فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

فوریه 5, 2020

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

با وجود اهمیت شایان تلویزیون و سرگرم شدن افراد با تماشای برنامه متنوع آن، چون سرگرمی و اخبار، انیمیشن‌ها و سریال مورد علاقه، هنگام به وجود آمدن جزئی‌ترین مشکل در آن منجر به ناراحتی و بی‌حوصلگی می‌گردد. شما باید هرچه سریع‌تر برای درست کردن تلویزیون خود اقدام کنید! ولی با وجود حساسیت تلویزیون و قطعاتِ آن، باید تلاش کنیم کار خود را به تکنسین‌های ماهر بسپاریم. شرکت تلویزیون دوو این روزها توانسته است با برند معتبری به نام دوو دستگاهی با کیفیتِ منحصر به فرد برای کاربران به ارمغان آورد. ولی باید خاطر نشان شویم که کیفیت بالای یک دستگاه به معنی عدم بروز مشکل در آن نیست! ما در این قسمت از مطلب خود سعی می‌کنیم شما را بیشتر با تلویزیون دوو و رُخ دادن مشکلات گوناگون در آن آشنا سازیم.

 

تعمیر تلویزیون دوو در محل:

اکثراً امکان تعمیر تلویزیون دوو در محل امکان‌پذیر خواهد بود مگر زمانی که نیازمند تعمیر به واسطه‌ی دستگاه و تجهیزات خاصی باشد. بیشتر موارد خرابی در تلویزیون‌های این برند مربوط به قسمت بک لایت است. ما در امتدادِ متن به گونه‌ای مفصل در رابطه با این موضوع با شما سخن خواهیم گفت. ما این مطلب از خود را به گونه‌ای نگارش کرده‌ایم که به هنگام بروز مشکل برای تلویزیون خود بتوانید با مراجعه به این قسمت، مشکلات خود را برطرف کنید.

پرتکرارترین دلیل خرابی تلویزیون دوو چه می‌باشد؟

 • مشکلات متداول در تلویزیون‌های دوو!

از جمله اصلی‌ترین معضلاتی که اغلب تمام مدل‌های تلویزیون دوو را درگیر خود می‌نماید‌، رُخ دادن اختلالات در تصویر و نیز خاموش شدن تلویزیون می‌باشد. موضوع تصویر در بیشتر مواقع در حالی است که صدای تلویزیون همچنان پخش می‌شود و به گوش می‌رسد. بدین حالت که اختلال به وجود آمده تنها منوط بر قطعاتی است که بر تصویر تلویزیون دخیل هستند. بک لایت از جمله قطعات اصلی و پایه در تلویزیون می‌باشد که مسئولیت نمایش تصویر برروی پنل را برعهده خود دارد. برد اصلی، برد پاور و تیکان هم قطعات اصلی تلویزیون را در برمی‌گیرد‌. در امتداد متن به توضیح در ارتباط با شیوه‌ی خرابی آن‌ها در تلویزیون دوو پرداخته‌ایم. علاوه بر این‌ها با ارائه راه‌کارهایی که به واسطه‌ی کاربر قابل انجام می‌باشد از صدمه‌ دیدگی زودهنگام این قطعه پیش‌گیری به عمل خواهیم آورد.

ایرادات مربوط به خاموش شدن تلویزیون دوو:

 • دلیل روشن نشدن تلویزیون دوو چیست؟

یکی از ایراداتی که در بعضی مدل‌های تلویزیون دوو رُخ می‌دهد بدین حالت است که تلویزیون خاموش گردیده و حتی چراغ پاور آن روشن نمی‌گردد. تعمیر تلویزیون دوو در این قبیل از مشکلات تنها باید به واسطه‌ی کارشناسان و مراکز مجاز تعمیر انجام ‌شود. چرا که جزئی‌ترین خطایی در موضوع تعمیر می‌تواند منجر به از کارافتادگی کامل دستگاه شما بشود و شکستگی پنل از این قبیل موارد محسوب می‌شود. علّت روشن نشدن تلویزیون دوو منوط بر مین برد و یا برد پاور تلویزیون می‌باشد‌.

خبر خوب ما!

این مشکل کاملاً قابل تعمیر خواهد بود. از این جهت پیشنهاد مجموعه تعمیرکار به شما کاربران گرامی این می‌باشد که به هنگام پدید آمدن این مشکل در دستگاه خود سریعاً نسبت به تعمیر آن اقدام بنمایید.

