فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

سپتامبر 24, 2022

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

اگر در خانواده پرجمعیتی به زندگی کردن ادامه می دهید و یا هر هفته مهمانان زیادی دارید، احتمالا شما هم از ظرف شستن بیزار می شوید. شما دوست دارید این کار وقت گیر و خسته کننده را به تعویق بیاندازید . ولی ماشین ظرفشویی یک از پرکاربردترین و پرطرفدار ترین وسایل خانه است، که راحتی و آسایش زندگی شما را چند برابر می کند. با ماشین ظرفشویی شما را از شر ظرف شستن خلاص می شوید. ولی اگر ماشین ظرفشویی شما به درستی ظروف را تمیز نکند و کارکرد  آن با مشکل مواجه شود و از کار بیفتد، مشکلات و دردسرهای زیادی را به وجود می آورد.

ماشین های ظرفشویی امروزه هزینه بسیار بالایی دارند و به دلیل استفاده از فناوری پیشرفته، ساختار پیچیده ای دارند. و این باعث می شود، هر تعمیرکاری نتواند آن را تعمیر کند و در عوض خسارت بیشتری وارد کند. بنابراین بهتر است زمانی که ماشین ظرفشویی خراب شد، به متخصصان برند ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

[readMore]سرویس ظرفشویی بوش[/readMore]

تعمیرات ماشین ظرفشویی کرال

وسایل پرکاربرد منزل مانند ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی نیز به‌مرور زمان دچار فرسودگی می شوند و به تعمیر احتیاج پیدا می کنند. لوازم خانگی جزو مواردی است که با فناوری روز دنیا آمیخته شده اند، و کمک زیادی به کارهای روزمره انسان ها می کند ، امروز قصد داریم به بعضی از نکات تعمیر ظرفشویی کرال بپردازیم:

ظرفشویی کرال روشن نمی‌شود:

وقتی ماشین ظرفشویی شما روشن نمی‌شود ، اولین قدم بررسی پریز برق است، ممکن است پریز برق به دلیل مختلف برق نداشته باشد. بعد از بررسی صحت پریز درب ماشین ظرفشویی  و فیوز حرارتی ماشین را چک کنید، اختلال در این دو بخش می‌تواند باعث کار نکردن ماشین ظرفشویی شما شود. در بعضی مواقع مشکل می‌تواند از برد ، موتور و سیستم برق رسانی ماشین باشد، که در این مواقع  ماشین ظرفشویی باید توسط کارشناسان تعمیرات لوازم خانگی تعمیر شود.

ماشین ظرفشویی کرال عمل تخلیه را انجام نمی دهد:

هنگامی که با این مشکل مواجه شدید در مرحله اول شلنگ تخلیه و پمپ ماشین ظرفشویی را بررسی کنید، امکان دارد ذرات غذا و خوراکی راه ورودی را مسدود کرده باشد. همچنین ممکن است تسمه پمپ تخلیه شل یا خراب باشد. عملکرد غلط چفت درب، نیز می‌تواند باعث شود تا عمل تخلیه انجام نگردد. در موارد حاد تر شما نیاز به تعویض پمپ تخلیه و اتصالات ماشین ظرفشویی  دارید.

ظرف ها پس از شستشو لک می‌شوند:

معمولا وقتی ظرف ها لک می‌شوند، که برنامه مناسبی برای شستشو انتخاب نکردید و یا بیش از حد از مواد شوینده استفاده کردید. شما می توانید یک برنامه مناسب و همچنین شوینده با کیفیت را بکار ببرید تا مشکل لک شدن ظرف ها برطرف شود.

دستگاه ظروف را به خوبی نمی شوید:

اگر از مواد شوینده بی کیفیت استفاده شود ، و یا ماشین ظرفشویی دچار آبریزی شود، همچنین با کمبود فشار آب مواجه شود، معمولا ظرف به خوبی شسته نمی‌شوند. امکان دارد ایرادی برای اجزای داخلی دستگاه پیش آمده باشد، مثلا بازوی های شستشو ضعیف باشند و یا افشانه های آب ضعیف کار کنند.

