ژانویه 11, 2020

ارورهای ماکروفر بوش

در دنیای پر مشغله امروزی، مایکروویو یا مایکروفر، یکی از وسایل مهم و جدایی ناپذیر هر آشپزخانه ای به شمار می رود و کاربردهای متنوع آن در زمینه گرم کردن و پخت سریع مواد غذایی باعث شده است که طرفداران بسیاری از جمله در بین افراد شاغل داشته باشد.

اما گاهی این دستگاه دچار مشکل شده و فرایند تهیه غذای سریع را با مشکل روبرو کند. در چنین شرایطی می بایست که مصرف کننده با کارشناسان مجرب تعمیر ماکروفر تعمیرکار  تماس گرفته و درخواست راهنمایی و کمک نماید. مشکلات اصلی ای که ممکن است هنگام استفاده از ماکروفر با آنها مواجه شوید شامل موارد زیر هستند.

جرقه زدن ماکروفر 

 این مشکل می تواند به دلیل استفاده از ظروف فلزی یا آلومینیومی و یا چرب بودن دیواره داخلی مایکروفر ایجاد شود. لامپ مگنترون دستگاه هم می تواند باعث ایجاد جرقه شود. در هر صورت  می توان با بکارگیری ظروف مناسب و تمیز کردن دستگاه از این امر پیشگیری کرد.ارورهای ماکروفر بوش

نچرخیدن سینی فر 

این مشکل هنگامی پیش می آید که سینی به خوبی بر روی چرخ دنده قرار نگرفته باشد و یا موتور گرداننده آن دچار مشکل یا سوختگی شده باشد و لازم است که دستگاه به طور حرفه ای سرویس و قطعه مربوطه عوض شود.

دیر آماده شدن غذا

این مشکل در ماکروفر بوش می تواند دو دلیل داشته باشد: یا یکی از چرخ دنده ها دچار مشکل شده است که با تعویض آن مشکل برطرف می شود و یا ولتاژ تغذیه کمتر از ۱۱۵ است.

ارورهای ماکروفر بوش

کار نکردن ماکروفر

این مساله ممکن است به دلیل وجود مشکل در اتصالات خروجی دستگاه و یا سوختن فیوز آن باشد که نیازمند سرویس و تعمیرات تخصصی است.

دود کردن ماکروفر

این مشکل به دلیل کثیف بودن دیواره های داخلی و یا شبکه بالایی مایکروویو ایجاد می شود و با تمیز کردن دستگاه می توان آن را برطرف کرد.

[readMore]استفاده صحیح از ماکروفر[/readMore]

خاموش کردن دستگاه در حین کار

گاهی به دلیل گرم شدن بیش از حد و قطع اتوماتیک جریان برق، استفاده طولانی مدت از دستگاه و یا نوسان ولتاژ، دستگاه در حین کار خاموش می شود که در این صورت اولا باید در ساعاتی غیر از ساعات اوج مصرف از دستگاه استفاده کرد و ثانیا از دستگاه به طور مداوم و پشت سر هم استفاده نکرد.

ارورهای ماکروفر بوش

در صورت برطرف نشدن خطا از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید

مطالب مشابه:

ماکروفر ال جی 

[homepichPost]

Rate this post

یک دیدگاه

  1. Sanaz ap سپتامبر 4, 2021 در 10:14 ب.ظ - پاسخ

    سلام ماكروويو بوش دارم واروره E 305 داده چكار بايد انجام بدم

ارسال دیدگاه

Rate this post