راضی بودی؟

فوریه 8, 2020

راضی بودی؟

تعمیر جاروبرقی بوش، از جمله خدماتی است که تعمیرکار  در چهارچوب تعمیرات لوازم خانگی بوش به کاربران ارائه می دهد. برای هرچه بهتر انجام شدن فرآیند تعمیر، جمعی از متخصصین این حوزه مراحل آن را بر عهده گرفته اند. همچنین با توجه به ساختار جاروبرقی، ابزار و تجهیزات بسیار پیشرفته ای برای ترمیم این محصول به کار گرفته شده و بدین ترتیب، هرگونه مشکل و اختلال در عملکرد آن برطرف خواهد شد.

 • چگونه مشکل جاروبرقی بوش را برطرف و تعمیر کنیم ؟

 • اگر موتور جاروبرقی بوش کار نکرد ، مطمئن شوید که دستگاه به برق وصل است و گیرنده الکتریکی مشکلی ندارد.
 • کابل برق را نیز تست کنید.
 • به دنبال هر گونه آشغال یا تجمع گرد و خاک به مرور زمان بگردید و در صورت وجود آن را برطرف کنید.
 • اگر فن خراب است، آن را تعویض کنید.
 • برس های فرسوده را تعویض کنید و بلبرینگ های خشک را با روغن و یا گریس سبک روغن کاری کنید و بلبرینگ های فرسوده را تعویض کنید.
 • اگر موتور جاروبرقی بوش متوقف می شود و دوباره کار می کند، کابل برق، کلید، موتور و فن را تست کنید و در صورت نیاز سرویس و یا تعویض کنید.
 • اگر موتور جاروبرقی بوش صدا می دهد ، محفظه جاروبرقی را باز کنید و کثیفی و آشغال موجود در اطراف موتور را تمیز کنید.
 • فیلتر ها را تمیز یا تعویض کنید.
 • تسمه خراب را جدا کرده و تعویض کنید.
 • فن موتور را بررسی کنید و در صورت خراب بودن آن را تعویض کنید و رابط فن به شفت موتور را محکم کنید.
 • اگر مکش جاروبرقی بوش کافی نیست ، به احتمال زیاد مخزن یا کیسه آن پر شده است.
 • در صورت نیاز آن را خالی و یا تعویض کنید. همچنین لوله فنری را از نظر انسداد چک کنید و در صورت گیر کردن یا تجمع اشیا در آن، مشکل را برطرف کنید. فیلتر را تمیز یا تعویض کنید. فن موتور را چک کنید.
 • اگر برس کرک بر روی فرش بر جا می گذارد، تسمه شل شده را تعویض کنید و غلتک برس را بررسی کنید و تمیز کنید.
 • چگونه بوی بد جاروبرقی بوش را از بین ببریم ، برای عیب یابی و تعمیر چه باید کرد؟

بوی جاروبرقی به طور کلی دو نوع است: بوی بد جاروبرقی به خاطر کثیفی و بوی سوختگی.

اگر بو به دلیل کثیفی است بدانید که به نظافت بیرونی و داخل دستگاه باید توجه نمایید.

اگر جاروبرقی بوش شما بویی شبیه سگ و یا زباله می دهد، معمولا این مشکل به علت گیر کردن آشغال در جاروبرقی می باشد که از مو، پشم حیوانات، باکتری و مواد بوزای دیگر که در جاروبرقی گیر کرده اند، متصاعد می گردد. برای رفع بوی بد مراحل زیر را به دقت انجام دهید :

 1. مرحله اول این است که کیسه، برس ها و فیلتر را چک کنید. دراین حالت بهتر است کیسه را به جای خالی کردن تعویض کنید. اگر جاروبرقی بوش شما کیسه قابل تعویض ندارد، باید آن را خالی کرده و کاملا با آب بشویید. سیکلون جاروبرقی را با یک دستمال پارچه ای به خوبی تمیز کنید.
 2. ممکن است مجبور باشید فیلتر را تعویض کنید. البته اگر فیلتر منشا ایجاد بو باشد. گاهی اوقات شستن فیلتر کمکی به از بین بردن بو نمی کند. حتی فیلترهای قابل شستشو نیز هر چند وقت یک بار باید تعویض شوند. همیشه قبل از دوباره قرار دادن فیلتر در جای خود، از خشک شدن کامل آن مطمئن باشید. گاهی اوقات 2-3 روز تا خشک شدن کامل فیلتر زمان می برد. بهترین راه این است که فیلتر یدک داشته باشید.
 3. همچنین ممکن است که غلتک برس دارای باکتری و مواد دیگری شده است و ایجاد بو می کند. در این مورد نیز باید مطمئن شوید که پاک کردن و شستن برس مشکل را حل می کند و یا اینکه باید آن را تعویض کنید.
 4. علاوه بر این، اگر جاروبرقی بوش شما کیسه قابل تعویض ندارد، محفظه اشغال را خالی کرده و با دقت آن را بشویید و صبر کنید تا کامل خشک شود.