تعمیر ظرفشویی کرال

تعمیر ظرفشویی کرال

کلید های ماشین ظرفشویی کرال کار نمی کنند:

در این مواقع اول باید به صفحه نمایش ماشین ظرفشویی نگاه کنید که آیا کد خطا یا اروری نمایش می‌دهد. خیلی از مشکلات با آشنایی و شناخت کد های خطا به راحتی برطرف می‌شود. اگر کد خطایی در کار نبود دکمه های ماشین را چک کنید، گاهاً دکمه ها به سمت داخل گیر می کنند و مانع از فرمان پذیری دیگر دکمه ها می‌شوند.  اگر همه موارد را چک کردید و مشکل همچنان ادامه داشت به احتمال زیاد برد اصلی ماشین ظرفشویی و اتصالات آن دچار آسیب شده است. در این موقع نیاز به بررسی تخصصی توسط کارشناسان تعمیر ماشین ظرفشویی کرال است.

[readMore]ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی[/readMore]

ماشین ظرفشویی کرال نشتی آب دارد:

اول شما باید درب ماشین و درزگیر آن را بررسی کنید و ببینید که آیا درب ماشین لباسشویی به درستی بسته می‌شود. اگر شکاف یا آسیب دیدگی مشاهده کردید، باید درزگیر را تعویض کنید. البته شما قبل از تعویض باید سوئیچ شناور دستگاه را بررسی کنید، گاهی این پنل در موقعیت پایین گیر می کند ، ممکن است شی  باعث گیر کردن آن شود.  این امر باعث می‌شود ماشین لباسشویی شما بیش از حد پر شود و نشت کند.

ماشین ظرفشویی بوی بد تولید می کند:

یکی از علتی که باعث تولید بوی بد در ماشین ظرفشویی می‌شود، این است که غذا در جای جای ماشین ظرفشویی باقی مانده است، که باعث ایجاد باکتری و بوی بد ماشین می‌شود، شما باید دستگاه را به دقت بررسی کنید و غذاهای باقیمانده را تمیز کنید و با اسپری ضد عفونی کننده باکتری های موجود را از بین ببرید. و علت بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی کرال ممکن است به دلیل وجود ژلاتینی که روی برد ماشین قرار می گیرد باشد.  زمانی که ماشین ظرفشویی شروع به کار می‌کند، قطعات روی برد در پروسه کار کردن گرم می‌شوند و بویی مانند بوی سوختگی احساس می‌شود.

ظرف ها خشک نمی شوند

مشکل بعدی زمانی است که ماشین ظرفشویی ظروف را خشک نمی کند. اولین کاری که باید انجام دهید این است که آیا ماشین ظرفشویی شما مایع شستشو دارد که هیچ، در غیر این صورت آن را پر کنید. اگر کمک شستشو ماشین ظرفشویی خوب است، شاید این مشکل ناشی از خرابی عنصر گرمایش یا ترموستات با محدودیت بالا است. عنصر گرمایش آب را گرم می کند و ترموستات با درجه حرارت بالا موجب می شود، که ماشین ظرفشویی بیش از حد گرم نشود. وقتی هر یک از این اجزا معیوب باشد، ظروف شما خشک نمی شوند.

برای آزمایش قطعات ماشین ظرفشویی و سپس تعمیر آن  در صورت خرابی، به یک مولتی متر برای آزمایش پیوستگی آن نیاز دارید. اگر مولتی متر ندارید، باید با یک تکنسین حرفه ای  تماس بگیرید تا آن را برای شما آزمایش کند.

[readMore]نحوه عیب یابی ماشین ظرفشویی[/readMore]

ماشین ظرفشویی سر و صدای زیادی ایجاد می کند.

اگر ماشین ظرفشویی کرال شما صداهای بلند و یا عجیبی تولید می کند، ممکن است قطعه داخلی نقص با مسدود باشد. با بررسی این که بازو اسپری از فرم خارج یا شل نشده باشد، که می تواند باعث برخورد آنها با ظروف شود، شروع کنید. در مرحله بعد، مهر و موم ها و حلقه های بلبرینگ ماشین ظرفشویی باید بررسی شوند، زیرا ممکن است فرسوده شوند و این موجب ایجاد صدا های تکان دهنده می شود. اگر صدا ها ناشی از آن قطعات نیست، باید از یک تکنسین برای تعمیر قطعات سخت تر، مانند موتور و پمپ تخلیه کمک بگیرید.

