راضی بودی؟

می 8, 2020

راضی بودی؟

مدت خیلی زیادی از اختراع اولین ماشین ظرفشویی نمی‌گذرد، جالب است بدانید که مخترع این دستگاه مفید یک خانم آمریکایی است. این خانم با اختراع ارزشمندش خیال همه را از زحمت هر روزه شست و شوی ظروف راحت کرده است. ایده اختراع این ماشین وقتی به ذهن این مخترع خطور کرد که متوجه شد بسیاری از بشقاب های چینی‌ منزلش هنگام شستشو توسط خدمتکارانش لب پر شده‌ اند. قبل از اختراع ماشین ظرفشویی، ظرف شستن وقت بسیاری از افراد و به خصوص خانم‌ ها را می‌ گرفت و افراد مجبور بودند چندین نوبت در روز ظرف بشویند. ماشین های ظرفشویی از آن دسته ماشین هایی هستند، که امروزه در بیشتر خانه ها یافت می شوند. با اینکه هنوز در تمام خانه ها محبوبیت پیدا نکرده است، ولی رفته رفته تمامی خانم های خانه دار برای شستن ظرف هایشان و جلو افتادن در کارهایشان به ماشین ظرفشویی رو می آورند. برند زانوسی یکی از برند های محبوب در ایران است، که در زمینه ماشین ظرفشویی نیز فعالیت می کند. یک برند معتبر است، که به صورت تخصصی به تولید لوازم خانگی می پردازد. ماشین ظرفشویی زانوسی از تکنولوژی بسیار زیادی برخوردار است،  همین موجب می شود کسانی که قصد خرید ماشین ظرفشویی را دارند، توجه آن ها به این محصول جذب شود.

ماشین های ظرفشویی زانوسی ساختار خیلی پیچیده ای دارند و بسیار حساس هستند، از این رو چه هنگام استفاده و چه هنگام تعمیر باید خیلی دقت کنید. در ادامه، مطلب در مورد تعمیر ماشین ظرفشویی زانوسی صحبت می کنیم، که بتوانید خرابی های احتمالی ماشین ظرفشویی خود را بشناسید و در صورت امکان آن ها را تعمیر کنید.

 

 

ویژگی های ماشین ظرفشویی زانوسی در نمایندگی تعمیرات

ماشین ظرفشویی زانوسی یکی از بهترین ماشین ظرفشویی ها در سراسر جهان به شمار می رود. رده انرژی ماشین ظرفشویی زانوسی A+ است، که علاوه بر شستشویی کامل و بهداشتی، باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. ماشین ظرفشویی زانوسی 7 برنامه شستشو دارد که شامل شستشوی سریع،خودکار ،ظریف، پرقدرت، نیم شور و پیش شستشو می باشد. این ماشین ظرفشویی با سیستم شستشوی سریع یک ساعته، کلیه ظروف را شستشو و خشک می کند‌. برای ظروفی که نیاز به شست و شوی بسیار زیادی ندارند بسیار مناسب است. سنسور نشتی آب این ظرفشویی، در صورت نشت آب ماشین، آب را قطع می کند و مانع از نشت آن می شود. همچنین کنترل هوشمند برای شروع با تاخیر دارد که با آن میتوان از 1 تا 24 ساعت زمان، شروع شستشو را به تاخیر انداخت.

 

 

تعمیر ظرفشویی زانوسی

 ماشین های ظرفشویی زانوسی، کیفیت فوق العاده دارند. با این حال ممکن است در صورت استفاده مداوم، قسمتی از ماشین آسیب ببیند. گاهی ممکن است مشکلاتی که با آن مواجه می شوید، خیلی ساده باشد و بتوانید آن را به تنهایی برطرف کنید. اما به دلیل اینکه ماشین ظرفشویی زانوسی  قطعات زیادی دارد، فقط افراد متخصص و خبره قادر به رفع مشکلات جدی هستند. یک تعمیرکار با تجربه و حرفه ای مشکلات ماشین ظرفشویی را سریع تر عیب یابی می کند، در صورت نیاز قطعات خراب را تعویض می‌کند.

