راضی بودی؟

جولای 5, 2022

راضی بودی؟

تعمیرات آیفون صوتی

برای تعمیرات آیفون صوتی باید ابتدا مشکلات رایج آن را بشناسید و بعد اقدام به تعمیر کنید. ما در تعمیرکار در این کار به شما کمک می کنیم. برای تعمر انواع آیفون صوتی می توانید از تکنسین های برتر تعمیرکار استفاده کنید.

نصب غیر استاندارد

از موارد بسیار مهم در خراب شدن آیفون صوتی و تصویری نصب اشتباه آیفون می باشد.نصب اشتباه به تخصص و تجربه نصاب بر می گردد و شاید آیفون راه اندازی شود ولی قطعا با گذشت زمان نصب اشتباه خسارت را وارد خواهد کرد.یک مورد که مثال می شود زد پروف نکردن آیفون نسبت به آب باران است شاید با چند باران پنل شما از کار بیفتد.

[readMore]سیم کشی آیفون تصویری[/readMore]

اتصال ضعیف سیم ها به سوکت مانیتور و پنل آیفون

سیم های ارتباطی از پنل تا مانیتور برای رسانایی بهتر باید لحیم کاری شوند و نیز باید از عایق حرارتی وارنیش استفاده کنیم برای عایق بندی.

حال در بعضی موارد نصب مشاهده می شود که سیم ها لحیم کاری نمی شوند که هیچ از چسب برق برای عایق کاری اتصال سوکت و سیم ارتباطی استفاده می شود که این باعث ایجاد سولفاته در دراز مدت می شود و اتصال سیم ها به سوکت را قطع می کند.برای اتصال سیم ها بهم بهتر است لحیم کاری شود و نیز سیم ها را می توان توسظ وارنیش حرارتی عایق کرد.

استفاده کردن از سیم های ضعیف

این مورد رو از خودمان مثال می زنم اگر تغذیه ما به طور ناصحیح انجام شود و حالت نرمالی برای رسیدن تغذیه به ما رخ ندهد چه اتفاقی رخ خواهد داد؟!!!

اتصال تغذیه دستگاه به یک برق نوسان دار:

اگر پاور دستگاه و مانیتور آیفون به یک سیم کشی نوسان دار مانند سیم کشی قدیمی که تلویزیون را روشن می کنیم لامپ ها خاموش روشن می شود می تواند باعث آسیب به آیفون شود.دلیل آن هم آسیب رسیدن به قطعات ورودی پاور می باشد.

ضد آب نکردن پنل از آب باران و برف :

این مورد که بسیار واضح و شفافه اینکه آب با وسایل برقی ضد است. موردی را مشاهده کردم و بسیار متاثر شدم که پاور برق آیفون در معرض آب باران نصب شده و باران باعث آسیب دیدن پاور شد.آسیب ادامه پیدا کرده و برق مستقیم دو سر پنل آیفون تصویری قرار گرفته بود که این باعث آتش گرفتن پنل و به کلی آسیب دیدن کل سیستم حتی قفل در باز کن شد!!!

یک ضد آب کننده معرکه برای پنل جلو درب آیفون استفاده از چسب سیلیکون (آکواریوم ) است .برای آب بندی این چسب رو می تونید در زیر بارانگیر هم استفاده کنید .

تعمیرات آیفون صوتی

تعمیرات آیفون صوتی

استفاده کردن از تغذیه اشتباه و ضعیف :

این مورد رو در بالا توضیح دادم یعنی اینکه دستگاه ترانس تغذیه دو آمپر میخواد ما به اون نیم آمپر بدهیم ظلم نیست والا !!! بعضی از نصابان که آیفون صوتی را به آیفون تصویری تغییر می دهند می گویند خب آیفون صوتی 12 ولت میخواد تصویری هم که 12 ولته پس چرا الکی بنده خدا منبع تغذیه جدید تهیه کنه اما خبر ندارند این کجا و آن کجا .

