فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

فوریه 16, 2020

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

ماشین لباسشویی آریستون لباس ها را خوب تمیز می کند و یکی از بهترین و قدیمی ترین برند ها در بازار است. از لحاظ طراحی ماشین لباسشویی آریستون، بسیار زیبا و متمایز به نظر می رسد علاوه بر برنامه های زیادی دارد که به خوبی نیاز های خانه را برآورده می کند. ماشین لباسشویی آریستون توسط کشور ایتالیا تولید شده این شرکت لباسشویی را از قطعات با کیفیت و مرغوب تولید می کند همچنین در سال های اخیر ماشین لباسشویی آریستون محبوب شده است زیرا ویژگی های متعددی دارد و با هر نوع سلیقه و نیاز مطابقت دارد. ماشین لباسشویی آریستون از لحاظ تعداد چرخش، ظرفیت بار و برنامه های شستشویی مدل های مختلفی دارد. اما هر چند که ماشین‌ لباسشویی آریستون با کیفیت باشد به سرویس و نگهداری نیاز دارد و ممکن است با گذشت چند سال بعد از خرید ماشین لباسشویی دچار خرابی شود. پس نگران خرابی ماشین لباسشویی تان نباشید و نیازی نیست آن را دور بیندازید و یک ماشین لباسشویی جدید بخرید ما می توانیم ماشین لباسشویی شما را تعمیر کنیم و در صورت فرسوده شدن قطعات آن ها را تعویض می کنیم. تعمیر ماشین لباسشویی آریستون چیزی نیست که بخواهید شما بدون تجربه تعمیر کنید بهتر است به تنکسین با تجربه تماس بگیرید و از او بخواهید کمک تان کند.

در واقع ماشین لباسشویی یک نعمت است این وسیله کارتان را راحت تر و سریع تر کرده اگر یک روزی خراب شود و شما شرایط شستن لباس با دستتان نداشتین لباس های تان تمام وقت کثیف می مانند‌. ماشین لباسشویی آریستون به پاک کردن کثیفی ها بر روی لباس کمک بسیاری می کند.

هیچ خانه ای بدون ماشین لباسشویی نمی ماند در حقیقت استفاده مداوم از این ماشین لباسشویی ها بدون تعمیر و سرویس دوره ای طول عمر آنها را بسیار کوتاه تر می کند. می توانید با کمک یک مسواک بدون استفاده گوشه های ماشین لباسشویی را از جرم تمیز کنید.

توصیه می کنیم ماشین لباسشویی آریستون تان را در جایی قرار دهید که خشک و خنک باشد تا رطوبت و گرما عمر ماشین لباسشویی شما را کاهش ندهد. علاوه بر باید سطح زمین تراز باشد اگر زمین صاف نباشد لباسشویی تکان میخورد.

[readMore]ارورهای ماشین لباسشویی آریستون[/readMore]

آیا ماشین لباسشویی آریستون خراب ارزش تعمیر دارد؟

باید همیشه تعمیر ماشین لباسشویی در اولویت قرار دهید زمانی تعمیر ماشین لباسشویی بی ارزش می شود که هزینه‌ی تعمیر ماشین لباسشویی آریستون به قیمت ماشین لباسشویی جدید باشد‌. اگر ماشین لباسشویی شما مکرر نیاز به تعمیر و سرویس داشته باشه و همیشه شما را غذاب می دهد به این معنا است که ماشین‌ لباسشویی تان فرسوده شده و دیگر به درد نمیخورد. برای اینکه بفهمید ماشین لباسشویی شما ارزش تعمیر دارد یا خیر بهتر است با تکنسین ما تماس بگیرید و آن شما را راهنمایی می کند.

