فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

می 8, 2020

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

تعمیر  ظرفشویی آ اگ

 

ماشین ظرفشویی بر خلاف تصورات ما پیشینه ای طولانی نزدیک به 160 سال دارد. انسان ها از دیرباز به فکر شستشوی ظروف خود توسط ماشین ظرفشویی بودند. اولین ماشین ظرفشویی در حدود سال 1850 میلادی اختراع شد، اما مثل ماشین شستشوی لباس، دستگاه های خیلی بزرگ بودند، که از انرژی بخار و منابع آب گرم زیادی را برای خیساندن ظروف در یک زمان استفاده می کردند. به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی تغییراتی در این دستگاه اعمال شد. در سال 1970 با صنعتی شدن کشور ها و سر کار رفتن خانم ها، افراد به این دستگاه نیاز بیشتری پیدا کردند.

 

ماشین ظرف شویی آ اگ

ماشین ظرفشویی یک دستگاه برقی مکانیکی است، که برای شستشو و تمیز کردن ظروف مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت AEG یکی از بهترین و بزرگترین شرکت های تولید کننده ی تجهیزات الکتریکی در جهان است. این شرکت در کشور آلمان توسط امیل راتناو بنیان گذاری شد. لوازم خانگی برند آاگ در کنار طراحی زیبا و شیک خود، کیفیت و دوام بسیار بالایی نیز دارند.

برند آاگ ماشین ظرفشویی خود را در دو مدل رومیزی و توکار در ظرفیت‌ های متفاوت تولید می‌ کند. ماشین ظرفشویی آاگ از محصولات لوازم خانگی کشور آلمان است، که از نظر کیفیت بی‌ نظیر است. از ویژگی‌ ها و امکانات ماشین ظرفشویی آاگ می‌ توان به مواردی همچون فناوری کاهش تولید صدا، داشتن سینی متحرک کارد و چنگال، قابلیت جدا شدن و قرار گیری فنجان، نگهدارنده برای مراقبت از ظروف شکننده و حساس، که با محکم نگه داشتن ظروف در حین شستشو از آنها مراقبت می‌ کند. داشتن Timesaver که باعث افزایش سرعت شست و شو و فشار آب می شود، که ۵۰ درصد از سیکل شستشو کاهش می‌دهد.

 

در صورت استفاده زیاد از ماشین ظرفشویی ممکن است دچار خرابی شود، که در این وضعیت نیاز به تعمیر دارد. تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ باید توسط تکنسین حرفه ای انجام شود، در غیر این صورت خرابی ماشین بیشتر می شود. در این مقاله قصد داریم در مورد خرابی های احتمالی و تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ صحبت کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

 

 

 

عیب یابی و تعمیر  ظرفشویی آ اگ

 

تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی یکی از کار های تخصصی است، که نباید این کار را به دست افرادش نابلدی سپرد. زیرا  با دستکاری  قطعات آن باعث از کار افتادن کامل ماشین ظرفشویی، و وجود هزینه بالایی برای تعمیر آن می شود. امروزه استفاده از ماشین ظرفشویی رواج پیدا کرده است. وقتی از وسیله ای به مدت طولانی استفاده می کنیم، فرسوده و خراب می شود. این خرابی ماشین ظرفشویی  یک مشکل جدی است، که باید سریع عیب یابی و تعمیر شود. عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ:

 

 • ماشین ظرفشویی آاگ از کار افتاده است، نشانگر لامپ برق ورودی خاموش می باشد.

اگر این مشکل پیش آمد برق پریزی که لباسشویی را به آن متصل کردید را چک کنید، شاید برق موجود نباشد یا اینکه دوشاخه درست به پریز وصل نشده باشد. بررسی کنید شاید فیوز برق خراب و سوخته باشد. در صورتی که از تبدیل سه به دو روی برق ورودی استفاده می کنید، بررسی کنید که قطع نشده باشد. و همچنین ممکن است، سیم رابط معیوب باشد.

