فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

ژانویه 22, 2020

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

یخچال فریزر و یا ساید بای ساید یکی از لوازم پر استفاده و ضروری در هر خانه ای می باشد. به طوری که نمی توان خانه ای را بدون آن تصور کرد. و خراب شدن آن حتی برای چند ساعت می تواند باعث از بین رفتن مواد غذایی و ضرر مالی زیادی شود؛ اما جای نگرانی نیست. متخصصان تعمیرات یخچال ال جی ما در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل یخچال شما را حل خواهند کرد.

اگر برای تعمیر ساید بای ساید ال جی خود به کمک نیاز دارید. متخصصان حرفه ای و باتجربه تعمیرات ساید بای ساید ال جی ما می توانند در سریعترین زمان ممکن به شما کمک کنند تا مشکل دستگاهتان برطرف شود.

از جمله مشکلات متداولی که نیاز به تعمیرکار ساید بای ساید ال جی دارد. می توان به صدای غیرطبیعی یخچال، کار نکردن کمپرسور یخچال، خراب شدن یخساز، روشن نشدن دستگاه و… اشاره کرد.

مرکز تخصصی تعمیرات تعمیرکار  سال های زیادی است. که پشتیبانی و خدمات دهی به مشتریان محصولات لوازم خانگی ال جی را بر عهده دارد. و توانسته است در طی سال‌ها فعالیت در این زمینه خاطره خوبی را از ارائه خدمات یخچال ساید بای ساید ال جی در ذهن مشتریان خود ثبت کند.

این مرکز با داشتن کارشناسان  حرفه ای تعمیر ساید بای ساید ال جی توانسته است. گام به گام با فناوری روز دنیا کار تعمیر و سرویس ساید بای ساید ال جی را در تعمیرگاه مجاز یخچال ال جی عهده‌دار شود.

5 روش کاربردی برای عیب یابی ساید بای ساید

گاهی مواقع شما متوجه می شوید که ساید بای ساید فریزر شما به درستی کار نمی کند. و شما نیازمند تعمیرکار ساید بای ساید  میشوید و این ممکن است شما را دچار نگرانی کند.

( نگرانی بابت اوضاع اقتصادی ).

مثلا در مواردی مشاهده می کنید که چراغ آن روشن نمی شود. و یا ممکن است در اثر کمبود سرمایش، مواد غذایی را در داخل آن به خوبی و در شرایط خنک نگهداری ننماید. اما شما قطعا نمیدانید که مشکل کجاست؟ آیا مشکلی است که خود شخص می تواند. آن را به راحتی حل نماید و یا مسئله تخصصی بوده. و نیاز به یک تعمیرکار ساید بای ساید  یا تکنسین در این زمینه لازم می گردد؟

به هر حال بد نیست بدانید که در بیشتر موارد مشکلاتی از این دست را اگر بتوانید خودتان برطرف نمایید. این به منزله آن است که از یک تعمیرات ساید بای ساید  ال جی کامل که تبعا هزینه ای نسبی برای شما خواهد داشت نجات پیدا می کنید.

[readMore]تعمیر ساید بای ساید سامسونگ[/readMore]

روش اول تعمیر ساید بای ساید ال جی :

چگونگی پی بردن به وضعیت یک ساید بای ساید ال جی خراب ، برای رفع عیب و تعمیر چه باید کرد ؟

وصل بودن دوشاخه ساید بای ساید ال جی به پریز برق را بررسی نمایید :

بدین منظور شما باید نحوه قرار گیری ساید بای ساید ال جی خود را بررسی کنید. در صورتی که از دیوار فاصله گرفته باشد. آن را به مکان اولیه خود انتقال داده و از صحت وصل بودن دوشاخه ساید به پریز برق اطمینان حاصل نمایید. به عبارت دیگر شما باید ابتدا ساید بای ساید ال جی را در حالی ثابت و پایدار نگه داشت.