طول عمر ماشین لباسشویی آریستون

به طور میانگین طول عمر ماشین لباسشویی آریستون بین 7 تا 15 سال است اما این یک میانگین می باشد اگر استفاده ی شما از ماشین لباسشویی زیاد باشد کمتر عمر می کند و فرسوده می شود. استفاده روزانه از ماشین لباسشویی آریستون باعث کاهش طول عمر آن می شود اما اگر در هفته چند بار استفاده کنید ماشین لباسشویی شما به زودی فرسوده نمی شود و طول عمر آن افزایش می یابد.

عیب یابی ماشین لباسشویی آریستون

ماشین لباسشویی آریستون یکی از پرکاربردترین و ضروری ترین لوازم خانگی است، چرا که اغلب افراد باید لباس ها و ملحفه های خود را مرتب تمیز کنند. به همین دلیل است که وقتی لباسشویی خراب می شود بسیار مخرب است، زیرا اکثر مردم یک گزینه پشتیبان آسان برای تمیز کردن لباس های خود ندارند. عیب یابی ماشین لباسشویی آریستون باید توسط متخصص انجام شود زیرا احتمال است یک تعمیرکار مبتدی به ماشین لباسشویی تان آسیب برساند و قطعات را خراب کند. در این عبارت به ده مشکل رایج ماشین لباسشویی آریستون و نحوه رفع آنها می پردازیم:

ماشین لباسشویی آریستون به اطراف حرکت می کند

غیر معمولی نیست که ماشین لباسشویی شما در طول یک چرخه شستشو لرزش و حرکت کمی داشته باشد، اما زمانی که با صدای بلند شروع به جهش می کند یا زیاد حرکت می کند، این نشان می دهد که ایرادی در ماشین لباسشویی شما وجود دارد که باید بررسی شود.

شایع ترین علت این ایراد هنگامی است که ماشین لباسشویی به درستی روی سطح زمین قرار نگرفته است. برای رفع این مشکل، بررسی کنید که آیا ماشین لباسشویی شما تراز است یا خیر، اگر نه حتما پایه های آن را چک کنید.

[readMore]تعمیر ظرفشویی آریستون[/readMore]

ماشین لباسشویی پر سر و صدا است

مشکل دیگر زمانی رخ می دهد که ماشین لباسشویی در هنگام کار، شروع به تولید صداهای بلند می کند. بیشتر اوقات این مشکل به دلیل افتادن چیزی در ماشین لباسشویی باشد مانند سکه یا فلزاتی دیگر این صدا را ایجاد می کند. تنها کاری که برای جلوگیری از این مشکل، چک کردن لباس ها قبل از شستشو می باشد یا می تواند  این ایراد ناشی از نقص اجزای داخلی مانند موتور باشد، اما برای برطرف کردن این ایراد بهتر است با تکنسین تماس بگیرید.

پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی

پاره شدن لباس ها هنگام شستشو در ماشین لباسشویی، نشان می‌دهد که مشکلی در ماشین لباسشویی شما وجود دارد. ممکن است اشیاء تیزی در ماشین لباسشویی شما گیر کرده باشد مانند یک تیکه پلاستیکی تیز یا احتمال دارد لباس های شما درست در ماشین لباسشویی قرار نگرفته است.

مشکل در تخلیه

اگر ماشین لباسشویی شما به درستی تخلیه نمی کند، احتمالاً به دلیل انسداد در جایی در سیستم تخلیه ماشین لباسشویی ایجاد شده است. ممکن است فیلتر ماشین لباسشویی بیش از حد کثیف باشد یا تنها کاری که باید انجام دهید این است که فیلتر را برای انسداد چک کنید و در صورت یافتن ، آن را رفع انسداد کنید. برای جلوگیری از این مشکل کافی است به صورت منظم فیلتر را تمیز کنید.

