فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

ژانویه 26, 2020

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

 

بدون شک ماشین لباسشویی، یکی از مهم ترین لوازم خانگی به حساب می آید. می توان از لباسشویی به عنوان موتور محرک نظافت و شستشوی لباس یاد کرد. مجیک برندی کره ای است، که فعالیت آن از سال ۱۹۸۵ شروع شد. این شرکت به علت کیفیت بسیار بالای تولیداتش به عنوان یک برند محبوب و معتبر در سراسر جهان شناخته شده است. لباسشویی مجیک نیز علاوه بر طراحی شیک و خاص، همواره از امکانات و تکنولوژی های خاصی برخوردار است. که موجب شده، بهترین کیفیت از شستشوی لباس ها را در اختیار افراد قرار دهد.

حفظ کیفیت انواع لباس ها، حفظ رنگ واقعی لباس، استفاده متعادل از مواد شوینده،  از همه مهمتر قیمت مناسب و برخورداری از خدمات تعمیرات مناسب، از جمله فاکتورهای اساسی برای خرید این برند است. این ویژگی ها موجب شده که روز به روز بر تعداد خریداران این دستگاه اضافه شود.  اما به هر دلیلی این دستگاه با قطعات با کیفیت هم گاهی دچار مشکلات و اختلالاتی می شود. و نیازمند رسیدگی توسط تکنسین های مجرب نمایندگی تعمیر لباسشویی مجیک می شود، که در کمترین زمان ایراد لباسشویی شما را شناسایی و به رفع آن اقدام کنند.

عیب یابی و تعمیر لباسشویی مجیک

رعایت نکات ایمنی لباسشویی مجیک به بهبود کارایی و کیفیت آن کمک می کند. رایج ترین مشکلات لباسشویی مجیک همراه تعمیرات آن شامل:

علت اینکه لباسشویی مجیک نشتی دارد چیست؟

اگر لباسشویی مجیک نشتی داشته باشد، امکان دارد به واشر مخزن آب بندی جدید نیاز داشته باشد. پنل را بالا بکشید، یا پنل جلویی لباسشویی را بردارید. نشتی در قسمت درب لباسشویی نشانه مشکل لاستیک اطراف درب است. هر شی نوک تیز که از جیب لباس شما افتاده باشد، می تواند به لاستیک لباسشویی مجیک آسیب برساند.

زبانه درب لباسشویی مجیک برای بسته نگه داشتن درب و جلوگیری از افتادن آن در حین کار، همچنین نگه داشتن آب داخل لباسشویی ضروری است. یک درب قفل شده نیز می تواند آب را از آن عبور دهد، چون زبانه درب شکسته است. باید پنل جلویی یا پنل پشتی را بردارید، بدون اینکه به لباسشویی مجیک دست بزنید. می توانید محل وصل شدن محور محرک به وان و سوراخ های مجزا در محفظه عقب را ببینید. در صورت نشتی آب، باید دستگاه را خاموش، و بعد کل دستگاه را باز کنید و کاسه نمدی جدید را جایگزین کنید. اگر مشکل لباسشویی حل نشد، می‌ توانید از خدمات نمایندگی رسمی تعمیر لباسشویی مجیک بهره مند شوید.

تعمیر لباسشویی مجیک

تعمیر لباسشویی مجیک

علت سر و صدا در لباسشویی چیست؟

اگر صدا از لباسشویی شنیده می شود، برای رفع مشکل و تعمیر باید موارد زیر را بررسی کنید: صدای زیاد لباسشویی امکان دارد از بیرون افتادن وسایل کوچک از جیب لباس شما باشد. این وسایل عموماً شامل ناخن گیر، خودکار، مداد، کیسه کاغذی و سکه است. لباسشویی خود را چک کنید و به آرامی وسایل داخل لباسشویی را بردارید. این احتمالاً ساده ترین راه برای تعمیر لباسشویی مجیک است.