پنل آیفون تصویری چون دوربین هم داره نیاز به آمپر بیشتری داره معمولا دو آمپر و صوتی هم معمولا منبع تغذیه نیم آمپر داره.

اگر آیفون منزلتون تصویری است و بعد از باز کردن درب چند ثانیه تصویر مشکی می شود عامل می تواتند کم بودن آمپر منبع تغذیه باشد.

[readMore]تعمیرات آیفون تصویری[/readMore]

انتخاب نامناسب محل نصب چه مانیتور –پنل – قفل برقی و منبع تغذیه

پنل : انتخاب محل نصب پنل می تونه در مورد این که جلو خونه سکو قراره نصب بشه –باغچه باشه – آیفون روی پایه سنگی قراره نصب بشه-سه کنج باشه-ماشین صاحب خونه رو بگیره – زیر سقف باشه بارون نخوره – در معرض برف و بارون باشه – محیط تاریکه – بچه ها دستشون نرسه خخخ (دیدم که میگم)-و …

انتخاب محل نصب پنل به طراحی نما – تجربه نصاب و نظر پیمانکار بستگی دارد.

قفل برقی : اگر قفل برقی در محل نامناسب روی درب نصب شود و زنجیر آن شل و یا صفت باشد در عملکرد آن اثر خواهد گذاشت.

نکته 1: قفل برقی زبانه ای کار را راحت تر کرده و ایمنی را نیز بالا برده اند استفاده از آنها مزایای بسیاری دارد.

نکته 2: قطع شدن سیم قفل برقی نصب شده بر روی درب و اتصال اون می تواند باعث سوختن فیوز ترانس تغذیه شود و اگر فیوز اتصال کوتاه باشد حتی می تواند به آیفون آسیب برساند.

[readMore]نصب آیفون تصویری[/readMore]

نکته 3 : بد عمل کردن قفل برقی همیشه دلیل بر خراب بودن آن نمی باشد در بعضی موارد اشتباه در نظر گرفتن یک سری مسایل در نصب می تواند باعث مختل شدن عملکرد صحیح قفل برقی شود.

مانیتور :

مثال این مورد اینکه افتادن آیفون پشت درب یا قرار داشتن در سر راه و بر خورد با افراد و اشیا –انتخاب نامناسب ارتفاع نصب برای دیدن تصویر- قرار دادن در مکانی که نشود مانیور عریض (مانند 7 اینچ) را بر روی آن نصب کرد و ناچار از سایز کوچک استفاده شود.

ترانس تغذیه :

ترانس تغذیه باید حتی الامکان نزدیک پنل نصب شود تا افت ولتاژ کاهش یابد و درب باز کن و آیفون به درستی عمل کند.

ترانس نباید در معرض آب باران باشد می توان برای نصب از باکس های روکار کمک گرفت و یا ترانس را در محلی مانند تابلو برق کنتورهای ساختمان نصب کنیم.

[readMore]نصب آیفون صوتی[/readMore]

 کیفیت پایین آیفون تهیه شده

این مورد معلوم است دیگر بعضی آیفون ها از قیمت و شکل طراحی شان معلوم است از و لوازم با کیفیت ساخته نشده اند لذا این مورد هم بسیار در عمر آیفون اثر دارد.

موردی که وجود دارد همه می گویند این آیفون تا فلان سال گارانتی دارد هیچ کس نمی گوید آیا برای انجام همین خدمات گارانتی آیا هزینه و نیاز به وقت گذاشتن و یا مشکل در نداشتن آیفون وجود دارد یا خیر پس سعی کنید در باز کنی تهیه کنید که امکان نیاز به گارنتی پایین باشد.

استفاده نادرست از مانیتور و پنل

استفاده نادرست مانند کشیدن سیم های دسته گوشی بیش از حد – فشار دادن بیش از حد شاستی های درب باز کن و تصویر – ضربه دیدن پنل و ال سی دی پنل ریختن رنگ و مایعات بر روی محفظه های ورود هوای تازه به داخل مانیتور و ….

درج دیدگاه