فوریه 13, 2020

ارورهای ماشین ظرفشویی نف

ارور ماشین ظرفشویی نف در سال های اخیر اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار تعمیرکاران قرار داده و همین امر باعث می شود تا روند اجرای تعمیر سریع تر و با کیفیت بهتری همراه گردد.

اهمیت شناخت ارور ظرفشویی نف به همین خاطر افزایش یافته و انتظار می رود تا مردم نیز اطلاعات خود را در این زمینه بهبود بخشند.

اهمیت این موضوع برای تعمیرکاران بیشتر است زیرا توانسته اند بخش قابل توجهی از خدمات تعمیر را به صورت کاملا مفید ارائه دهند که این به کیفیت کار آن ها توسعه داده است.

انواع ارور ماشین ظرفشویی نف

هنگامی که سخن از ارور ظرفشویی نف به میان می آید می بایست به موارد مختلفی توجه نمود. گاه ممکن است با وجود عملکرد مداوم ماشین، اروری نمایان شده باشد که در صورت عدم توجه به آن، موجب آسیب به قطعات فنی گردد.

اما گاهی این ارور ها شدت بیشتری دارند و دستگاه تا زمان رفع آن کار نمی کند. محققان بر این عقیده اند که در این صورت امکان تعمیر ساده تر و سریع تر می شود و نسبت به حالت اول آسیب کمتری نیز به دستگاه وارد خواهد شد.

ارورهای ماشین ظرفشویی نف

یکی از انواع ارور ظرفشویی نف کار نکردن ماشین ظرفشویی می باشد. در این حالت می بایست برق دستگاه و میزان ولتاژ را بررسی نمود.

همچنین باز بودن درب ماشین باعث نمایان شدن این ارور ماشین ظرفشویی نف می گردد و به همین خاطر بهتر است این موارد چک شود.

عدم ورود آب در اثر بسته بودن شیر آب ورودی نیز این امکان را به وجود می آورود و در نهایت مهم ترین مشکل ممکن است به دلیل سوختن موتور دستگاه و یا پریدن فیوز آن باشد که باید توسط تعمیرکاران تشخیص داده شود.

 

جدول زیر شامل کدهای خطا _ ارور ماشین ظرفشویی نف Neff می‌باشد. با در نظر گرفتن قطعه مرتبط با هر کد خطا می‌توانید به آسانی علت کد خطا را پیدا نموده و با تعمیر یا جایگزین کردن قطعه کد خطاء را پاک نمایید.

 

 

ارورهای ماشین ظرفشویی نف Neff

کد خطا معنی کد خطا توضیح کد خطا
ماشین ظرفشویی کار نمی‌کند فیوز اصلی پریده است. برق ماشین ظرفشویی وصل نیست. درب ماشین ظرفشویی درست بسته نشده است. شیر آب باز نیست.
چراغ «Check water supple» روشن است شیر آب بسته یا مسدود است. آب قطع است. فیلتر ورودی آب گرفته است. شیلنگ‌های آب پیچ خورده‌اند. پمپ تخلیه مسدود است.
بعد از تمام شدن شستشو آب در ماشین لباسشویی باقی می‌ماند شیلنگ آب کثیف مسدود یا پیچ خورده است. پمپ تخلیه مسدود است. فیلترها مسدود هستند. برنامه هنوز تمام نشده است. تا اتمام برنامه صبر کنید (دیسپلی عدد صفر را نشان می‌دهد) یا دکمه‌ی ریست را فشار دهید.
کف خیلی زیاد تولید می‌شود ماده شوینده معمولی استفاده شده است. هر نوع باقیمانده مواد شوینده را با یکپارچه از دیسپنسر خالی کنید.
هنگام شستشو ماشین لباسشویی ناگهان متوقف می‌شود برق ماشین ظرفشویی قطع شده است. آب ورودی قطع شده است. برنامه را ریست کنید.
هنگام شستشو صدای برخورد شنیده می‌شود بازوی اسپری به ظرف‌ها برخورد می‌کند.
هنگام شستشو صدای تندی شنیده می‌شود ظروف به درستی داخل ماشین ظرفشویی قرار داده نشده است.
چراغ شاخص بعد از شروع برنامه شنیده می‌شود. برنامه‌ای انتخاب نشده است.
درب محل مواد شوینده بسته نمی‌شود قسمت ماده شوینده بیش از اندازه پر شده است. ماده شوینده در قسمت مکانیکی درب گیر کرده است. چراغ نشانگر بعد از اتمام شستشو خاموش نمی‌شود.
چراغ شاخص بعد از اتمام برنامه خاموش نمی‌شود سویچ اصلی هنوز روی ON است.
مقدار از ماده‌ی شونیده داخل دیسپنسر باقی می‌ماند قسمت ماده شوینده هنگام گذاشتن ماده شوینده مرطوب است. این قسمت باید کاملاً خشک باشد.
صدای کوبیدن از شیر برقی به گوش می‌رسد این به خاطر لوله‌های آب است و به خاطر عمل‌کرد ماشین ظرفشویی نیست. برای این حالت راه‌حلی وجود ندارد.
ظروف و قاشق چنگال‌ها خشک نمی‌شوند برنامه‌ی انتخاب شده عمل‌کرد خشک کردن را ندارد. مقدار ماده کمکی خشک کردن خیلی کم است. ظروف خیلی زود از ماشین ظرفشویی خارج می شوند.
شیشه‌ها ظاهر خوبی ندارند مقدار ماده کمکی شستشو خیلی کم است.
رد زنگ روی قاشق و چنگال باقی می‌ماند قاشق و چنگال ها به اندازه کافی ضدزنگ نیستند. نمک موجود در ماشین ظرفشویی خیلی زیاد است. درب قسمت محتوی نمک محکم بسته نشده است. مقداری خیلی زیادی نمک هنگام پر کردن ریخته شده است.

 

در صورت برطرف نشدن خطا از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید

مطالب مشابه:

ماشین ظرفشویی ال جی       ماشین ظرفشویی مجیک

[homepichPost]

چرا در ماشین ظرفشویی نف هنگام شستشو ماشین لباسشویی ناگهان متوقف می‌شود ؟

برق ماشین ظرفشویی قطع شده است. آب ورودی قطع شده است. برنامه را ریست کنید.

چرا در ماشین ظرفشویی نف بعد از تمام شدن شستشو آب در ماشین لباسشویی باقی می‌ماند؟

شیلنگ آب کثیف مسدود یا پیچ خورده است. پمپ تخلیه مسدود است. فیلترها مسدود هستند. برنامه هنوز تمام نشده است. تا اتمام برنامه صبر کنید (دیسپلی عدد صفر را نشان می‌دهد) یا دکمه‌ی ریست را فشار دهید.

Rate this post

ارسال دیدگاه

Rate this post