راضی بودی؟

می 7, 2020

راضی بودی؟

تعمیر ظرفشویی زیرووات

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی زیرووات در نظر دارد با استفاده از تکنسین های مجرب و حرفه ای بهترین خدمات را برای مشتریان خود ارائه دهد.
ماشین ظرفشویی هم از نظر کاربری و هم از نظر صرفه جویی در مصرف آب یکی از کالاهای ضروری خانه است. در صورت بروز هر گونه خرابی باید به آن رسیدگی شود.
ماشین ظرفشویی به دلیل امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهد به شما این امکان را می دهد که ظروف خود را به راحتی بشویید. ظروف شست و شوی دستی هم برای طبیعت پرهزینه و هم مضر هستند، زیرا باعث از دست دادن بیش از حد آب می شوند. وظیفه ما این است که ماشین ظرفشویی شما را با عملکرد روز اول کار کند. در صورت بروز هرگونه نقص می توانید از طریق شماره تلفن های ما با ما تماس بگیرید و زمان سرویس را تعیین کنید.

چند مشکل رایج در تعمیرات ماشین ظرفشویی زیرووات

● تعمیر ظرفشویی زیرووات که نشتی آب دارد

ابتدا درب ماشین ظرفشویی زیرووات را باز کنید و لاستیک دور درب جلوی آن را بررسی کنید که فرسوده یا پاره نشده باشد. اگر لاستیک درب دستگاه ایرادی دارد، از آنجایی که نشتی آب ماشین ظرفشویی به دلیل این لاستیک معیوب می باشد، باید آن را کاملا در بیاورید و تعویض کنید. اگر نشتی آب ظرفشویی زیرووات از زیر دستگاه می باشد، معمول ترین قطعاتی که نشتی آب دارند، پمپ آب و شیر ورودی آب است که با تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات تعویض می شود.
در ماشین ظرفشویی زیرووات شما یک پمپ آب وجود دارد و ممکن است درز های این پمپ کهنه و فرسوده باشند. جنس این درز پلاستیکی است و در طول زمان نشتی پیدا میکند. می توان نشتی درز پمپ را با چکه کردن آب از موتور یا لوله پمپ تشخیص داد. برای تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات که پمپ آن از دور درزش نشتی آب دارد، باید آن را در بیاورید و درز پلاستیکی دور آن را تعویض کنید تا از نشتی آب جلوگیری کنید.
می تواند نشتی آب از شیلنگ گردش آب یا شیلنگ تخلیه باشد. معمولاً این شیلنگ ها از جنس پلاستیک می باشند و احتمال دارد ترک خوردگی پیدا کند که باعث نشتی آب از آنها می گردد. برای برطرف کردن این مشکل، به آسانی شیلنگ یا شیلنگ های فرسوده را تعویض کنید.

● تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات که چراغ هایش چشمک می زند

در تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات که این مشکل را دارد ابتدا المنت، ترموستات و سیم های رابط ظرفشویی که وظیفه رساندن دمای آب را به دمایی موثر دارد چک می شود. خراب شدن هر کدام از قطعات ماشین گرمایشی باعث می شود آب گرم نشود. اگر آب بعد از زمان مشخص به دمایی مناسب نرسد، چراغ کنترل پنل ممکن است شروع به چشمک زدن کند. برای تعیین کردن اینکه عنصر حرارتی مشکلی ندارد، با استفاده از یک مولتی متر تداوم کارکرد آن را بررسی کنید. اگر عنصر حرارتی تداوم عملکرد خوبی ندارد آن را حتما تعویض کنید.
وقتی که مدار کنترل دچار مشکل شده باشد مقدار گرمای آب با مشکل مواجه شده و برد اصلی نمی تواند میزان دمای آب را به درستی تشخیص دهد. اگر عنصر نمایشی پیوستگی ندارد نشانه آن است که باید تعویض شود و قابل تعمیر نیست.
اگر چشمک زدن چراغ های ماشین ظرفشویی و نمایش کد خطایی بر روی صفحه نمایش نشان از اخطار در یکی قسمت های ماشین ظرفشویی زیرووات دارد، برای راهنمایی در مورد این خطا ها از دفتر راهنمای ظرفشویی و یا از یک تکنسین حرفه‌ای در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات کمک بگیرید تا در اسرع وقت به آن رسیدگی کند‌.
پمپ تخلیه با استفاده از یک پروانه آب را از شلنگ تخلیه خارج می کند. اگر پمپ تخلیه کار نمی کند، ممکن است چراغ روی کنترل پنل شروع به چشمک زدن کند. اگر موتور آن به طور نامنظم کار می کند بنابراین پمپ تخلیه را تعویض کنید. پمپ های تخلیه قابل تعمیر نمی باشند، اگر پمپ تخلیه به مشکلاتی برخورد شما باید آن را تعویض کنید.