 • ممکن است، یک لحظه تصویر بیاید و خاموش گردد!

گاهاً هنگام تماشای یک برنامه هیجان انگیز در تلویزیون امکان دارد با این صحنه روبه‌رو بشوید که پس از روشن نمودن تلویزیون خود، در یک آنی تصویر تلویزیون رفته و نیز خاموش بشود. خاموش گردیدن خودکار تلویزیون در زمان تماشا می‌تواند در ابتدا در ساعات طولانی رُخ دهد و این فرآیند تا به جایی امتداد پیدا کند که دیدن تلویزیون را مختل کند یا با تکرار، احتمالِ تماماً خاموش گردیدن تلویزیون وجود دارد. این مشکل غالباً نیازمند تعمیر تلویزیون دوو در قسمت مین برد و یا بک لایت است.

 • گاهی تلویزیون دوو خاموش و روشن می‌گردد؛

گاهاً در زمان تماشای فیلم امکان دارد با این صحنه روبه‌رو شده باشید که بدون دخالت دست و بهره‌گیری از ریموت کنترل، تلویزیون به گونه‌ای خودکار خاموش و نیز روشن گردد. به گونه‌ای که مجدداً از آرم دوو شروع به کار نمودن کند. به هنگام عدم رسیدگی این فرآیند تا به جایی ادامه یابد تا نه تنها قطعه معیوب بلکه سایر قطعات درگیر با این موضوع دچار مشکلات و چالش بشوند. دلیل خاموش و روشن شدن تلویزیون می‌تواند ناشی از خرابی در یکی از دو قطعه برد پاور و یا مین برد تلویزیون باشد.

 • تلویزیون بعد از گذر چند ساعت خاموش می‌شود؛

گاهی اوقات هنگام مشاهده امکان دارد با این صحنه روبه‌رو بشوید که بدون دخالت دست و بهره‌گیری از ریموت کنترل، تلویزیون به گونه‌ای خودکار و بعد از چند ساعت خاموش بشود. شما در ابتدا می‌توانید به واسطه‌ی منوی تنظیمات گزینه تایمر خواب را چک کنید که احیاناً آن فعال نباشد‌. چرا که فعال بودن آن گزینه به این معنا خواهد بود که تلویزیون در ساعت مشخصی خاموش گردد‌. خاموش شدن خودکار تلویزیون در زمان تماشا می‌تواند در ابتدا در ساعات طولانی رُخ دهد و این فرآیند تا به جایی ادامه یابد که تماشای تلویزیون را مختل کند. خاموش شدن خودکار تلویزیون می‌تواند ناشی از خرابی در دو قطعه برد پاور و مین برد تلویزیون باشد.

 

 

 • خاموش گردیدن ناگهانی تلویزیون دوو از چیست؟

دلیل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون دوو بسیار متداول است. تلویزیون به حالت ناگهانی خاموش گردیده و دوباره از آرم دوو آغاز به کار می‌نماید. گاهی اوقات هم امکان دارد تلویزیون روشن نشود. دلیل خاموش گردیدن تلویزیون دوو ناشی از خرابی یکی از قطعات بک لایت، مین برد و یا برد پاور تلویزیون می‌باشد ولی غالباً دلیل خاموش نشدن تلویزیون بک لایت می‌باشد‌. شما می‌توانید جهت تعمیر تلویزیون دوو با ما تماس حاصل فرمایید. چرا که این مشکل قابل تعمیر خواهد بود. تنها کار این می‌باشد که پس از پدید آمدن این ایراد در تلویزیون خود سریعاً نسبت به تعمیر آن عمل بنمایید و با تعمیرکار تماس حاصل فرمایید.