تعمیر ظرفشویی زانوسی پس از عیب‌یابی تخصصی دستگاه و توسط کارشناسان انجام می شود. شما در صورت مشاهده هرگونه مشکل در عملکرد ماشین ظرفشویی زانوسی با کارشناس مربوطه تماس بگیرید. تعمیر ماشین ظرفشویی زانوسی با بهره مندی از به روز ترین تجهیزات انجام می شود. تعمیرات ماشین ظرفشویی زانوسی اگر توسط افراد غیر حرفه ای انجام شود منجر به خرابی های بیشتر ماشین ظرفشویی می شود. برای همین لازم است برای تعمیر ظرفشویی زانوسی از افراد کاربلد و حرفه ای کمک بگیرید.

 

 

عیب یابی ماشین ظرفشویی زانوسی

 • خرابی پمپ ظرفشویی

پمپ ها در ماشین ظرفشویی وظیفه تخلیه آب را  دارند. پمپ در بخش زیرین ماشین ظرفشویی زانوسی وجود دارد.

 

 • بازوی

  آب پاش غیر متحرک یا حلقه چرخان ماشین ظرفشویی شل می شود.

این قطعه حلقه هایی از جنس پلاستیک هستند که بازوی آب پاش را هدایت می کند و بازو ها بر روی آن ها می چرخند. هر یک از این قطعات می تواند به علت کارکرد نادرست بازوی آب پاش غیر متحرک یا حلقه چرخان، شل یا فرسوده شوند.

 

 • ماشین ظرفشویی زانوسی روشن نمی شود.

روشن نشدن ماشین ظرفشویی زانوسی می تواند دلایل زیادی داشته باشد. اگر دلیل روشن نشدن ماشین ماهیت الکتریکی دارد، مشکل می تواند از پریز برق یا دوشاخه برق ظرفشویی باشد. از سالم بودن این دو عامل و وجود جریان الکتریکی در آن ها به وسیله فازمتر اطمینان حاصل کنید. به علاوه جعبه تقسیم و فیوز ها را نیز چک کنید که نپریده باشند. امکان دارد خرابی قفل درب  یا میکروسوئیچ درب، سبب بسته نشدن در و در نتیجه روشن نشدن ماشین شود. در صورتی که درب و سیستم قفل آن سالم باشند، تایمر و کنترل الکترونیکی ماشین ظرفشویی را چک کنید.

 

 • ماشین ظرفشویی زانوسی سر و صدای بسیار ایجاد می کند.

بسیاری از ماشین های ظرفشویی در هنگام کار سر و صدا ایجاد می کنند.  اما اگر ظرفشویی شما قبل از خرابی به آرامی عملیات شستشو را انجام می داد، و به تازگی متوجه شدیدتر شدن و بلندتر شدن صدای ظرفشویی خود شده اید، این اتفاق نشانگر وجود یک مشکل جدی در ماشین ظرفشویی است که باید سریعتر رسیدگی شود.

دلایل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی می تواند از خرابی پمپ باشد. همچنین یکی دیگر از موارد ، چینش نامرتب ظروف در ماشین ظرفشویی است که باعث برخورد بازوی آبپاش با ظروف و یا سبد ها می شود. البته امکان دارد خود بازوهای آبپاش و اسپری کننده های داخل ماشین دچار مشکل شده باشند و نیاز به تعویض آن قطعه داشته باشد.

 

 • بوی بدی  داخل ماشین ظرفشویی زانوسی

امکان دارد بوی بدی که از داخل ماشین ظرفشویی احساس شود، و شما را از شستشوی ظروف خود با ماشین ظرفشویی پشیمان کند. در این مواقع به خاطر داشته باشید که اگر به این مشکلات رسیدگی نکنید، این مشکل به مرور شدیدتر می شود، و بوی ناخوشایندی از داخل ظرفشویی تان بلند خواهد شد. یکی از علت های بوی بد داخل ماشین ظرفشویی، گرفته شدن فیلتر تخلیه توسط پسماند ها و ذرات باقیمانده غذایی است. گاهی این ذرات غذایی در سوراخ های بازوهای آبپاش قرار می گیرند، و علاوه بر مسدود شدن آن ها، پس از مدتی باعث ایجاد بوی نامطبوع در داخل دستگاه می شوند.