● ظرفشویی زیرووات که درب آن به خوبی چفت نمی شود

قبل از بررسی کردن هر قسمتی که بر روی درب ماشین ظرفشویی زیرووات، مطمئن شوید که ظروف درون قفسه های ماشین از قفسه به سمت جلو یا بیرون نزده باشد. اگر ظروف به یک دیگر چسبیده و انباشته باشند، درب ماشین ظرفشویی بسته نخواهد شد. بنابراین ظروف درون آن را دوباره مرتب کنید تا مانع بسته شدن درب ماشین ظرفشویی نشوند. یکی دیگر از راه حل های ساده می تواند این باشد که درب ماشین ظرفشویی به کابینت های آشپزخانه گیر کرده باشد پس خوب چک کنید تا مطمئن شوید که درب ماشین به کابینت ها گیر ندارد یا پیچ ها ی آن درب درست بسته شده باشند.
یکی دیگر از دلایل قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی خرابی قفل درب می باشد. کلیه قفل های ماشین ظرفشویی را به نحوه های مختلف بررسی نمایید. در صورتی که قفل درب ظرفشویی زیرووات خراب بود ان را تعویض نمایید.
چفت درب ماشین ظرفشویی دو کارایی دارد. چفت قفل، درب را محکم می کشد و آن را بسته نگه می دارد تا هیچ آبی از آن نشت نکند. چفت قفل همچنین کلید را به سمت قفل ایمن می کشد تا از بسته شدن درب ماشین ظرفشویی خود اطمینان یابد. وقتی که چفت قفل ماشین هماهنگ نباشد، چفت را جابه جا کنید و تلاش کنید درب را ببندید. چفت درب ماشین ظرفشویی زیرووات ممکن است مشکلات الکتریکی یا مکانیکی نیز داشته باشد سپس چفت را عیب یابی کنید تا اطمینان یابید. اگر چفت درب شکسته یا معیوب باشد، آن را با یک چفت نو تعویض کنید.

● سرویس ماشین ظرفشویی زیرووات صدای نا آشنا دارد

یک پمپ خراب می تواند دلیل صدای غیر معمول باشد. کارکرد پمپ این است که بر بازو های آب پاش فشار وارد کند و در بیشتر مدل ها برای تخلیه ی آب هم کاربرد دارد. در اصل پمپ در قسمت زیرین ماشین ظرفشویی زیرووات قرار دارد و معمولا شامل دو بخش جداگانه است؛ بخشی برای شستشوی ظروف یا چرخش و بخش دوم آن برای تخلیه آب و خشک کردن ظروف می باشد.
یکی از دلایل دیگر صدا نا آشنا ظرفششویی زیرووات می تواند از بازوی آب پاش غیر متحرک یا حلقه ی چرخان آن باشد. این قطعات حلقه های از جنس پلاستیک هستند که بازوی آب پاش را هدایت می کنند و این بازو ها بر روی این قطعات چرخش دارند. هر یک از این قطعات می توانند شل شده یا فرسوده شوند و باعث کارکرد نادرست بازوی آب فشان شود.

● تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات که آب را تخلیه نمی کند

یکی از علت های اصلی ماشین ظرفشویی زیرووات آب را تخلیه نمی کند، گرفتگی ناشی از فیلتر است. در تعمیر ظرفشویی زیرووات در اولین اقدام باید بررسی فیلتر در مخزن باشد. این امر شایع ترین علت و آسان ترین کار برای رفع مشکل می باشد. ابتدا باید سبد پایین تر ماشین ظرفشویی زیرووات را خارج کنید سپس فیلتر مرکزی ماشین را با چرخاندن به سمت چپ و بلندکردن، خارج کنید. حالا فیلترها را به خوبی تمیز کنید. با آب گرم و صابون، هرگونه مواد غذایی که به فیلتر و یا سایر قطعات ماشین چسبیده است را بشویید.

تعمیر برد ظرفشویی زیرووات

اگر برنامه هایی خاصی که برای ماشین ظرفشویی تان تنظیم می کنید مدام به هم می ریزند، به احتمال زیاد برد آن ماشین آسیب دیده است. البته خرابی برد نیز علائم دیگری هم دارد که آن جمله می توان به کار نکردن پنل جلویی ماشین، خاموش شدن پنل، خاموش شدن ناگهانی ظرفشویی در حین کار و به طور کلی از کار افتادن ماشین ظرفشویی باشد.
متخصصان تعمیر ظرفشویی زیرووات معتقدند که اگر ترمیم و تعویض برد به موقع و به شکل درست انجام شود، عملکرد دستگاه به حالت عادی باز می گردد و می توانید مثل روز اول از این ماشین استفاده کنید.