 

 • ماشین ظرفشویی از کار افتاده، ولی نشانگر لامپ روشن است.

ممکن است شیر آب بسته، یا فشار آب کم شده باشد. اطمینان حاصل کنید که دکمه پاور روشن است. شاید دکمه start  را فشار نداده باشید، یا اینکه دکمه خراب باشد. بررسی کنید که درب ماشین ظرفشویی بسته باشد. امکان دارد شیلنگ ورودی آب تا شده باشد. شاید خرابی صفحه کلید و قفل بودن آن عامل این عیب باشد. برق ورودی روی پریز را کنترل کنید اگر کمتر از 200 ولت باشد ماشین در وسط برنامه متوقف یا قطع می شود.

 

 • ماشین ظرفشویی روشن است، ولی آب وارد دستگاه نمی شود:

در این مشکل امکان دارد جریان آب قطع، یا شیر آب بسته شده باشد. مسدودی فیلتر شیر برقی ورودی آب و عیب دار بودن شیر برقی امکان به وجود آوردن همچین مشکلی است. چک کنید شیلنگ ورودی آب تا نخورده باشد. اگر علت خرابی ماشین ظرفشویی چیز دیگری بود از کمک یک تعمیر کار حرفه ای برای تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ خود بهره بگیرید.

 

 • تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی

ابتدا لوله های خروجی و فیلتر دستگاه را چک کنید. چنانچه مشکل ماشین ظرفشویی شما برطرف نشد مشکل یا از برد دستگاه یا از پمپ دستگاه است.

 

 • چراغ اتمام نمک روشن شده است:

ممکن است مقدار نمک ریخته شده کم باشد، همیشه پس از ریختن نمک آن را به هم بزنید و از نمک مرغوب استفاده کنید. و همچنین امکان دارد سنسور مربوط به تشخیص نمک خراب شده باشد.

 

 • روشن ماندن علامت مربوط به مایع جلا دهنده با وجود اضافه کردن مایع:

ممکن است مخزن مایع جلا دهنده به اندازه کافی پر نشده باشد و یا شناور مخزن مایع جلا دهنده گیر کرده باشد. همچین امکان دارد از مایع جلا دهنده بی کیفیت یا تاریخ مصرف گذشته استفاده کرده باشید.

 

 • ماندن لکه های پودر در جاپودری یا روی در:

شاید یکی از ظروف مانع باز شدن در محفظه پودر شده باشد. چک کنید سیستم مکانیکی باز کننده در جاپودری خراب نباشد. شاید مجاری بازوی آب افشان خراب است. امکان دارد جاپودری در زمان ریختن پودر مرطوب باشد و پودر در جاپودری سفت شده باشد.

 

 • خروج کف بیش از اندازه از ماشین ظرفشویی:

بررسی کنید که شاید از پودر دستی لباسشویی و یا مایع ظرفشویی برای ضد عفونی کردن میوه و سبزیجات به جای پودر ظرفشویی استفاده کرده باشید. امکان دارد از مواد شوینده بیش از حد اندازه استفاده شده باشد. شاید موقع پر کردن مخزن مایع جلا دهنده مایع سرریز شده است، در این حالت از برنامه تخلیه استفاده کرده برنامه را مجدد اجرا کنید.

 

 • صدای غیر

  عادی ماشین ظرفشویی:

امکان دارد ماشین ظرفشویی صحیح  نصب نشده باشد، یا محل قرار گیری آن مناسب نباشد. چک کنید که بازوی آب فشان روی ظروف کشیده نشود. و ماشین ظرفشویی تراز باشد.

 

 • دلیل باقی ماندن ذرات غذا بر روی ظروف در ماشین ظرفشویی آاگ :

بررسی کنید شاید فیلتر شستشو کثیف و مسدود یا درست در جای خود قرار نگرفته است. مجرا یا سوراخ های بازوی آب فشان کثیف، و بازو های آب افشان به ظروف گیر کرده باشند. مواد شوینده استفاده شده بی کیفیت و نامناسب و یا مقدار آن به اندازه کافی نبوده است. ممکن است ظروف به درستی در سبد قرار نگرفته و فاصله آنها کم باشد. بررسی کنید مقدار ظروف در سبد ها بیش از حد ظرفیت ماشین ظرفشویی نباشد. یا برنامه شستشوی نامناسب و لوله فاضلاب مسدود باشد. امکان دارد ذرات غذا روی ظروف خشک شده باشد.