دوشاخه متصل به برق پریز را چک نمایید

تا مطمئن شوید که اثری از لختی سیم و یا قطع جریان برق وجود نداشته باشد. توجه داشته باشید هرگونه گره خوردگی و کاهش اندازه سیم ممکن است. منجر به نقص در ساید بای ساید ال جی شما شود. توصیه می شود در صورت مشاهده هر گونه حالت قطعی یا لختی سیم با کارشناسان متخصص تعمیر ساید بای ساید ال جی ال جی تعمیرکار  تماس گرفته و هرگز خودتان سرخود وارد عمل نشوید

حذف کامل سیم رابط بین ساید بای ساید ال جی و ورودی برق:

شما باید در صورت استفاده از سیم رابط بین ساید بای ساید ال جی و ورودی برق آن را به طور کامل حذف نمایید.در این حالت سیم رابط ممکن است مخدوش و یا آسیب دیده باشد و به همین خاطر علت روشن نشدن ساید بای ساید ال جی قرار گیرد.شما باید دو شاخه ساید بای ساید ال جی خود را مستقیما به دو ورودی برق یا پریز وصل کرده و اگر مشکل روشن نشدن ساید بای ساید ال جی فوق حل گردید اقدام به تعویض سیم رابط نمایید

امتحان کردن دستگاه برقی دیگر را با همان ورودی برق:

در این حالت برای اینکه متوجه شوید مشکل روشن نشدن ساید بای ساید ال جی از ورودی برق است یا نه؟می بایست دستگاه برقی سالم دیگر را در مجاورت ساید بای ساید ال جی به همان پریز برق متصل کنید و جریان برق را در دستگاه جدید امتحان نمایید.

[readMore]ارور 5 ساید بای ساید سامسونگ[/readMore]

اگر دستگاه جدید نیز روشن نشود متوجه خواهید شد که فیوز برق یا جعبه مدار برق شما دچار اشکال می باشد.وصل کردن ساید بای ساید ال جی برق به یک ورودی برق دیگر:

راهکار دیگر این است که دو شاخه ساید بای ساید ال جی را به پریزی دیگر متصل کنید.اگر مشکل حل شود متوجه می شوید که مشکل از ورودی برق قیلی بوده است.برای تست کردن وجود ولتاژ برق در پریز معیوب باید از یک مولتی متر استفاده نمایید.اگر شما با طریقه استفاده از مولتی متر را آشنایی ندارید می توانید با کارشناسان حرفه ای تعمیرکار تماس گرفته و مشکل را در ارتباط بگذارید.   

قطع و وصل کردن جریان برق ساید بای ساید ال جی:
[readMore] تعمیر تلوزیون ال جی[/readMore]

جریان برق ساید بای ساید ال جی  را برای مدتی قطع کرده و دوباره وصل کنید.برای ریست کردن جریان برق شما باید سراغ جعبه قطع مدار و فیوز برق رفته و این کار را انجام دهید.این حالت شباهت زیادی به ریست کردن گوشی موبایل و یا کامپیوتر می باشد.با این کار جریان برق کلی مدتی قطع شده و دوباره به کار انداخته می شود.

روش دوم تعمیر ساید بای ساید ال جی :

یافتن مشکل با وجود روشن بودن چراغ آن ، برای عیب یابی چه باید کرد ؟

چک کردن عقربه دماسنج داخل ساید بای ساید ال جی : بدین منظور شما می توانید دماسنج داخل ساید بای ساید ال جی را بررسی نمایید. برای این کار عقربه دماسنج را چرخانده و متوجه گرم شدن آن خواهید شد. گرم بودن دماسنج نشانگر این خواهد بودکه ساید بای ساید ال جی شما روشن است.

لازم به ذکر است به منظور اطمینان یافتن از آزمایش انجام داده، دماسنج های فریزر را نیز چک فرمایید زیرا ممکن است سرمای فریزر مانع از حس صحیح گرمای دماسنج ساید بای ساید ال جی شوید.  نکته: دمای داخل ساید بای ساید ال جی باید بین 3 تا 4 درجه سانتیگراد و دمای فریزر آن باید در دمایی بین 15- تا 18- درجه سانتیگراد قرار داده باشد.

از گردش درست جریان هوا در داخل ساید بای ساید ال جی اطمینان حاصی فرمایید:

برای این کار لازم است تا فضای بین دیوار و ساید بای ساید ال جی خود را بررسی نمایید.اصولا فضای استاندارد ساید بای ساید ال جی از کناره ها فضایی در حدود 3 اینچ (76 میلیمتر) و از بالا 1 اینچ (25 میلیمتر) باید در نظر گرفته شود.با این کارجریان هوای مورد نیاز موتور موجود است و در نتیجه موتور عملکزد بهتری خواهد داشت.

کوئل کندانسور ساید بای ساید ال جی را جارو یا فرچه تمیز کنید:

ا

ین عمل موجب می شود گرمای موجود در کوئل کندانسور پخش شده و ساید بای ساید ال جی عملکرد بهتری داشته باشد.