نچرخیدن ماشین لباسشویی آریستون

اگر ماشین لباسشویی آریستون شما نمی چرخد، می تواند مشکلی ساده باشد که امکان دارد خودتان آن را تعمیر کنید اگر تعمیر کردن آن پیچیده بود پس بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید. رایج‌ ترین مشکل وقتی است که ماشین لباسشویی با لباس ‌ها یا ملحفه ‌ها بیش از حد پر می ‌شود، که باعث می شود ماشین لباسشویی به درستی نچرخد. بنابراین چک کنید که بیش از حد میزان بارگذاری نشده و اگر پر شده باشد حتما بخشی از لباس ها را از ماشین لباسشویی حذف کنید. اگر مشکل ماشین لباسشویی شما رفع نشد ممکن است یکی از اجزای داخلی لباسشویی خراب شده است. برای تعمیر قطعات خراب یا تعویض آنها، باید قطعه ها را از ماشین لباسشویی بردارید تا بتوانید آنها را با مولتی متر بررسی کنید اگر ایراد داشته باشند حتما تعویض شوند. یکی دیگر از علت های نچرخیدن ماشین لباسشویی این است که پمپ تخلیه مسدود شده است که باید بررسی شود. بهتر است برای تعویض و تعمیر آن به یک تکنسین مراجعه کنید. تعمیر ماشین لباسشویی آریستون را به ما بسپارید ما به خوبی از عهده ی این کار بر می آیم.

ماشین لباسشویی آریستون آب پر نمی کند

اگر ماشین لباسشویی شما آب کافی پر نمی کند یا اصلاً  پر نمی شود، بهترین مکان برای شروع عیب یابی این است که شیلنگ های آب را چک کنید، که گاهی ممکن است مسدود شده باشد‌. برای انجام این کار محل شلنگ ها را پیدا کنید و آنها را از لحاظ گرفتگی یا پیچ خوردگی بررسی کنید و در صورت نیاز آن ها را تعمیر یا تعویض کنید تا آب به آسانی از شیلنگ ها عبور کند.

درب ماشین لباسشویی آریستون باز نمی شود

اگر درب ماشین لباسشویی شما باز نمی شود، ممکن است ماشین شما پر آب باشد و مانع باز شدن درب شود بنابراین برای باز کردن درب، ماشین لباسشویی دکمه مکث را فشار بدهید و بعد به شما اجازه می دهد در را باز کنید. هنگامی که در را باز کردید و فرآیند شستشو به پایان رسید فیلتر را چک کنید تا مطمئن شوید که انسدادی در آن وجود نداشته باشد. اما اگر آب در ماشین نباشد و همچنان درب باز نشود ممکن است به دلیل معیوب بودن سوئیچ درب یا برد کنترل باشد. این قطعات داخلی باید با یک مولتی متر چک شوند و سپس تعمیر یا تعویض شوند، بنابراین باید با یک تکنسین هماهنگ کنید تا این کار را برای شما انجام دهد.

بوی نامطلوب ماشین لباسشویی آریستو

اگر ماشین لباسشویی تان بوی بدی دارد احتمالاً باکتر ها و کثیفی ها در ماشین لباسشویی جمع شده اند. اغلب بوی نامطلوب ماشین لباسشویی استفاده از شستشوی سرد و باقی ماندن مواد شوینده پس از یک فرآیند باشد که به مرور زمان به کثیفی تبدیل می شود و شروع به تولید بوی بد می کند. برای برطرف کردن بوها کافیه ماشین لباسشویی خود را در یک چرخه زمانی که خالی باشد در داغ ترین حالت ممکن روشن کنید کم کم بوهای بد از بین می روند. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است هر چند بار این کار را بکنید.

[readMore]ارورهای یخچال فریزر آریستون[/readMore]

کار نکردن ماشین لباسشویی

اگر منبع تغذیه ایرادی داشته باشد ماشین لباسشویی متوقف یا کار نمی کند. برای رفع این ایراد، باید چک کنید که پریزی که وظیفه تامین برق ماشین لباسشویی آریستون شما را بر عهده دارد روشن است یا خیر، در غیر این صورت آن را دوباره روشن کنید و اگر این مشکل ادامه پیدا کرد، باید تعمیر شود. اگر پریز مشکلی ندارد ماشین لباسشویی خود را به پریز برق دیگری وصل کنید و ببینید که آیا کار می‌کند یا خیر، اگر روشن شد به این معنی است که پریز برق معیوب است و باید تعویض شود.

ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند

هنگامی که ماشین لباسشویی شما آب را تخلیه نمی کند، در اکثر اوقات به دلیل مسدود شدن شلنگ تخلیه است. برای چک کردن شلنگ تخلیه باید ماشین لباسشویی خود را از برق بیرون بکشید و شیلنگ ها را جدا کنید.

رفع بوی نامطلوب از ماشین لباسشویی آریستون

اکثر افراد این مشکل را دارند و می خواهند فورا این بو از بین برود یک راه عالی وجود دارد که بوی بد را برطرف می کند پس بهتر است ماشین‌ لباسشویی تان را با مواد شوینده بشورید بدون اینکه لباسی را در داخل آن بگذارید. کشوی جا پودری ماشین لباسشویی را تمیز کنید ممکن است کپک زده باشد.

روش دیگر این است که فیلتر ماشین لباسشویی تان را تمیز کنید ممکن است باکتری در آن جمع شده تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی یکی از راه های آسان است که می توانید هر چند وقت بشویید. برای جلوگیری از بوی بد ماشین بهتر است بعد از هر شستشو درب ماشین لباسشویی را به مدت نیم ساعت باز بگذارید.

قبل از شستن لباس در لباسشویی هر گونه کثیفی روی لباس را تمیز کنید که در ماشین لباسشویی گیر نکند و بوی بد نگیرد‌. از مواد شوینده خوشبو استفاده کنید و از خرید مواد شویند بی کیفیت خودداری کنید. لاستیک های دور درب ماشین لباسشویی را تمیز کنید امکان دارد چیزی در آن گیر کرده باشد بعد از تمیز کردن آن را با حوله خشک کنید.

[readMore]ارورهای ساید بای ساید آریستون[/readMore]

اجزایی ماشین لباسشویی آریستون

 • فن
 • بدنه
 • کلید عملکرد
 • موتور
 • تسمه ماشین لباسشویی آریستون
 • تایمر
 • پمپ

جلوگیری از زنگ زدگی ماشین لباسشویی آریستون

 • ماشین لباسشویی آریستون را روی پایه های فلزی قرار دهید که کف آن با آب بر خورد نکند.
 • بدنه ماشین لباسشویی را با مواد شوینده نشوید که باعث زنگ زدگی نشود
 • بعد از هر بار شستشو بدنه ماشین لباسشویی را خشک کنید و درب آن را باز بگذارید
 • مکان های که لاستیکی است با یک حوله تمیز کنید که ترک نزند
 • دقت کنید که شیلنگ نشتی نداشته باشد تا دیوار های ماشین را خیس نکند وقتی که دیوار های ماشین لباسشویی خیس شوند بدنه لباسشویی زنگ می زند

کد خطاهای ماشین لباسشویی آریستون

 • خطا F01: ایراد در موتور ماشین لباسشویی
 • خطا F02: کثیفی دارم و یا ایراد در بلبرینگ
 • خطا F03: مشکل میکروسوئیچ و اختلال در شستشو
 • خطا F04: ایراد در اتصال هیدروستات
 • خطا F05: ایراد در پمپ تخلیه و یا کار نکردن هیدروستات
 • خطا F07: خطا در المنت ماشین لباسشویی
 • خطا F08: خرابی در المنت
 • خطا F09: تتظیم نادرست برنامه های شستشو
 • خطا F10: هیدروستات به درستی کار نمی کنند
 • خطا F11: ایراد در پمپ تخلیه
 • خطا F12: خطا در برد نمایشگر
 • خطا F13: خراب شدن موتور فن لباسشویی
 • خطا F14: خطا در کار کرد المنت
 • خطا F17: مشکل در قفل در ماشین لباسشویی
 • خطا F18: ایراد در برد لباسشویی و برد نمایشگر همانند کد خطا F12

اگر خطایی در ماشین لباسشویی دیدین حتما آن را رفع کنید و مجدداً از آن استفاده کنید.