 

 • علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی:

چنانچه ماشین ظرفشویی آاگ شما آبگیری را انجام نمی دهد، ابتدا لوله های ورودی آب و اتصالات را بررسی که برقرار باشد، و همین طور میزان فشار آب را چک کنید. گاهی امکان دارد رسوبات و املاح موجب مسدودی مسیر ورودی آب شوند.

 

 

 • ماشین ظرفشویی آ اگ نمی تواند آب را پر کند.

بهتر است بازوی آبپاش تحتانی و بازوی آبپاش فوقانی را چک کنید. مسدودی روزنه های خروج آب دلیل اصلی این مشکل است. با باز کردن مهره بازویی می توانید بازویی را در آورید و به خوبی تمیز کنید، با این کار مشکل برطرف می شود. تمیز کردن بازویی پس از هر بار استفاده باعث کارکرد بهتر ماشین می شود. گرفتگی فیلتر اتصال شیر آب به شیلنگ ماشین نیز دلیل ضعیفی آب ورودی به ماشین ظرفشویی است.

 

 • بوی بد ماشین ظرفشویی:

اگر بعد از اتمام کار، ماشین ظرفشویی آاگ بوی بدی می دهد، غذا یا چربی گیر کرده را پیدا کنید. این باقیمانده غذا ها می تواند در صفحه صافی یا داخل جت های بازو اسپری و حتی در طول لبه پایینی درب باشد. کلیه این قطعات رو از تکه های غذا و چربی پاک کنید، بعد یک دور شستشوی کامل بدون ظروف را اجرا کنید.

 

 

 

هزینه تعمیر  ظرفشویی آ اگ

 

امروزه هزینه تعمیر ظرفشویی به یکی از دغدغه های مصرف کنندگان این دستگاه تبدیل شده است. افراد در هنگام مواجهه با هرگونه خرابی در ماشین ظرفشویی خود، به دنبال بررسی هزینه تعمیرات قطعات معیوب آن هستند. هزینه تعمیر ظرفشویی آاگ برای تعمیر را نمی توان بدون بررسی مشکل پیش آمده برای، ماشین تعیین کرد.  علاوه بر آن ماشین ظرفشویی آاگ اگر دوره گارانتی داشته باشد، می تواند باعث کاهش این هزینه های تعمیرات شود.

 

 

 تعمیرظرفشویی آ اگ در تهران

 

در سراسر تهران از جمله شرق، غرب، شمال و جنوب نمایندگی تعمیر  ظرفشویی آاگ دارای شعب های مختلف است. تعمیرکاران  می‌ توانند عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ  شما را با بهترین شیوه انجام ‌دهند. توجه کنید که استفاده از خدمات تعمیرکاران غیر حرفه ای می‌ تواند به ماشین ظرفشویی آاگ شما آسیب برساند. با استفاده از خدمات نمایندگی تعمیر  ظرفشویی آاگ، به حفظ کیفیت و افزایش طول عمر ماشین خود کمک کنید.

 

 

تعمیر ظرفشویی آ اگ در منزل

 

با تعمیر ظرفشویی آاگ در منزل، دیگر نیازی نیست که ماشین را به مرکز تعمیرات منتقل کنید. بنابراین دردسر ها و خطرات باز کردن ماشین ظرفشویی و تکان دادن آن نیز به صفر می رسند. شما با تماس به نمایندگی ماشین ظرفشویی آاگ، می توانید تعمیرکار را به منزل خود بیاورید.  تعمیر توسط تعمیرکار حرفه ای، مشکلات عملکردی ماشین ظرفشویی برطرف می کند، و می توانید بدون ایراد از آن استفاده کنید.