تعمیر ظرفشویی کرال

تعمیر ظرفشویی کرال

خرابی توزیع کننده پودر

اگر پخش پودر ماشین ظرفشویی معیوب است، ظرف های شما به خوبی پاک نمی شوند، و بعد از چرخه شستشو، کثیف می شوند.  مشکل معمولاً در اثر باز نشدن یا استفاده زیاد پودر در ماشین ایجاد می شود. برای رفع این مشکل، باید مطمئن شوید که دیسپنسر باز است، وگرنه باید آن را تعمیر کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی کرال در تهران

تعمیر ماشین ظرفشویی کورال از دغدغه های بسیاری از افراد است. امروزه با توجه به پیشرفت فناوری و میل افراد به انجام آسانی کار ها و همچنین کمبود زمان، استفاده از ماشین ظرفشویی، به راحتی کار ها و صرف زمان کمتر کمک زیادی می کند. در صورتی که ماشین ظرفشویی کرال دچار مشکل شود، باعث ایجاد اختلال در سیستم کاری فرد می شود. بنابراین استفاده از یک تعمیرکار مجرب می تواند باعث اطمینان خاطر افراد شود. نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی کرال، مرکز مجاز پشتیبان سرویس آماده‌ی ارائه خدمات نصب، سرویس و تعمیر ظرفشویی کرال در تهران است. تکنسین‌های با تجربه در تعمیر ظرفشویی کرال از ابزار حرفه‌ای عیب‌یابی  قطعات یدکی اصلی استفاده می کنند. از مزایای آن ارائه خدمات و مراجعه توسط خود شما با هزینه مناسب تعمیر ظرفشویی کرال است.

[readMore]سرویس ماشین ظرفشویی ال جی[/readMore]

تعمیر ماشین ظرفشویی کرال در منزل

ماشین ظرفشویی به خاطر وزن بالایی که دارد مشکلات زیادی را از جمله هزینه های سنگین جابه جایی برای مردم به وجود می آورد. از طرفی امکان دارد هنگام جابجایی به ماشین ظرفشویی ضربه وارد شود و آسیب های بیشتری ببیند.

تعمیر ظرفشویی کرال در منزل مزایای زیادی را برای شما به همراه دارد. با استفاده از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل دیگر نیاز به جابه جا کردن  ماشین ظرفشویی برای انتقال به تعمیرگاه و پرداخت هزینه های اضافی نیست. خطرات ناشی از انتقال ماشین ظرفشویی و احتمال آسیب دستگاه صفر می شود. همچنین از نزدیک با نحوه کار تعمیرکار آشنا می شوید و می توانید از مشکل ماشین ظرفشویی خود مطلع شوید.

در صورت وجود هرگونه مشکل در برنامه ریزی شست و شو یا خراب شدن و از کار افتادگی هر قسمت از ماشین ظرفشویی، تعمیر کار متخصص به محل مورد نظر شما می آیند و بعد از بررسی موارد یا مشکل را بیان می کنند، قطعات خراب را تعمیر می کنند.  در صورت نیاز داشتن به تعویض تجهیزات، هزینه­  قطعه­‌ی جدید به دستمزد تعمیر کار اضافه می ­شود.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی کرال

شاید در زمان خرابی ماشین ظرفشویی برای شما سوال پیش بیاید، که هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی کرال چقدر است. تعیین دقیق این هزینه تنها پس از بررسی تعمیرکار و مشخص کردن مشکل دستگاه امکان پذیر است. همچنین قیمت قطعه ای که قرار است در تعمیر ماشین ظرفشویی کرال شما تعویض گردد، بر این هزینه تاثیر دارد. علاوه بر آن ماشین ظرفشویی کرال اگر دوره گارانتی داشته باشد، می تواند باعث کاهش این هزینه شود.