ماشین لباسشویی نامتعادل یکی دیگر از علت شایع سر و صدای لباسشویی است. اطمینان کسب کنید که پایه های ماشین لباسشویی کاملاً متعادل هستند، و لباسشویی روی سطح ناهموار قرار نمی گیرد. منبع صدا امکان دارد از بلبرینگ ماشین لباسشویی باشد. این مرحله را با اطمینان از خاموشی ماشین لباسشویی و بستن ورودی آب به لباسشویی شروع کنید. باید با استفاده از پیچ گوشتی، پشت ماشین لباسشویی خود را باز کنید و محل یاتاقان در لباسشویی را پیدا کنید. برای تعیین مکان، امکان دارد به کمک راهنمای لباسشویی خود نیاز داشته باشید. پس از برداشتن بلبرینگ، با دستان خود درام لباسشویی را بچرخانید. اگر چرخش لباسشویی با نویز همراه باشد، بلبرینگ باید به کلی تعویض شود. توصیه می کنیم برای تعمیر لباسشویی مجیک از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید. در صورت رفع نشدن صدای ماشین لباسشویی می توانید با نمایندگی تعمیر لباسشویی مجیک در شهر خود تماس بگیرید.

[readMore]ارورهای ماشین لباسشویی مجیک[/readMore]

چرا لباسشویی آب را تخلیه نمی­ کند؟

یک علل بسیار شایع لباسشویی مشکلات تخلیه نشدن است. امکان دارد پودرهای شل و ضایعات آب شهری به پمپ تخلیه لباسشویی شما راه پیدا کنند. همچنین در صورت بی احتیاطی اشیایی مانند کلید، سکه و غیره امکان دارد، موجب انسداد شوند. برای تعمیر لباسشویی مجیک باید فیلتر را باز کنید. لباسشویی را از برق بکشید. دسترسی راحت در پایین پنل جلویی به شما این امکان را می دهد، که به آسانی فیلتر را تمیز کنید، و هرگونه مسدودیت را برطرف کنید. شیلنگ تخلیه اضطراری در کنار فیلتر لباسشویی قرار دارد و می توانید از آن برای تخلیه آب استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که قبل از باز کردن فیلتر لباسشویی، آب را کاملاً تخلیه کنید، و باید ظرف بزرگی برای تخلیه آب لباسشویی در نظر بگیرید.

چرا لباسشویی لباس ­ها را تمیز شسته نمی­ شوید؟

اگر لباس ها به خوبی در لباسشویی تمیز نشده اند، برای تعمیر لباسشویی مجیک از راه حل زیر استفاده کنید: اگر فرآیند تخلیه در لباسشویی به درستی انجام نشود، امکان دارد لباس ها در ماشین لباسشویی تمیز نشوند. برای جلوگیری از این اتفاق، فیلتر لباسشویی خود را هر ماه تمیز کنید. باید در انتخاب برنامه شستشو بسیار دقت کنید. برای انتخاب برنامه مناسب از دفترچه راهنمای لباسشویی مجیک کمک بگیرید.

اگر المنت لباسشویی شما خراب شود، به آب گرم دسترسی نخواهید داشت. برای تعویض یا تعمیر المنت می توانید با نمایندگی تعمیر لباسشویی مجیک تماس بگیرید. اگر مقدار لباس در دیگ بیش از اندازه استاندارد باشد، لباس ها نمی توانند به راحتی در داخل دیگ حرکت کنند. بنابراین فضای کافی برای نفوذ آب بین لباس ها وجود ندارد، و لباس ها کثیف باقی می مانند. با گذشت زمان، مخزن لباسشویی امکان دارد مسدود یا کثیف شود، مخزن لباسشویی خود را به دقت چک کنید. اگر بوی بدی را استشمام کردید، یا متوجه لکه ای در دیواره داخلی لباسشویی شدید، باید لباسشویی خود را با یک پارچه نرم و مواد شوینده مناسب تمیز کنید.

تعمیر لباسشویی مجیک

تعمیر لباسشویی مجیک

علت بوی بد در درون لباسشویی چیست؟

اگر لباس ها بعد از شستن بوی نم گرفت، بلافاصله پس از تمام شدن فرآیند شستشو، لباس ها را از لباسشویی خارج نکنید. رطوبت باقی مانده در گلدان، مکان بسیار مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها خواهد بود. بنابراین موجب ایجاد بوی بد می شود، پس بلافاصله پس از شستشو مخزن را خالی کنید. بعد از شستشو، باید آب باقیمانده اطراف لاستیک درب لباسشویی را خشک کنید.

