راضی بودی؟

آوریل 14, 2020

راضی بودی؟

ما در اینجا معنی کدهای ارور کولر گازی شارپ را به صورت مختصر می‌دهیم. همیشه به یاد داشته باشید که کدهای ارور به معنی از کار افتادن کامل کولر گازی نیست. بلکه بیشتر این ارورهای کولر گازی شارپ، جنبه حفاظتی و جلوگیری از آسیب‌های جدی برای کولر گازی را دارد. و برخی مواقع باید یک خاموش و روشن کردن ساده کد ارور رفع می‌شود. یا کد ارور هشداری است برای سرویس و تمیز کردن فیلترهای یا تنظیم مجدد دما. پس توصیه می‌کنیم قبل از تماس با نمایندگی تعمیرات کولر گازی شارپ، راهنمای‌های زیر را مطالعه نمایید.

ارورهای کولر گازی شارپ

کدهای ارور کولر گازی شارپ

کد ارور معنی کد ارور – مشکل
EE کلیدها قفل شده اند
E0 کارکرد نامناسب پمپ آب
E1 محافظت فشار بالای کمپرسور
E2 ضدیخ داخلی کمپرسور
E3 محافظت فشار پایین کمپرسور
E4 محافظت هوای خروجی دما بالای کمپرسور
E5 محافظت بیش باری کمپرسور
E6 کارکرد نامناسب انتقال
E8 محافظت فن داخلی
E9 محافظت جریان آب
FF خرابی ارتباطات کنترلی متصل
F0 کارکرد نامناسب سنسور فضای داخلی در ونت بازگشت هوا
F1 کارکرد نامناسب سنسور اواپوراتور
F2 کارکرد نامناسب سنسور کندانسور
F3 کارکرد نامناسب سنسور فضای خارجی
F4 کارکرد نامناسب سنسور هوای خروجی
F5 کارکرد نامناسب سنسور فضا روی صفحه نمایش

اگر این کد عبارت های “ES” یا “AS” را نمایش داد یعنی یک سنسور از کار افتاده است. با مرکز رسمی خدمات کولر گازی شارپ تماس بگیرید.

ارورهای کولر گازی شارپ

عیب یابی کولر گازی شارپ

مشکل کولر گازی شارپ عیب یابی و تعمیر کولر گازی شارپ
اگر بخواهیم خیلی سریع بعد از خاموش کردن کولر دوباره آن را روشن کنیم اما روشن نمی شود. میکروکامپیوتر کنترل کننده کولر گازی بعد از خاموش شدن کولر گازی به منظور محافظت از آن ۳ دقیقه روشن شدن را به تعویق می اندازد.
کولر گازی پس از روشن شدن بوی بدی را از خود متصاعد می‎کند. خود کولر گازی هیچ بوی بدی ندارد. اگر بوی بد از محیط در آن جمع شده باشد باید فیلتر هوا را تعویض نمایید.
ممکن است صدای جریان آب بشنوید. وقتی کولرگازی را روشن می کنید یا وقتی که در حین کار کمپرسور شروع به کار می کند و متوقف می شود احتمالا صدای یک سیال در حال جریان را می شنوید. این مشکلی نیست و تنها مبرد است که جاری می‎شود.
گاهی وقتی کولر گازی در حالت خنک کنندگی کار میکند یک مه رقیق از آن خارج می‎شود. احتمالا این وقتی رخ میدهد که دما و رطوبت داخلی بالا هستند. این بخاطر ان است که هوای داخلی به سرعت خنک می شود. با گذشت زمان با کاهش دما و رطوبت داخلی مه ناپدید می‎شود.
ممکن است هنگام خاموش یا روشن کردن کولر  
دستگاه روشن نمیشود. آیا برق قطع شده است؟ آیا دستگاه قطع کننده مدار خاموش است؟ آیا تایمر به درستی استفاده شده است؟ آیا سیم ها و اتصالات صدمه دیده اند؟
راندمان سرمایش (گرمایش) خوب نیست. آیا تنظیمات دما مناسب است؟ ونت های ورودی و خروجی مسدود شده اند؟ پنجره ها و درها بسته اند؟ آیا فن روی سرعت پایین تنظیم شده است؟ گرد و خاک زیادی در فیلتر جمع شده و آن را مسدود کرده است؟
کنترل از راه دور بیسیم کار نمیکند. بررسی کنید که آیا تداخل مغناطیسی یا الکتریکی زیادی در نزدیکی دستگاه که بر کنترل کننده آن اثر می‎گذارد وجود نداشته باشد.
آب از دستگاه داخلی چکه می‎کند. رطوبت هوا بسیار بالاست. آب کنداسور سرازیر شده است. اتصال لوله زهکشی داخلی شل شده است.
یونیت داخلی سروصدا میکند. رله فن یا کمپرسور قطع و وصل می‎شود. وقتی یخ زدایی خاموش یا روشن میشود، صدای جاری شدن مبرد در جهت معکوس می آید.
وجود نم در ونت خروجی هوا

اگر یونیت برای مدت طولانی در رطوبت بالا کار کرده است، نم در خروجی هوا متراکم (کندانس) شدن و ممکن است چکه کند.

تعمیرات تخصصی کولر گازی شارپ SHARP در تهران

اگر توصیه‌های اولیه ما برای کدهای ارور و راهنمای عیب‌یابی کولر گازی شارپ، مشکل شما را برطرف نکرد لازم است که با مرکز تعمیرات کولر گازی شارپ تماس بگیرید و کد ارور و مشکل را با کارشناسان فنی در میان بگذارید. تعمیرکار با دارا بودن تعمیرکاران حرفه‌ای در زمینه تعمیرات کولر گازی، آماده خدمات‌رسانی به همشهریان تهرانی می‌باشد. کلیه تعمیرات ما شامل سه ماه ضمانت و خدمات پس از فروش می‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر همین حالا با ما تماس بگیرید.

ارورهای کولر گازی شارپ

در صورت نیاز درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با کارشناسان تعمیرکار تماس بگیرید

[homepichPost]

مطالب مشابه:

تعمیر کولر گازی شارپ      عملکرد کنترل کولر گازی شارپ

درج دیدگاه