فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

ژانویه 26, 2020

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

ماشین لباسشویی بکو برای صرفه جویی در زمان، آب، مراقبت از لباس ها در هنگام شستشو و صرفه جویی در انرژی و هزینه طراحی شده است. این دستگاه دارای سرعت چرخش بالا تا 1600 دور در دقیقه است. به این معنی که شما در هر بار شستشو از آب کمتری استفاده می کنید‌. و همچنین لباس های شما در پایان سیکل شستشو خشک تر بوده و در نتیجه زمان خشک شدن آن ها کاهش می یابد. با استفاده زیاد و مداوم از لباسشویی امکان خرابی آن نیز وجود دارد. کاربران لباسشویی‌ بکو می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه اشکال و ناکارآمدی در این دستگاه نظیر کار نکردن لباسشویی و درست کار نکردن آن، قطع برنامه‌ های ماشین، تکان های بیش از اندازه در حین کار، تمام نکردن برنامه شستشو با کارشناسان مجرب در مرکز تعمیر لباسشویی بکو تماس گرفته و درخواست خود را با توجه به نیازات، حضور تعمیرکار لباسشویی را ثبت کنید. بلافاصله پس از تماس، کارشناسان مرکز تعمیرات در منزل حضور یافته و اقدامات لازم برای تعمیر لباسشویی بکو را بر روی آن پیاده می کنند.

کارشناسان اعزامی، آرشیوی جامع از کلیه قطعات جانبی و یدکی ماشین لباسشویی بکو را با خود به همراه دارند. تا در یک جلسه کلیه تعمیرات مورد نیاز بر روی لباسشویی را انجام دهند. بعضی از تخصصی‌ ترین خدمات ارائه شده توسط کارشناسان مرکز تعمیر لباسشویی بکو عبارت است از: تعویض پمپ تخلیه، تعویض المنت هیتر لباسشویی، تعویض واشر درب، تعمیر مشکل حرکت نکردن ماشین بعد از کشیدن دکمه تایمر، تعمیر موتور لباسشویی، تعویض فیلتر برق و نویز گیر لباسشویی، تعمیر مشکل روشن نشدن لباسشویی با وجود روشن بودن چراغ، تعویض لاستیک دور درب لباسشویی، تعمیر مشکل درست کار نکردن لباسشویی، تعمیر مشکل وارد شدن آب به ماشین با وجود خاموش بودن لباسشویی، تعمیر مشکل آبگیری های مکرر و غیره.

عیب یابی و تعمیر  لباسشویی بکو

اگر متوجه شدید که ماشین لباسشویی بکو به درستی کار نمی کند و اختلال در عملکرد آن به وجود آمده است، حتماً باید نسبت به تعمیر لباسشویی بکو اقدام کنید.  علاوه بر آن قبل از تعمیر لباسشویی بکو باید آن را به طور صحیح عیب یابی کنید.

خرابی برد یا تایمر ماشین لباسشویی بکو

همان طور که خبر دارید، تایمر و یا برد لباسشویی بکو جزو اصلی ترین قطعات لباسشویی محسوب می شوند. اگر این قطعات به هر علتی خراب شوند، دیگر لباسشویی قادر به کارکردن نخواهد بود. زیرا برد مانند مغز انسان عمل می کند و اگر خراب شود، دیگر نمی تواند به قطعات دیگر در لباسشویی دستور بدهد. در نتیجه قطعات از کار می افتند، برای مثال اگر برد ماشین لباسشویی خراب شود ممکن است که آب تخلیه نشود.