اگر مسیر تخلیه و فیلتر لباسشویی توسط اجسام کوچک مسدود شده باشد، آب باقی مانده به مرور زمان موجب ایجاد بوی بد می شود. باید ماهانه مسیر تخلیه را چک کنید، همچنین باید فیلتر تخلیه را با باز کردن درب کوچک در پایین لباسشویی تمیز کنید. همچنین برای رفع بوی بد لباسشویی می توانید، از رسوب پاک کن های صنعتی یا ترکیبی از سرکه و جوش شیرین استفاده کنید. در صورت عدم موفقیت در تعویض فیلتر می توانید با نمایندگی تعمیر لباسشویی مجیک تماس بگیرید، و از مشاوره رایگان عیب یابی و تعمیر در منزل بهره مند شوید.

 

علت روشن نشدن لباسشویی چیست؟

در صورت روشن نشدن ماشین لباسشویی، قبل از هر اقدامی باید پنل فیوز خانه را بررسی کنید که فیوز نسوخته باشد. اگر فیوز سوخته است، باید آن را به کلی تعویض کنید. در بیشتر موارد لباسشویی مجیک، به دلیل بسته نشدن درب آن، لباسشویی به درستی روشن نمی شود.

[readMore]ارورهای ماشین ظرفشویی مجیک[/readMore]

انواع لکه ها بر روی لباس پس از شست و شو با لباسشویی:

اگر برای از بین بردن انواع لکه از روی لباس ها، آن ها را داخل لباسشویی قرار می دهید، حتما از محلول های استاندارد استفاده کنید. زیرا مواد شوینده معمولی  همچون انواع پودر های لباسشویی نمی توانند، در از بین بردن انواع لکه ها از روی لباس مفید واقع شوند. اما اگر لباس لکه نداشت و پس از شست و شوی لباس در لباسشویی با انواع لکه مواجه شده اید، احتمال نشت روغن از موتور لباسشویی بسیار بالا خواهد بود. که برای برطرف سازی آن باید با نمایندگی معتبر تعمیر لباسشویی مجیک تماس بگیرید.

عدم ورود آب به لباسشویی مجیک:

همواره در این هنگام، شیر ورودی آب به لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید، امکان دارد شیر ورودی آب بسته باشد. سپس با بررسی شلنگ ورودی آب، از سلامت شلنگ ورودی اطمینان کسب کنید. در گام بعدی به بررسی فیلتر لباسشویی بپردازید، امکان دارد گرفتگی فیلتر و یا رسوب در شیر ورودی آب موجب مسدودی آب ورودی شده باشد.

بوی سوختگی در لباسشویی:

عواملی همچون انواع اتصالی و یا خرابی های تسمه لباسشویی، و همچنین خرابی های موتور و غیره می تواند باعث بروز این اختلال در لباسشویی شما باشد. که برای عیب یابی دقیق، باید با نمایندگی تعمیر لباسشویی مجیک تماس بگیرید.

برق دار بودن بدنه ماشین لباسشویی:

در هنگام بروز این اختلال، ابتدا برق ورودی دستگاه را قطع کنید و بعد از صحت برق داخلی محل زندگی اطمینان حاصل کنید. در صورت آن که اختلال از لباسشویی شما بود، با مراکز معتبر تعمیرات تماس حاصل کنید.

تعمیر لباسشویی مجیک

تعمیر لباسشویی مجیک

 تعمیر لباسشویی مجیک در تهران

برای تعمیر لباسشویی نیازی به نگرانی نیست، چون نمایندگی تعمیر لباسشویی مجیک در سراسر تهران شعبه های متفاوت را افتتاح کرده است. تعمیر لباسشویی مجیک در شرق، غرب، شمال و جنوب شهر تهران انجام می شود. نمایندگی تعمیر لباسشویی مجیک باکیفیت ترین نوع لباسشویی را با طراحی مختلف و تکنولوژی پیشرفته به بازار محصولات لوازم خانگی عرضه می کند. با آمار فروش و تولید انواع مدل های لباسشویی مجیک می توان به این نتیجه رسید که این دسته لوازم خانگی مورد استقبال مردم است. نمایندگی مجیک برای تعمیر لباسشویی و سرویس آن، از بهترین کارشناسان خبره و با تجربه که در زمینه های متفاوت محصولات خانگی، تخصص دارند، استفاده می کند‌، به این منظور که مشتریان بتوانند در صورت بروز اشکالات برای لباسشویی با خیالی آسوده کار را به کارشناسان مجیک بسپارند.

