فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

فوریه 5, 2020

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

وابسته به برنامه‌های جذاب تلویزیون و سرگرم نمودن اعضای خانواده در هر گروه سنی، و همینطور کاربرد اساسی که در تکامل بخشیدن دکوراسیون منزل دارا است، از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. این جایگاه ویژه یا افزایش مبلغ کالاهایی از این قبیل سبب گشته تا حساسیت بیشتری به جهت نگهداری از آن‌ها بخرج دهیم. در دنیای امروز کودکان زمان قابل توجهی را به تماشای تلویزیون اختصاص می‌دهند به همین سبب زمانی که کمترین نقصی در آن ایجاد می‌گردد اعضای خانواده تلاش دارند آن را در بعد زمانی هرچه کوتاه‌تر آن  رفع و حل نمایند. اما مطمئنا نمی‌توان تعمیر و بهبود آن را به هر مجموعه‌ای تعمیری سپرد. همکاران ما در جایگاه یکی از معتبرترین نمایندگی‌های تعمیر تلویزیون شهاب  با سال‌ها تجربه پربار در این حوزه توانسته‌اند با بهره‌گیری از امکانات و تجهیزات پیشرفته، شما را از هر میزانی از نگرانی در باب آسیب کالای الکتریکی برهانند و  و تا بازگرداندن سلامت کامل تلویزیزیون در کنار شما باشند.

تعمیر تلویزیون شهاب

همه تلویزیون‌های مدرن از جمله برند شهاب دارای منبع صدا، منبع ارسال نمودن تصویر، آنتن گیرنده فرکانس، فرستنده، ، گیرنده تلویزیون دیجیتال، پخش‌کننده‌های DVD، ضبط ‌کننده ویدئوی دیجیتال می‌باشند. هر گونه تعمیر و ایجاد تغییر در آن وابسته به تعویض قطعه خاصی نیازمند تخصص و مهارت بالای تعمیرکار است‌. چراکه این قطعات به شدت حساس بوده و عدم تجربه لازم و استفاده از قطعه بی‌کیفیت می‌تواند تا میزان قابل توجهی از عمر کالا بکاهد. تعمیر تلویزیون شهاب به واسطه پرسنل متخصص مجموعه ما در تهران و در منزل شما، تنها با یک تماس تلفنی صورت می‌پذیرد. لازم بذکر است که مجموعه ما وابسته به تخصص و تعهدی که در این حیطه دارا است و همینطور اعتماد سالیانه شما، در جایگاه معتبرترین مجموعه تعمیر تلویزیون شهاب در تهران قرار گرفته است که نیاز است برای بهره‌مندی از خدمات مذکور مراحل زیر را طی نمایید:

 • حضور در محل تعیین شده از سوی مشتری
 • مورد بررسی قراردادن و عیب‌یابی جزئی و دقیق دستگاه تلویزیون
 • ارائه گزارش کامل از بررسی و گزینه‌هایی در غالب راه‌حل‌های تعمیری به انضمام هزینه‌ها برای مشتری
 • تعمیر قطعات آسیب‌دیده
 • تعویض قطعه اورجینال در غالب آخرین راه‌حل و در صورت نیاز

مهمترین فرآیند تعمیری در گزینه آخر شکل پررنگ‌‌تری را به خود می‌گیرد چراکه قرار است قطعه اورجینال جای خودش را به قطعه‌ای بدهد که تعمیر‌کار سعی در تعویض آن دارد. فراموش نکنید که اصل نبودن این قطعه نه تنها نمی‌تواند آسیب حاضر را رفع و حل نماید، بلکه ممکن است که به مرور زمان عملکرد سایر قطعات را نیز با مشکل همراه سازد و کارکرد صحیح دستگاه را مختل کند. به همین سبب است که اسرار ورزیده می‌شود تا در این حوزه به هیچ‌وجه اهمال ننمایید و مراکزی را انتخاب کنید که در صورت نیازمند بودن تلویزیون به تعمیر قطعه، از قطعات اصل و صاحب گارانتی معتبر استفاده کنند.