تعمیر ظرفشویی کرال

تعمیر ظرفشویی کرال

 

 تعمیر ماشین ظرفشویی کرال چگونه به تعویق بیاندازیم

اگر وسایل برقی مانند ماشین ظرفشویی و به‌ خوبی استفاده شوند به تعمیر احتیاج پیدا نمی‌کنند و یا اینکه دیرتر خراب می‌ شوند.

تمیز کردن فیلتر و صافی ماشین

اگر ماشین ظرفشویی کرال خود را به‌ خوبی تمیز کنید، تعمیر ماشین ظرفشویی کرال شما سال‌ ها به تاخیر می افتد.

سبد قسمت پایینی ماشین ظرفشویی کرال را بیرون بیاورید. حالا با یک برس مویی نرم آن را تمیز کنید، این‌گونه هر مواد ریز و درشتی که به صافی چسبیده باشند را جدا می شود. می‌توانید فیلتر را با چرخاندن به جهت خلاف عقربه‌ های ساعت بیرون بیاورید و قسمت زیرین آن را با مسواک نرم نیز تمیز کنید.

[readMore]تعمیر ماشین ظرفشویی بوش[/readMore]

یک چرخه شستشو ماشین با سرکه

خیلی از افراد فکر می‌کنند چون ماشین ظرفشویی با مواد شوینده در ارتباط است، هیچ احتیاجی به تمیزکاری و شستشو ندارد. ولی ماشین ظرفشویی جایگاهی برای تجمع باکتری‌ ها است. برای اینکه از این تجمع جلوگیری شود، همچنین ماشین ظرفشویی شما کاملا تمیز شود، بهتر است ماهی یک بار آن را خالی و بدون ظرف روشن کرد، تا از تجمع چربی و ذرات کوچک جلوگیری شود.

اول یک ظرف شیشه‌ای یا پلاستیکی را با یک فنجان از سرکه سفید پر کنید، و در سبد بالایی ماشین قرار دهید. حالا تنظیمات ماشین ظرفشویی خود را روی شستشوی همیشگی تنظیم کنید. با این کار تعمیر ماشین ظرفشویی کرال شما به عقب می‌افتد، و دستگاه شما عملکرد بهتری نیز پیدا می کند.

چرا نباید سرکه را در محفظه جاپودری بریزیم؟ چرا سرکه را روی سطح ماشین ظرفشویی نریزیم؟ خوب جواب این سؤال‌ ها خیلی سخت نیستند. اگر سرکه را روی سطح ماشین بریزیم، یا در محفظه جا پودری بریزیم، به یکباره بیرون می‌ریزد.  سرکه مایع است با یک بار تخلیه آب، از چرخه شستشو خارج می‌شود. ظرف پر از سرکه به مرور از سرکه خالی می‌شود و در چرخه شستشو تا انتهای برنامه شستشو خواهد بود.

تعمیر ظرفشویی کرال

تعمیر ظرفشویی کرال

به‌موقع روشن کردن ماشین

صد در صد بار ها شنیده‌اید وسایل برقی را در اوج مصرف برق روشن نکنید. آیا علت چیست؟ زمان اوج مصرف، نوسانات برقی زیاد است به همین دلیل بهتر است، وسایل برقی در این ساعات روشن نشوند. این‌گونه تعمیر ظرفشویی کرال نیز به عقب می‌افتد. علت احتیاج داشتن تعمیر و تعویض برد ماشین ظرفشویی کرال و دیگر برندها همین امر است.

دو شاخ را بعد از اتمام کار بکشید

یکی دیگر از علت‌ هایی که برد ماشین ظرفشویی کرال به تعمیر یا تعویض احتیاج پیدا می‌کنند، این است که دو شاخه بر روی پریز بماند. بعد از اینکه کار ماشین ظرفشویی کورال تمام می‌شود، فورا باید دوشاخ آن را از برق بکشید.

درب ماشین ظرفشویی بعد از اتمام چرخه شستشو باز بگذارید

همان‌طور که می‌دانید چرخه شستشو ماشین ظرفشویی با آب گرم انجام می‌شود. به همین دلیل باید بعد از اتمام چرخه شستشو، درب ماشین ظرفشویی کرال را باز بگذارید تا بخار حاصل از این چرخه خارج شود.