[readMore] تعمیر ماشین لباسشویی ال جی[/readMore]

نکته: شما باید کوئل کندانسور نصب شده در پشت ساید بای ساید ال جی خود را یک بار در سال تمیز کنید.

روش سوم تعمیر ساید بای ساید ال جی:

علت عدم ایجاد سرمایش در ساید بای ساید ال جی چه چیز می تواند باشد و برای رفع عیب و تعمیرات چه باید کرد ؟

دماسنج ساید بای ساید ال جی خود را بررسی نمایید

در این حالت شما باید ابتدا عقربه دماسنج ساید بای ساید ال جی خود را بررسی کنید.با استفاده از این عقربه می توانید دمای ساید بای ساید ال جی خود را کاهش دهید.توجه داشته باشید در این مواقع باید دماسنج ساید بای ساید ال جی و فریزر را باهم بررسی کنید،زیرا ممکن است برودت موجود در فریزر باعث خنک ماندن ساید بای ساید ال جی شما شده و شما را از نقص موجود در ساید بای ساید ال جی ال جی  خود غافل سازد.

[readMore]تعمیر ساید بای ساید اسنوا[/readMore]

لازم به ذکر است شما باید این کار را برای فریزر خود نیز انجام دهید.نکته: دمای داخل ساید بای ساید ال جی باید بین 3 تا 4 درجه سانتیگراد و دمای فریزر آن باید در دمایی بین 15- تا 18- درجه سانتیگراد قرار داده باشد.

منافذ موجود در ساید بای ساید ال جی را بررسی کنید:

شما باید منافذ موجود بین فریزر و ساید بای ساید ال جی را بررسی کرده و حتی لوله تخلیه را که برای خارج کردن یخ و تخلیه مواد زائد به کار می رود چک نمایید.توصیه می شود در مواقع بررسی ساید بای ساید ال جی لوله تخلیه را در اولویت خود قرار داده و در صورت رویت مواد زائد آن را تخلیه نمایید.این مواد زائد ممکن موجب اختلال در ساید بای ساید ال جی شما شود.

از سالم بودن درب ساید بای ساید ال جی خود اطمینان حاصل فرمایید:

در این حالت برای آنکه از سالم بودن درب ساید بای ساید ال جی مطلع شویدمی توانید روشی ساده را به کار ببرید. به این صورت که با قرار دادن یک برگ کاغذ در بین درب ساید بای ساید ال جی و ساید بای ساید ال جی می توانید این کار را انجام دهید.سپس کاغذ موجود را به سمت بیرون بکشید.در این حالت اگر با کشیدن کاغذ متوجه اصطکاک شوید. این مسئله گویای ان است که درب ساید بای ساید ال جی شما سالم بوده و مشکلی از این بابت متوجه آن نیست.

توصیه:

شما باید این عمل را برای تمام نواحی درب ساید بای ساید ال جی ال جی انجام دهید.اگر در جایی متوجه شدید هیچ اصطکاکی بین کاغذ و درب ساید بای ساید ال جی  ال جی ایجاد نشد. این به منزله آن است که درب ساید بای ساید ال جی شما دارای نقض بوده و لاستیک درب تعویض گردد.

اجزای ساید بای ساید ال جی ال جی خود را بررسی نمایید :

در این حالت شما با استفاده از یک مولتی متر می توانید جریان برق مختلف ساید بای ساید ال جی از قبیل سوئیچ درب، تایمر و ترموستات یخ زدای و فن اواپراتور را امتحان کرده و اتصالات احتمالی را پیدا نمایید.

[readMore]تعمیر کولر گازی ال جی[/readMore]

 

روش چهارم تعمیر ساید بای ساید ال جی : ساید بای ساید ال جی را در حالت روشن تحت نظر خود قرار دهید

منتظر ماندن به مدت یک روز کامل:

عوامل متعددی می توانند موجب اختلال در روند کارکرد همیشگی ساید بای ساید ال جی شوند.اگر شما در یک محیط مرطوب زندگی می کنید و ساید بای ساید ال جی تان ناگهان دچار نقص شده و اختلالی در آن به وجود آمد،کافیست تا دمای آن را کاهش دهید تا شرایط فعلی محیط روی عملکرد ساید بای ساید ال جی تاثیری نداشته باشد.