در صورت تعویض هر کدام از قطعات ذکر شده، حتما مطمئن باشید که قطعات جدید اورجینال هستند. قطعات فیک کیفیت پایینی دارند و ممکن است درست فیت جاروبرقی شما نباشند. که در آن صورت عملکرد دستگاه در بهترین حالت نخواهد بود.

برای ایجاد بوی خوب می توانید از قرص های خوشبو کننده برای جاروبرقی استفاده کنید. این قرص ها به داخل کیسه جاروبرقی رفته و بوی مطلوبی ایجاد می کنند که از خروجی جاروبرقی در زمان روشن بودن به بیرون متصاعد می شود. در برخی مدل ها، تولید کننده ها فیلترهای خوشبو کننده نیز ارائه می دهند. اگر میانه خوبی  با خوشبو کننده ها ندارید، می توانید از مواد طبیعی مانند دارچین و دیگر دانه ها استفاده کنید که تجربه ثابت کرده است که نتیجه مشابه دارند.

 • دلیل بوی سوختگی جاروبرقی بوش چیست ، برای عیب یابی و تعمیر چه باید کرد ؟

اگر از سمت جاروبرقی خود بوی سوختگی حس کردید، این مسئه دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. ممکن است انسدادی در جاروبرقی ایجاد شده باشد که مانع عمل کردن تسمه شود که در آن صورت بوی لاستیک سوخته حس خواهید کرد. همچنین ممکن است تسمه فرسوده و کشیده شده باشد که در آن صورت در برابر بیرینگ می لغزد و ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. بررسی کنید که کشش در تسمه به قدری هست که غلتک برس را با سرعت بالا بچرخاند.

ممکن است مو یا نخ به دور غلتک برس پیچانده شده باشد که در نتیجه ایجاد بوی سوختگی می کند. اگر جاروبرقی تمیز نباشد و فیلترها مسدود شده باشند، فشار روی موتور بیشتر شده و مجبور است کار بیشتری انجام دهد که حتی ممکن است به سوختن موتور نیز منجر شود. پس باید مطمئن شوید که جاروبرقی تمیز بوده و مسیر جریان هوا باز است.

بوی سوختگی همچنین می تواند نشانی از مشکل سیم کشی باشد. وقتی که جاروبرقی روشن است، به سیم دست بزنید و اگر حس کردید بیش از حد گرم است، جاروبرقی را از برق بکشید و پایانه های آن را چک کنید. هر پایانه ای که شل شده بود، محکم کنید.

اگر تمام اقدامات بالا را انجام دادید ولی هنوز بوی سوختگی برطرف نشده بود، ممکن است مشکل از موتور جاروبرقی بوش باشد. در این صورت بهترین کار این است که دستگاه خود را به تعمیرگاه مجاز جاروبرقی بوش ببرید.

 • دلیل کاهش قدرت مکش جاروبرقی بوش چیست ، برای عیب یابی و تعمیرات چه باید کرد ؟

استفاده مداوم از جاروبرقی سبب کاهش قدرت مکش آن به مرور زمان خواهد شد. از علائم کاهش قدرت مکندگی دستگاه صدای زوزه مانند موتور هنگام روشن بودن است. اگر برای شما نیز این اتفاق  پیش آمده است ابتدا دسته و یا خرطومی را بررسی کنید تا در صورتی که چیزی مسیر آن را مسدود کرده است خارج کنید.