تعویض المنت ماشین ظرفشویی زیرووات

تعویض المنت هم یکی دیگر از خدماتی است که نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات به دارندگان این دستگاه ارائه می دهد. المنت در ارتباط با دما عمل می کند و در برخورد مشکل آن، دمای آب به اندازه کافی بالا نمی رود. در نهایت احتمالا کاربر شاهد تمیز نشدن ظروف خود می باشد.
برای تعویض المنت ظرفشویی زیرووات، اول دستگاه از برق جدا می شود و سپس تمام اتصالات و شیرهای آب بسته می شوند. پس از باز شدن سینی درپوش و دیگ، لاستیک مخصوص المنت باز می شود. در مرحله بعدی، اتصالات الکتریکی (شامل فاز، نول، ارت و سنسور دما) جدا شده و المنت از دیگ خارج می گردد. بنابراین پس از آن المنت جدید جای‌گذاری شده و در اتصالات مطابق قبل بسته می شوند.
نحوه‌ی تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل
با وجود این که ساختار ماشین ظرفشویی زیرووات بسیار پیچیده بوده و نباید در صورت بروز مشکل هیچ گونه اقدام خودسرانه ای انجام داد، اما در بسیاری از مواقع بروز این مشکلات به دلایل اشتباهات رایج انسانی رخ داده اند و قابل برطرف شدن توسط خود فرد می باشند. پس نیازی نیست تا در برخی موارد کوچک هزینه ای زیادی را به تعمیرکار ماشین ظرفشویی داد در صورتی که می توان این موارد‌ ساده را به راحتی و با کمی دقت برطرف نمود.
در صورتی که ماشین ظرفشویی زیرووات شما روشن نمی شود پیش از انجام هرگونه اقدامی لازم است ابتدا پریز برق مربوطه را چک کنید و از سالم بودن پریز و همچنین دوشاخه ماشین اطمینان حاصل کنید. زیرا گاهی عدم روشن به علت نرسیدن برق به ماشین ظرفشویی می باشد که با بررسی‌های جزئی قابل برطرف شدن می باشد. اما در صورتی که پس از اطمینان از اتصال برق هنوز ماشین ظرفشویی روشن نمی شد نیاز به حضور تعمیرکار خواهد بود و تعمیر در چنین مواقع از عهده خود فرد خارج است.
اگر ماشین ظرفشویی زیرووات کار نمی کند در ابتدا باید از بسته بودن درب دستگاه خود اطمینان حاصل کرده و اگر پس از بستن درب مشکل رفع نشد نیاز است تا تعمیرکار به مشکل بپردازد و مشکل را برطرف کند.

علت صدای زیاد ماشین ظرفشویی زیرووات چیست؟

سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی و شنیدن صداهای غیر معمولی از این وسیله از دسته مشکلاتی است که ممکن است برای ما بسیار ناخوشایند باشد که به شما هشدار می دهد که ماشین ظرفشویی خود را به یک تعمیرکار بدهید تا مشکل آن را بررسی کند. تراز نبودن ماشین ظرفشویی زیرووات و عدم چیدمان صحیح ظروف می تواند باعث شنیدن صدای غیره معمولی در دستگاه شود.

تعمیر ظرفشویی زیرووات در تهران

بهتر است در صورت بروز مشکل در ماشین ظرفشویی زیرووات و نداشتن تخصص و تجربه ی کافی در این زمینه با نمایندگی تعمیر ظرفشویی زیرووات در تهران تماس حاصل نمایید تا متخصصان به مشکل را بررسی کنند. ماشین‌ های ظرفشویی زیرووات مطابق استاندارد های روز دنیا، همراه با تکنولوژی های پیشرفته تولید شده و کارکرد اعجاب انگیز را به همراه مصرف کم انرژی دارند. به همین دلیل است که در اجرای تعمیرات ماشین ظرفشویی زیرووات به تجهیزات پیشرفته نیاز داریم. همه ماشین‌های ظرفشویی زیرووات طوری طراحی و تولید شده‌اند که کارکردن با آن ساده باشد تا همه افراد با هر درجه و سطحی از سواد، بتوانند به سادگی و آسانی از ماشین استفاده کنند و از شستشوی مناسب و بی نقص و راحت ظروف ها لذت ببرند.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات به نوع و قطعه ی خرابی آن بستگی دارد و هزینه نهایی بعد از بررسی نهایی و عیب یابی توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی اعلام خواهد شد. تعمیر ماشین ظرفشویی زیرووات کار هر کسی نیست و نیاز به دانش و مهارت خاصی دارد. مهندسان ما با داشتن تجربه و مهارت در این زمینه، در خدمت شما هستند.