نکته:

اگر به خاطر شرایط مرطوب محیط مجبور شدید دمای ساید بای ساید ال جی را به کاهش دهید تا برودت لازم را پیدا کند،باید حداکثر یک روز کامل یا بیشتر منتظر بمانید تا ساید بای ساید ال جی دستور فوق را به صورت کامل اجرا کند.زمانی که فریزر دارای یخ فراوانی باشد یخ زدای فریزر را روشن کرده و کوئل کندانسور را تمیز نمایید:

در صورتی که کوئل کندانسور تمیز نشود قادر به پخش جریان ملایم گرما در داخل ساید بای ساید ال جی نخواهد بود. و در نتیجه منجر به سرمای مداوم و بیش از حد داخل ساید بای ساید ال جی خواهد شد. زمانی که یخ زدای ساید بای ساید ال جی معیوب باشد. کوئل اواپراتور منجر به تولید سرمای بیش از حد داخل ساید بای ساید ال جی خواهد شد.

بررسی وضعیت درب ساید بای ساید ال جی:

همانطور می دانید درب ساید بای ساید ال جی به گونه ای طراحی شده است. که مانع از خروج سرمای داخل ساید بای ساید ال جی به بیرون شده و درنتیجه مواد غذایی سالم نگه داشته می شوند. اما اگر درب ساید بای ساید ال جی دچار نقضی شده باشد. چه اتفاقی می افتد؟

در پاسخ به این سوال خیلی صریح می توان گفت در این حالت سرمای ساید بای ساید ال جی به بیرون انتشار پیدا خواهد کرد.با انتشار سرمای داخل ساید بای ساید ال جی به محیط بیرون آن، محیط داخل ساید بای ساید ال جی رفته رفته ملایم تر خواهد شد

و در نتیجه کمپرسور موجود در ساید بای ساید ال جی به صورت مداوم ملزم به تولید و انتقال سرما به محیط داخلی ساید بای ساید ال جی خواهد بود. تداوم این نقضی موجود به کارکرد بیشتر ساید بای ساید ال جی و در نتیجه استهلاک موتور و افزایش مصرف انرژی برق منجر خواهد شد.

توصیه:

مطابق با توصیه ای که در بخش قبلی صورت گرفت شما باید از برگه ای کاغذ را در تمام نواحی درب ساید بای ساید ال جی گذاشته و اصطکاک موجود بین درب ساید بای ساید ال جی و کاغذ را سنجش کنید.

در نواحی که هیچ اصطگاگی بییم کاغذ و درب ساید بای ساید ال جی ایجاد نشد. به منزله آن است که لاستیک درب ساید بای ساید ال جی شما معیوب بوده. و هر چه زودتر باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. تا از هدر رفتن سرمای ساید بای ساید ال جی به بیرون و مصرف بیشتر انرژی برق جلو گیری نمایید.

تمیز کردن کوئل کندانسور ساید بای ساید ال جی با جارو یا فرچه:

این عمل موجب می شود گرمای موجود در کوئل کندانسور پخش شده. و ساید بای ساید ال جی عملکرد بهتری داشته است. و در نتیجه به خنک بودن داخل ساید بای ساید ال جی خود را تضمین نمایید.

نکته:

شما باید کوئل کندانسور نصب شده در پشت ساید بای ساید ال جی خود را یک بار در سال تمیز کنید.

اتصالات احتمالی قطعات مختلف ساید بای ساید ال جی را چک نمایید. به منظور بررسی هرگونه اتصالی احتمالی لازم است. با یک مولتی متر اکثر اجزای ساید بای ساید ال جی اعم از فن اواپوریتور، تایمر یخ زدا، اورلود و موتور کمپرسور را چک نمایید. اتصالی در هر یک ا این اجزا منجر می شود. تا ساید بای ساید ال جی به درستی کار نکند.

چک کردن پریز برق ورودی به ساید بای ساید ال جی:

با یک مولتی متر جریان برق ورودی از پریز به داخل ساید بای ساید ال جی ال جی را بررسی نمایید. توصیه جد می شود که این کار را با ابزار سالم و نهایت ایمنی انجام دهید.

نکته: ولتاژ برق باید عددی بین 108 ت 121 وات باشد.

