راضی بودی؟

سپتامبر 15, 2022

راضی بودی؟

در سال های اخیر برندهای ایرانی زیادی به بازار داخلی عرضه شده اند و توانسته اند با بالا بردن کیفیت محصولات تولیدی، به رقابت با برندهای قدرتمند خارجی بپردازد. یکی از شناخته شده ترین برندهای کشورمان، پاکشوما است که لوازم خانگی و برقی آن از جمله ماشین ظرفشویی سال هاست مهمان خانه های ایرانی می باشد. شرکت پاکشوما به منظور جلب نظر مشتریان با به کارگیری از تخصصی ترین دانش ها و تکنولوژی های روز دنیا، انواع مدل ماشین ظرفشویی را روانه بازار نموده است. در حال حاضر نیز ماشین ظرفشویی یکی از انواع محصولات پر فروش برند پاکشوما در کشورمان به حساب می آید.

اما با این حال، هر نوع وسیله برقی به مرور زمان قطعات آن دچار استهلاک می گردد و کارایی خود را از دست می دهد. این قاعده در مورد ماشین ظرفشویی پاکشوما نیز صدق می کند. از این رو اگر ماشین ظرفشویی علائم خرابی را از خود بروز داد قطعا دچار یک نقص شده و سریعا باید به فکر تعمیر و سرویس آن بیفتیم. تعمیر ظرفشویی پاکشوما نیز امری تخصصی است و باید نزد افراد متخصص و کار بلد انجام بگیرد تا با تعمیر ماهرانه بتوانیم مجددا از آن بهره مند شویم.

[readMore]تعمیر جاروبرقی پاکشوما[/readMore]

علائم خرابی ماشین ظرفشویی پاکشوما

آشنایی با انواع مشکلات و عیب یابی به موقع می تواند از تحمیل نمودن هزینه های سنگین تعمیر ظرفشویی پاکشوما جلوگیری کند. از این رو با مشاهده علائم خرابی بهتر است که ظرفشویی توسط تعمیر کاران مورد عیب یابی قرار بگیرد. موارد زیر از رایج ترین مشکلات به وجود آمده برای ماشین ظرفشویی پاکشوما می باشند:

عدم شستشو و تمیز کردن بهینه ظروف

خشک نکردن ظروف

ایجاد سر و صدا

نشت آب

آبگیری نکردن

روشن نشدن

ایجاد بوی بد

طولانی بودن فرایند شستشو

علت خرابی ماشین ظرفشویی پاکشوما

اگر ماشین ظرفشویی علامت خرابی را از خود بروز داد باید بدانیم که دچار عیب و ایرادی شده است. در برخی از موارد، دلایل جزیی و ساده هستند اما در بیشتر مواقع خرابی ها در پی آسیب دیدن قطعه ای به وجود می آیند. چرا که ماشین ظرفشویی دستگاهی الکتریکی است و بیشترین مشکلات هم که به وجود می آید ناشی از آسیب رسیدن به سیم کشی، المنت، تایمر و … می باشد. در هر صورت اگر اگر قطعه ای آسیب ببیند برای جلوگیری از صدمات بیشتر باید سریعا سرویس و تعمیر ظرفشویی پاکشوما را انجام داد. از مهمترین دلایل خرابی ماشین ظرفشویی می توان اشاره ای به موارد زیر نمود:

تعمیر ظرفشویی پاکشوما

تعمیر ظرفشویی پاکشوما

[readMore]سرویس ظرفشویی پاکشوما[/readMore]

برد الکتریکی

یکی از قطعات مهم و اصلی در ماشین ظرفشویی پاکشوما، برد الکتریکی می باشد که از قطعات ریز و درشت بی شماری همچون خازن و فیوز تشکیل شده است. چنانچه در بخش ورودی برق به دستگاه نوسانی ایجاد گردد یا آب به قسمت داخلی نفوذ کند می تواند به برد الکتریکی صدمات جدی وارد نماید و موجب سوختن و از کار انداختن آن شود. اما از کجا متوجه شویم که برد الکتریکی معیوب شده است؟.