موارد شایع‌ در نیازمندی تعمیرات تلویزیون شهاب

 • عدم روشن شدن یکباره تلویزیون

شاید زمانی که در حال مطالعه این مقاله هستیم، از این موضوع نگرانی داریم و رنج می‌کشیم که در طی روز یکباره با عدم روشن شدن دستگاه مواجه گشته‌ایم. این مورد از شایع‌ترین مواردی است که افراد وابسته به آن با مجموعه ما ارتباط برقرار می‌‌کنند و اظهار نگرانی دارند. این رخداد در هر دو دستگاه LCD و LED مرتبط به نقص در دو بخش است:

 • برد پاور تلویزیون
 • مین برد تلویزیون

در مشکل عدم روشن شدن تلویزیون، شرایط لامپ پاور تلویزیون از اهمیت دوچندانی برخوردار است. از دست دادن کارآیی لامپ پاور تلویزیون می‌تواند بهترین راهنما به جهت مورد بررسی قراردادن وضعیت تلویزیون باشد. توجه داشته باشید زمانی که سیم دستگاه را به پریز برق متصل می‌کنید و نقصی در دکمه پاور مشاهده نمی‌کنید، یعنی اینکه برق وارد دستگاه می‌شود. در این صورت نیاز نیست که تعمیرکار در جستجوی هیچ نقصی در بخش PRIMARY و  تولید ولتاژ استندبای برد پاور باشد. روشن نشدن تلویزیون می‌تواند ریشه در نقص ایجاد شده در برد پاور داشته باشد. هرگونه ایراد در خازن‌های خروجی ولتاژ قابل شناسایی در بردهای پاور است. هرخازن الکترولیت در دستگاه با استفاده طولانی مدت ظرفیت ابتدایی خود را از دست داده و سبب می‌گردد که ولتاژ خروجی دیگر دارای آن میزان از کیفیت مورد نظر نباشد.

 • قطع شدن تصویر تلویزیون

قطع شدن تصویر می‌تواند یکی دیگر از ایرادهایی باشد که ممکن است وابسته به نگرانی سلامت دستگاه، شما را شوکه کند. نقایص متعددی می‌تواند سبب قطع تصویر تلویزیون شهاب گردد. این شرایط عموما به سبب خرابی بک‌لایت تلویزیون و همینطور سوختن لامپ‌های بک لایت خواهد بود. اگر بک لایت خراب شود در روشن شدن دستگاه مشکلی نخواهید داشت و در چند ثانیه و حتی دقیقه ابتدایی تصویر تلویزیون را مشاهده خواهید نمود و به یکباره تصویر به طور کامل قطع و اما صدا همچنان باقی است اما زمانی که پای خرابی بک‌لایت به میان آید، گاهی تصویر در دسترس، ضعیف نمایش داده می‌شود.

منظور از بک‌لایت همان نور زمینه یا نور سفید رنگ است که در قسمت پشت صفحه نمایش تعبیه گشته است. زمانی که نور زمینه فعال شود، تصویر صفحه تلویزیون روشن و در صورت غیرفعال گشتن آن صفحه خاموش و سیاه می‌گردد. بنابراین بک‌لایت در همه تلویزیون‌ها وجود دارد اما در تلویزیون های‌ ال‌ای‌دی به واسطه لامپ های ال‌ای‌دی مدیریت می‌گردد.

 • از کار افتادن ریموت کنترل تلویزیون

اگر با عدم کارکرد صحیح کنترل دستگاه دست‌وپنجه نرم می‌کنید؛ نیاز به تفکیک مشکل در ریموت و تلویزیون است. قبل از اینکه با همکاران ما تماس بگیرید، کارکرد دستگاه را با کنترل دیگری تست نمایید. می‌توانید این روند را با دوربین گوشی موبایل به انجام برسانید و نیاز نیست خودتان را مشقت بیندازید. اشعه مادون قرمز ایجاد شده به واسطه دیود فرستنده ریموت کنترل بوسیله سنسورهای گیرنده دوربین قابلیت مشاهده دارد. بدین صورت که اگر از دوربین گوشی همراه دیود فرستنده کنترل را مشاهده کنید در زمان استفاده از دکمه‌های متعدد دیود روشن خواهد گشت. اگر بعد از خرید تلویزیون شهاب تصمیم دارید، سلامت کنترل را همچنان حفظ کنید، پیش از هر اقدام دیگری باطری‌ها را در فواصل زمانی ۴ تا ۶ ماه تعویض نمایید. زمانی که ریموت در تمام زمان‌ها دارای باطری نو و سالم باشد، دارای جریان بیشتر و قوی‌تری است و دکمه‌ها به سادگی کار خواهند کرد. وقتی نیاز نباشد که برای کارکردن سریع و صحیح کنترل، بیش از اندازه با آن کلنجار برویم مطمئنا سالم می‌ماند. زمانی که باطری‌ها ضعیف باشند مجبور هستید با فشار زیاد از دکمه‌های آن استفاده نمایید که این عمل با گذشت مدتی موجب خوردگی و آسیب به لایه روی کلیدهای ریموت و از کار افتادگی کامل آن‌ها خواهد گشت.