 

 • ماشین ظرفشویی زانوسی نشتی آب دارد.

یکی از رایج ترین مشکلات ماشین های ظرفشویی که می تواند خسارات جبران ناپذیری به دستگاه وارد کند، نشتی آب آن است. در چنین مواقعی، اگر در طول سیکل شستشو، با حجمی از آب بر روی زمین مواجه شدید، موارد زیر را بررسی کنید. از دلایل وجود نشتی در ماشین ظرفشویی، میتوان به خرابی واشر لاستیکی و بست درب اشاره کرد. همچنین ممکن است که شیلنگ تخلیه آب ظرفشویی مسدود و یا پاره شود. بنابراین، بهتر است این موضوع را سریعتر پیگیری کنید. همچنین مواردی چون  پمپ خراب یا بست پمپی که شل شده و ترک دارد نیز می تواند عامل بروز نشتی آب ظرفشویی شود.

 

 • ماشین ظرفشویی زانوسی ظرف ها را تمیز نمی شوید.

گاهی اوقات ممکن است که پس از مدتی متوجه شوید که ماشین ظرفشویی به خوبی ظرف ها را نمی شوید. قبل از هر چیزی باید از تمیز بودن ظرفشویی خود مطمئن شوید. بنابراین اول هرگونه پسماند غذایی، چربی و ذرات باقی مانده از غذا در ماشین ظرفشویی، کناره ها و اطراف واشر لاستیکی درب، فیلتر تخلیه و نیز منافذ بازوهای اسپری را خارج کنید.

سپس بازوهای اسپری و آبپاش را چک کنید که امکان دارد این بازوها خراب باشند و قابلیت حرکت و چرخش  را نداشته باشند. همچنین امکان دارد فشار آب آن ها هم کم باشد. دلیل دیگری که می تواند موجب بروز این مشکل شود، ماده شوینده و پودر/مایع نامناسب برای شستشوی ظروف است.

 

 • دکمه های ماشين ظرفشويی زانوسی کار نمی کنند.

 اول از کارکرد صفحه نمايش ماشین ظرفشویی مطمئن شويد. اگر صفحه نمايش درست کار می کند فقط بعضی از دکمه ها به خوبی پاسخ نمی دهند، می تواند ايراد از پد لمسی و پنل کنترل باشد، که برای حل مشکل این بخش از ماشین ظرفشویی باید تعویض شود.

خرابی صفحه لمسی: بعد از اين که از کارکرد صفحه نمايش اطمینان پیدا کردید، اگر بعد از فشردن دکمه ها، بعضی به درستی کار کردند و بعضی نه. مشکل از پد لمسی شما است و بايد اين قطعه تعويض شود.

خرابی برد کنترل مرکزی: اين برد وظيفه تنظيم کلیه عملکرد های ماشین ظرفشویی را برعهده دارد. اگر برد کنترل مرکزی خراب شود، امکان دارد پد لمسی آن از کار بیفتد و دکمه ها کار نکنند. در این وضعیت با بررسی برد و اطمينان از خرابی آن، بايد اقدام به تعويض اين قطعه کرد.

 

 • ماشین ظرفشویی زانوسی تخلیه نمی کند.

در صورتی که ماشین ظرفشویی شما تخلیه نمی کند و آب در داخل ماشین باقی می ماند، مشکل جدی پیش رو است که باید سریعاً برای عیب یابی و رفع مشکل اقدام کنید. زیرا می تواند به نشتی آب و پدیده سرریزی منجر شود و خسارات زیادی برای آشپزخانه و ماشین ظرفشویی شما به همراه داشته باشد.