باید بگوییم در صورتی که ماشین ظرفشویی نتواند طبق دستوریی که کاربر به دستگاه داده، برنامه شستشو را اجرا نماید و یا این که پنلی که در جلوی ماشین قرار گرفته به درستی کار نکند یا ناگهان خاموش شود علت آن را باید در برد الکتریکی جستجو نمود. در بیشتر موارد با تعمیر برد الکتریکی می توان مشکل به وجود آمده را رفع نمود اما گاهی اوقات میزان خرابی به قدری شدید است که باید مورد تعویض قرار بگیرد که این امر می تواند هزینه تعمیر ظرفشویی پاکشوما را برای کاربر چند برابر نماید.

پمپ ظرفشویی

از متداول ترین مشکلات انواع مدل ظرفشویی می توان به ایجاد صداهای غیر معمول در حین فرایند شستشو اشاره نمود. از عمده دلایلی که موجب ایجاد صدا می شود، خرابی پمپ تخلیه است. پمپ از دیگر قطعات کاربردی است که در کف ظرفشویی قرار گرفته است. پمپ دربر گیرنده بخش هایی همچون پراونه تخلیه، تیغه خرد کن، پروانه شستشو و اجزای مربوط به فیلتر می باشد. چنانچه تیغه هایی که مواد غذایی را از بین می برند به درستی کار نکنند یا در آن بخش زباله ها جمع شوند و یا این که خلال دندان باقیمانده غذا و … به پروانه گیر کند می تواند منجر به تولید صدا شود.

خراب بودن پمپ همچنین می تواند موجب بروز نشتی در ماشین ظرفشویی نیز شود. محفظه پمپ برای آبندی و جلوگیری از هر گونه نشتی دارای واشر است که به مرور زمان بر اثر استفاده از مواد شوینده بی کیفیت دچار پوسیدگی و پارگی می گردد. در چنین حالتی آب از این ناحیه می تواند به بیرون نشت پیدا نماید. اگر نشت آب از قسمت پایین دستگاه باشد باید به خراب بودن واشر محظفه پمپ پی برد. معمولا نشتی این قسمت بسیار کم می باشد.

[readMore]تعمیر ظرفشویی پاکشوما[/readMore]

حلقه های بلبرینگ

البته علاوه بر قسمت پمپ دستگاه، حلقه های بلبرینگ و همچنین کاسه نمد بازوی اسپری نیز می توانند از دیگر عوامل ایجاد کننده صدا در ماشین ظرفشویی پاکشوما باشند. اگر ظرف ها به درستی قرار نگیرند و یا بیش از ظرفیت دستگاه پر شوند، می توانند به بازوی اسپری برخورد کنند و صداهایی غیر معمول در حین فرایند شستشو ایجاد نمایند.

واشر درب

نشتی آب یکی از مشکلات رایج در اکثر ظرفشویی ها می باشد. نشتی آب در پی دلایل مختلفی می تواند بروز نماید. علاوه بر پمپ، پوسیده شدن واشر درب ماشین ظرفشویی نیز می تواند منجر به چکه کردن آب شود. چنانچه آب از قسمت جلوی ماشین ظرفشویی پاکشوما نشت کند، دلیل آن پوشیده شدن واشر درب است.

تایمر

روشن نشدن دستگاه یکی دیگر از مشکلاتی است که برای کاربران بسیار آزار دهنده می باشد. روشن نشدن دستگاه دلایل زیادی دارد که برای آگاهی از آن باید به سراغ نمایندگی تعمیر رفت؛ اما یکی از عمده دلایل آن معیوب شدن تایمر است. چنانچه صدای موتور پمپ تخلیه شنیده نشود، به احتمال زیاد تایمر دچار ایراد شده است. از آنجایی که این قطعه برق رسانی به موتور را انجام می دهد خراب شدن آن می تواند تاثیر مستقیم بر روی روشن نشدن دستگاه بگذارد.