 

 

سرویس ماشین ظرفشویی آ اگ

 

سرویس ماشین ظرفشویی آاگ، به صورت دوره ای علاوه بر حفظ کیفیت ماشین ظرفشویی، موجب طول عمر آن نیز می شود. تمام مشکلات ریز و درشت ماشین ظرفشویی آاگ با سرویس کردن شناسایی می شوند. ولی برای رفع مشکل ماشین ظرفشویی، باید برای سرویس آن اقدام کنید. در زمان سرویس ماشین ظرفشویی به صورت دوره ای، اجزای اصلی ماشین و کارکرد هر کدام از قطعات بررسی می شوند. در نتیجه هر کدام از قطعات که کارکرد خوبی نداشته باشند یا خراب باشند، عیب یابی و تعمیر یا تعویض می شوند. همچنین مهم ترین ویژگی سرویس ماشین ظرفشویی آاگ به صورت دوره ای این است که شما  را از هزینه های سنگینی که امکان دارد، بعدا در اثر تعمیر ماشین ظرفشویی متحمل شود، رها می سازد.

اگر می خواهید سالیان سال از ماشین ظرفشویی آاگ خود استفاده کنید، و از عملکرد آن راضی باشید، سرویس های دوره ای بهترین انتخاب هستند. سرویس فرایند چرخه آب در ماشین ظرفشویی آاگ، سرویس جت پمپ، سرویس المنت ماشین ظرفشویی ، استفاده از نمک مخصوص برای سرویس ماشین ظرفشویی ، سرویس مخزن مایع ماشین ظرفشویی ، سرویس هیدروستات ماشین ظرفشویی ، سرویس پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ، سرویس شیر برقی ماشین ظرفشویی ، سرویس سوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی، سرویس سنسور آب ماشین ظرفشویی ، سرویس برد فرمان ماشین ظرفشویی و سرویس میکرو سوئیچ درب ماشین ظرفشویی آاگ از جمله موارد سرویس و رفع مشکل ماشین ظرفشویی هستند که بعضی از آن ها را بررسی می کنیم.

 

 

 • سرویس جت پمپ ظرفشویی آ اگ

جت پمپ به همه آبفشان ها، آب و مواد شوینده می رساند تا این قطعات در زاویه های گوناگون عملیات پاشش را روی ظروف انجام دهند. در صورت خرابی جت پمپ، موتور ماشین آبگیری می کند، ولی بعد از آن هيچ عملياتي انجام نمی دهد. با سرویس ماشین ظرفشویی آاگ، می توانید از این مشکل جلوگیری کنید یا به موقع آن را شناسایی کنید.

 

 • سرویس المنت ماشین ظرفشویی آ اگ

المنت ماشین ظرفشویی در مسیر آب پمپ شستشو و آبفشان قرار دارد، و آب عبوری از داخل آن را گرم می کند. اگر المنت بسوزد ماشین به صورت مداوم کار میکند و ارور می دهد. اگر روی المنت جم گرفته باشد،  آب دیرتر گرم می شود‌. برای رفع این مشکل، علاوه بر سرویس ماشین، المنت را هم باید جرم گیری کنید.

 

 • استفاده از نمک برای سرویس ماشین ظرفشویی آ اگ

یکی از روش های سرویس ظرفشویی، استفاده از نمک است. این روش به این صورت انجام می شود که ابتدا مخزن ظرفشویی را پر از آب کنید و  1 کیلوگرم نمک را درون آن بریزید. بعد نمک و آب را به هم بزنید تا نشانگر آن خاموش شود و درب مخزن ماشین ظرفشویی را ببندید. حرف s مربوط به نمک است، که بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. پس از مشاهده این حرف، به سراغ محفظه نمک بروید، اگر مخزن نمک ماشین ظرفشویی، به دلیل رسوبات نمک سفت باشد، کمی آب بریزید و آن را بهم بزنید تا غلظت این محلول کمتر شود. بعد فرایند شستشوی خالی ماشین ظرفشویی را آغاز کنید. اگر با ریختن نمک، اعلان نمک بر روی صفحه نمایش از بین نرفت، شیر برقی زیر محفظه نمک را چک کنید.