 • ممکن است تلویزیون دوو خود به خود خاموش گردد؛

دلیل خاموش گردیدن خود به خودی تلویزیون دوو امکان دارد بر اثر تنظیم تایمر خاموشی باشد که منجر به خاموش شدن تلویزیون سر زمان خاصی گردد، که می‌‌توان از بخش تایمرها یا تنظیمات ساعت تایمر خاموشی را لغو نمود. به هنگام عدم رفع ایراد و اشکال دلیل خاموش شدن تلویزیون می‌تواند ناشی از خرابی یکی از قطعات برد پاور و یا مین برد تلویزیون دوو شما باشد. از جمله اصلی‌ترین قطعات موجود در تلویزیون برد پاور است‌. به عبارتی برد پاور مسئولیت تأمین برق تمامی قطعات دستگاه را برعهده خود خواهد داشت. از آن سوی که برد پاور مستقیماً به برق شهری متصل می‌باشد، می‌توان بیان داشت بیشتر نوسانات برقی می‌‌تواند برروی این قطعه اثرگذار باشد و آن را مورد صدمه قرار دهد. قطعات تلویزیون هریک نیازمند ولتاژ متفاوتی بابت کارکرد خود هستند که برد پاور مسئولیت تبدیل ولتاژ برق شهری به ولتاژ مدّنظر و انتقال به قطعات را برعهده دارند.

حال چنانچه که در این قطعه خللی رقم خورد کارکرد کل دستگاه را با اختلال روبه‌رو نموده و منجر گردیده دستگاه حتی روشن هم نشود. دو عامل اصلی خرابی برد پاور می‌تواند استهلاک قطعه و یا نوسانات برقی باشد.

 • تلویزیون دوو امکان دارد خود به خود خاموش بشود؛

در تعمیر تلویزیون دوو امکان دارد شما با خاموش شدن خود به خود تلویزیون روبه‌رو شوید. به عبارتی گاهاً امکان دارد با قطع و وصل گردیدن برق، تلویزیون به صورت خود به خود روشن گردد. در این حالت به علّت این‌که دستگاه کارکردی با عنوان روشن شدن خودکار دارد، کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد. در واقع این حالت به صورت پیش‌فرض روشن است. علاوه بر این‌ها این اشکال می‌تواند به علّت تایمر بیدار باشِ دستگاه نیز باشد که بایستی در راستای تعمیر تلویزیون دوو اقدام شود. به هنگامی که با دلایل نام برده شده و وارسی آن‌ها مشکل برطرف نشد علّت خود به خود روشن گردیدن تلویزیون می‌تواند ناشی از خرابی مین برد تلویزیون باشد.

از آن سوی که پردازشگر تصویر، صدا، ورودی رم و… تمامی این‌ها برروی مین برد نصب شده است، از این جهت گرمای تولیدی در این قطعه‌ها بسیار بالا خواهد بود. بروز جزئی‌ترین اختلالاتی منجر به ایجاد خطا در کارکرد تمام دستگاه خواهد شد و دیدن تلویزیون را با معضل روبه‌رو می‌نماید. اختلال پیش آمده در قطعه‌ مین برد نیازمند وارسی به واسطه‌ی کارشناسان متخصص در این حیطه را دارا است.

 • دکمه پاور چشمک زده ولی تلویزیون هیچ گونه تصویری ندارد!

چنانچه که نداشتن تصویر در یک ورودی خاص باشد، دستگاه‌های جانبی چون سینما خانگی و… وصل به تلویزیون دوو خود را جدا نمایید و آن‌ها را چک کنید. چنانچه که دستگاه به هیچ عنوان روشن نشد و یا هیچ گونه تصویری را برای شما ارائه نداد برای این موضوع که از پایان خرابی تلویزیون خود اطمینان خاطر کسب کنید، کار خود را در راستای تعمیر تلویزیون دوو به ما واگذار نمایید. دلیل این مشکل می‌تواند ناشی از خرابی مین برد تلویزیون باشد و آن نیز کاملاً قابل رفع خواهد بود. از این جهت بهتر است نگران نباشید.

 

 • دکمه پاور چشمک می‌زند ولی تصویر و صدا ندارد؛

این موضوع بسیار نادر است و احتمال خرابی چندین قطعه وجود دارد. به عنوان نمونه؛ بک لایت، برد پاور و مین برد! توصیه مجموعه تعمیرکار به شما کاربران عزیز این خواهد بود که پس از مواجه شدن با این مشکل در دستگاه خود سریعاً نسبت به تعمیر آن اقدام بنمایید. تعمیرکاران ما در تعمیرکار طی کوتاه‌ترین زمان ممکن این مشکل را برطرف خواهد کرد.