 • هزینه تعمیر تلویزیون شهاب

یکی از فاکتورهای مهمی که همکاران ما وابسته به آن سعی دارن اطلاعات کاملی را از روند تعمیر دستگاه تلویزیونتان در اختیار شما قرار دهند هزینه قطعی، کلی و در صورت نیاز اشاره به جزئیات است. مطمئنا هزینه‌های تعمیرات همه اقسام لوازم خانگی به خصوص انواع برند تلویزیون‌های ال‌ای‌دی و ال‌سی‌دی وابسته به شرایطی اقتصادی نابسامان حال حاضر بسیار حائز اهمیت است. اما لازم بذکر است که مشتری در کنار اهمیت دادن به هزینه تعمیر، به میزان کیفیت کار نیز اهمیت می‌دهد‌. اما تعیین هزینه تعمیر تلویزیون شهاب در مجموعه ما، وابسته به عوامل متعددی صورت می‌پذیرد که عبارت‌ هستند از:

 • موثرترین فاکتور تاثیرگذار در روند تعمیرات تلویزیون، بیش از هر مورد دیگری استفاده از قطعات اصل و فابریک در صورت نیاز به تعویض قطعه است.
 • پروسه انجام تعمیرات توسط فردی صاحب تخصص و مهارت بدون اهمیت به زمانبر بودن آن
 • بکارگیری قطعات و تجهیزات کاملا مدرن که یکی از عوامل تاثیرگذار در مدیریت زمان و هزینه های تعمیرات برای مشتریان بحساب می‌آید.
 • تعمیر تلویزیون شهاب در منزل

طبیعتا همه ما تمایل داریم که در صورت مراجعه تعمیرکار به منزل، با تایم زمانی کوتاه‌تری شاهد آشکار شدن عیوب و نقص آن و بویژه تعمیر و رفع کاملش باشیم. این میزان از سرعت عمل در نیروهای تعمیرکار وابسته به دارا بودن همه قطعه‌های استفاده شده در دستگاه است. تعمیرکاران مجموعه ما در ضمن مراجعه به منزل، برای ارائه خدمات تمام سعی خود را بر آن می‌دارند که به جهت ممانعت از تلف شدن وقت، همه قطعات و تجهیزات مورد نیاز را به‌همراه داشته باشند. البته در صورت عدم وجود هر یک، با ارتباط‌گیری تعمیرکار با تیم پشتیبانی مجموعه توسط سایر همکارانمان در اسرع وقت، به محل ارسال می‌‌گردد. شما مشتری عزیز، نیز می‌توانید هر ابهامی را که حوزه تلویزیون شهاب دارا هستید را با مشاوران ما در میان بگذارید و در صورت عدم سردرگمی نسبت به نقایص و آسیب‌های دستگاه در اولین فرصت خالی، تعمیرکار را برای بازدید و رفع آن در منزلتان و یا محل کارتان پذیرا باشید.

مزیت‌های استفاده از نمایندگی تعمیرات تلویزیون شهاب در منزل

 • سردرگمی در هر حیطه‌ای می‌تواند بدترین شرایطی باشد که شما در هر حوزه‌ای با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنید. در پروسه تعمیر تلویزیون شهاب نیز بهتر است هر چه سریع‌‌تر با کسب مشورت از یک فرد متخصص، تکلیف را روشن سازید و آگاهی کاملی از شرایط پیش آمده برای دستگاه در دست داشته باشید.
 • برجسته‌ترین مزیتی که تعمیر تلویزیون شهاب در منزل به همراه خود دارد این مسئله هست که نیازی به جابه‌جایی دستگاه نخواهد بود و تعمیرکاران ما در کمترین .زمان ممکن به محل اعزام می‌گردند.
 • مزیت دیگر آن احاطه کامل شما بر روند کاری تکنسین است. در این شرایط خود شما شاهد خواهید بود که چه نوع قطعه‌ای و با چه شرایطی برای دستگاه اجرا خواهد گشت.
 • ممانعت از صرف هزینه‌های اضافی به جهت جابه جایی تلویزیون از منزل و به دفتر و یا کارگاه
 • افزایش یافتن سرعت در تعمیر یا تعویض قطعه معیوب تلویزیون.

