ارورهای یخچال فریزر گرنیه

ارورهای یخچال فریزر گرنیه

دفترچه های ترجمه شده به فارسی در صورت نیاز کلیک کنید

دفترچه های راهنما
در خواست تعمیر دارید؟
لطفا مدل دستگاه و نام را وارد کنید.
تیم تعمیرکار با شما ارتباط برقرار میکیند
*
*
*
ارورهای یخچال فریزر گرنیه

ارورهای یخچال فریزر گرنیه

یخچال فریزر گرنیه از برندهای معروف یخچال در بازار داخلی است که توانسته رضایت کاربران را جلب کند.

یکی از امکانات مورد توجه این یخچال نمایش کد خطا در صورت بروز مشکلات در کارکرد دستگاه می باشد.

بدین صورت که هنگامی که مشکلی در سیستم داخلی یا خارجی یخچال ایجاد شد، کد خطای مربوط به آن عیب بر روی نمایشگر ظاهر می شود و کاربر با مراجعه به دفترچه دستگاه به راحتی می تواند منبع ارور را بیابد. در این مقاله راهنمای ارور یخچال فریزر گرنیه تهیه شده است تا شما مشکلات دستگاه را به راحتی شناسایی کنید.

ارورهای یخچال فریزر گرنیه

عدم کارکرد یخچال گرنیه، روشن شدن چراغ فیلتر تصفیه آب، افت دمای یخچال و یخ زدن مواد غذایی داخل آن، ایجاد صدای زیاد در حال کارکرد، نشتی آب از زیر یخچال و خیس شدن زمین، بسته نشدن درب یخچال و ساید بای ساید گرنیه و تراز نبودن یخچال از جمله مواردی هستند که می تواند باعث ایجاد ارور یخچال فریزر گرنیه شود.

از آنجایی که تعمیرات یخچال فریزرها تخصصی است و در صورتی که اشتباهی در تعمیر و تعویض قطعات رخ دهد باعث آسیب جدی به یخچال می گردد بهتر است تعمیر یخچال گرنیه را به افراد ماهر بسپارید. برای سهولت در این امر می توانید با شرکت تعمیرکار تماس گرفته و برای رفع کدهای خطا اقدام کنید.ارورهای یخچال فریزر گرنیه

در صورت بروز نقص در سیگنال یخچال، فلاش و نشانگرها در صفحه جلو یخچال یا کدهای خطایی در صفحه نمایش نشانگرهای دما فریزر ظاهر می‌شوند. کد خطا در صفحه نمایش به صورت متناوب چشمک می‌زند. در صورت بروز خطا، لازم است یخچال را خاموش کنید و از برق جدا کنید. سپس، بعد از مدتی دوباره آن را روشن کنید.

ارور E2 یخچال فریزر گرنیه

علت ارور E2 یخچال فریزر گرنیه: این کد خطا به علت عدم دریافت سیگنال سنسورهای دما در فریزر بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود.

رفع عیب کد خطا E2 یخچال فریزر گرنیه: برای رفع این ارور یخچال فریز گرنیه باید سنسورها بررسی و تعمیر شوند.

ارور E4 یخچال فریزر گرنیه

علت ارور E4 یخچال فریزر گرنیه: اطلاعات مربوط به حالت دما در محفظه یخچال و فریزر به واحد کنترل EP4  کنترل پنل نمی‌رسد.

رفع عیب کد خطا E4 یخچال فریزر گرنیه: در این کد خطا باید سنسورها چک شوند تا در صورت خرابی، تعمیرات لازم انجام گیرد.

مطالعه بیشتر: تعمیر  ماشین لباسشویی گرنیه

ارور E6 یخچال فریزر گرنیه

علت ارور E6 یخچال فریزر گرنیه: واحد EP4 از سنسورهای دما یخچال که وظیفه تنظیم دما محفظه انجماد و یخچال را برعهده دارند، سیگنالی دریافت نمی‌کند یا اینکه سیگنال انتقال داده خراب است و عدد صحیحی را نشان نمی‌دهد.

رفع عیب کد خطا E6 یخچال فریزر گرنیه: لازم است برای رفع این ارور یخچال فریزر گرنیه با یک متخصص برای تعمیر یخچال تماس بگیرید. دست‌کاری و تعمیر افراد غیرمتخصص می‌تواند باعث اختلالات و صدمه بیشتر به یخچال شما شود.

ارورهای یخچال فریزر گرنیه

 

جدول زیر شامل کدهای خطا یا ارور یخچال فریزر گرنیه Gorenje می‌باشد. با در نظر گرفتن قطعه مرتبط با هر کد خطا می‌توانید به آسانی علت کد خطا را پیدا نموده و با تعمیر یا جایگزین کردن قطعه کد خطاء را پاک نمایید.

 

کدهای خطا یا ارور یخچال فریزر گرنیه Gorenje

کد خطا

معنی کد خط

بررسی/تعمیر

E2 or E4

ایراد در سنسورهای دما

یکی از سنسورهای یخچال یا فریزر ایراد دارد و باید تعویض شود.