[readMore]تعمیر ساید بای ساید آریستون[/readMore]

تعمیر ماشین لباسشویی آریسون در تهران

مرکز تعمیراتی ماشین لباسشویی آریستون  در تهران یکی از بهترین ها است که تمام خدمات با کیفیت به مشتریانش ارائه می دهد. در ساخت ماشین لباسشویی آریستون از تکنولوژی روز دنیا استفاده شده بنابراین هر کسی نمی تواند آن را تعمیر کند. تکنسین های ما آموزش دیده اند و روز به روز درحال پیشرفت  هستند. مجموعه ما یکی از معتبرترین تعمیرات در تهران است. بلاخره هر ماشین لباسشویی نیاز به تعمیر دارد اگه به ماشین لباسشویی تان رسیدگی نکنید فرسوده می شود بنابراین خرابی لباسشویی تان را نادیده نگیرید. برطرف کردن مشکل ماشین لباسشویی آریستون تخصص ما است. هر خانه مهم است که ماشین‌ لباسشویی داشته باشد و یکی از ضروریترین وسایل محسوب می شود. زنان دیگر نیازی ندارند وقت خودشان را صرف شستشوی لباس با دست کنند می توانند به کار های مهمترشان بپردازند.

تعمیر ماشین لباسشویی آریستون در منزل

هنگامی که ماشین لباسشویی آریستون شما خاموش می شود، ناراحتی شما را می توانیم درک کنیم که چقدر شستن لباس های انباشته شده خسته کننده است. ما با داشتن این دانش و تجربه به این معنی است که ما قادر به انجام هر گونه تعمیرات ماشین لباسشویی آریستون هستیم. ما می توانیم ماشین لباسشویی شما را به سرعت و با کمترین اختلال در منزل شما راه اندازی کنیم  همان چیزی که در تعمیر ‌ماشین می خواهید ما انجام می دهیم. وقتی که حرف از تعمیر می شود شما باید مطمئن شوید که تعمیر کار ماشین لباسشویی تان با تجربه و قابل اعتماد است. ما سخت کار می کنیم که خدمات قابل اعتمادی به شما ارائه بدهیم. برای تعمیر ماشین لباسشویی آریستون شما کافی است تماس بگیرید تا یکی از تکنسین های حرفه ای به منزلتان بیاید و تمام خدمات تعمیر را به شما ارائه می دهد و اگر ماشین لباسشویی تان نیاز به تعویض قطعات داشته باشد، همان روز در منزلتان تعویض می کند پس نگران جا به جا کردن ماشین لباسشویی تان نشوید.

سرویس ماشین لباسشویی آریستون

کلیه خدمات تعمیر ماشین لباسشویی آریستون شما با عیب یابی کامل دستگاه شروع می شود تا ایراد و قطعات تعویضی مورد نیاز برای تکمیل سرویس شناسایی شود. متخصصان ماشین لباسشویی آریستون به طور کامل با طیف گسترده ای از قطعات جایگزین متداول عرضه می کنند، بنابراین می توانند خدمات را در یک بار بازدید به اتمام برسانند و در صورت نیاز به سفارش قطعات دیگر، برای بازدید دوم ترتیب داده خواهد شد. تکنسین آزمایش های کارکرد و ایمنی کامل ماشین لباسشویی را انجام می دهد، سپس می توانید از دریافت بالاترین کیفیت خدمات ماشین لباسشویی اطمینان داشته باشید. وقتی که ماشین لباسشویی آریستون شما خراب می شود در واقع می تواند یک کابوس کامل باشد. لباس ‌ها می‌توانند به سرعت جمع شوند، بنابراین بهتر است  هر چه سریع تر ماشین لباسشویی خود را تعمیر کنید. یک تکنسین ماشین لباسشویی آریستون می تواند بسیاری از ایرادهای رایج را به آسانی برطرف کند.  ما می‌توانیم هر مشکلی را در دستگاه آریستون باشد برطرف کنیم، اما در اینجا رایج ‌ترین ایراد ها که هر روز با آن‌ ها مواجه می‌ شویم عبارتند از:

