا را تولید می‌کند و به بازار عرضه می نماید.

 

تعمیر لباسشویی آ اگ در تهران

 

مراکز تعمیر  لباسشویی آ اگ در تهران بسیار با تجربه و ماهر هستند. این مراکز به صورت تخصصی کار می کنند و همه روزه مشغول فعالیت هستند. برای همین، شما می توانید با خیال راحت و بدون نگرانی تعمیر لباسشویی آ اگ خود را به آن ها بسپارید و نگرانی بابت اصل بودن قطعات و کیفیت خدمات نداشته باشید. در تهران همه ی سرویس‌های بازدید و تعمیر لباسشویی آ اگ توسط متخصصین و تعمیرکاران بسیار کاربلد صورت می‌گیرد و تا حد امکان سعی می کنند، که در صورتی که، قطعات ماشین لباسشویی قابل تعمیر باشد، به جای تعویض، آن را تعمیر کنند.

 

 

عیب‌یابی و تعمیر  لباسشویی آ اگ

 

مهم ترین گام در تعمیر لباسشویی آ اگ عیب یابی دستگاه می باشد. از رایج ترین مشکلات لباسشویی آ اگ کاربران برای رفع آن با مراکز تعمیر تماس گرفته اند، به صورت زیر می باشد:

 • آبریزش ماشین لباسشویی آ اگ

آبریزش ماشین لباسشویی آ اگ ممکن است، به علت مشکل در شیلنگ های خروجی و ورودی، یا خرطومی اتصال جا پودری به سبد، یا لاستیک دور ماشین لباسشویی باشد. با تعویض این قطعات به احتمال زیاد مشکل آبریزش دستگاه قابل حل خواهد بود.

 • جمع شدن آب داخل سبد ماشین لباسشویی آ اگ

خراب شدن شیر برقی یا والید سنسور ماشین لباسشویی، موجب جمع شدن آب درون دیگ لباسشویی آ اگ می شود. همچنین اگر این قطعه فرسوده گردد، باید توسط تعمیرکار متخصص تعویض گردد.

 • ایجاد صدای بسیار زیاد توسط لباسشویی آ اگ هنگام خشک کردن

استفاده بیش از اندازه ظرفیت لباسشویی موجب ایجاد این مشکل می گردد جهت حل این ایراد باید قطعات اصلی مثل شفت، بلبرینگ، سه نظام و غیره را بررسی کنید، و در صورت  ایراد داشتن، آن را برطرف نمایید.

 • تکان خوردن بیش از حد ماشین لباسشویی آ اگ

خراب شدن کمک فنر ها مهمترین دلیل تکان خوردن شدید ماشین لباسشویی آ اگ میباشد، لازم به ذکر است که عمر مفید قطعات کمک فنر تقریباً ۱۰ سال بوده، که برای افزایش عمر کمک فنر ها بایستی به درستی از ظرفیت ماشین لباسشویی استفاده نمایید.

 • قطع نشدن عمل آبگیری ماشین لباسشویی آ اگ

وظیفه تنظیم سطح آب بر عهده قطعات هیدروستات، تایمر، و شیر برقی می باشد. به همین دلیل بروز هرگونه مشکل در قطعات نام برده شده، موجب افزایش میزان آبگیری می‌شود، که بایستی توسط تعمیرکار ماهر، تعمیر گردد.

 • استپ کردن تایمر ماشین لباسشویی آ اگ

تایمر ماشین لباسشویی آ اگ از تعداد زیادی چرخ دنده حساس، موتور تایمر تنظیم، ولوم چرخنده و پلاتین های قطع و تشکیل شده است. اتصالی کردن یا گیر کردن تایمر یکی از متداول ترین مشکلات ماشین لباسشویی آ اگ بوده، که بایستی توسط تعمیرکار متخصص بازرسی گردد. جهت افزایش عمر تایمر ولوم را تنها در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

 • ماشین لباسشویی آ اگ را تخلیه نمی کند

یکی از علت های تخلیه نکردن آب، توسط ماشین لباسشویی آ اگ آسیب دیدن شلنگ تخلیه و یا وجود پارگی در آن می باشد. لذا شیلنگ تخلیه را به دقت بازرسی نمایید. و در صورت مشاهده پیچ خوردگی در آن، آن را برطرف نموده، در غیر این صورت شما نیاز به تعویض شلنگ تخلیه پیدا می کنید. همچنین می توانید فیلتر پمپ تخلیه را چک نمایید، که احتمال دارد پمپ به وسیله اشیای ریز و یا پرز البسه، دچار انسداد شده باشد. ممکن است علت تخلیه نکردن آب این باشد، که شما یک برنامه شست و شو بدون فاز تخلیه تنظیم کرده باشید.