ایرادات مربوط به تصویر تلویزیون:

 • تلویزیون دوو صدا داشته ولی تصویری ندارد؛

طی این مواقع ابتدا بررسی بنمایید که آیا تلویزیون روشن می‌باشد و یا نه! پس از آن دکمه منو و یا هوم را برروی کنترل فشار بدهید و چک نمایید تصویر منو ظاهر می‌شود و یا نه! در مرحله‌ی بعدی چک نمایید آیا دستگاه در ورودی دیگر تصویر دارد و یا نه! گاهی امکان دارد گزینه صرفه‌جویی در مصرف برق برروی حالت «نمایشگر خاموش» باشد که با فشردن یکی از دکمه‌ها تصویر دوباره نمایش داده می‌گردد. چنانچه که کماکان تلویزیون شما تصویر نداشته باشد سریعاً نسبت به تعمیر تلویزیون دوو اقدام کنید. اصلی‌ترین علّت در این قسمت می‌تواند منوط بر بک لایت و یا پنل تلویزیون باشد.

 • تصویر پس از مدّت زمانی کار نمودن قطع می‌گردد؛

 • تصویر گاهی اوقات به حالت لحظه‌ای قطع می‌گردد!

حالت پایانی خرابی بک لایت در تلویزیون‌های دوو سیاه گردیدن کامل تصویر می‌باشد. زمانی که تعداد اندکی از لامپ‌ها دچار صدمه شوند، امکان دارد خود را به حالت تیره شدن قسمی از تصویر ظاهر کند. در بعضی از مدل‌های تلویزیون دوو سنسوری وجود دارد که با خرابی آن‌ها یک و یا تعدادی از لامپ‌ها فعال گردیده، به منظور پیش‌گیری از صدمه دیدگی تمامی لامپ‌ها آن را خاموش کرده تا در پی راهی برای تعمیر تلویزیون دوو روید. سیاهی تصویر به هنگامی رُخ می‌دهد که صدای شبکه در حال پخش گردیدن بازهم به گوش می‌رسد و رُخ دادن این موارد کاربر را متوجه خطا در قسمت بک لایت تلویزیون می‌نماید‌. تعمیر تلویزیون دوو در قسمت بک لایت از جمله خدماتی تعمیراتی است که در خانه قابلیت بررسی نمودن را دارد. اصلی‌ترین علّت در این قسمت می‌‌تواند منوط بر بک لایت و یا پنل تلویزیون باشد.

 • سیاه گردیدن تصویر در تلویزیون دوو؛

 • رُخ دادن هاله‌هایی تیره رنگ در تصویر تلویزیون دوو؛

 • به هنگامی که صفحه نمایشگر تلویزیون دوو تاریک می‌باشد؛

از سایر مواردی که اغلب خرابی در قسمت بک لایت ابتدا خود را بدان حالت نمایان می‌سازد، پدید آمدن هاله‌های تیره رنگ در تصویر تلویزیون می‌باشد. بدین حالت که ضمن آن بخش تصویر را کِدِر گونه کرده و چون این می‌باشد که پرده سیاه رنگی برروی تصویر کشیده شده است. این مسئله نشان از خرابی در بخشی از لامپ‌ها را می‌دهد و اخطار ابتدایی بابت چک و تعمیر تلویزیون دوو را به کاربر می‌دهد. برخی از کاربران عزیز با مشاهده این نوع از معضلات در تصویر خود بازهم به استفاده از تلویزیون خود ادامه می‌دهند و با همان مسئله تلویزیون خود را روشن نگاه می‌دارند. لازم به بیان است که نتیجه این موضوع آسیب دیدگی تمامی لامپ‌ها و در پایان تحمل هزینه بالاتر بابت تعمیر تلویزیون دوو است. ولی به هنگامی که با مشاهده خطایی در تصویر اقدامات موردنیاز بابت تعمیر در همان ساعات ابتدایی انجام شد، به مراتب با تعمیر تعداد لامپ صدمه دیده و هزینه اندک‌تر می‌توان مشکل رقم خورده را برطرف کرد. تعمیرکاران با توجه به  تمامی لامپ‌ها و تست مقدار آسیب دیدگی و یا سلامت آن‌ها، بنابر نیاز اقدام به تعمیر و یا تعویض آن‌ها می‌کند. پایه‌ترین دلیل در این قسمت می‌تواند مربوط به بک لایت و لامپ‌ها و یا پنل تلویزیون شما باشد.