[readMore]تعمیر ظرفشویی بکو[/readMore]

خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بکو

پمپ تخلیه جزو قطعات اصلی لباسشویی بکو محسوب می شود، اگر به هر علتی خراب شود، آب درون لباسشویی تخلیه نمی شود، و در این مواقع حتماً باید نسبت به تعمیر لباسشویی بکو اقدام کنید. همچنین به گفته کارشناسان امکان دارد پره های پمپ شکسته شده باشند. که در این مواقع اشیا و رسوبات از فیلتر آب عبور کرده‌، و زمانی که به پمپ رسیده‌، موجب شکستن پره های آن شده است. در این مواقع باید نسبت به تعمیر پمپ لباسشویی اقدام کنید. علاوه بر آن امکان دارد پمپ لباسشویی بکو در اثر کار کردن زیاد بسوزد، که در این مواقع حتما باید تعویض شود. شما باید تعمیر لباسشویی بکو را به یک فرد متخصص و کاربلد در این زمینه بسپارید.

لرزش ماشین لباسشویی بکو

لرزش لباسشویی بکو یکی از مشکلات جدی و آزار دهنده در لباسشویی حین کار است. وقتی این اتفاق برای لباسشویی بیفتد، حتما باید به آن رسیدگی کنید. اما دلایل و عوامل زیادی وجود دارد که موجب لرزش لباسشویی می شود. اولین علت وقوع این مشکل مربوط به کمک فنر ماشین لباسشویی بکو است. اگر این کمک فنر به هر علتی خراب شده باشد، امکان دارد که موجب  شود لباسشویی لرزش بسیاری داشته که در این مواقع صدای ناهنجاری هم تولید می شود.

دومین علت وقوع این مشکل مربوط به تراز نبودن محل قرارگیری لباسشویی است، که باید تنظیم شود. علاوه بر آن به گفته تکنسین‌ ها و تعمیرکاران بارگیری نامنظم لباس ها می تواند عاملی برای لرزش زیاد لباسشویی بکو باشد، که باید به آن رسیدگی شود. موارد بالا را بررسی کنید، اگر همچنان موفق به تعمیر لباسشویی نبودید، می توانید این کار را به نمایندگی تعمیر لباسشویی بکو بسپارید.

آب ماشین لباسشویی بکو تخلیه نمی شود؟

یکی از مشکلات جدی و آزار دهنده در لباسشویی بکو این است که در بعضی از مواقع پس از شستشو آب آن تخلیه نمی شود. دلیل وقوع این مشکل به عوامل زیادی بستگی دارد، که در ادامه به هر کدام از آن ها اشاره می کنیم.

مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی:

یکی از علت های تخلیه نشدن آب توسط لباسشویی این است که فیلتر پمپ لباسشویی بکو به مشکل برخورده است. این فیلتر برای جلوگیری از آسیب رسیدن به پمپ طراحی شده و اگر اشیای اضافی مانند زیپ یا دکمه و همچنین سنجاق در لباسشویی باشد، این فیلتر آن ها را جمع آوری می کند. ولی ممکن است این فیلتر توسط این اشیا مسدود شده باشد و اگر این چنین باشد موجب  می شود که پمپ از کار بیفتد،  در نتیجه آب لباسشویی تخلیه نخواهد شد. در این مواقع باید فیلتر را از لباسشویی جدا و آن را به طور کامل تمیز کنید.

انسداد شلنگ تخلیه لباسشویی بکو:

از دیگر عوامل مهم در تخلیه نشدن آب لباسشویی این است، که شلنگ تخلیه آن مسدود شده است. بهتر است بدانید که شلنگ تخلیه به فاضلاب پشت لباسشویی متصل شده و اگر این مسیر به هر دلیلی مسدود شده باشد موجب می شود که آب به خوبی تخلیه نشود. اگر مشکل حل نشد بهتر است، با یک کارشناس مجرب برای تعمیر لباسشویی بکو تماس بگیرید.

[readMore]ارورهای کولر گازی بکو[/readMore]

خرابی برد لباسشویی:

برد لباسشویی مغز لباسشویی است، و اگر به هر دلیلی خراب شده باشد، به عملکرد کلی لباسشویی اختلال وارد شود. اگر برد پکیج خراب شود، هیچ فرمانی به دیگر قطعات صادر نمی شود و در هنگام تخلیه به مشکل برمی خورد. در این مواقع حتماً باید یک متخصص و تکنسین را خبر کنید، تا تمامی اجزای لباسشویی بکو را چک کند. ولی به طور کلی این اختلال از شلنگ تخلیه و همچنین برد لباسشویی بکو  می باشد که باید آن ها بررسی شوند.