 

 • سرویس مخزن مایع ظرفشویی

مخزن مایع ماشین ظرفشویی آاگ از دو بخش تشکیل شده است: این دو بخش مخزن مايع و جاپودری است. بخش راست مخزن، كه هر بار استفاده، مقداری كثيف می شود و به نحوه شستشو بستگی دارد که داخل آن پودر ریخته می شود. بخش چپ مخزن مايع براق كننده ريخته می شود تا نشانگر پنل خاموش شود. در صورت ایجاد لک در  روی ظروف، می توانید مقدار بیشتری مایع را مصرف کنید. در صورت ایجاد طیفی از رنگين كمان نیز می توانید مقدار مایع را کم تر کنید. هنگام سرویس ماشین ظرفشویی آاگ، اگر اعلان صفحه نمایش ظرفشویی مربوط به مشکل درب مخزن مایع بود، سنسور و شیرهای آن را چک کنید.

 

 • سرویس سنسور آب ماشین ظرفشویی آ اگ

وظیفه سنسور آب ظرفشویی، تشخیص دمای آب و انتقال آن به برد است، که در این حال دستور قطع المنت صادر می شود. اين قطعه در ديواره چاهک نصب شده است و در صورت خرابی يا قطعی سوکت سنسور، ماشین ظرفشویی ارور می دهد. سوکت سنسور ماشین ظرفشویی در این وضعیت، باید تعویض شود.

 

 • سرویس برد فرمان ماشین ظرفشویی آ اگ

برد فرمان ماشین ظرفشویی، عملکرد تمامی اجزا شستشو را کنترل می کند. در اول برد الکترونیکی دستگاه را بررسی کنید. برای سرویس ماشین ظرفشویی در این وضعیت، با بررسی ظاهری می توانید خرابی این قطعه را تشخیص دهید. در صورت سیاهی یا تغییر شکل خازن یا دیگر قطعات، باید آنها را تعویض کنید. همچنین برای بررسی بهتر، می توانید از اهم متر برای چک کردن قطعات برد استفاده کنید.

 

 • سرویس هیدروستات ماشین

هیدروستات ماشین ظرفشویی، وظیفه کنترل آب ورودی را بر عهده دارد. مكانيزم عمل اين قطعه مانند هيدرواستات ماشين لباسشويی است. برای سرویس ماشین ظرفشویی در این باره باید به یک متخصص خبره مراجعه کنید تا مشکل ماشین حل شود.

 

 

 نحوه شستشو و تمیز کردن ظرفشویی آ اگ

 

 • زمان مناسب تمیز کردن ماشین ظرفشویی:

اگر به صورت روزانه از ظرفشویی خود استفاده می کنید، ماهی یک بار به شستشو ظرفشویی خود بپردازید. اگر در ماه زیاد از ماشین ظرفشویی استفاده نمی کنید، هر سه ماه یک بار به شستشوی ظرفشویی خود بپردازید.

 

 • چگونه قسمت بیرونی و بدنه ظرفشویی آ اگ را تمیز کنیم؟

  • بدنه ظرفشویی با جنس پلاستیک: ابتدا یک محلول آب گرم و مایع ظرفشویی آماده کنید. و سپس با استفاده از یک ابر یا اسفنج و محلول، به شستشوی قسمت بیرونی ماشین ظرفشویی بپردازید.

 

 • بدنه ظرفشویی با جنس استیل: می توانید با استفاده از اسپری شوینده مخصوص استیل، قسمت بیرونی ماشین را بشویید.

 

 • روش تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی آاگ: ابتدا فیلتر را بر خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و سپس آن را بیرون آورید. فیلتر ماشین ظرفشویی را زیر شیر آب بگیرید و با استفاده از یک مسواک به تمیز کردن آن و از بین بردن ته مانده های غذا بپردازید. داخل فیلتر یک صافی تعبیه شده، صافی را از فیلتر ظرفشویی خارج و با آب و مسواک تمیز کنید.