خبر خوب ما؛

این مشکل به وجود آمده برای تلویزیون دوو شما کاملاً قابل حل خواهد بود. سریعاً نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید و با متخصصان تعمیرات ما در تعمیرکار تماس حاصل فرمایید.

 • نقاط روشن نیز تاریک در تلویزیون دوو؛

 • پدید آمدن نقاطی نورانی در تصاویر تلویزیون دوو؛

همیشه هم سیاه شدن تصویر به معنی خرابی در قسمت بک لایت نمی‌باشد. گاهاً رُخ دادن یک سری نقاط نورانی و یا تاریک و روشن در تصویر نیز نشان از خرابی در قسمت لامپ تلویزیون دوو می‌باشد. بدین حالت که در برخی از نقاط تصاویر نقطه‌ای نورانی چون؛ لامپ روشن می‌باشد و تصویر در آن نقاط نورانی و سفید دیده می‌شود. لامپ‌ها به این علّت که بتوانند نور را به حالت برابر در اطراف خود پخش نمایند حاوی منشوری برروی خود هستند، که این منشورها به واسطه‌ی چسب مخصوص به لامپ‌ها وصل گردیده‌اند. حال چنانچه که به دلیل گرمای تولیدی لامپ‌ها و یا غیر استاندارد بودن لامپ‌ها، منشور از آن‌ها جدا شود و لامپ دیگر نتواند نور را به اطراف پخش نماید، منجر گردیده تا مستقیماً برروی صفحه تابیده و آن را به حالت یک نقطه نورانی در تصویر ببینیم.

اصلی‌ترین علل در این قسمت می‌تواند منوط بر بک لایت و لامپ‌ها‌ی تلویزیون باشد‌. تعمیرات ما با بهره‌مندی از قطعات اصلی و اورجینال و نیز استفاده چسب‌های باکیفیت از پدید آمدن این معضلات پیش‌گیری خواهد کرد.

 • شفافیت تصویر تلویزیون دوو پایین می‌باشد؛

 • کم نور گردیدن تصویر تلویزیون دوو؛

گاهاً در مشاهده تلویزیون دوو با این صحنه روبه‌رو می‌شوید که کیفیت و نور تصویر با حالت پیش، متفاوت می‌باشد و تصویر کم‌ نورتر گردیده است. در ابتدا این تصویر در ذهن هر کاربری نقش می‌بندد که تنظیمات تلویزیون دستکاری گردیده به همین علّت نور تصویر اندک‌تر از پیش مشاهده می‌گردد. با این وارسی ساده در تنظیمات می‌توان یقین پیدا نمود که ایراد در قسمت تنظیمات تلویزیون نمی‌باشد. بایستی بیان کنیم ایراد به وجود آمده در قسمت لامپ‌ها و ضعیف گردیدن کارکرد آن‌ها منجر به کم نور گردیدن تصویر خواهد شد. این مسئله نیازمند بررسی به واسطه‌ی متخصصان است، تا با معین نمودن تعداد لامپ‌های صدمه دیده نسبت به تعمیر و یا تعویض کلّیه‌ی آن‌ها اقدامات لازم را به انجام رسانند.

 • پرش تصاویر،‌ تصویر لرزش دارد و یا حالت پرپر دارد!

مطمئناً تا به حال با این صحنه روبه‌رو شده‌اید که در زمان دیدن برنامه تلویزیونی تصویر دچار پرش و یا چشمک زدن گردیده باشد، که اغلب بیشتر کاربران این خطا را ناشی از خرابی در قسمت آنتن تلقّی می‌کنند. ولی گاهاً پرش تصویر به حالتی است که دیدن تلویزیون را با اختلال روبه‌رو می‌نماید و چون یک لامپ که در حال سوختن می‌باشد آغاز به چشمک زدن می‌نماید. اختلالات اتفاق افتاده در لامپ‌ها می‌تواند علّت بروز این اشکال در تلویزیون باشد. با خراب شدن یک و یا تعدادی از لامپ‌ها تصویر تلویزیون حالت پرش پیدا می‌نماید که نیازمند وارسی و تعمیر تلویزیون دوو به واسطه‌ی افراد متخصص در این حیطه است. اصلی‌ترین علل در این قسمت می‌‌تواند مربوط به آنتن، بک لایت و یا پنل تلویزیون باشد.