دلیل اصلی عدم تخلیه آب توسط ظرفشویی به خرابی پمپ تخلیه و مسدودی آن باز می گردد. امکان دارد عاملی سبب مسدودی پروانه های پمپ شده باشد و یا پمپ کاملاً خراب باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

دلیل دیگری که باعث جمع شدن آب در داخل ماشین ظرفشویی می شود، گرفتگی فیلتر تخلیه، شیلنگ تخلیه آب و یا فاضلاب خروجی آب ماشین ظرفشویی است.  شیلنگ تخلیه را چک کنید و از پیچ و گرفتگی در آن مطمئن شوید. بعضی مواقع این مشکل به علت دیگری چون شل بودن تسمه یا عدم ارسال فرمان تخلیه از برد الکترونیکی ماشین به پمپ تخلیه باشد.  توصیه می کنیم که اگر با تمیز کردن فیلتر و رفع مسدودیت شیلنگ تخلیه مشکل ظرفشویی رفع نشد، برای برطرف کردن صحیح آن، با تعمیرکاران حرفه ای تماس بگیرید.

 

 • ماشین ظرفشویی زانوسی آبگیری نمی کند.

ماشین ظرفشویی برای شروع سیکل شستشو به آب نیاز دارد. اگر ماشین ظرفشویی آبگیری نمی کند، علت آن میتواند خرابی قفل درب باشد. با وجود اینکه درب ماشین ظرفشویی امکان دارد بسته باشد، اما خرابی قفل به برد ماشین فرمان باز بودن درب را ارسال می کند و آبگیری انجام نخواهد گرفت.

دلیل دیگری که می تواند موجب پر نشدن ماشین از آب شود، خرابی شیر ورودی آب یا شیر برقی و نیز شیلنگ های متصل به آن باشد. اگر شیر ورودی معیوب باشد و یا شیلنگ ها خم و مسدود باشد، میزان آبی که به دستگاه وارد می شود بسیار کم خواهد بود. عیب یابی این مشکل در ماشین های ظرفشویی، عامل دیگری نیز مانند خرابی سوئیچ شناور و خود شناور است. این قطعه با هدف ارسال فرمان توقف آبگیری و بستن شیر ورودی زمانی که میزان آب کافی باشد، ساخته شده است. بنابراین، در مواردی که با شناور یا سوئیچ شناور خراب روبه رو باشیم، امکان آبگیری بیش از حد و نشتی آب از دستگاه هم وجود خواهد داشت‌.

 

 ماشین ظرفشویی زانوسی ظرف ها را به خوبی خشک نمی کند.

اولین و بزرگترین علت می تواند خرابی هیتر یا المنت گرمایی باشد. ترمینال های المنت را که در زیر لگن قرار گرفته اند، برای سالم بودن بررسی کنید و در صورت خرابی هر یک از اجزا، آن ها را تعویض کنید. دلیل دوم به ترموستات مربوط است، اگر ترموستات ماشین که مسئول کنترل محدوده مجاز دمایی ظرفشویی است، خراب  و ایراد داشته باشد، ممکن است ظروف به درستی خشک نشوند. سلامت این قطعه از ظرفشویی را با مولتی متر بررسی کنید.

دلیل سومی که می تواند موجب خشک نشدن درست ظروف پس از سیکل شستشو شود، وجود مشکل در مخزن آبکشی و کلاهک شوینده است. توصیه می شود که از کمک یک تکنسین متخصص تعمیرات ظرفشویی برای برطرف کردن مشکل بهره بگیرید.

 

 • شستشو بيش از اندازه ظروف

زمانی که عملیات شستشو بیشتر از حد اندازه طول بکشد، نشانگر وجود اختلال در یکی از قسمت های ماشین ظرفشویی  است. دلایلی که موجب بروز این اتفاق می شوند شامل موارد زیر است : آبگیری با سرعت کم انجام می شود، آب به درستی گرم نمی شود، عمل تخلیه دچار مشکل می شود، مرحله ی خشک کن به درستی انجام نمی شود.