چه کنیم تا عمر دستگاه تلویزیون را افزایش بدهیم؟

 • خاموشی دستگاه در صورت عدم تماشای تلویزیون

شاید ندانید که طول عمر هر دستگاه تلویزیون حدود ۶۵ هزار ساعت برآورد می‌شود. توجه داشته باشید ‌در زمان‌هایی که تمرکز کافی برای تماشای تلویزیون را ندارید، آن را خاموش کنید تا این کار بعد از مدتی برایتان به یک عادت دائمی مبدل گردد. در این صورت نمودار عمر دستگاه را صعودی خواهید نمود. اما با عدم رعایت همین یک اصل خواه ناخواه بعد از مدت کوتاهی در شرایط اجباری به جهت تعمیر آن قرار خواهید گرفت.

 • بهره‌گیری از محافظ ولتاژ

به کاهش و افزایش شدت ولتاژ، توجه نشان دهید چراکه ممکن است صدمات سنگینی را به دستگاه های الکترونیکی شما وارد سازد. عموما قطعی ولتاژ همراه با قطع برق رخ می‌دهد. البته می‌توان به هنگام رعد‌و‌برق نیز انتظار چنین شرایطی را داشت. با بهره‌گیری از محافظ و تنظیم کننده ولتاژ نه تنها از تلویزیون بلکه از تمام تجهیزات الکترونیکی موجود در منزل و یا فضای شغلی محافظت خواهید نمود. توصیه داریم که حتما تهیه این وسیله در جدی بگیرید.

 • انجام تنظیمات روشنایی در حالت نرمال

دقت به خرج دهید که با تنظیمات روشنایی تلویزیون در  حداکثر سطح در هر تایم می‌تواند مساوی با کاهش چشمگیر عمر دستگاه شما باشد. اگر تصمیم دارید در مدت طولانی به صفحه نمایشگر تلویزیون نگاه کنید، بهتر است روشنایی را در درجه پایین‌تری قرار دهید تا علاوه بر افزایش عمر دستگاه به سلامت بینایی خود کمک نمایید.

 • استفاده مناسب از کنتراست

استفاده از سطح کنتراست بالا سبب کاهش طول عمر صفحه و نیز کیفیت تصویر می‌گردد. این وضعیت به این دلیل است که از قدرت پردازش بیشتری در سطح کنتراست بالا استفاده می‌گردد. پس بهتر است در تمام این مدت سطح کنتراست را ثابت نگه ندارید.

 • تهویه مناسب

تلویزیون هم نیز همانند هر وسیله دیگری نیازمند تهویه است. وابسته به آنکه مقدار برق مصرفی و گرمای تولیدی در تلویزیون بسیار بالا است، توصیه داریم که آن   را در فضایی مناسب و بدون وجود رطوبت قرار بدهید. در اینصورت زمانی که دستگاه خاموش شود به خودی‌خود از گرمای آن کاسته و خنک خواهد شد.

 • تمیز کردن مداوم تلویزیون

یکی دیگر از مواردی که برای مراقبت نمودن از تلویزیون  ضروری بحساب می‌آید تمیز نگه داشتن این دستگاه از وجود هرگونه گرد‌و غبار است. البته برای اینکار حتما از  محصولات و پارچه‌های دارای کیفیت بالا و مخصوص تمیز کردن صفحه تلویزیون، استفاده نمایید. شما به هیچ‌وجه مجوز استفاده از آب در هنگام تمیز کردن صفحه تلویزیون را ندارید. این گردوغبار‌ها را جدی بگیرید زیرا با مستقر شدن در قسمت داخلی برای تلویزیون مضر بوده و روند کارکرد آن را کند خواهد کرد. برای رهایی از گرد‌و‌غبار قسمت‌های داخلی از پمپ‌های خلاء یا جاروبرقی کمک بگیرید.

 • عدم قرار گیری تلویزیون در مکان‌های با دمای پایین

دمای پایین با ایجاد تراکم رطوبت، می‌تواند به بخش‌های داخلی تلویزیون ورود کند. پس بهتر است هیچ‌یک از وسایل الکتریکی را درجای سرد نگهداری نکنید.

 • دور کردن اجسام تیز از تلویزیون

یکی از مواردی که موجب آسیب به تلویزیون می‌گردد به ویژه در منازلی که صاحب فرزند کوچک هستند، برخورد اجسام تیز با صفحه تلویزیون است. این اتفاق می‌‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به دستگاه وارد نمایند.