درب ماشین لباسشویی باز نمی شود؟

یکی از مشکلات آزار دهنده این است، که در بعضی از مواقع می بینید درب ماشین لباسشویی بکو باز نمی شود. شاید برایتان سوال پیش بیاید که چه اتفاقی برای لباسشویی افتاده است.

 شکستگی دستگیره لباسشویی

شکستگی دستگیره لباسشویی یکی از مشکلات متداول است، که در تمامی لباسشویی ها امکان دارد رخ دهد. زیرا از دستگیره لباسشویی بسیار استفاده می کنید، و امکان دارد پس از گذشت مدت ها خراب شود. در این مواقع باید دستگیره لباسشویی بکو تعویض شود، تا مشکل باز نشدن درب رفع شود. اگر همچنان موفق به تعمیر لباسشویی بکو نبودید، با مرکز نمایندگی تماس بگیرید.

 

تخلیه نشدن آب لباسشویی بکو:

تخلیه نشدن آب لباسشویی مهمترین علت برای قفل شدن درب لباسشویی بکو است. اگر آب در داخل لباسشویی باشد موجب می شود که در قفل شود، و شما به هیچ عنوان نمی توانید درب لباسشویی را باز کنید. امکان دارد پمپ تخلیه لباسشویی خراب شده باشد و شود که آب را  تخلیه نمی کند. که در نهایت قفل در باز نمی شود، و در این مواقع باید یک تعمیرکار حرفه ای و با مهارت را باخبر کنید.

 

خرابی برد لباسشویی:

از دیگر عوامل اصلی باز نشدن درب لباسشویی خرابی و مشکل برد آن می باشد. که اگر این قطعه خراب شود ممکن است درب باز نشود. و همچنین اگر میکروسوئیچ درب لباسشویی بکو به هر دلیلی دچار خرابی شده باشد باعث به وجود آمدن این مشکل می شود. به گفته کارشناسان و متخصصین از دیگر عوامل باز نشدن درب ماشین لباسشویی بکو می توان به خرابی هیدرو سنسور نیز اشاره کرد.

 

 

نشتی آب در لباسشویی بکو

از مشکلات آزار دهنده و البته جدی در ماشین لباسشویی بکو این است، که در بعضی از مواقع ماشین لباسشویی دچار نشتی می شود، و آب از زیر یا پشت آن خارج شود. در ادامه به عوامل مهم در ایجاد این مشکل اشاره می کنیم.

[readMore]سرویس دوره ایی کولر گازی بکو[/readMore]

پارگی لوله خرطومی لباسشویی:

از مهمترین عوامل وقوع این مشکل می‌ توان به پارگی و همچنین پوسیده شدن شیلنگ های خرطومی لباسشویی بکو اشاره کرد. امکان دارد شلنگ های متصل از شیر برقی به جاپودری پوسیده و خراب باشند، که موجب می شود آب از آن خارج شود. علاوه بر این امکان دارد خرطومی متصل از دیگ به پمپ تخلیه سوراخ شده باشد که موجب می شود آب از زیر لباسشویی خارج شود. و همچنین از عوامل دیگر وقوع این مشکل می‌توان به پوسیدگی لاستیک دور درب لباسشویی بکو هم اشاره داشت.

 

نشتی از پشت لباسشویی بکو:

اگر متوجه آن شدید که آب از پشت لباسشویی شما خارج می شود، بدانید که به احتمال زیاد این مشکل از اتصالات شیر ورودی آب لباسشویی بکو است. که امکان دارد این شیلنگ ها پاره و یا پوسیده باشد. اگر اتفاقی برای شلنگ افتاده باشد موجب می شود که آب از پشت لباسشویی بکو خارج شود و حتماً باید برای رفع آن اقدام کنید.