 

 • چگونه شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را شستشو دهیم؟

شیلنگ تخلیه را از زیر ظرفشویی که به پمپ متصل است باز کنید و کامل با آب بشویید و چک کنید تا گرفتگی نداشته باشد.

 

 • بازوهای آبپاش ظرفشویی را به چگونه  تمیز کنیم؟

آب پاش های بالا و پایین را از میل شفت جدا کنید. درپوش آب پاش ها را باز کنید، و با ضربات ملایم رسوب ها را از بین ببرید. یک محلول سرکه، آب گرم و ریکا آماده کنید، و محلول را داخل آب پاش ها بریزید. بعد از 5 دقیقه، با استفاده از یک سوزن سوراخ ها را باز کنید و آب پاش ها را تکان دهید و در نهایت محلول را خالی کنید. سپس با استفاده از آب، داخل آب پاش ها را بشویید و محلول سرکه و ریکا را کاملا تمیز کنید.

 

 • روش تمیزکردن سبد ماشین:

سبد ها را از ظرفشویی بیرون آورید. به علت مشبکی بودن سبدها بهتر است از یک یک برس یا یک مسواک کهنه استفاده کنید. با استفاده از مواد شوینده و ضد عفونی کننده مناسب و برس نسبت به تمیز کردن سبد ظرفشویی بپردازید.

 

 • نحوه شستشو و تمیز کردن واشر درب ماشین:

از یک پارچه یا اسفنج و مواد شوینده مناسب مثل سرکه و نمک به شستن آن اقدام کنید.

 

 • مواد شوینده مناسب ظرفشویی

سرکه، جوش شیرین، جرم گیر ظرفشویی، بوگیر ظرفشویی.

 

 • نحوه استفاده از سرکه برای تمیز کردن ظرفشویی: دو پیمانه سرکه سفید را در داخل یک کاسه تمیز بریزید، و کاسه را در وسط کشوی بالایی ظرفشویی قرار دهید. هیچ ظروف دیگری را در ظرفشویی نگذارید، تا آب و سرکه به تمام نقاط داخل ماشین برسد.

 

 • نحوه شستشوی ظرفشویی با جوش شیرین: ابتدا دو پیمانه جوش شیرین در محفظه داخلی ظرفشویی بریزید. یک دور کامل برنامه شستشو را با دمای بسیار بالای آب را شروع کنید.

 

 • نحوه استفاده از جرمگیر برای تمیز کردن ظرفشویی: هیچ ظرفی در داخل دستگاه نگذارید. پودر یا مایع جرم گیر را در کف ظرفشویی بریزید، و یک برنامه بلند مدت مانند Sensitive یا Automatic را اجرا کنید. توجه کنید که از هیچ شوینده ای هنگام جرم گیری استفاده نکنید.

 

 • شیوه استفاده از بوگیر ظرفشویی:

با استفاده از گیره موجود در پشت بوگیر، آن را به سبد بالایی ماشین ظرفشویی آاگ وصل کنید، بوگیر تا زمان تمام شدن باید درون ظرفشویی قرار داشته باشد.

 

 

 

راهکار های جلوگیری از خرابی ظرفشویی آ اگ

 

همیشه از مواد شوینده استاندارد و مرغوب استفاده کنید تا ظروف به خوبی پاک شوند. هرگز محفظه پودر را بیش از حد اندازه پر نکنید و داخل ماشین را بیش از حد مجاز با ظروف انباشته نکنید. و همچنین هیچ مانعی در مسیر خروج آب بر روی دیگر ظروف قرار ندهید. لازم است در مورد شیوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی تمام نکات را بدانید. از مایع براق کننده برای ظروف استفاده کنید. شستشو با براق کننده، کشش سطحی آب را کم می کند و مانع ایجاد لکه آب روی ظروف می شود. و در صورت نیاز به اطلاع بیشتر به دفترچه راهنما مراجعه کنید

درج دیدگاه