 • عدمنزدیکی آهنربا به تلویزیون‌های ال‌ای‌دی

بهتر است که در زمان چیدمان و ترتیب دیدن دکوراسیون داخلی فضا از قرار دادن تلویزیون در مجاورت اشیایی که دارای خاصیت الکترومغناطیسی هستند، اجتناب نمایید. از جمله این اشیا می‌توانیم به مواردی چون فن‌ها، تلفن‌های همراه، GPS و بسیاری از  تجهیزات الکترونیکی دیگر اشاره داشته باشیم. بی‌توجهی به این اصل می‌توان تصویر را با اختلال  همراه سازد و همینطور حافظه فلش تلویزیون شهاب را با مشکل همراه نماید و عمر صفحه آن را کاهش دهد.

 • هنگام حمل تلویزیون بسیار محتاط باشید

تلویزیون‌های ال‌سی‌دی در همه برندها و همینطور شهاب از شیشه‌های بسیار نازک و شکننده طراحی و ساخته شده؛ به همین سبب در زمان جابجایی؛ دقت بالایی بخرج دهید تا هیچگونه ضربه‌ای حتی جزئی به دستگاه وارد نگردد. فراموش نکنید صفحه‌های نمایشگر نسبت به فشار و ضربه، حساسیت بالایی دارند، پس تا میزانی که ممکن است در حرکت دادن آن، وسواس بیشتری بخرج دهید.

 • قرارگیری تلویزیون ال‌ای‌دی در جای مناسب

در کنار تمامی مواردی که به جهت حفظ سلامت تلویزیون‌های  ال‌ای‌دی از آن نام بردیم، قرارگیری آن در بخش مناسبی از منزل، یکی از عوامل بسیار مهمی است که مانع از فرسوده شدن آن می‌گردد. وابسته به این موضوع مطلوب است که تلویزیون را در مجاورت پنجره و در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. البته قرارگیری‌اش در کنار حرارت بالای بخاری و شومینه و نشستن گرد و غبار چوب، خاکستر می‌تواند به مرور زمان از عمر دستگاه بکاهد.

 • برای تعمیر تلویزیون فقط به یک مجموعه تعمیرکار صاحب مهارت و تجربه اعتماد کنید

اگر بعد از رعایت تمام این موارد یا اینکه سهلنگاری نسبت به هر کدام، شاهد بروز هرگونه نقصی در دستگاه بودید، با هدف کاهش هزینه‌های مرتبط و یا تنها یک بررسی ساده، برای تعمیر دست‌بکار نشوید. تنها یک سرویس کار متخصص تعمیر تلویزیون شهاب، قادر است که عیوب ایجاد شده را رفع ودست به تعویض قطعات اورجینال بزند.

 

درباره ما

در این مبحث به شکل جامع در باب خدماتی که اختیارتان قرار خواهیم داد، مفصلا صحبت کردیم اما می‌خواهیم باره دیگر دلایل محکمی را که سبب گشته جمع کثیری از شما، ما را انتخاب کنید را نیز بازگو خواهیم نمود. یکی از مزیت‌های بهره‌مندی از خدمات مجموعه ما به سبب تعمیرات تلویزیون برای شما مشتریان عزیز را می‌توان در بخش‌های متعددی مورد بررسی و کنکاش قرار داد. که بعد از قرارگیری در جایگاه بهترین مرکز تعمیرات به پاس اعتماد بی‌دریغ شما، عبارت هستند از:

هزینه‌هایی که برای مشتریان با هدف تعمیر تخصصی تلویزیون شهاب در این مرکز بیان گشته به طور کامل شفاف و آشکار و وابسته به قیمت صادر شده از سوی نمایندگی مرجع است. این خدمات با تایم زمانی بالا و با هدف رفع کامل عیوب پیش ‌آمده و همینطور جلوگیری از ایجاد هرگونه نقص و خسارت احتمالی است‌. البته این مژده را به شما می‌دهیم که پیش از حضور تعمیرکار در محل می‌توانید از مشاوران ما در این حوزه مشورت دریافت نمایید‌. گاهی احتمال می‌رود که نقص پیش آمده به واسطه خود شما قابل حل باشد؛ مطمئن باشید مشاوران ما تا آخرین لحظه یعنی رفع کامل نقایص به صورت تلفنی در کنار شما خواهد ماند. چرا‌که رضایت شما پیش از هر فاکتور دیگر برای مجموعه ما در اولویت قرار دارد. در پایان باید اشاره داشته باشیم که در این مجموعه همه خدمات تعمیر تلویزیون شهاب با ارائه نمودن گارلنتی ۳ تا ۱۲  ماهه به مشتری، همراه است‌.

درج دیدگاه