[readMore]تعمیر ظرفشویی مجیک[/readMore]

با توجه به این که متخصصان و تعمیرکاران نمایندگی در زمینه سرویس و تعمیر لباسشویی مجیک حرفه ای هستند، پس از بررسی عیب دستگاه تا جایی که ممکن است، دستگاه را تعمیر می کنند و تعویض قطعات را در موارد خاص و ضروری انجام می دهند. تعمیرکاران مجیک در زمان تعویض قطعه بهترین و اصلی ترین قطعات لباسشویی را استفاده می کنند. نمایندگی لباسشویی مجیک در تهران ارائه دهنده انواع خدمات نصب و راه اندازی و تعمیر لباسشویی مجیک است.

نمایندگی جهت سرویس دستگاه برای دسترسی سریع تعمیرکاران به محل سکونت مشتریان و حل مشکلات لباسشویی، شعبه های زیادی در سراسر کشور دارد. و همچنین در کل روز های هفته آماده ارائه خدمات به شما شاغلین که در طول هفته منزل نیستند، هم دارد. شما بدون نگرانی میتوانید در جمعه ها یا روز های تعطیل با نمایندگی تعمیر لباسشویی مجیک تماس حاصل فرمایید، تا در کوتاه ترین زمان ممکن به منزل شما بیایند. شما هر کجای تهران که باشید، می ­توانید از خدمات نمایندگی تعمیر لباسشویی مجیک بهره مند شوید.

هزینه تعمیر لباسشویی مجیک

تکنسین های مجرب بعد از بررسی لباسشویی مجیک، هزینه تعمیر لباسشویی مجیک را به شما ارائه می دهند. از عوامل تاثیرگذار بر هزینه تعمیر لباسشویی مجیک شامل:

1- مدت زمان باقی مانده از گارانتی خدمات لباسشویی هزینه تعمیر را تحت شعاع قرار می دهد.

2- استفاده از قطعات فابریک در تعمیرات لباسشویی شما هزینه خدمات را تحت شعاع قرار می دهد.

3- مدل لباسشویی مجیک روی قیمت تعمیرات تاثیر گذار است.

4-تکنولوژی و پیچیدگی به کار رفته در لباسشویی مجیک شما تعرفه هزینه خدمات را تغییر می دهد.

5- علت خرابی لباسشویی نیز بر روی هزینه تعمیرات تاثیر گذار است‌

تعمیر لباسشویی مجیک در منزل

در سالهای گذشته برای بعضی از تعمیرات لوازم خانگی لازم بود، که آن ها را به تعمیرگاه ها منتقل و تعمیرات در آنجا انجام شود.  ولی امروزه تعمیرگاه ها و نمایندگی ها با داشتن تکنسین های مجرب و با گسترش فناوری و ابزار ها 100% تعمیرات را در منزل انجام می دهد. کافیست شما با یک تماس به مرکز های تعمیرات و اعلام آدرس و شرح خرابی دستگاه در سریعترین زمان از خدمات آن مرکز بهره مند شوید. هنگامی که تعمیرات در منزل انجام می شود، در زمان و هزینه صرفه جویی می شود. و همچنین لباسشویی هیچ آسیبی نمی بیند، زیرا به دلیل وزن سنگین آن، خرابی های آن در انتقال به مرکز تعمیرات بیشتر می شود.

کد خطای ماشین لباسشویی مجیک

از وقتی که برند لوازم خانگی مجیک محصولات خود را مجهز به سیستم الکترونیکی کرد، دنیای جدید با عنوان کد خطا یا ارور لباسشویی مجیک به وجود آمد. در صورت بروز هرگونه مشکل در هر یک از قطعات، سنسور های برد الکترونیکی هشدار خطا را اعلام می کند و شما را از بروز مشکل مطلع می سازد. کد خطای لباسشویی مجیک به صورت اعداد و حروف انگلیسی نشان داده می شود؛ و فهمیدن معنا و دلیل ارور آن در نگاه اول کار ساده ای نیست. به همین دلیل در اینجا لیستی از ارور ها و نحوه رفع آن را شرح می دهیم.