 • درب ماشین لباسشویی آ اگ بسته نمی شود

ممکن است میکروسوئیچ یا قفل درب خراب شده باشد. که در این صورت بایستی به تعویض قطعات آن اقدام نمایید. درب لباسشویی را به طور کامل بررسی کنید، و مطمئن شوید که اشیا خارجی و یا لباس مانع بسته شدن درب نشده باشند.

 • برنامه شست و شوی ماشین لباسشویی آاگ شروع نمی شود

این مشکل ممکن است به دلیل موارد ساده ای، مثل این که شما برق را به درستی به پریز متصل کرده باشید، رخ دهد. همچنین می توانید فیوز خانه را بررسی کنید، تا مطمئن شوید، که هیچ گونه قطعی برق، رخ نداده است. دقت داشته باشید که صفحه برنامه مرا روی حالت شروع با تاخیر تنظیم نکرده باشید. برای شروع شست و شو سریعاً برنامه تاخیر شروع را لغو نمایید.

 • درب ماشین لباسشویی آ اگ باز نمی شود

زمانی که برنامه شستشو به اتمام نرسیده باشد، شما نمی توانید درب دستگاه را باز کنید. لذا باید تا تمام شدن کامل فرآیند شستشو صبر نمایید. همچنین هنگامی که آب موجود در دید به صورت کامل خالی نگردد درب تحت هیچ شرایطی باز نمی شود. پس در صورت مشاهده آب، دیگ را تخلیه کرده، یا برنامه چرخش را تنظیم نمایید. اگر جریان برق ورودی ماشین لباسشویی قطع شده باشد درب دستگاه باز نخواهد شد. پس جریان برق و فیوز را بررسی نموده تا اطمینان حاصل نمایید که ماشین لباسشویی و قدرت الکتریکی را دریافت خواهد کرد.

 • نتایج شست و شوی لباس ها در ماشین لباسشویی آاگ مورد رضایت نیست

ممکن است مواد شوینده استفاده می کنید کافی نبوده، و یا کیفیت خوبی نداشته باشد. لذا میزان مواد پاک کننده را افزایش داده، و یا این که از ماده دیگری استفاده نمایید. همچنین جهت پاک کردن لکه های سخت، از محصولات خاصی استفاده نمایید. ممکن است بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی، در آن لباس قرار داده باشید. همیشه به یاد داشته باشید که بار اضافی ممکن است، صدمات بسیار جدی به دستگاه وارد نماید.

 

 

هزینه تعمیر لباسشویی آ اگ

 

از اولین سوالاتی هنگام خراب شدن ماشین لباسشویی و نیاز به درخواست تعمیرکار ماهر، برای کاربران پیش می آید، میزان هزینه تعمیر لباسشویی آ اگ می باشد. اما هزینه تعمیر لباسشویی قبل از عیب یابی آن قابل تشخیص نیست، و فاکتورهای دیگری نیز بر میزان هزینه تاثیر گذار هستند.

 

 

سرویس ماشین لباسشویی آاگ

 