برای این کار دو سر لوله را جدا کنید، چوب و یا دسته طی را می­توانید به آرامی داخل لوله بفرستید و با فشار کم آشغال­ها را به بیرون هدایت کنید. در صورتی که نمی­توانید هر دو سر لوله را از جاروبرقی جدا کنید تنها یک­سر آن را آزاد کنید و در حالی که لوله را می­کشید دستگاه را روشن کنید تا اشیایی که درون لوله گیر کرده اند به داخل کیسه جاروبرقی کشیده شوند.

از دلایل دیگر کاهش قدرت مکش جاروبرقی بوش پر بودن کیسه است. کیسه­ ها بسته به مدل جاروبرقی می­­توانند ثابت و یا یک­بار مصرف باشند. در صورتی که کیسه جاروبرقی شما ثابت است اقدام به تخلیه آن بکنید و در جاروبرقی با کیسه­های یک­بار مصرف، کیسه را تعویض کنید.

جاروبرقی با ایجاد خلا زباله­ ها و گردوخاک را از روی زمین جمع آوری می­کند. در صورتی که هوا وارد دستگاه شود قدرت مکندگی تاحد زیادی کاهش پیدا می­کند. مشکل هوابندی ممکن است از عدم اتصال صحیح لوله خرطومی به  محفظه‌ی جاروبرقی ایجاد شود گاهی در اثر بی دقتی لوله در محل مناسب خود قرار نمی­گیرد و هوا از این طریق وارد دستگاه می­شود. اگر با سفت کردن سر لوله مشکل همچنان به قوت خود باقی بود محل اتصال کیسه به دستگاه را بررسی کنید.

وجود پارگی در کیسه و یا لوله، مسدود شدن سر جاروبرقی و تنظیمات نادرست از دیگر دلایلی است که قدرت مکش را می­تواند کاهش دهد.در صورت نیاز به تعمیر تخصصی با بخش کارشناسان در نمایندگی جاروبرقی بوش تماس بگیرید.

 دلیل کاهش قدرت جاروبرقی بوش

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که فکر کنید جاروبرقی تان قدرت سابق را ندارد؟ یکی از اشتباهات رایج ادامه دادن به استفاده از جاروبرقی در این شرایط است که ممکن است آسیب جدی به دستگاه برساند. در صورتی که با کارهای فنی آشنا هستید این بخش را با دقت مطالعه کنید تا بتوانید عیب جاروبروقی بوش خود را در منزل رفع کنید.

یکی از دلایل رایج کاهش قدرت جاروبرقی بوش خراب بودن زغال موتور است. در صورتی که موتور دستگاه روشن می­شود اما قدرت مناسبی ندارد باید به تعویض زغال اقدام کنید. کیفیت زغال از عوامل تاثیرگذار بر عمر دستگاه است. زغال­های نرم که هنگام لمس، چربی در دستان خود احساس کنید بهترین نوع برای خرید هستند. جهت تعویض زغال ­با یکی از شماره ­های مندرج تعمیرگاه مجاز جاروبرقی بوش در منزل تماس بگیرید.

کثیفی کلکتور از دیگر عوامل کاهش قدرت موتور جاروبرقی است. برای تمیز کردن کلکتور از یک مسواک و یا براش بسیار نازک آغشته به تینر و یا بنزین استفاده کنید. از ریخته شدن تینر و یا بنزین بر روی سیم پیچ­ ها جلوگیری کنید. استفاده از وسایلی مانند سمباده جهت رفع کثیفی کلکتور خسارت زیادی را به دستگاه وارد خواهد کرد.

یاتاقان‌ها از قطعات مکانیکی بسیار مهم جاروبرقی هستند که در صورت خرابی آن­ها از قدرت موتور به صورت محسوسی کاسته می­شود.  خرابی یاتاقان سبب درگیر شدن کفشک­ های قطب با آرمیچر در هنگام چرخش خواهد شد که صدای بسیار ناخوشایندی را به وجود خواهد آورد. جهت حل این مشکل باید موتور را باز کرده و یاتاقان­ های معیوب را تعویض کنید.