اگر این کار انجام نشود به‌مرور زمان بخار باعث خرابی قطعات داخلی ماشین ظرفشویی کرال می‌شود. پس بهتر است برای اینکه تعمیر ماشین ظرفشویی کرال شما به عقب بیفتد، حتما درب ماشین ظرفشویی را بعد از اتمام چرخه شستشو باز بگذارید.

سرویس ماشین ظرفشویی کرال

اگر هر سال سرویس ماشین ظرف شویی و به صورت مرتب انجام شود، دستگاه شما هیچ وقت دچار خرابی با هزینه های زیاد نمی شود و در واقع عمر آن افزایش پیدا می کند.

در زمان سرویس ماشین ظرفشویی کرال تمامی لوله ها و اتصالات موتور، عملکرد دستگاه و خشک کن با دقت چک  می شود، در صورت نیاز قطعات خراب تعمیر یا با قطعات اصلی تعویض می شود. در صورت لزوم فیلتر ظرفشویی تعویض  می شود و صدا و میزان لرزش موتور در هنگام کار مورد آزمایش قرار می گیرد، تا ظروف پس از شستشو کدر نباشد.

سرویس ماشین ظرفشویی به شکل دوره ای، باعث می شود، کیفیت دستگاه حفظ شود.

نکات مهم هنگام سرویس ماشین ظرفشویی کرال:

  • در محلنصب ظرفشویی حتما فاصله ایمنی را رعایت کنید. 2سانتی متر از کنار و همچنین 5 سانتی متر از پشت فاصله داشته باشد.
  • تنظیم پایه ها و تراز مناسب ماشین ظرفشویی بسیار ضروری است.
  • اگر فیلتر کف ماشین ظرفشویی شما با ته مانده های غذایی مسدود باشد، آن را برطرف کنید.
  • دقت کنید تا پروانهپمپ آب ماشین ظرفشویی دچار گرفتگی نباشد.
  • آب پاش های ماشین ظرفشویی را به صورت ماهیانه بررسی کنید، تا اینکه مسدود نشده باشند.
  • از شوینده های مرغوب برای شستشو در ماشین ظرفشویی استفاده کنید. به تاریخ انقضاء شوینده ها توجه داشته باشید. به رسوبات آب منطقه خود نیز بسیار توجه داشته باشید. اگر رسوبات آب منطقه شما زیاد است، درجه جلا دهنده را روی 4 بگذارید. در غیر این صورت درجه جلادهنده ظرفشویی را روی 1 قرار دهید.

استفاده از شوینده های مرغوب که در ماشین ته نشین نشوند و کامل حل شوند به عمر مفید ماشین ظرفشویی اضافه می کند.

تعمیر ظرفشویی کرال

تعمیر ظرفشویی کرال

قیمت قطعات جانبی از عوامل موثر بر هزینه سرویس ماشین ظرفشویی

برای بررسی عوامل موثر بر هزینه سرویس ماشین ظرفشویی باید عوامل موثر در قیمت قطعات گوناگون و هزینه تعویض و سرویس آن­ها را جدا در نظر بگیرید.

موتور شست و شو

خراب شدن موتور شست و شوی ماشین از رایج ترین عوامل موثر بر هزینه سرویس ماشین ظرفشویی است. وظیفه موتور تنظیم مقدار آب و تامین میزان آب لازم برای شست و شوی ظرف است.  خرابی موتور می ­تواند باعث صدای زیاد و غیرطبیعی ماشین، تخلیه نشدن آب پس از شست و شو  یا اینکه مشکل در آب­گیری شود.

پمپ تخلیه آب

در هنگام شست و شوی ظرف ها، آب داخل ماشین ظرفشویی پر می شود و پس از اتمام برنامه شست و شو پمپ تخلیه باید آب کثیف به دست آمده را از ماشین تخلیه کند. اگر تخلیه آب مشکل داشته باشد، امکان ایجاد سر و صدا، یا اینکه باعث نشتی ماشین یا کثیف ماندن ظروف می شود. و یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه سرویس ماشین ظرفشویی کرال تعویض یا تعمیر پمپ تخلیه آب است.