ارور F01:

علت آن اشکال در آبگیری لباسشویی است. نحوه رفع ارور F01 لباسشویی مجیک: شیر ورودی لباسشویی را چک کنید، که باز باشد. امکان دارد فیلتر ورودی آب در لباسشویی مسدود شده باشد. امکان دارد شیلنگ ورودی آب خم شده و یا دچار گرفتگی شده باشد. شیر برقی لباسشویی را چک کنید که سالم باشد. فشار آب ورودی لباسشویی را چک کنید، که از حد مجاز کمتر نباشد. در صورت نیاز برد الکترونیکی و اتصالات را چک و بررسی کنید. اگر رفع نشد با با تکنسین حرفه ای برای تعمیر لباسشویی مجیک خود تماس بگیرید.

 

ارور F03:

علت آن اشکال در تخلیه آب لباسشویی مجیک است. در این صورت امکان دارد هر یک از  این موارد دچار مشکل شده باشند: شیلنگ تخلیه پمپ، تخلیه شیر برقی، سنسور تنظیم میزان سطح آب، برد الکترونیکی.

نحوه برطرف کردن ارور F03 لباسشویی مجیک:

چک کنید که شلنگ تخلیه دچار گرفتگی یا خمیدگی نباشد. پمپ تخلیه را چک کنید و گرفتگی آن را برطرف کنید. در صورت نیاز پمپ تخلیه لباسشویی را تعویض کنید. شیر برقی لباسشویی را چک کنید، در صورت نیاز تعویض کنید. سنسور سطح آب لباسشویی را چک کنید در صورت نیاز تعویض کنید. چنانچه مشکل برطرف نشد، برد الکترونیکی و اتصالات لباسشویی را نیز بررسی کنید.

[readMore]تعمیر ماشین لباسشویی ال جی[/readMore]

ارور F04:

علت ارور اشکال در قطعات الکترونیکی لباسشویی‌ مجیک است. همچنین امکان دارد هر یک از موارد زیر رخ داده باشد: لباسشویی سرریز کرده و کف زیاد داخل لباسشویی از درب به بیرون ریخته شده باشد. پودر شوینده لباس، نامناسب باشد.

نحوه رفع ارور F04 لباسشویی مجیک:

قطعات الکترونیکی را چک کنید، و در صورت نیاز آن را تعویض کنید. شیر برقی را بررسی کنید و در صورت نیاز تعویض کنید. چک کنید که سنسور تنظیم سطح آب لباسشویی دچار مشکل نشده باشد. پودر شوینده را در صورت تولید کف بیش از حد اندازه تعویض کنید. وضعیت درب لباسشویی و  همچنین سنسور کف لباسشویی را نیز چک کنید.

ارور UNB:

علت ارور UNB نامتوازن بودن بار در داخل لباسشویی است.

تعمیر لباسشویی مجیک

تعمیر لباسشویی مجیک

امکان دارد هر یک از موارد زیر رخ داده باشد:

بیش از حد مجاز داخل لباسشویی مجیک لباس ریخته شده باشد و لباسشویی تراز نباشد.

نحوه برطرف کردن ارور UNB در ماشین لباسشویی مجیک: لباس های اضافی در داخل لباسشویی را خارج کنید. پایه های لباسشویی مجیک را در صورت تراز نبودن تراز کنید.

ارور F13:

علت ارور F13 باز بودن درب لباسشویی مجیک است. در این مواقع امکان دارد هر یک از موارد زیر رخ داده باشد: میکروسوئیچ درب لباسشویی دچار مشکل شده باشد. جسمی بین درب لباسشویی گیر کرده باشد. اتصالات و برد الکترونیکی لباسشویی دچار مشکل شده باشد.

نحوه برطرف کردن ارور F13 لباسشویی مجیک:

اگر چیزی بین درب گیر کرده است آن را خارج کنید. میکروسوئیچ درب را چک کنید و در صورت نیاز تعویض کنید. برد لباسشویی، اتصالات درب و برد الکترونیکی را چک کنید، در صورت نیاز تعمیر یا تعویض نمایید.