 • جهت جلوگیری از تعمیرات ماشین لباسشویی آ اگ، سعی کنید دستگاه را در محیط هایی که احتمال دارد آب به زیر آن نفوذ کند، نگذارید و چنان چه مجبور بودید، لباسشویی را از سطح زمین بالاتر قرار دهید.
 • اگر ماشین لباسشویی آ اگ دیجیتال شما، کد خطایی را بر روی صفحه، نمایش داد، حتماً از دفترچه راهنمای که در اختیار شما قرار گرفته است، استفاده کنید. تا بتوانید تا آنجا که ممکن است، خطا را خودتان رفع کنید، و چنانچه ارور توسط خودتان رفع نشد، از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.
 • در صورتی که متوجه صداهای شدید و عجیب و غریبی از موتور ماشین لباسشویی شدید، و یا اینکه به صورت ناگهانی دستگاه از کار ایستاد و درب لباسشویی قفل مانده بود، حتماً با دقت و خطای آن را مطالعه کنید. و از طریق آموزش های داخل سایت آن را رفع نموده، و یا به یک تعمیرکار ماهر گزارش دهید.
 • جهت حفظ سلامتی خود و خانواده تان تلاش کنید، که هرگز لباس های خیلی کثیف را درون دیگ لباسشویی آ اگ نگهداری نکنید. زیرا این کار موجب تولید باکتری بسیاری خواهد شد.
 • بهتر است که ماشین لباسشویی ۵ سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد.
 • در حین کار دستگاه ولوم ماشین لباسشویی را تغییر ندهید.
 • همچنین در حین کار لباسشویی درب آن را به هیچ وجه باز نکنید.
 • در نظر داشته باشید که هر چند روز یکبار فیلتر دستگاه را تمیز نمایید.
 • پس از اتمام کار شست و شو درب ماشین لباسشویی را به مدت زمان یک ربع تا نیم ساعت باز نمایید. تا از زنگ زدن ماشین لباسشویی جلوگیری نمایید.
 • پس از اتمام کار شست و شو، قسمت های لاستیکی ماشین لباسشویی را خشک نمایید.
 • دقت کنید که درب لباسشویی را به موجب حساسیت لباسشویی آن به آرامی باز و بسته کنید.
 • لطفاً جهت سرویس ماشین لباسشویی، از پودر غیر استاندارد و دارای کف فراوان استفاده ننمایید.
 • همیشه قبل از گذاشتن لباس ها در دیگ اطمینان حاصل نمایید، که اشیای زیادی در جیب لباس ها وجود ندارد و زیپ لباس ها کاملاً بسته شده است.

 

 

تعمیر لباسشویی آ اگ در منزل

 

برای رفاه حال کاربران گرامی و حذف هزینه جا به جایی ماشین و لباسشویی و همچنین عدم بروز آسیب های دیگر در دستگاه، در هنگام انتقال به تعمیرگاه، مراکز تعمیر لباسشویی ایجاد شده اند، که خدمات مورد نیاز، جهت تعمیر ماشین لباسشویی را در محل مورد نظر کاربر انجام خواهند داد. همچنین امکان مراجعه تعمیرکار به محل در زمان تعیین شده، توسط خود کاربر هم، وجود دارد.

از مزایای تعمیر ماشین لباسشویی در محل می توان موارد زیر را نام برد:

 

 • صرفه جویی در وقت و زمان
 • جلوگیری از هزینه های اضافی
 • عدم جابه جایی وسایل سنگینی مثل لباسشویی

 

کد خطا یا ارور در ماشین لباسشویی آ اگ

 

با بررسی ارور یا کد خطای ماشین لباسشویی آ اگ، با استفاده از توضیحات ذیل  می توانید به آسانی خطاهای نمایان شده، در دستگاه را تشخیص داده، و در صورت نیاز آن ها را تعمیر کنید. امروزه با پیدایش برد الکترونیکی در لوازم خانگی گوناگون از جمله ماشین لباسشویی آ اگ، کار برای مصرف کنندگان و تعمیرکاران خیلی آسان تر شده است. مجموعه سنسور های گوناگون و برد الکترونیکی به شما کمک خواهد کرد، تا در هنگام مشاهده ارور دستگاه به ایراد آن پی ببرید و در کم ترین زمان ممکن با کمک تعمیرکار ماهر، اقدام به رفع ارور و ایراد لباسشویی خود کنید.

 

 • ارور E11 ماشین لباسشویی آ اگ

 

E11 بیان می کند که، ایرادی در پر کردن مخزن ماشین لباسشویی آ اگ به وجود آمده است.

 • بر طرف کردن مشکل ماشین لباسشویی آ اگ

نحوه رفع مشکل کد خطای E11 ماشین لباسشویی آ اگ به شرح ذیل می باشد:

 • شیلنگ ورودی آب را از نظر پیچ خوردن و تا شدگی احتمالی بازرسی نمایید.
 • اطمینان حاصل فرمایید، که شیر ورودی آب حتما باز است.

 

 • ارور E12 ماشین لباسشویی آ اگ

 

 

E12 بیان می کند که مشکلی در پر شدن     ماشین در هنگام خشک کردن به وجود آمده است.

 • برطرف کردن مشکل کد خطای E12 ماشین لباسشویی آاگ

 

شیوه حل مشکل این کد خطای  ماشین لباسشویی آ اگ به قرار ذیل می باشد:

 

 • شیلنگ ورودی آب از نظر وجود نشتی بازرسی کنید.
 • ممکن است انسداد در لوله ورودی آب نیز به وجود آمده باشد.
 • همچنین اطمینان حاصل کنید که شیر برقی سالم باشد.