 

علت نشتی از فیلتر لباسشویی بکو چیست؟

اگر فیلتر لباسشویی شما دچار نشتی شده است، بدانید که به احتمال فراوان این مشکل از شکستگی فیلتر خواهد بود. همچنین به گفته کارشناسان و تکنسین های مجرب، این مشکل می تواند از پوسیدگی و یا خراب شدن واشر دور درب فیلتر هم باشد. همچنین اگر شما فیلتر لباسشویی را به صورت صحیح و محکم نبندید، ممکن است آب از آن خارج و لباسشویی دچار نشتی شود.

تعمیر لباسشویی بکو در تهران

بکو یک برند ترکیه ای تولید لوازم خانگی است، که در تمام اروپا هواداران خیلی زیادی دارد. در ایران نیز کاربران بسیاری در حال استفاده از این برند جذاب و دوست داشتنی هستند. کاربران می توانند برای تعمیر لباسشویی بکو در تهران از خدمات مجاز نمایندگی تعمیر لباسشویی بکو استفاده کنند. نمایندگی تعمیر لباسشویی بکو در تمام مناطق تهران ازجمله شمال تهران، غرب تهران، شرق تهران، مرکز تهران و جنوب تهران آماده ارسال تعمیرکار به منزل مورد نظر می باشد. تنها کافی است با یکی از شعبه های نمایندگی تماس بگیرید، تا با ارسال یک تکنسین حرفه ای به منزل شما در کمترین زمان مشکل شما برطرف کند. خدماتی که در بالاترین سطح کیفیت با استفاده سه اصل در نمایندگی ها انجام می پذیرد، و به شرح زیر است.

  • استخدام افراد حرفه ای و آموزش دیده اصلی ترین اولویت برای تعمیر لباسشویی بکو است.
  • دسترسی و استفاده از مدرن ترین و باکیفیت ترین تجهیزات مورد استفاده برای تعمیر لباسشویی بکو است.
  • هم چنین دسترسی مستقیم و با قیمت مناسب به قطعات فابریک و اورجینال بکو را نیز باید یکی دیگر از اصول معرفی کنیم که یک نمایندگی باید آن را دارا باشد.

 هزینه تعمیر ماشین لباسشویی بکو

در زمان تعمیر لباسشویی بکو شاید برایتان سوال پیش آید که هزینه تعویض و نصب قطعه جدید در ماشین لباسشویی چقدر است. زمانی که لباسشویی توسط تعمیر کار تعمیر می شود، یا همچنین در زمان تعمیر اگر تعمیرکار تشخیص دهد که قطعه خراب باید تعویض شود، حتما باید در کوتاه ترین زمان به تعویض قطعه مورد نظر اقدام کنید. و همچنین قطعه استفاده شده باید فابریک و اورجینال باشد. هزینه هر قطعه در لباسشویی بکو خیلی متفاوت است، زیرا هر کدام از قطعات پیچیدگی و کارایی خاص خود را دارند، که قیمت آن ها متفاوت خواهد بود.

با شرایط اقتصادی، قطعات خارجی هزینه بسیار زیادی دارند، ولی این مورد را در نظر بگیریم که معمولاً قطعات لباسشویی خارجی کیفیت بیشتری دارند. اما نمونه‌ های داخلی امکان دارد هزینه کمتری داشته باشند، ولی کیفیت پایین‌ تری هم نیز دارند. پیشنهاد می کنیم که از قطعات اورجینال و اصل استفاده کنید، زیرا با استفاده از آن‌ ها عمر لباسشویی افزایش می‌ یابد، و قطعات آن نیز  دیرتر خراب می شوند.