E6

ایراد هم‌زمان در سنسورهای یخچال و فریزر

سنسورهای دمای یخچال و فریزر هر دو خراب هستند و باید عوض شوند.

یخچال فریزر بعد از وصل شدن به برق کار نمی‌کند

برق پریزر را امتحان کنید و مطمئن شوید که ترموستات یخچال روی درجه‌ی روشن است.

کار کردن دائمی سیستم سرمایش

درب خیلی باز و بسته شده یا برای مدت طولانی باز مانده است. درب به خوبی بسته نمی‌شود. یخچال فریزر بیش از حد پر شده است. شاید تهویه کومپرسور یا کنداسور ناکافی است (مطمئن شوید که هوا به راحتی گردش می‌کند).

تشکیل یخ در دیوار پشتی

تا زمانی که دیفراست به خوبی کار کند آب از طریق کانال‌ها به سینی بیرونی منتقل و در آنجا بخار می‌شود. وقتی ضخامت یخ در دیوار پشتی بیشتر ۲–۳ میلی‌متر شود باید خودتان کار دیفراست را انجام دهید. به هیچ وجه از ابزار گرمایش برقی یا چیزهای تیز برای آب کردن یا جدا کردن یخ‌ها استفاده نکنید. برای این کار یخچال را خاموش کرده و درب آن را باز بگذارید تا یخ‌ها خودشان آب شوند. بعد از آب شدن یخ‌ها می‌تواند مجدداً یخچال را روشن کنید. دلیل افزایش میزان یخ می‌توانید یکی از این دلایل باشد: درب به خوبی بسته نمی‌شود. درب خیلی زیاد باز و بسته می‌شود. مواد غذایی خیلی گرم داخل یخچال قرار می‌دهید یا مواد غذایی به دیوار پشتی تکیه داده می‌شوند.

Water is Leaking From the Refrigerator

نشتی آب از یخچال

In case the discharge water outlet is clogged, or the defrost water drips over the channel, water leaks from the refrigerator. Clean the clogged opening, for example with a plastic straw. Manually defrost the increased ice layer. See “Ice Formation on the Inner Back Wall”.

در شرایط که خروجی آب مسدود باشد یا آب دیفراست از کانال می‌ریزد آب از یخچال نشت می‌کند. راه آب را باز کنید. به صورت دستی لایه‌های یخ را آب کنید.

درب فریزر به سختی باز می‌شود

اگر درب را تازه بسته باشید و بخواهید آن را باز کنید سخت خواهد بود. دلیل این است که وقتی درب باز می‌شود هوای گرم وارد می‌شود و وقتی این هوا سرد می‌شود فشار کاهش می‌یابد و درب محکم می‌شود. بعد از چند دقیقه درب به راحتی باز می‌شود.

نویز

سرمایش در یخچال فریزر توسط سیستم سرمایش کمپروسور تولید می‌شود و کمپرسور نویز تولید می‌کند. میزان نویز بسته به محل قرارگیری و عمر آن دارد.

مطالعه بیشتر: تعمیر ظرفشویی گرنیه

نتیجه گیری در مورد کدهای خطای یخچال فریزر گرنیه

امروزه به دلیل استفاده‌های مکرر از لوازم برقی گرنیه از جمله یخچال که از اصلی‌ترین وسایل خانگی است، امکان به وجود آمدن مشکل، خرابی و ارور در یخچال فریزر گرنیه بسیار زیاد است.

در این مواقع نیاز به یک نمایندگی گرنیه مطمئن و یک تیم متخصص که آشنایی کامل به انواع یخچال‌های ایرانی و خارجی با مارک و برندهای متفاوت دارد، احساس می‌شود. شرکت تعمیرکار با بیش از 10 سال خدمت، سابقه‌ی درخشانی در کارنامه‌ی کاری خود دارد. تعمیرات وسیله‌های برقی از جمله یخچال که بسیار پیچیده است نیاز به یک فرد متخصص يا آموزش‌دیده و آشنا با تمامی موتورها دارد.

پس شما می توانید با یک تماس ساده با تعمیرکار مشکل خود را به سادگی حل کنید.

مصرف کنندگان یخچال فریزر گرنیه می توانند جهت تعمیرات و رفع عیب کدهای یخچال خود به سادگی با تعمیرکار که در زمینه تعمیرات لوازم خانگی تبحر دارد و برای خدمات خود ضمانت کافی عرضه می کند، تماس گرفته و مشکل خود را در منزل با مجرب ترین تعمیرکاران این مرکز برطرف نمایند. منتظر تماس شما هستیم.ارورهای یخچال فریزر گرنیه

در صورت برطرف نشدن خطا از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید

مطالب مشابه:

ارورهای ساید بای ساید ال جی          ارورهای ساید بای ساید بکو

مطالعه بیشتر: ارور های ماشین لباسشویی گرنیه


نظر خود را در مورد این پست بنویسید.