 

 • ارور E13 ماشین لباسشویی آ اگ

 

کد خطای E13 بیان می کند که مشکلی در میکروسوییچ فشار به وجود آمده است.

 

 • رفع مشکل کد خطای E13 ماشین لباسشویی آ اگ

نحوه رفع مشکل کد خطای E13 ماشین لباسشویی آ اگ به شرح زیر می باشد:

 

 • سنسور فشار آب را بازرسی کنید.
 • میزان اهم سنسور را به کمک اهم سنج اندازه گیری نمایید.
 • در صورت لزوم میکروسوییچ فشار را تعویض کنید.

 

 • ارور E21 ماشین لباسشویی آ اگ

 

E21 به علت عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی به نمایان می گردد.

 • رفع مشکل کد خطای E21 لباسشویی آ اگ

شیوه رفع مشکل کد خطای E21 ماشین لباسشویی آ اگ به شرح ذیل است:

 

خروجی آب را از جهت گیر کردن کرک و مو و آشغال چک نمایید.

 • پمپ و لوله تخلیه هر دو باید از نظر گرفتگی و انسداد بازرسی شوند.
 • در صورتی که پمپ تخلیه دچار مشکل شده باشد، آن را تعویض کنید.

 

 • ارور E23 ماشین لباسشویی آ اگ

 

ارور E23 به موجب ایجاد مشکل در پمپ تخلیه بروز می کند.

 

نحوه رفع عیب کد خطای E23  ماشین لباسشویی آ اگ به شرح ذیل می باشد:

 

 • پمپ تخلیه را از نظر هرگونه گرفتگی و ایجاد انسداد بررسی کنید.
 • و نیز احتمال دارد، پمپ تخلیه آسیب دیده باشد، که در این صورت لازم است تعویض گردد.

 

 • ارور C0 ماشین لباسشویی آ اگ

 

ارور C0 به دلیل اشکال در میکروسوییچ فشار بروز می کند.

 • نحوه رفع مشکل کد خطای c0 ماشین لباسشویی آ اگ به قرار ذیل است:

 

 • ممکن است که لباسشویی در محل متوازنی قرار نگرفته باشد؛ پس بایستی محل آن را تنظیم نمایید تا کاملا صاف و متوازن باشد.
 • همچنین میکروسوییچ فشار نیز بازرسی کنید و در صورت لزوم تعویض نمایید.
 • ارور C1 ماشین لباسشویی آ اگ

 

کد خطای C1 یعنی اشکالی در ورودی آب به وجود آمده است.

 

 • شیوه رفع مشکل کد خطای c1 لباسشویی آ اگ به شرح ذیل است:

 

 • فشار آب ورودی را بیشتر نمایید.
 • مسدود شدن احتمالی شیلنگ ورودی آب و یا تا خوردن و پیچیدن آن به دنبال تغییر ناگهانی فشار آب را بر طرف نمایید.
 • اطمینان حاصل کنید که فشار آب شهری به اندازه کافی است.
 • کد خطای C2 ماشین لباسشویی آ اگ

 

کد خطای به علت  C2 به وجود آمدن انسداد در پمپ تخلیه، نمایان می شود.

 

 • نحوه برطرف کردن مشکل کد خطای c2 ماشین لباسشویی آ اگ به شرح ذیل است:

 

 • بهتر است اتصال کوتاه مدار پمپ تخلیه را تعویض کنید.
 • هرگونه انسداد و گرفتگی را در پمپ تخلیه را بر طرف کنید.
 • ارور C3 ماشین لباسشویی آ اگ

 

کد خطای C3 به علت فعال شدن میکروسوئیچ ایمنی، بروز می کند.

 

 • نحوه بر طرف کردن مشکل c3 ماشین لباسشویی آ اگ به شرح زیر است:

 

 • پمپ تخلیه را بازرسی کنید تا دچار آسیب یا انسداد نشده باشد.
 • ماژول کنترل اصلی یا همان برد الکترونیکی را نیز برطرف کنید.
 • ارور C4 ماشین لباسشویی آ اگ

 

 • کد خطای C4 بیان می کند که پمپ شست و شو دچار مشکل شده است.

 

 • شیوه بر طرف کردن کد خطای c4 ماشین لباسشویی آ اگ به شرح ذیل می باشد:

 

 • پمپ تخلیه آب بایستی تعمیر و رفع مشکل گردد.
 • اگر نیاز باشد، باید پمپ تخلیه را تعویض کنید.
 • ارور C5 ماشین لباسشویی آ اگ

 

C5 بیان می کند که سنسور مربوط به حرارت بالا در موتور اصلی فعال می باشد.