1 – جاروبرقی بوش مکش ضعیفی دارد و یا مکش ندارد :

این مشکل برمیخورید که حین جارو کشیدن با جاروبرقی بوش مکش کم است و یا مکش ندارد، یعنی کثیفی های روی زمین را مکش نمی کند. هنگامی که برس جاروبرقی بوش را بر روی سطح ها می کشید نوعی صدای بم از جاروبرقی بوش خارج می شود و همچنین جاروبرقی بوش کثیفی های روی زمین را تمیز نمی کند. دلیل مکش نکردن جاروبرقی بوش می تواند به دلیل

 • کهنه بودن کیسه ی جاروبرقی
 • پر بودن کیسه ی جاروبرقی بوش
 • گیر کردن اشیاء و مسدود شدن خرطوم جاروبرقی بوش باشد
 • گیر کردن کیسه پلاستیکی و یا اشیاء بزرگ و گیردار در داخل کیسه ی جاروبرقی بوش.

این مشکل از جمله مواردی می باشد که شما می توانید خودتان به تنهایی به تعمیر جارو برقی بوش در منزل بپردازید. شما با بررسی کیسه ی جاروبرقی بوش و تعویض آن می توانید مشکل عدم مکش را حل کنید در صورتی که مشکل در کیسه ی جاروبرقی بوش نباشد حتما در خرطومی و یا شلنگ جاروبرقی بوش چیزی گیر کرده است که شما با فرستادن یک شیء بلند می توانید خرطوم را تمیز کنید.

برای تمیز کردن شلنگ جاروبرقی بوش شما میتوانید با جدا کردن شلنگ از جاروبرقی به داخل آن آب با فشار بالا وارد کنید تا هر چیزی که گیر کرده و یا چسبیده از شلنگ خارج شود.

2 – عدم چرخش برس جاروبرقی بوش :

گاهی برای جاروبرقی بوش شما پیش می آید که برس داخلی جاروبرقی بوش نمی چرخد واین باعث می شود موتور جاروبرقی بوش برای تمیز کردن زباله ها از روی سطح انرژی بیش از حدی را صرف کند.
شما می توانید برای حل این مشکل به تعمیر جارو برقی در منزل بپردازید. برای این کار با استفاده از قیچی و یا چاقو می توانید پرز ها، نخ و یا هرچیزی که گیر کرده روی برس را از برس جدا کنید تا برس به راحتی به چرخش خود ادامه دهد.

3 – خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بوش:

هنگامی که شما مشغول جاروکردن منزل و یا محلی می باشید به صورت ناخودآگاه جاروبرقی بوش شما خاموش می شود.
شما دوباره دکمه ی روشن را فشار می دهید تا جاروبرقی بوش روشن شود اما این اتفاق نمی افتد.
دلیل اصلی و قطعی خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بوش می تواند سوختن موتور جاروبرقی بوش می باشد. ابتدا بهتر است سیم و دوشاخه جاروبرقی بوش مورد بررسی قرار بگیرد که ممکن است از پریز جدا شده باشد و یا سیم کنده شده باشد.
گاهی ممکن است برق محیط قطع شده باشید و کل منزل شما برق نداشته باشد. اگر مشکل در سیم نبود قطعا موتور نیم سوز و یا کامل خراب شده است.
برای تشخیص این مشکل بهتر است شما از متخصصان تعمیر جاروبرقی بوش در تهران و یا مراکز تعمیرات جاروبرقی بوش در محل کمک بخواهید تا مشکل را بررسی و به تعمیرات جاروبرقی بوش در منزل شما بپردازند.

4 – جاروبرقی بوش داغ می کند :

متخصصان تعمیر جاروبرقی بوش شرق تهران دلیل این مشکل را روشن ماندن بیش از اندازه جاروبرقی بوش می دانند.
گاهی جاروبرقی بوش بیش از حد توان برای تمیزی محیط روشن می ماند و همچنین محیط بسیار کثیف می باشد و به موتور جاروبرقی بسیار فشار می شود. گاهی نیز برخی از افراد حین جارو کشیدن حواسشان پرت می شود و جاروبرقی برای دقایق طولانی باز می ماند.
متخصصان تعمیرات جاروبرقی بوش تهران گاهی نیز داغ شدن جاروبرقی بوش به دلیل کثیف بودن فیلتر جاروبرقی بوش می دانند که شما می توانید با بررسی فیلتر جاروبرقی بوش و رفع کثیفی مشکل داغ شدن را حل کنید.
همچنین بهتر است دقت کنین که هنگامی که فیلتر را از جای خود برمی دارید مراحل جداسازی را در ذهن خود نگه دارید تا حین نصب دوباره بعد از پاکسازی به مشکل جدی برنخورید. در صورتی که فیلتر جاروبرقی به درستی بر جای خود نصب نشود عملکرد جاروبرقی ناقص می شود.
متخصصان تعمیر جاروبرقی بوش شرق تهران گاهی نیز قسمت فن جاروبرقی بوش را باعث داغ شدن جاروبرقی بوش می دانند. برای حل مشکل در قسمت فن شما به هیچ عنوان نمی توانید دستکاری انجام دهید.
برای تعویض و یا بررسی مشکل در فن جاروبرقی بوش شما باید با متخصصان تعمیرات جاروبرقی بوش در تهران و یا مراکز تعمیرات جاروبرقی بوش در محل تماس بگیرید تا مشکل جاروبرقی بوش شما را حل کنند.

