راضی بودی؟

می 23, 2020

راضی بودی؟

آیا دندانه‌های زنگ‌زده‌ سبد ماشین ظرفشویی خطر دارند؟

آیا دندانه‌های زنگ‌زده‌ سبد ماشین ظرفشویی خطر دارند؟

سبدهای ماشین ظرفشویی از فلز با روکش محافظ ساخته شده است، ولی با استفاده‌ی زیاد، این روکش محافظ از بین می‌رود و فلز زیرین نمایان می‌شود. تماس مداوم با آب هم سبب زنگ‌زدگی این فلز می‌شود که به‌نوبه‌ی خود مشکلات عدیده‌ای برای ماشین ظرفشویی در پی دارد. دندانه‌های زنگ‌زده‌ی سبد ماشین ظرفشویی، ظاهر ظرف‌ها و حسی را که به آن‌ها دارید تغییر می‌دهد و در نهایت ممکن است برای سلامتی‌تان ضرر داشته باشد. خوشبختانه، راه‌هایی برای حل این مشکل هست.

آیا دندانه‌های زنگ‌زده‌ سبد ماشین ظرفشویی خطر دارند؟

باورهای غلط در مورد زنگ‌زدگی

این باوری غلط و شایع است که می‌گوید زنگ‌زدگی سبب بیماری کزاز، یک نوع بیماری خطرناک، می‌شود. مسبب بیماری کزاز یک باکتری است که از طریق زخم وارد جریان خون می‌شود. این باکتری معمولاً درون خاک یافت می‌شود، برای همین احتمال بیشتری دارد تماس با خاک به بیماری کزاز منجر شود تا تماس با زنگ‌زدگی. با خوردن زنگ‌زدگی کسی به بیماری کزاز مبتلا نمی‌شود. چونکه زنگ‌زدگی اکسید آهن است و آهن هم جزو مواد معدنی لازم برای بدن است. برای همین، با خوردن زنگ‌زدگی هیچ اتفاقی برای بدن‌تان نخواهد افتاد.

خطراتی که متوجه ظروف و ماشین ظرفشویی است

دندانه فلزی خورده شده در مقایسه با دندانه‌ای سالم و دارای روکش محافظ از ظروف خوب محافظت نمی‌کند. تیزی فلز ممکن است روی ظرف‌ها و لیوان‌ها خش بیندازد و اگر فشار آب به اندازه‌ی کافی زیاد باشد باعث خرد شدن ظروف شود. با جدا شدن بخش زنگ‌زده از سبد، این بخش وارد جریان آب می‌شود و لایه‌ای نازک و غیر مشهودی از اشکالی روی ظروف شکل می‌دهد. ظروف پوشیده از زنگ‌زدگی حس خاک‌آلودگی و ظاهری راه‌راه پیدا می‌کنند. این ماده‌ی معدنی هم ممکن است روی قسمت‌های گرمایشی رسوب کند و بهره‌وری دستگاه را کاهش دهد. همچنین زنگ‌زدگی، در کنار دیگر مواد معدنی همچون کلسیم و آهک، روی جداره‌های داخلی رسوب تشکیل می‌دهد.

آیا دندانه‌های زنگ‌زده‌ سبد ماشین ظرفشویی خطر دارند؟

خطراتی که متوجه سلامتی است

جدای از احتمال از بین رفتن ظروف، وجود دندانه‌های فلزی زنگ‌زده‌ی سبد در ظرفشویی ممکن است شما یا یکی از اعضای خانواده را مجروح کند. احتمال دارد این دندانه‌ها پوست شما را خراش دهد یا زخمی کند که با درد و عفونت احتمالی همراه است. اگر زخم‌تان به اندازه کافی جدی باشد ممکن است به چند بخیه نیاز داشته باشید. چون احتمال کمی وجود دارد از طریق زخم اشیای نوک تیز، چه زنگ‌زده باشد یا نه، به کزاز مبتلا شوید، توصیه می‌کنیم محض احتیاط به دکتر مراجعه فرمائید.

آیا دندانه‌های زنگ‌زده‌ سبد ماشین ظرفشویی خطر دارند؟

آموزش تعمیر سبد ماشین ظرفشویی

دندانه‌ی زنگ‌زده را با کاغذ سمباده بسایید تا تکه‌های شل زنگ‌زدگی جدا شود. با اسپری موم پلاستیکی دندانه‌های سبد را بپوشانید؛ این کار از بخش زنگ‌زده در برابر آب محافظت می‌کند و بخش‌های از بین رفته‌ی نوک‌ها را می‌پوشاند. راه‌حل بعدی خرید موم مایع یا چسب Sugru پوشاندن فلز زنگ‌زده است. این موم بعد از خشک شدن، مثل روکش لاستیکی، محافظی است در برابر آب و اجازه نمی‌دهد زنگ‌زدگی به دیگر نقاط سرایت کند و فلز را در پوششی نرم که آسیبی به ظروف نمی‌رساند می‌پوشاند.

بازسازی با چسب Sugru  : توجه داشته باشید از مدلی که برای درجه حرارت ۹۰ درجه و یا ۱۰۰ درجه سانتی گراد تولید شده  استفاده کنید.

آیا دندانه‌های زنگ‌زده‌ سبد ماشین ظرفشویی خطر دارند؟

 

آیا دندانه‌های زنگ‌زده‌ سبد ماشین ظرفشویی خطر دارند؟

 

 

استفاده از خدمات ما :

اگر ماشین ظرفشویی شما به سرویس دوره ای نیاز دارد و یا شستشو را به درستی انجام نمی دهد و روی ظروف خش و لکه های سفید میبینید، یا هرگونه تعمیرات دیگر میتوانید با دفتر خدمات تعمیر و سرویس ماشین ظرفشویی تعمیرکار تماس بگیرید تا همکاران ما در کمترین زمان با مناسب ترین قیمت سفارش تعمیرات ماشین ظرفشویی شما را انجام دهند.

آیا دندانه‌های زنگ‌زده‌ سبد ماشین ظرفشویی خطر دارند؟

توجه داشته باشد که رفع خش داشتن ظروف ، لکه های سفید و سرویس سالیانه ماشین ظرفشویی نیاز به یک متخصص حرفه ای دارد، از این رو ما با داشتن متخصصان حرفه ای این کار را برای شما به طور تخصصی و با ضمانت انجام میدهیم .

مطمئن باشید ما بهترین گزینه هستیم

نظرات کاربران

نظرات شما به کاربران دیگر کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری از محتویات این بخش استفاده کنند.

[homepichPost]

درج دیدگاه