[readMore]ارورهای ماشین ظرفشویی بکو[/readMore]

تعمیر لباسشویی بکو در منزل

هنگام جابه‌جایی لباسشویی برای تعمیر، احتمال آسیب‌ دیدن بیشتر به آن را افزایش می‌ دهد. از طرفی حمل لوازم خانگی کار بسیار سختی است، که از عهده یک نفر به‌ تنهایی بر نمی‌آید. مزایای استفاده از خدمات تعمیر لباسشویی بکو در منزل شامل موارد زیر است.

  • در زمان حل مشکل، می توانید سؤالات خود را برای استفاده اولیه لباسشویی از تکنسین حرفه ای بپرسید.
  • جابجایی لباسشویی به بیرون از خانه هزینه زیادی را دارد، و با استفاده از خدمات تعمیر لباسشویی بکو در منزل در هزینه های تعمیرات صرفه جویی می کنید.
  • از همه مهمتر، شما خطر انتقال لباسشویی به خارج از خانه را ندارید.

نحوه ریست کردن لباسشویی بکو چگونه است؟

در بعضی موارد کد خطا یا ارور هایی روی صفحه نمایش پنل ظاهر می شود. که بعضی از کد خطا ها با ریست کردن به راحتی رفع می شوند. در این مواقع باید به دفترچه راهنما مراجعه کنید تا شیوه ریست کردن را یاد بگیرید. اگر مدل لباسشویی شما دکمه ای برای ریست کردن داشت، به مدت زمان چند ثانیه آن را نگه دارید تا ریست شود. یا جایگزین آن باید دکمه های Start ،pause و cancel را همزمان با هم فشار دهید، و سپس ۵ ثانیه نگه دارید تا لباسشویی بکو ریست شود. اگر که کد خطا ها همچنان پابرجا بودند، به کمک های مهندسین و خدمات نمایندگی های مجاز و معتبر نیازمند می شوید. در موارد زیر می توان با ریست کردن اختلالات لباسشویی را از بین ببرید. آغاز نشدن چرخه شستشو و یا توقف عملکرد لباسشویی بکو در حین کار کد خطا های E1 تا E8 را می توان با ریست کردن از صفحه نمایش پاک کرد.

سرویس لباسشویی بکو

اگر شما از ماشین لباسشویی بکو استفاده می کنید، باید بدانید که سرویس ماشین لباسشویی به عمر مفید دستگاه کمک می کند. این کار باعث می شود که لباسشویی به تعمیر کمتری نیاز داشته باشد. اینکه شما بخواهید برای تعمیر لباسشویی بکو خود هزینه زیادی را پرداخت کنید، بدون تردید فشار اقتصادی زیادی به زندگی تان  وارد می شود‌. به همین دلیل باید همیشه مراقبت های لازم را رعایت کنید. در این صورت می توانید تا سال های سال از لباسشویی خود استفاده کنید.

کسانی که سرویس ماشین لباسشویی بکو را انجام می دهند، باید در این زمینه تخصص بسیاری داشته باشند و آموزش های لازم را دریافت کرده باشند. شما تنها باید به تعمیرکاران مراجعه کنید، و سرویس ماشین لباسشویی خود را به آن ها بسپارید. اما در حالی که می‌ خواهید سرویس لباسشویی بکو را یاد بگیرید باید از دوره آموزش سرویس لباسشویی استفاده کنید.

قطعاتی که برای تعمیر و سرویس لباسشویی  مورد استفاده قرار می گیرد، باید فابریک و اصل  باشد. نکات خیلی زیادی در این باره وجود دارد، و شما باید به خوبی به آن ها توجه داشته باشید. بعضی از این نکات سرویس لباسشویی که شما با آن ها آشنایی ندارید را در ادامه بیان می کنیم، تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

طول عمر هر یک از  ماشین لباسشویی هایی که شما خریداری می کنید 12 سال است. اما شما با رعایت کردن بعضی از نکات و سرویس می توانید تا سال های سال از آن استفاده کنید، در بعضی از موارد به بالاتر از 20 سال هم می رسد. در واقع باید بدانید، سرویس ماشین لباسشویی بکو را  هر شش ماه یک بار انجام دهید. بسیاری از افراد شاید بر این باور باشند، که سرویس ماشین لباسشویی ب‌کو تنها در صورتی که ماشین با اختلال مواجه شود، باید انجام پذیرد. ولی شما باید بدانید بهتر است برای اینکه عمر ماشین لباسشویی خود را افزایش دهید، هر شش ماه یکبار از سرویس کاران درخواست بازدید داشته باشید.