روش پنجم تعمیر ساید بای ساید ال جی : علت نشتی های موجود در ساید بای ساید ال جی چیست؟
چک کردن مخزن تخلیه و لوله مویی:

ممکن است تا به حال برای شما این مشکل پیش آمده باشد. که ساید بای ساید ال جی شما دچار نشتی آب شده. و کف آشپزخانه خود مملو از آب شده است. یکی از دلایل آن عدم تخلیه به موقع مخزن ساید بای ساید ال جی می باشد.

شاید باید حداقل سالی یک بار مخزن ساید بای ساید ال جی خود را تخلیه نمایید. تا مواد زائد آن به بیرون انتقال داده شوند. همچنین هنگام تخلیه ممکن است آب موجود به بیرون هدایت نشود. در این حالت مشکل از لوله تخلیه بوده و به عبارتی لوله مسدود شده و لازم تا آن را سرویس کنید.

جهت سرویس استفاده از فشار هوا معقول ترین راه می باشد. در غیر این صورت استفاده از سرنگ آغشته به جوش شیرین یا سفید کننده پیشنهاد می شود.

[readMore] تعمیر ماشین لباسشویی ال جی[/readMore]

جهت انجام تخلیه مخزن و یا بر طرف کردن انسداد لوله تخلیه لازم است تا از خاموشی ساید بای ساید ال جی خود اطمینان لازم را کسب نمایید.

همسطح کردن تا تراز کردن ساید بای ساید ال جی با کف آشپزخانه: 

اگر ساید بای ساید ال جی فریزر شما با کف آشپزخانه خانه شما تراز نیست. مشکلاتی را در عملکرد اجزای مختلف ساید بای ساید ال جی به وجود خواهد آورد. و منجر به نشتی آب در ساید بای ساید ال جی شما خواهد شد. به طور کلی طراحی ساید بای ساید ال جی به گونه ای انجام شده است. که در سطح بدون شیب کارایی کامل خواهد داشت.

پس اگر ساید بای ساید ال جی شما در یک موقعیت شیبدار قرار گرفته. باید هر چه زودتر اصلاح گردد.بدین منظور ابتدا برق ساید بای ساید ال جی را غبر فعال کرده. و ساید بای ساید ال جی خود را جا به جا کرده و یا از وسایل دیگر جهت تراز کردن ساید بای ساید ال جی استفاده نمایید.

نکته: از قسمت بالای ساید بای ساید ال جی جهت جا به جایی ساید بای ساید ال جی استفاده نمایید.

فیلتر آب ساید بای ساید ال جی را چک نمایید:

اگر فیلتر آب ساید بای ساید ال جی خود متوجه شدید که آن به درستی در جای خود قرار نگرفته است. آن را اصلاح نمایید زیرا عدم انجام این کار منجر به نشتی آب از داخل ساید بای ساید ال جی به بیرون می شود. لازمه انجام این کار قطع کردن کامل برق ساید بای ساید ال جی، بیرون کشیدن و جاسازی دوباره فیلتر است.

همچنین باید فیلتر آب را در زمان های مشخص و مطابق با آنچه در دفترچه راهنمای ساید بای ساید ال جی مشخص شده است. چک کنید. تا از سالم بودن اطلاع پیدا نمایید. در صورتی که فیتلرهای موجود آن دچار گرفتگی شده باشند. باید نسبت به تعویض آنها اقدام نمایید.

[readMore]ارور های ساید بای ساید هایسنس[/readMore]

مطالب مشابه:

ظرفشویی ال جی      لباسشویی ال جی      ساید بای ساید ال جی فریزر ال جی

[homepichPost]

 

علت نشتی در ساید بای ساید ال جی چیست؟

ممکن است تا به حال برای شما این مشکل پیش آمده باشد. که ساید بای ساید ال جی شما دچار نشتی آب شده. و کف آشپزخانه خود مملو از آب شده است. یکی از دلایل آن عدم تخلیه به موقع مخزن ساید بای ساید ال جی می باشد.
شاید باید حداقل سالی یک بار مخزن ساید بای ساید ال جی خود را تخلیه نمایید. تا مواد زائد آن به بیرون انتقال داده شوند. همچنین هنگام تخلیه ممکن است آب موجود به بیرون هدایت نشود. در این حالت مشکل از لوله تخلیه بوده و به عبارتی لوله مسدود شده و لازم تا آن را سرویس کنید.
جهت سرویس استفاده از فشار هوا معقول ترین راه می باشد. در غیر این صورت استفاده از سرنگ آغشته به جوش شیرین یا سفید کننده پیشنهاد می شود.

درج دیدگاه