تعمیر ظرفشویی پاکشوما

تعمیر ظرفشویی پاکشوما

تعمیر ظرفشویی پاکشوما در تهران

در بخش های قبل بیشتر با علائم و دلایل خرابی ماشین ظرفشویی پاکشوما آشنا شدیم. حال در ادامه مطلب می خواهیم به این موضوع بپردازیم که در صورت خرابی، برای سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما باید به کجا مراجعه نماییم. در ابتدا بهتر است بگوییم که همه خرابی ها نیاز به تعمیر ندارند یعنی برخی کاملا جزیی هستند و با بررسی ساده رفع می گردند. به عنوان مثال به دلیل چینش نادرست ظروف درب دستگاه بسته نمی شود در چنین حالاتی ما ممکن است با علائمی مانند روشن نشدن دستگاه و یا نشتی آب مواجه شویم.

پس با بررسی ساده می توانیم پی ببریم مشکل از چینش نادرست می باشد. از این رو به راحتی این مشکل رفع می گردد. اما گاهی اوقات مشکل از موتور، مدار الکتریکی، برد و … می باشد و به قدری تخصصی است که فقط باید توسط افراد متخصص مورد ارزیابی قرار بگیرد. پس اگر با این قبیل از مشکلات مواجه شدید بهتر است که به نمایندگی برند پاکشوما مراجعه نمایید.

اگر در شرق، شمال و یا هر جای تهران که زندگی می کنید با مراجعه به نمایندگی برند پاکشوما می توانید از خدمات ارائه شده در جهت تعمیر ظرفشویی پاکشوما بهره مند شوید. نمایندگی پاکشوما با برخورداری از تکنسینی آموزش دیده و متخصص تعمیر انواع مدل ظرفشویی را با بالاترین ضریب کیفی انجام می دهد. همچنین نمایندگی پاکشوما، از قطعات اصل برای تعمیر استفاده می کند تا ماشین ظرفشویی همانند روز اول به خوبی فرایند شستشو را انجام دهد.

حتی خدمات ارائه شده توسط نمایندگی برند پاکشوما دارای گارانتی مدت دار است؛ یعنی اگر پس از تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما، همچنان علائم خرابی را طی دوره مشاهده نمودید می توانید از این آیتم جهت سرویس مجدد استفاده کنید. وجود گارانتی تعمیر می توان گفت که مهر تاییدی بر کیفیت بالای خدمات ارائه شده نیز هست.

[readMore]ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما[/readMore]

هزینه تعمیر ظرفشویی پاکشوما

برای این که بدانید هزینه تعمیر ظرفشویی پاکشوما چقدر است، باید ابتدا از یک تعمیرکار بخواهید که دستگاه شما را مورد ارزیابی قرار دهد. تعمیر کار با بررسی و عیب یابی آن می تواند قیمت حدودی را به شما اعلام نماید. چنانچه علت خرابی دلیلی جزیی داشته باشد با کمترین صرف هزینه می توانید آن را مورد تعمیر قرار دهید. اما اگر نیاز به تعمیر قطعه و یا تعویض آن باشد یقینا هزینه ای چند برابری در پی خواهد داشت. پس هزینه کاملا بستگی به میزان خرابی و نوع قطعه تعمیری و یا تعویضی دارد. اما به طور کلی هزینه تعمیر ظرفشویی پاکشوما بر اساس تعرفه های تصویب شده از سوی اتحادیه های مربوطه می باشد.

تعمیر ظرفشویی پاکشوما در منزل

نقل و انتقال ماشین ظرفشویی از منزل تا مرکز تعمیر، برای بسیاری از افراد قدری سخت و دردسر ساز می باشد، از این رو خراب شدن آن به یک نگرانی تبدیل شده است. بسیاری از افراد مایل اند بدانند که امکان تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در منزل وجود دارد؟. در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله وجود دارد. نمایندگی این برند در سرتاسر کشور برای رفاه حال هر چه بهتر مشتریان خود، خدمات تعمیر و سرویس را نیز به بهترین شکل ممکن و با مناسب ترین قیمت در منزل ارائه می دهد. از این رو کاربران می توانند دغدغه ای بابت حمل و نقل آن نداشته باشند.

[readMore]تعمیر لباسشویی پاکشوما[/readMore]

درج دیدگاه