 

سرویس لباسشویی مجیک

در زمان خرابی یا اختلال، تماس با تعمیرکار برای تعمیر لباسشویی مجیک می‌تواند وقت‌گیر باشد. با اینکه بیشتر مرکز تعمیرات، تعمیرکار را در زودترین زمان ممکن ارسال می‌کنند، ولی امکان دارد تا زمان دریافت قطعه‌ی موردنیاز برای دستگاه‌ تان لباس‌ های نشسته زیادی در خانه جمع شده باشد. از آنجایی‌که ماشین لباسشویی در بیشتر خانه‌ ها تقریباً روزانه مورد استفاده قرار می‌ گیرد، برای جلوگیری از خرابی و تعمیرات پرهزینه باید به بهترین نحو ممکن از آن نگهداری و آن را سرویس کرد. طول عمر لباسشویی به‌طور متوسط ۱۲ سال است، اما با نگهداری مناسب و سرویس آن می‌ توانید تقریباً ۲۰ سال از آن استفاده کنید. انجام ندادن عمل سرویس لباسشویی می تواند خرابی های زیادی را ایجاد کند. با بیان کردن مواردی می توانید متوجه بشوید که انجام دادن سرویس لباسشویی چقدر پر اهمیت است.

هر زمان که تایمر لباسشویی، زمان را به درستی نشان ندهد، لباسشویی لباس ها را به خوبی خشک نکند، دیگ ماشین لباسشویی نچرخد، درب دستگاه لباسشویی به خوبی باز نشود، لکه ها لباس ها ازبین نروند، لباسشویی روشن نشود، و همچنین لرزش و سر و صدا های زیادی را ایجاد کند،و غیره از عوامل خرابی هاست، که به تعمیر نیاز دارد. پس با سرویس کردن از این خرابی ها جلوگیری می شود. پس با سرویس دوره ای ماشین لباسشویی خود، از خرابی و نیاز به هزینه‌ ی تعمیر لباسشویی مجیک با استفاده از روش های زیر جلوگیری کنید:

بعد از هر سیکل شستشو

قبل یا بعد از شستشوی لباس‌ ها، موارد زیر را رعایت کنید.

  • صافی فیلتر لباسشویی را تمیز کنید.
  • درب لباسشویی را به‌ منظور گردش هوا نیمه‌ باز بگذارید.
  • به‌سرعت درب و واشر درب لباسشویی را بعد از شستشو تمیز کنید، تا احتمال ایجاد قارچ و کپک که موجب بو گرفتن دستگاه می‌شود، را کاهش دهید.
  • از پودر شستشوی مناسب و به مقدار مناسب، صحیح استفاده کنید.
  • همیشه لباس‌­ ها را به سرعت از لباسشویی خارج کنید.

هر ماه روز مشخصی را در تقویم انتخاب و علامت‌ گذاری کنید، تا به خاطر داشته باشید که موارد زیر را انجام دهید:

  • لوله خروجی لباسشویی را از نظر آسیب­‌ دیدگی چک کنید.
  • شیلنگ‌ های لباسشویی را از نظر آسیب‌دیدگی چک کنید.
  • درام و واشر درب را به کمک محلولی از آب و سرکه به اندازه مساوی، تمیز کنید.
  • ابتدا به کتاب راهنمای لباسشویی مراجعه کنید، سپس فیلتر پمپ تخلیه را که در جلوی دستگاه قرار دارد چک و تمیز کنید.
  • سطح خارجی لباسشویی را پاک‌ کنید.

نکات مهم:

ماشین لباسشویی مجیک را بیشتر از ظرفیت آن پر نکنید. همیشه و قبل از انجام هرگونه تعمیر و سرویس دفترچه‌ی راهنمای لباسشویی مجیک را مطالعه کنید. وسایل اضافی را از اطراف دستگاه یا روی آن را کاهش دهید. از روشن کردن لباسشویی زمانی که خانه نیستید، یا در رختخواب هستید جداً خودداری کنید.

 

[readMore]سرویس لباسشویی ال جی[/readMore]

درج دیدگاه