 

 

 

 تعمیر ظرفشویی زانوسی در تهران

اگر هر کدام از لوازم خانگی زانوسی شما دچار مشکل شده و به دنبال نمایندگی خدمات پس از فروش زانوسی هستید، نمایندگی تعمیر زانوسی در خدمت شما می باشد.  تعمیرکاران نمایندگی زانوسی حداقل ۱۰ سال تجربه دارند و جدیدترین آموزش‌ های تعمیر ماشین ظرفشویی، لباسشویی، اجاق گاز، یخچال فریزر و مایکروفر و جاروبرقی زانوسی را گذرانده‌اند. شما با استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی زانوسی، به حفظ کیفیت و افزایش طول عمر ماشین خود کمک می کنید. از مزیت های خدمات نمایندگی مجاز تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از تعمیرکار آموزش دیده و خبره ظرفشویی زانوسی
 • دسترسی به قطعات فابریک ظرفشویی زانوسی
 • دریافت گارانتی و ضمانت نامه با کیفیت خدمات معتبر
 • هزینه تعمیرات طبق نرخ اتحادیه و به صورت شفاف ارائه می گردد.

 

تعمیر  ظرفشویی زانوسی در منزل

ماشین ظرفشویی به خاطر وزن بالایی که دارد مشکلات بسیاری را از جمله هزینه های سنگین جابه جایی برای افراد به وجود می آورد. از طرفی ممکن است هنگام جابجایی به ماشین ظرفشویی ضربه وارد شود و آسیب های بیشتری ببیند.

تعمیر ظرفشویی زانوسی در محل مزایای زیادی را برای شما به همراه دارد. با استفاده از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل دیگر نیاز به جابه جا کردن  ماشین ظرفشویی برای انتقال به تعمیرگاه و پرداخت هزینه های اضافی نیست. خطرات ناشی از انتقال ماشین ظرفشویی و احتمال آسیب دستگاه به صفر می رسد. همچنین از نزدیک با نحوه کار تعمیرکار آشنا می شوید و می توانید از مشکل ماشین ظرفشویی خود مطلع شوید.

در صورت وجود هرگونه مشکل در برنامه ریزی شست و شو یا خرابی و از کار افتادگی هر قسمت از ماشین ظرفشویی، تعمیر کار متخصص به محل مورد نظر شما می آیند و بعد از بررسی موارد یا مشکل را بیان می کنند، قطعات خراب را تعمیر می کنند.  در صورت نیاز داشتن به تعویض تجهیزات، هزینه­  قطعه­‌ی جدید به دستمزد تعمیر کار اضافه می ­شود.

 

هزینه تعمیرظرفشویی زانوسی

هزینه ظرفشویی برای تعمیر را نمی توان بدون بررسی مشکل پیش آمده، تعیین کرد. هزینه به زمانی که برای عیب یابی و تعمیر آن صرف می شود، و همچنین قطعه یا قطعاتی که باید تعمیر یا تعویض شوند، بستگی دارد.

 

سرویس  ظرفشویی زانوسی

ماشین ظرفشویی زانوسی از فناوری و تکنولوژی روز دنیا است، که شستشویی سریع و با کیفیت را در اختیار افراد قرار می‌ دهد. ماشین ظرفشویی‌ زانوسی فضای کمتری را در آشپزخانه اشغال می‌ کند. ماشین ظرفشویی زانوسی با داشتن فناوری پیشرفته، ظروف شما را در کمترین زمان می شوید و در زمان صرفه‌جویی می‌ کند. ماشین ظرفشویی‌ زانوسی با نوآوری هدفمند و طراحی معاصر توانسته،  جایگاه ویژه‌ ای در بازار پیدا کند. در اینجا برای اینکه از خرابی ماشین ظرفشویی زانوسی جلوگیری کنیم باید ماشین ظرفشویی را سرویس کنیم.

سرویس ماشین ظرفشویی زانوسی، به صورت دوره ای علاوه بر حفظ کیفیت ماشین ظرفشویی، باعث افزایش طول عمر آن نیز می شود. همه مشکلات ریز و درشت ماشین ظرفشویی زانوسی با سرویس کردن شناسایی می شوند. ولی برای رفع مشکل ماشین ظرفشویی، باید برای سرویس آن اقدام کنید. در زمان سرویس ماشین ظرفشویی زانوسی به صورت دوره ای، اجزای اصلی ماشین و کارکرد هر کدام از قطعات چک می شوند. در نتیجه هر کدام از قطعات که کارکرد خوبی نداشته باشند یا معیوب باشند، باید توسط تعمیر کار شناسایی و تعمیر یا تعویض شوند. همچنین مهم ترین ویژگی سرویس ماشین ظرفشویی زانوسی این است که شما را از هزینه های سنگینی که بعدا امکان دارد، در اثر تعمیر ظرفشویی زانوسی متحمل شوید، رها می سازد.

