راضی بودی؟

فوریه 5, 2020

راضی بودی؟

ارورهای ماشین لباسشویی کنوود

کد خطا یا ارور لباسشویی یکی از مهمترین مواردی است که باید حتما جدی گرفته شود.

کدهای خطا درواقع ایرادهایی هستند که لباسشویی به وسیله ی سنسورهای خود که در بخش های مختلف قرار داده شده اند، تشخیص می دهد.

با این تعریف بطور مثال اگر در قسمت تخلیه آب از دیگ لباسشویی مشکلی وجود داشته باشد،

که می تواند ناشی از کار نکردن پمپ تخلیه و یا گرفتگی لوله های تخلیه و یا….باشد، ماشین متوجه مشکل شده و با نشان دادن کد خطا یا اروری بر روی صفحه نمایشگر خود، ما را از وجود این مشکل آگاه می سازد.

با توجه به آنچه گفته شد، تلاش برای رفع ارورهای ماشین لباسشویی برای جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات بزرگتر در آینده و صرف هزینه بیشتر، بسیار مهم و حیاتی می باشد.

در این مقاله از تعمیرکار، کدهای خطا یا ارورهای لباسشویی کنوود را و معانی هر یک را برای شما عزیزان آماده کرده ایم. همچنین در هر مورد، راهنمایی های لازم را جهت رفع هر کدام بیان کرده ایم.

همانطور که اشاره شد، کدهای خطا تنها به محدوده تقریبی خطاها و مشکلات دستگاه اشاره می کنند و عیب یابی دقیق را تنها با داشتن تجربه بالا و بررسی دقیق لباسشویی می توان انجام داد.

پس در صورتی که در عیب یابی لباسشویی کنوود معیوب خود به مشکل برخورده اید و یا هیچ تجربه ای در تعمیر لباسشویی کنوود ندارید، حتما با تکنسین های متخصص تعمیرکار  تماس حاصل فرمایید.

در ضمن توصیه می شود به هیچ وجه دستگاه را معاینه و دستکاری ننمایید!

زیرا در صورت تعمیر ناآگاهانه و دستکاری دستگاه به صورتی که هیچ تجربه یا تخصصی پشت آن نباشد، احتمال بروز خرابی های بیشتر و آسیب رساندن جدی به خود و دستگاه بالا می رود. با این وجود تعدادی از ارورهای ماشین لباسشویی کنوود را می توان به راحتی و با بررسی و انجام چند مورد برطرف نمود.

ارورهای ماشین لباسشویی کنوود

خطای E01 یا Er30 لباسشویی کنوود

این ارور از بسته نشدن درب لباسشویی بطور صحیح خبر می دهد. ممکن است چیزی مانع بسته شدن درب شده باشد و یا لاستیک دور درب درآمده باشد. دلیل دیگر بروز این خطا، خرابی میکروسوئیچ قفل درب است. بررسی نمایید که درب به درستی بسته شده باشد.

خطای E02 یا Er10 لباسشویی کنوود

در صورتی که ارور e2 بر روی صفحه نمایش ظاهر شود، بدین معناست که سطح آب در لباسشویی کم بوده و زیر هیتر قرار دارد. فشار شیر ورودی آب کم بوده و یا شیر برقی ورودی آب دچار مشکل شده یا کاملا باز نمی باشد.

چک کنید آیا شیر ورودی تامین آب دستگاه مشکلی دارد؟ در صورت نیاز تعویض شیر برقی ممکن است به رفع مشکل بیانجامد. اگر نتوانستید ارور را رفع نمایید، لباسشویی کنوود را از پریز برق بیرون کشیده و با متخصصان کاراباما تماس بگیرید.

خطای E03 یا Er21 لباسشویی کنوود

بروز خطای e3 به معنای ایراد در پمپ تخلیه و یا گرفتگی لوله تخلیه و فیلتر پمپ می باشد.

جهت رفع این ارور بهتر است با تکنسین متخصص تعمیر لباسشویی تماس بگیرید. با این حال ابتدا لوله تخلیه و فیلتر پمپ را بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید که مسدودیتی در آنها وجود نداشته باشد. ممکن است پمپ تخلیه سوخته باشد.

در صورت برطرف نشدن خطا از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید 

مطالب مشابه:

لباسشویی بوش      لباسشویی ال جی

[homepichPost]

درج دیدگاه