تا سرویس کار پس از بازدید سرویس لباسشویی را انجام دهد. شما  باید از تعمیرکارانی که در این زمینه تخصص و حرفه لازم را  دارند درخواست کنید، که برای سرویس دوره ای لباسشویی به منزل شما مراجعه کنند. شما باید به خوبی این موارد را در نظر داشته باشید، تا بتوانید سال های سال از لباسشویی بکو استفاده کنید. شما می توانید لباسشویی خود را به این سرویس کاران بسپارید، تا هر ایرادی که دارد را به شما بیان کنند و آن را برطرف کنند. خدماتی که در سرویس لباسشویی بکو وجود دارد متفاوت است، و هر یک از این خدمات ویژگی های متنوعی دارند. شما می توانید هر یک از انواع این خدمات را به صورت دوره ای به کار ببرید، و از تعمیرکاران در مورد سرویس لباسشویی بکو مشورت های لازم را دریافت کنید.

[readMore]تعمیر کولر گازی بکو[/readMore]

هر یک از خدمات برای لباسشویی بکو نسبت به مشکلی که دارد مورد استفاده قرار می گیرد. که برخی از این خدمات که شما باید با آن ها آشنا شوید عبارت است از:

1- تعویض کردن فیلتر ماشین لباسشویی بکو و جرم گیری آن به وسیله محلول مخصوص.

2- سرویس کردن شیر الکتریکی که درون ماشین لباسشویی بکو وجود دارد.

3- سرویس کردن تایمر که درون ماشین لباسشویی بکو وجود دارد، ولی اگر نیاز به تعمیر داشته باشد باید آن را تعمیر کند.

4- سرویس کردن درب لاستیکی که دور ماشین لباسشویی بکو وجود دارد.

5- سرویس کردن بلبرینگ و کاسه نمد که درون ماشین لباسشویی بکو قرار گرفته است.

6- موتور ماشین لباسشویی بکو در صورتی که شما از آن صحیح استفاده نکنید، ممکن است نیاز به سرویس و تعمیر داشته باشد. و تعمیرکار زمان سرویس لباسشویی بکو را به خوبی می داند، و بعد موتور را مورد بررسی قرار می دهد، تا هر ایرادی دارد برطرف شود.

7- سرویس کردن پمپ تخلیه ای که درون ماشین لباسشویی بکو وجود دارد از دیگر خدمات و سرویس دهی لباسشویی است.

8- سرویس هیدروستات که در درون ماشین لباسشویی بکو وجود دارد، از دیگر خدماتی می باشد که شما می توانید آن را بکار بگیرید.

9- سرویس کردن کمک ماشین لباسشویی از دیگر خدماتی است، که شما می توانید از آن استفاده کنید.

10-سرویس کردن دیگ ماشین لباسشویی بکو از دیگر خدمات سرویس کاران است.

سخن پایانی

اگر لباسشویی شما دچار اختلالات شده، و قصد تعمیر لباسشویی بکو را دارید، با مرکز نمایندگی تعمیر لباسشویی تماس بگیرید. تا آن ها راهنمایی های لازم جهت تعمیر لباسشویی بکو را به شما ارائه دهند. که در صورت نیاز به تعمیرات، تکنسین مجرب و حرفه ای در منزل شما حضور پیدا می کند و با بررسی و عیب یابی، اختلالات به وجود آمده را برطرف می نماید.

درج دیدگاه