اگر می خواهید سالیان سال از ماشین ظرفشویی زانوسی خود استفاده کنید و از عملکرد آن راضی باشید، سرویس های دوره ای بهترین انتخاب برای شما هستند. که در آن سرویس فرایند چرخه آب در ماشین ظرفشویی زانوسی، سرویس جت پمپ، سرویس المنت، استفاده از نمک مخصوص برای سرویس ماشین، سرویس مخزن مایع، سرویس هیدروستات، سرویس پمپ تخلیه، سرویس شیر برقی، سرویس سوئیچ فلوتر، سرویس سنسور آب، سرویس برد فرمان و سرویس میکرو سوئیچ درب ماشین ظرفشویی زانوسی از جمله موارد سرویس و رفع مشکل ماشین ظرفشویی زانوسی هستند. نکات مهم هنگام سرویس ماشین ظرفشویی زانوسی:

 • در هنگامنصب ماشین ظرفشویی حتما فاصله ایمنی را رعایت کنید. ماشین ظرفشویی 2سانتی متر از کنار و همچنین 5 سانتی متر از پشت فاصله داشته باشد.
 • تنظیم پایه ها و تراز مناسب ماشین ظرفشویی زانوسی بسیار ضروری است.
 • اگر فیلتر کف ظرفشویی زانوسی شما با ته مانده های غذایی مسدود شود، آن را برطرف کنید.
 • چک کنید که پروانهپمپ آب ماشین ظرفشویی دچار گرفتگی نباشد.
 • آبپاش های ماشین ظرفشویی را به صورت ماهیانه چک کنید، تا اینکه مسدود نشده باشند.
 • از شوینده های مرغوب و با کیفیت برای شستشو در ماشین استفاده کنید. به تاریخ انقضاء شوینده ها توجه کنید. به رسوبات آب منطقه خود نیز خیلی توجه داشته باشید. اگر رسوبات آب منطقه شما بسیار است، درجه جلا دهنده ظرفشویی زانوسی را روی 4 بگذارید. در غیر این صورت درجه جلا دهنده ظرفشویی زانوسی را روی 1 قرار دهید.

 از شوینده های مرغوب استفاده کنید که در ماشین ته نشین نشوند و کامل حل شوند، که به عمر مفید ماشین ظرفشویی زانوسی اضافه می کند.

 

 

نحوه استفاده درست از ماشین ظرفشویی زانوسی

این ماشین برای استفاده در منزل طراحی شده است. چاقو و کلیه لوازم را که نقاط تیز دارند را در داخل شبکه مخصوص قرار دهید. سبد نان و لیوان های نوشیدنی را به صورت افقی را در سبد بالا قرار دهید. از مواد شوینده مناسب  و با کیفیت برای ظرفشویی زانوسی استفاده کنید، و بهترین انتخاب قرص فول همه کاره است. اگر درب ماشین را در در حالی کار می کند باز کنید، خطر سوختن پوست وجود دارد. ظروف را از ماشین قبل از پایان برنامه شستشو بر ندارید. زمانی که برنامه شستشو کامل می شود، شیر آب را ببندید و دوشاخه را از پریز جدا کنید. ایمنی کودک یعنی فقط بزرگسالان می توانند از ماشین ظرفشویی زانوسی استفاده کنند. تمام مواد شوینده را در یک منطقه مناسب نگهداری کنید و اجازه ندهید کودکان به مواد شوینده دست بزنند. در زمانی که درب ماشین ظرفشویی زانوسی باز است، دور نگه داشتن کودکان از لوازم خانگی امر بسیار پر اهمیتی می باشد. برای جلوگیری از آسیب های بیشتر، ماشین را خودسرانه تعمیر نکنید. و باید یک فرد واجد شرایط و حرفه ای نصب، تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی زانوسی را انجام دهد. برای رفع اختلالات از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی زانوسی بهره مند شوید

 

 

 

 

درج دیدگاه