 • شیوه برطرف کردن مشکل کد خطای c5 ماشین لباسشویی آ اگ به قرار زیر است:

 

 • موتور اصلی بایستی بایستی باز و تعمیر گردد.
 • سنسور دمای آب ماشین لباسشویی را بازرسی نمایید.
 • همچنین المنت حرارتی هم باید بازرسی شود.
 • ارور C6 ماشین لباسشویی آ اگ

 

 • کد خطای C6 بیان می کند که میکروسوییچ فشار فعال می باشد.

 

 • شیوه برطرف کردن مشکل کد خطای c6 ماشین لباسشویی آ اگ به قرار ذیل است:

 

 • میکروسوییچ یا سنسوری که سطح آب را کنترل می نماید بایستی بازرسی گردد.
 • میزان اهم سنسور را با اهم سنج اندازه گیری کرده، و در صورت لزوم سنسور فشار را تعویض کنید.
 • ارور C7 ماشین لباسشویی آ اگ

 

کد خطای C7 بیان می کند که، هیتر دچار اختلال شده است.

 

شیوه برطرف کردن عیب کد خطای c7 ماشین لباسشویی آ اگ به شرح ذیل است:

 

هیتر ماشین لباسشویی ا اگ بایستی بررسی گردد و مشکل آن بر طرف شود. همچنین مقاومت المنت های هیتر و ماژول های آن بایستی بررسی شود.

 

 • ارور C8 ماشین لباسشویی آ اگ

 

کد خطای C0 زمانی که سنسور دما یا همان ntc دچار ایراد شده است، بروز می کند.

 

 • طریقه رفع مشکل کد خطای c8 ماشین لباسشویی آ اگ به شرح زیر است:

 

ماژول و دسته سیم های ماشین لباسشویی آ اگ را چک نموده، و مدار ntc را هم از نطر کوتاه بودن اتصال آن و یا باز بودن اتصال آن بازرسی نمایید.

 • ارور C9 ماشین لباسشویی آ اگ

 

کد خطای C9زمانی بروز می کند که تاکوی موتور دچار مشکل شده باشد.

 

 • شیوه رفع مشکل کد خطای c9 ماشین لباسشویی آاگ به شرح ذیل است:

 

 • بهتر است سرعت سنج موتور و سیم پیچ تاکو را بازرسی نمایید.
 • در صورت خراب شدن تاخو باید حتما تعویض گردد.
 • ارور CA ماشین لباسشویی آ اگ

 

کد خطای CA هنگامی بروز می‌کند که       ترایاک موتور دچار خرابی شده باشد.

 

شیوه رفع عیب کد خطای ca لباسشویی آاگ به قرار زیر می باشد:

 

 • بایستی ماژول اصلی تعویض گردد.
 • همچنین ترایاک موتور هم لازم است بررسی شده و توسط متخصص آن رفع ایراد شود.
 • ارور CB ماشین لباسشویی آ اگ

 

کد خطای CB زمانی بروز می کند که آب سر ریز شده باشد.

 

 • شیوه بر طرف کردن مشکل کد خطای cb لباسشویی آ اگ به شرح ذیل است:

 

بهتر است شیر الکترونیکی ورودی آب را چک نمایید. همچنین سنسور سطح آب را بازرسی کنید.

در صورت لزوم باید سنسور سطح آب تعویض شود.

 

 • ارور CC ماشین لباسشویی آ اگ

 

کد خطای  CC هنگامی بروز می کند که ترانزیستور  دچار ایراد شده باشد.

 

 • طریقه بر طرف کردن عیب کد خطای cc لباسشویی آ اگ به شرح ذیل می باشد:

 

در صورت مشاهده این کد خطا باید موتور تعویض گردد.

 

 • ارور CD ماشین لباسشویی آ اگ

 

کد خطای CD زمانی بروز می کند که قفل درب خطا می دهد.

 

نحوه رفع مشکل کد خطای cd ماشین لباسشویی آ اگ به شرح ذیل است:

 

درب و قفل آن را از نظر وجود مشکلات فیزیکی بررسی نمایید.

سیم های دستگاه را هم از نظر احتمال قطعی چک نمایید.

میکروسوییچ در هم باید بررسی گردد و در صورت لزوم تعویض گردد.

 

درج دیدگاه