 • تصویر هیچ گونه کیفیتی ندارد و یا کیفیت آن پایین می‌باشد؛

گاهاً ممکن است حس کنید تصویری که شما دارید می‌بینید با کیفیت نمی‌باشد و یا کیفیت تصویر پایین می‌باشد. اغلب این اشکال در تلویزیون می‌تواند هنگامی رُخ دهد که تصویری که در حال پخش می‌باشد، تصویر باکیفیتی نباشد. به عنوان نمونه؛ سیگنال‌هایی که از فرستنده‌ی ایران یعنی آن‌که صدا و سیما یا حتی ماهواره‌ای و سی دی‌‌های کپی پخش می‌گردند، با وضوح و کیفیت پایین باشند. از جمله راه‌کارها این خواهد بود که بایستی سیگنال با وضوح اِچ دی و فول اِچ دی به تلویزیون بدهید تا با کیفیت معقولی تصاویر را ببینید. حال آن‌که با به انجام رساندن برخی تنظیمات می‌توانید کیفیت تصویر را بهتر نمایید‌. به هنگامی که با وارسی تمامی مراحل نام برده شده، مشکل دستگاه‌ برطرف نگردید، بایستی تکنسین در راستای تشخیص عیب و تعمیر تلویزیون دوو رجوع نماید.

 • رنگ تصویر دوو چندان خوب نیست!

 • بهم ریختگی رنگ در تلویزیون‌های دوو؛

چنانچه تصویری که با فلش برروی تلویزیون پخش می‌گردد کیفیت داشته باشد، مشکلات از شبکه صدا و سیما و یا پخش کننده تصویری بوده است که به هنگام در حال پخش بودن می‌باشد، ولی چنانچه که تصویر شما با فلش هم کیفیت ندارد، در این مورد در راستای اطمینان، کار خود را به متخصصان واگذار کنید. بایستی ایراد تلویزیون به واسطه‌ی ما با ثبت تقاضای تعمیر تلویزیون دوو وارسی گردد.

ایرادهای مربوط به صدای تلویزیون دوو:

 • تلویزیون دوو اصلاً صدا ندارد؛

گاهاً امکان دارد به یکباره صدای تلویزیون شما قطع گردد ولی تصویر تلویزیون به تداوم خود ادامه بدهد و حالت‌هایی چون این‌ها. خبر خوب ما به شما این است که در این شرایط امکان تعمیر تلویزیون دوو شما وجود دارد. در ارتباط با ایرادهای مربوط به صدا ابتدا باید بررسی کنید که مشکل از دستگاه جانبی و یا آنتن دستگاه نباشد. بعد از بررسی دستگاه‌های جانبی و آنتن ایراد صدا می‌تواند از تلویزیون شما باشد. بهتر است تلویزیون دوو خود را برروی دیگر ورودی‌ها هم بررسی بنمایید. علاوه بر این‌ها در ارتباط با صدا بایستی در بخش تنظیمات، تنظیمات صدا را به خوبی بررسی بنمایید. آیا خروجی صدا را به خوبی انتخاب کرده‌اید! به هنگامی که مشکلی دیده نشد، تکنسین‌های ما باید به جهت بازدید از تلویزیون شما حضور به عمل آورند. اصلی‌ترین علّت در این قسمت می‌‌تواند مربوط به بلندگوی تلویزیون و یا مین برد آن باشد.

 • در تلویزیون‌ دوو صدا زیر گاهی بم دارد؛

 • صدای تلویزیون به حالت منقطع پخش می‌گردد؛

 • صدا به یک مرتبه بالا رفته و گاهی اوقات کم می‌شود؛

اگر که صدای تلویزیون شما به صورت زیر و بم و یا منقطع و حاوی آلترنیتیو می‌باشد پیش از هر گونه اقدامی مطالب بیان شده در قسمت ذیل را مطالعه بنمایید؛

_ سه بار کلید mute کنترل تلویزیون را اتخاذ بنمایید تا پیام بازنشانی صدا و تصویر نشان داده شود و پس از آن پیغام را تأیید کنید.

