راضی بودی؟

فوریه 4, 2020

راضی بودی؟

ارورهای ماشین ظرفشویی مایدیا

کد خطا یا ارور ظرفشویی پیغامی است که بر روی نمایشگر دستگاه شما نشان داده می شود تا در تشخیص و رفع مشکلات احتمالی ظرفشویی شما کمک کننده باشد.

کدهای خطایی که در این مطلب از تعمیرکار و در ادامه خواهید دید، تمامی ارورهای ظرفشویی مدیا (Midea) بوده که در تشخیص حدودی مشکلات ظرفشویی به شما بسیار کمک خواهند نمود.

با این وجود به یاد داشته باشید که معمولا عیب یابی دقیق دستگاه و در ادامه رفع ارورهای ظرفشویی مدیا به دانش تخصصی و تجربه کار تعمیراتی نیاز داشته و لزوم بازدید دستگاه توسط تکنسین وجود دارد.

ارورهای ماشین ظرفشویی مایدیا

در صورتی که در عیب یابی و یا رفع خطای بوجود آمده برای ظرفشویی مدیای خود به مشکل برخورده اید و یا فرصت مراجعه به متخصصین محلی را ندارید، هم اکنون با متخصصان تعمیرکار تماس گرفته و یا بصورت آنلاین درخواست خود را در تعمیرات ظرفشویی مدیا ثبت نمایید.

ارورهای ماشین ظرفشویی مایدیا

کد خطا یا ارور E1 ظرفشویی مدیا

این خطا به معنای طولانی شدن زمان آبگیری دستگاه می باشد. بروز این خطا به مشکلی در سیستم ورودی آب ظرفشویی دلالت دارد. ممکن است شیر آب ورودی بسته باشد و یا شیلنگ انتقال آب مسدود شده و یا پیچ خورده باشد. همچنین گرفتگی فیلتر شبکه ای و کم بودن فشار آب نیز ممکن است دلیل بروز خطا باشند.
موارد گفته شده اعم از شیر، لوله ها و فیلتر را بررسی کنید. در صورتی که خطا همچنان برقرار است، ممکن است خرابی قطعات دیگری دلیل این امر باشند و یا اشکال از برد الکترونیکی باشد. در این حالت با تکنسین متخصص تماس بگیرید.

کد خطا یا ارور E2 ظرفشویی مدیا

بروز ارور e2 به معنای طولانی شدن زمان تخلیه آب دستگاه می باشد.

علت این امر اشکال در سیستم تخلیه آب بوده و ایراد بوجود آمده می تواند ناشی از خرابی یا کار نکردن پمپ تخلیه و یا گیر کردن آن باشد. حالت دیگر، گرفتگی لوله های تخلیه و فیلترهای موجود است.
بدلیل الکتریکی بودن عملکرد قطعاتی چون پمپ، بهتر است جهت رفع ارور از تکنسین کمک بگیرید. مواردی که می بایست توسط تکنسین بررسی شوند، عبارتند از: گرفتگی پمپ تخلیه، سوخته بودن پمپ، بررسی سیم کشی ها و اتصالات، بررسی لوله های تخلیه جهت گرفتگی و مسدودیت، بررسی فاضلاب خروجی جهت گرفتگی و بررسی برد الکترونیکی.

ارورهای ماشین ظرفشویی مایدیا

کد خطا یا ارور E3 ظرفشویی مدیا

در صورتی که بر روی نمایشگر شما چنین اروری نمایان می شود، به معنای آن است که المنت دستگاه مشکل دارد و یا دستگاه تشخیص داده که آب در زمان مقرر گرم نمی شود.

علل احتمالی برای بروز این خطا، خرابی المنت حرارتی و یا اشکال در مدار حرارتی دستگاه می باشد.
جهت رفع این ارور بهتر است از کمک تکنسین متخصص استفاده کنید، زیرا لازم است با قطعات الکتریکی و حساسی درگیر شوید و احتمال آسیب رساندن به خود و دستگاه وجود دارد.

از جمله مواردی که می بایست توسط تکنسین بررسی شوند، می توان به المنت حرارتی، ترموستات، سیم کشی ها و اتصالات قطعاعت مرتبط و برد الکترونیکی ظرفشویی اشاره نمود.

ارورهای ماشین ظرفشویی مایدیا

کد خطا یا ارور E4 ظرفشویی مدیا

خطای e4 به معنای بیش از حد پر شدن ظرفشویی از آب و سرریز شدن است. در این حالت مواردی چون پودر شوینده نامناسب و یا زیاد، سوئیچ شناور معیوب و یا گیر کردن سوئیچ شناور از جمله دلایل احتمالی بروز مشکل می باشند.
جهت برطرف نمودن خطا ابتدا پودر شوینده را تغییر دهید. بهتر است از قرص های شوینده مناسب به جای موادی که بیش از حد کف می کنند، استفاده نمایید. همچنین بدنبال نشتی آب در پایین ظرفشویی نیز باشید. سوئیچ شناور را نیز بررسی کرده و از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید. در صورتی که خطای نشان داده شده همچنان برقرار بود، با تکنسین های متخصص تعمیرکار  تماس بگیرید.

ارورهای ماشین ظرفشویی مایدیا

کد خطا یا ارور E5 ظرفشویی مدیا

این ارور زمانی که ظرفشویی قابلیت خاموش شدن خودکار را پس از اتمام سیکل شستشو نداشته باشد، بر روی نمایشگر ظاهر می شود. علت احتمالی بروز این خطا اشکال در برد الکترونی و یا مشکل در ولتاژ برق دستگاه است.
حتما از تکنسین متخصص برای رفع مشکل ظرفشویی کمک بگیرید. کلید پاور باید بررسی شود و احتمال کم بودن ولتاژ وجود دارد. برد الکترونیکی دستگاه نیز باید به دقت بررسی و ولتاژها و مقاومت های آن اندازه گیری گردد.

کد خطا یا ارور E6 ظرفشویی مدیا

ارور e6 به خطای مدار باز ترمیستور مربوط است. در این حالت احتمالا خرابی ترمیستور موجب بروز ارور شده است.
ترمیستور ظرفشویی می بایست به دقت بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد.

کد خطا یا ارور E7 ظرفشویی مدیا

این کد خطا به اتصال کوتاه ترمیستور اشاره دارد. خرابی ترمیستور دلیل احتمالی ظاهر شدن ارور e7 می باشد.
ترمیستور ظرفشویی را می بایست به دقت بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض کنید.

در صورت برطرف نشدن خطا از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید

مطالب مشابه:

ماشین ظرفشویی ال جی       ماشین ظرفشویی مجیک

[homepichPost]

درج دیدگاه