 • در باز نمی شود
 • ماشین لباسشویی کار نمی کند
 • تخلیه نمی کند
 • متوقف در چرخه‌ شستشو
 • نشتی آب در ماشین لباسشویی
 • ماشین لباسشویی آب پر نمی کند
 • برق گرفتگی
 • ماشین لباسشویی به خوبی نمی چرخد
 • گرم نکردن آب
 • صدا و لرزش در ماشین لباسشویی
 • عدم استفاده از مواد شوینده
 • نمایش کد خطا

موتور ماشین لباسشویی آریستون از اجزایی معمولی تولید شده. موتور ماشین لباسشویی بسیار مهم است و باید مواظب آن باشد دلایل متعددی وجود دارد که باعث سوختن موتور ماشین لباسشویی شود این دلایل شامل موارد زیر است:

دلایل سوختن موتور ماشین لباسشویی آریستون

وجود کثیفی در ماشین لباسشویی:

یکی از علت های رایج که باعث می شود با این مشکل مواجه شوید جمع شدن کثیفی در ماشین لباسشویی آریستون است. اگر می خواهید موتور ماشین لباسشویی صحیح و سالم باشد بنابراین هر چند مدت آن را تمیز و سرویس کنید.

بلبرینگ های فرسوده:

اگر بلبرینگ های ماشین لباسشویی تان فرسوده باشند وزن زیادی به موتور ماشین لباسشویی وارد می کنند‌ و در نهایت به زودی می سوزد. هر یک از بلبرینگ ها یک مشکی ایجاد می کند پس ایراد بلبرینگ را برطرف کنید تا آسیبی به موتو لباسشویی وارد نشود.

پر شدن ماشین لباسشویی آریستون:

هرماشین لباسشویی دارای ظرفیت بار معینی دارد اما وقتی شما بیش از حد میزان به ماشین لباسشویی فشار بیاورید موتور آن سخت کار می کند این باعث می شود موتور به زودی بسوزد و باید آن را تعویض کنید.

در واقع موتور ماشین لباسشویی آریستون یک قطعه فناوری مقاوم است که فرآیند شستشو را بر عهده دارد  اگر موتور خراب شود باید آن را تعمیر کنید و اگر بسوزد باید موتور تعویض شود شما می توانید تعمیر ماشین لباسشویی آریستون را به ما واگذار کنید. نگهداری از ماشین لباسشویی بسیار مهم و ضروری است اگر در نگهداری آن سهل انگاری کنید ماشین‌ لباسشویی تان به زودی خراب می شود.

توصیه می شود که دارندگان ماشین لباسشویی آریستون حداقل یک بار در ماه لباسشویی خود را تعمیر و نگهداری یا سرویس انجام دهند.

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی آریستون

تصمیم گیری در مورد تعمیر یا تعویض ماشین لباسشویی  آریستون می تواند کار دشواری باشد. اما این نیز یک  مسئله مهم است به دلیل اینکه ماشین لباسشویی آریستون  یک وسیله خانگی گران قیمت است که یک عملکرد بسیار مفیدی در خانه انجام می دهد. در گاهی اوقات تعمیر ماشین لباسشویی آریستون به صرفه تر است. هزینه تعمیر ماشین لباسشویی به عواملی بستگی دارد مانند هزینه تعویض با تعمیر متفاوت است. تکنسین ما ماشین لباسشویی تان را بررسی می کند و هزینه های تعمیر یا تعویض قطعات را به شما اعلام می کند. نگران هزینه های تعمیر نباشید ما لباسشویی تان را با بهترین کیفیت و قیمت تعمیر می

درج دیدگاه