تعمیر ظرفشویی زیرووات در منزل

آیا تا به حال شده شاهد بروز ایرادی در ماشین ظرفشویی زیرووات خود باشید اما فرصت کافی برای مراجعه به تعمیرگاه نداشته باشید؟ اگر ماشین ظرفشویی زیرووات شما از انواع پر ظرفیت است و جابجا کردن آن کار راحتی نیست بنابراین در این شرایط می توانید ضمن برقراری تماس با خدمات تعمیر ظرفشویی زیرووات در محل را دریافت کنید. پس نیازی نیست ماشین ظرفشویی تان را به تعمیرگاه ببرید. تعمیر کار حرفه‌ای با تجهیزات مورد نیاز به آدرس شما مراجعه می کند و ضمن بررسی ماشین شما اقدامات لازم را بر طرف کردن مشکل انجام می رساند. با به وجود آمدن تکنولوژی جدید در ظرفشویی زیرووات و تغییرات سیستم های تایمری به برد الکترونیکی، تعمیرات ماشین ظرفشویی زیرووات پیچیده تر و حرفه ای تر شده است. سرویس دهی با کیفیت این ماشین هم به حضور مهندسان و تکنسین های فنی و با تجربه وابسته است و هم به تجهیزات و ابزارآلات مدرن و پیشرفته بنابراین هنگام انتخاب تعمیر کار دقت کنید.

چگونه آب و کف ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم؟

شناور در ماشین ظرفشویی یک وسیله دایره ای شکل است که با بالا آمدن آب در ماشین ظرفشویی بالا می رود. هنگامی که آب به ارتفاع معینی می رسد، سوئیچ شناور سرریز متصل به ماشین ظرفشویی سیگنال می دهد که آب را ببندد. اگر شناور حرکت نکند یا سوئیچ کار نکند، آب تا زمانی که سرریز شود به بالا رفتن ادامه می دهد.
ابزار و تجهیزاتی که برای تعمیر نیاز خواهید داشت
● پیچ گوشتی تخت
● سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی
اغلب اوقات، ایمن کردن یک شناور گیر کرده راه حل ساده ای است و چندین بار آن را به صورت دستی بلند و پایین می آورید تا آن را جدا کنید.
شناور باید آزادانه حرکت کند تا سیستم به درستی کار کند. اگر شناور آزادانه حرکت نمی کند یا به وضوح آسیب دیده است، بهتر است کل مجموعه شناور را تعویض کنید.
کلید شناور را بررسی کنید
این یک سوئیچ رله کوچکتر از فندک است که عملکرد شناور را کنترل می کند و جریان الکتریکی ولتاژ پایین را اجازه می دهد یا قطع می کند.
شناور را بلند کنید و با دقت گوش دهید اگر صدای کلیک فلزی سخت شنیدید، به احتمال زیاد سوئیچ به درستی کار می کند. اگر صدا وجود ندارد، این قطعه را تعویض کنید.
نقاط دسترسی به سوئیچ شناور در مدل های زیرووات متفاوت است، بنابراین ممکن است برای یافتن آن نیاز به مراجعه به دفترچه راهنمای مالک ماشین ظرفشویی داشته باشید.