5- سروصدای بیش از اندازه ی جاروبرقی بوش :

گاهی حین استفاده از جاروبرقی بوش خود شما نیز از صدای ناهنجار و بد جاروبرقی بوش سرسام می شود.

چندین بار به سرو کله ی جاروبرقی بوش میکوبید تا صدای جاروبرقی بوش کم شود اما دلیل صدای بیش از اندازه ی جاروبرقی بوش می تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد. این عوامل شامل خرابی و مشکل در پروانه، خرابی بلبرینگ و یا گیر کردن پلاستیک در داخل کیسه می باشد

هنگامی که متوجه شدید مشکل از کیسه نمی باشد برای بررسی پروانه و بلبرینگ شما به هیچ عنوان قسمت موتور را دستکاری نکنید.

برای رفع صدای ناهنجار بهتر است از متخصصان تعمیرات جاروبرقی بوش در منزل و یا مراکز تعمیرات جاروبرقی بوش در تهران و یا سایر نقاط کمک بخواهید.

هنگامی که شما به دستکاری قسمت های حساس جاروبرقی بوش می پردازید ناخواسته باعث می شوید برای جاروبرقی بوش شما مشکلات بزرگ تر و غیر قابل حل پیش بیاید و این مشکلات باعث می شود شما به جای پرداخت هزینه ی کم به متخصصان تعمیر جاروبرقی بوش در تهران یا سایر نقاط هزینه های کلانی را بپردازید.

اگر شما حین دستکاری باعث خرابی موتور و یا سایر قسمت ها شوید متخصصان تعمیر جارو برقی در منزل مجبور می شود به جای تعمیر قطعه به تعویض آن بپردازد که برای شما هزینه بر می باشد.

از آنجا که جاروبرقی محصولی بسیار پر مصرف بوده و ممکن است دچار مشکلات متعددی گردد، مطلب امروز را به ارائه ی توضیحاتی در مورد فرآیند تعمیر جاروبرقی بوش اختصاص داده ایم. امیدوارم مطالعه ی این مقاله برای شما مفید واقع شود.

تعمیرکار ارائه‌دهده تخصصی‌ترین خدمات مرتبط با تعمیر و بهسازی انواع جاروبرقی بوش به متقاضیان است. خدمات ارائه شده توسط کارشناسان تعمیرات جاروبرقی بوش منحصر به اشکالی خاص نیست و کلیه تعمیرات مرتبط با این دستگاه از جمله تعمیر مشکل روشن نشدن جاروبرقی ، نامنظم کار کردن جاروبرقی، پریدن فیوز در هنگام روشن کردن جاروبرقی، مکش کم جاروبرقی، داشتن صدای ناهنجار، کار کردن با لرزش بالا و …. را شامل می‌گردد.

در صورتی که به هر دلیل امکان جابجایی جاروبرقی و تحویل آن به تعمیرگاه وجود نداشته باشد، می‌توان خدمات مرتبط با تعمیر جاروبرقی را به صورت سرویس در محل دریافت کرد. در صورت استفاده از این سرویس کارشناسان تعمیرکار خود در محل حضور یافته و تخصصی‌ترین خدمات را همراه با گارانتی معتبر به مشتری ارائه می‌نمایند.

در صورت نیاز درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با کارشناسان تعمیرکار تماس بگیرید.

[homepichPost]

درج دیدگاه