بازوی اسپری مواد شوینده

بازوی اسپری مواد شوینده در موقع اجرای برنامه شست و شو، با  حرکت چرخشی خود مایع یا پودر شوینده را به تمامی ظروف ارسال می کند. چینش نامناسب ظروف امکان دارد باعث برخورد ظرف ها به بازو شده و باعث خرابی یا شکستگی آن شود. خرابی بازوی شست و شو منجر به صدای غیر طبیعی ماشین و البته کثیف ماندن ظروف می شود. در صورت نیاز داشتن به تعویض، قیمت بازوی اسپری بر هزینه تعمیر و هزینه نصب ماشین ظرفشویی تاثیرگذار است.

برد الکتریکی

کل تنظیمات ماشین مانند برنامه شست و شو و زمان شست و شو از طریق برد ماشین انجام می پذیرد. قطع برق پشت سر هم در حین  شستشوی ماشین می تواند سبب سوختن خازن و  همچنین خرابی و سوختن برد شود. سوختن برد یکی از دلایل روشن نشدن ماشین و از عوامل موثر بر هزینه سرویس و ماشین ظرفشویی است.

تعمیر ظرفشویی کرال

تعمیر ظرفشویی کرال

شناور ماشین ظرفشویی

شناور یکی از اصلی ترین قطعات برای انجام کار آب­گیری در ماشین ظرفشویی است. و در صورت خرابی شناور آب بیش از حد در ماشین جمع می شود و باعث نشتی ماشین و کثیف شدن دور بر ماشین می شود. تعویض شناور از عوامل موثر بر هزینه سرویس ماشین ظرفشویی است.

دیسپنسرماشین ظرفشویی

دیسپنسر همان محفظه ی مواد شوینده ی ماشین ظرفشویی است که باید در هنگام شست و شو، مواد شست و شو مثل مایع جلادهنده یا قرص را وارد ماشین ظرفشویی کند. خرابی در اسپنسر از دلایل ساده ی کثیفی ظروف و بوی بد ماشین و در نتیجه از عوامل موثر بر قیمت سرویس و هزینه نصب ماشین ظرفشویی است.

جت پمپ

شاید تا حالا نام جت پمپ را شنیده باشید. وظیفه آن پمپاژ آب و مواد شوینده به داخل آب پاش ماشین ظرفشویی است. بعضی از اوقات در اثر استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی به مدت طولانی امکان خرابی جت پمپ ماشین ظرفشویی وجود دارد. موقعی که ماشین ظرفشویی آبگیری می کند اما فرآیند بعدی یعنی پمپاژ آب صورت نمی گیرد هشدار خرابی جت پمپ بسیار مشخص است.

برای سرویس ماشین ظرفشویی کرال چه کنیم؟

اگر اینکه قصد دارید از ماشین ظرفشویی خود سالیان سال استفاده کنید و از عملکرد آن رضایت داشته باشید بهتر است که سرویس های دوره ای دستگاه را رعایت کنید.

در مواقع سرویس ماشین ظرفشویی کرال باید اجزای اصلی ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار بگیرد. در این مطلب شما را با برخی از این اجزا آشنا کردیم، و نحوه سرویس هر یک از این اجزا را به طور مختصر بیان کردیم.

به طور خلاصه

هر چند که مشکلات ماشین های ظرفشویی متفاوت هستند، اما همه آنها را می توان تعمیر و اصلاح کرد. یک سری مشکلات هستند که باید سریع تر  برای برطرف کردن آنها اقدام کرد، سرویس‌کار یا تعمیرکار ظرفشویی را باید مطلع کنیم. در واقع در این موارد جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. بعضی از علائم که نشان دهنده وجود عیب و مشکل در ماشین ظرفشویی کرال است بشرح زیر است:

نشتی آب از ماشین ظرفشویی. خشک نکردن کامل ظروف. عدم بسته شدن در ظرفشویی. از کار افتادن دکمه‌های ظرفشویی، سر و صدای بیش از حد ماشین ظرفشویی، عدم پخش کامل مواد شوینده در ماشین ظرفشویی کرال.

درج دیدگاه