_ به هنگام عدم نمایش گزینه‌‌ی بالا لطفاً شرایط صدا را از منوی صدا برروی گزینه‌ی استاندارد اتخاذ کنید. می‌توانید بازنشانی صدا را از این بخش به انجام رسانید. البته این مورد بستگی به مدل دارد.

_ شما می‌توانید وضوح صدای دستگاه را به واسطه‌ی گزینه‌ی تست صدا و یا به واسطه‌ی محتوای یک ورودی دیگر چون؛ یو اِس بی وارسی نمایید.

_ بعد از به انجام رساندن این موارد به هنگام عدم رفع ایراد، به منظور وارسی و تعمیر تلویزیون دوو با ما در تعمیرکار تماس حاصل فرمایید.

حال آن‌که اصلی‌ترین علّت در این قسمت می‌‌تواند منوط بر مین برد تلویزیون شما باشد.

 • صدای تلویزیون دوو قطع می‌گردد!

چنانچه که صدای تلویزیون قطع می‌گردد، تنها دو علّت بسیار مهم وجود دارد. پایه‌ترین علّت در این قسمت می‌تواند منوط بر بلندگو و یا مین برد تلویزیون شما باشد‌. به هنگام عدم رفع ایراد به منظور وارسی و تعمیر تلویزیون دوو عمل کنید. به علّت این‌که چنانچه مشکل از برد اصلی باشد، به سایر قطعات و احتمال بسیار به کارکرد دیگر مین برد آسیب وارد می‌نماید‌.

 • صدا در تلویزیون دوو شما نویز دارد؟

دلیل وجود نویز در تلویزیون به کابل و دستگاه‌های گیرنده منوط است و علّت دیگری را در دل خود جای نمی‌دهد. در راستای رفع این ایرادات اتصالات باکیفیت بالا تهیه بنمایید و یا دستگاه‌های ورودی را وارسی کنید.

 • تلویزیون صدایی اضافی از جایی غیر از بلندگوهای خود دارد!

گاهاً رُخ می‌دهد که صدای اضافه از جایی به غیر از بلندگوهای تلویزیون پخش می‌گردد. اصلی‌ترین علّت در این قسمت می‌تواند منوط بر برد پاور تلویزیون باشد. شما باید در راستای رفع و رجوع این اشکال حتماً اقدام بنمایید. چرا که برد پاور یکی از اساسی‌ترین قطعات تلویزیون بوده و بی‌تفاوت گذر نمودن از آن می‌تواند هزینه‌های بیشتری برای شما به وجود آورد.

 • صدا و تصویر با یک‌دیگر هم‌‌گام نمی‌باشند؛

تنها دلیل هم‌گام نبودن صدا و تصویر با همدیگر، مرکز فرستنده تصویر است. بنابراین اصلاً جای نگرانی نیست. به هنگامی که پس از مدّت زمانی رفع نشد در راستای بررسی و تعمیر تلویزیون دوو اقدام بنمایید.

تشخیص و تعمیر تلویزیون دوو در منزل:

آیا امکان تعمیر تلویزیون دوو در منزل وجود دارد؟ بله، ولی… تعمیر بعضی از قطعات نیاز به دستگاه‌های مخصوص خواهد داشت و امکان تعمیر آن‌ها در منزل مهیا نخواهد شد. تعمیرکاران ما در تعمیرکار همراه با قطعات پیش‌بینی شده در منزل شما حاضر خواهند شد تا چنانچه که امکان تعمیر و یا تعویض قطعات در محل و منزل شما وجود داشته باشد این موضوع را به انجام رسانند. تشخیص این موضوع که آیا امکان تعمیر و تعویض قطعات شما در منزل ممکن است و یا خیر، نیاز به نظر کارشناسانه دارد.

تعمیر تلویزیون دوو در تهران:

آیا شما در تهران حضور دارید؟ بله، شما در هر کجای تهران که حضور داشته باشید، می‌توانید با ما در تعمیرکار تماس حاصل فرمایید. ما سعی می‌کنیم هزینه تعمیر تلویزیون دوو شما را به حداقل رسانیده و بهترین خدمات را ارائه دهیم. تنها کافی است به ما اعتماد نموده و با کارشناسان ما در تعمیرکار تماس حاصل فرمایید. این ما خواهیم بود که بهترین خدمات همراه با گارانتی اصل را می‌توانیم در اختیارتان قرار بدهیم.

درج دیدگاه