سرویس ظرفشویی زیرووات

ماشین ظرفشویی زیرووات یک ابزار جالب در دوران مدرن است که به خانم ها کمک می کند تا تعداد زیادی ظرف را در عرض چند دقیقه بشویند. ماشین ظرفشویی راحتی کامل را به ما می دهد و استرس شستشوی دستی ظروف را از بین می برد. چه اتفاقی می افتد که این ابزار جالب نیاز به تعمیر دارد؟ آیا قصد خرید یک ماشین ظرفشویی جدید را دارید؟ به هیچ وجه! شرکت ما خدمات تعمیر فوری ماشین ظرفشویی زیرووات را در تهران ارائه می دهد که در هزینه شما صرفه جویی می کند و باعث می شود ماشین ظرفشویی شما دوباره کار کند. ماشین ظرفشویی زیرووات یک واحد ضروری است که می تواند کار مهماندار در آشپزخانه را تا حد زیادی تسهیل کند. اما اگر برای مدت طولانی از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، ممکن است چندین مشکل ایجاد شود در عوامل زیر می توانند باعث ایجاد شایع ترین خرابی دستگاه شوند:
تمیز کردن ضعیف ظروف قبل از بارگیری اغلب منجر به گرفتگی ماشین ظرفشویی می شود (فیلترها کثیف هستند)
استفاده از شوینده های خارجی یا با کیفیت پایین (ظرف شستن ضعیف)
شل بودن درب ممکن است باعث نشت آب شود.
بارگیری نامناسب ظروف (شستشوی بی کیفیت)
در این صورت، باید ماشین ظرفشویی خود را سرویس کنید. در متن زیر برای عملکرد درست ماشین ظرفشویی به چند نکته اشاره شده:
ماشین ظرفشویی زیرووات باید ماهی یکبار تمیز شود این کار به کارایی آن کمک می کند.
برای اطمینان از خالی بودن دستگاه سپس یک پارچ سرکه سفید را در قفسه پایینی بریزید و ماشین ظرفشویی را روی حالت داغ روشن کنید.
برخی نمی توانند بدون ماشین ظرفشویی زندگی کنند و برایشان سخت است که به تمیز کردن ظروف با دست برگردند بنابراین مراقبت و نگهداری آن باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود و احتمال خرابی آن نیز کاهش می‌ دهد. اگر می خواهید از ماشین ظرفشویی زیرووات خود سالیان سال استفاده کنید و از عملکرد آن رضایت داشته باشید بهتر است تماس سرویس های دوره ای دستگاه را انجام دهید و فراموش نکنید هنگام سرویس ماشین ظرفشویی زیرووات به نکات زیر توجه کنید.
هنگام نصب ماشین ظرفشویی زیرووات دقت نمایید حتما محل نصب ماشین ظرفشویی تراز باشد همچنین فواصل ایمنی را رعایت کنید. سعی کنید از شوینده های مرغوب و با کیفیت برای ماشین ظرفشویی خود استفاده نمایید و تاریخ انقضای قرص ماشین ظرفشویی را چک کنید زیرا سهل انگاری در انتخاب مواد شوینده نا مناسب می تواند به دستگاه شما آسیب جدی برساند. توجه داشته باشید هنگام سرویس ماشین ظرفشویی زیرووات فیلتر ها نیز تمیز و در صورت نیاز تعویض شود.
هنگام سرویس ماشین ظرفشویی زیرووات باید تمامی اجزای اصلی دستگاه بررسی شود. شاید اسم جت پمپ را شنیده باشید که وظیفه آن پمپاژ آب و مواد شوینده به داخل آب پاش ماشین ظرفشویی می باشد. گاهی اوقات در اثر استفاده نکردن دراز مدت از ماشین ظرفشویی شاهد خرابی چت پمپ ماشین ظرفشویی هستیم. هنگامی که ماشین ظرفشویی زیرووات آبگیری می کند ولی فرآیند بعدی همان پمپاژ آب صورت نمی گیرد هشدار خرابی چت پمپ بسیار واضح می باشد.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی زیرووات

با استفاده از نکات زیر ماشین ظرفشویی‌تان را به سادگی تمیز کنید.
صحیح است که ماشین ظرفشویی زیرووات همه چیز را تمیز می‌کند، اما خودش هم مواقعی نیاز به تمیزکاری دارد. کمی تمیزکاری می‌تواند به روند بهتر شستن ظرف کمک کند، بوی بهتری بدهد. خوشبختانه، تمیز کردن این ظر‌فشویی بسیار ساده است.

● فیلتر را پاک نمایید.

● لاستیک های آبندی را تمیز کاری کنید.

● اسپری های آب را نیز تمیز کنید.

● زنگ زدگی چفت ها را بردارید.

کلام اخر

ماشین ظرفشویی زیرووات امروزه یکی از پرمصرف ترین کالاها در خانه ها است و با مزایایی که ارائه می دهد، عنصری ضروری است. عملکرد کارآمد این ماشین‌ها که خانم‌ها بیشتر وقت خود را صرف آن می‌کنند، تبدیل فرآیندهای ظرفشویی به فرآیندهای خود حل شونده، باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و آب می‌شود و همچنین در تمیز نگه داشتن دنیای ما موثر است، زیرا میزان استفاده از مواد شوینده را کاهش می‌دهد. با این حال، مانند هر ماشین دیگری، ممکن است هر از چند گاهی در ماشین ظرفشویی با خرابی هایی مواجه شوید. اما می‌توانید با ما تماس بگیرید. ما به عنوان تعمیرکار تمام خدمات خود را به شما ارائه می دهیم

درج دیدگاه