راضی بودی؟

می 11, 2020

راضی بودی؟

آموزش کارکرد ماشین لباسشویی بوش

راهنمای ماشین لباسشویی بوش( راهنمای فارسی لباسشویی بوش ):یادگیری استفاده درست از یک ماشین لباسشویی جزو باید های زندگی است.استفاده از ماشین های لباسشویی هر روز آسان تر میشود اما باز هم نیاز است که نحوه استفاده درس از آن را بدانید.

آموزش کارکرد ماشین لباسشویی بوش

ما در تعمیرکار مقاله ی جامعی از راهنمای ماشین لباسشویی بوش آماده کرده ایم تا شما را در استفاده از ماشین لباسشویی بوش یاری کنیم . اگر نیاز به راهنمای بیشتر و یا نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بوش دارید با شماره های آی.پی امداد تماس بگیرید . همچنین شما عزیزان برای تعمیر ظرفشویی بوش ، تعمیر یخچال بوش ، تعمیر ساید بای ساید بوش میتوانید کلیک نمایید .

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی بوش , معانی و اصطلاحات , تعمیرات لباسشویی بوش

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی و عملکرد دکمه های آن

آموزش کارکرد ماشین لباسشویی بوش

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی بوش

۰  خاموش
sensitive برنامه حساس
sports wash برنامه شستشو لباس‌های ورزشی
super Quick برنامه فوق‌العاده سریع
mix برنامه مخلوط  شستشوی روزمره
Empty فقط تخلیه آب
gentle spin خشک‌کن ملایم
spin خشک‌کن
cottons برنامه لباس‌های نخی (پنبه‌ای)
intesive  برنامه شستشوی خشن لباس‌های کثیف
Eco برنامه شستشوی اقتصادی
silk برنامه لباس‌های ابریشمی
wool برنامه شستشوی لباس‌های پشمی
easy care ضد چروک
+easy care ضد چروک پیراهن‌های خیلی حساس
Rinse فقط  آبکشی

آموزش کارکرد ماشین لباسشویی بوش

در برخی مدل های لباسشویی بوش برنامه ها به صورت شکل یا آیکون هک شده است .

در این مدل ها برنامه ها ممکن است به صورت گروهی دسته بندی شده باشه .

هر گروه برای شستشوی یک نوع لباس مناسب است و دمای شستشو هم مانند برنامه قابل انتخاب شده است

در راهنمای فارسی لباسشویی بوش که برای شما آماده ساخته ایم دو مرحله کلی وجود دارد که در زیر به شرح آن میپردازیم.

1.جدا کردن لباس ها اولین مرحله راهنمای ماشین لباسشویی بوش :

۱.بررسی بر چسب لباس ها اولین مرحله در راهنمای فارسی لباسشویی بوش است که ما به شما توصیه میکنیم.اکثر لباس ها قابل شستشو با لباسشویی هستند اما همیشه بر روی برچسب آن ها دستورالعمل کاملی برای نحوه شستشوی درست آن ها آمده است به دلیل اینکه برخی لباس ها با آب گرم ناسازگارند و ممکن است در صورت استفاده از آب گرم لباس کوچک شود.

و یا مثال دیگری که در راهنمای ماشین لباسشویی بوش میتوانیم برای شما بیاوریم استفاده از ماده سفیدکننده است که برای برخی لباس ها لازم و برای برخی لباس ها مضر است.

آموزش کارکرد ماشین لباسشویی بوش

همچنین گاهی ممکن است برخی لباس ها با شستشوی معمولی لباسشویی آسیب ببینند مانند لباس ها ابریشمی بنابراین در راهنمای فارسی لباسشویی بوش حتما و حتما توصیه میکنیم برچسب روی لباس را چک کنید.

باید بدانید که در بیشتر لباس ها برچسب مراقبت در سمت چپ لباس و یا داخل ناحیه گردن لباس قرار دارد و در اکثر شلوار ها بر چسب مراقبت شلوار در داخل و پشت شلوار قرار دارد.

۲.در این مرحله از راهنمای ماشین لباسشویی بوش باید لباس هایی که میتوان آن ها را با لباسشویی شست و لباس هایی که باید با دست شسته شوند را از هم جدا کنید.

۳.پس از جدا کردن لباس ها برای شسشوی با دست و شستشو با ماشین لباسشویی نوبت به جدا سازی از نظر رنگ لباس ها در این مرحله از راهنمای فارسی لباسشویی بوش میرسد.در برخی موارد به خصوص لباس های نو که برای اولین بار شسته میشوند لباس ها رنگ خد را به آب انتقال میدهند.این رنگ میتواند بر لباس های دیگر تاثیر بگذارد و به آن ها آسیب برساند.

بنابراین در راهنمای ماشین لباسشویی بوش به شما توصیه میکنیم که لباس های خود را بر اساس رنگ جدا کنید و آن ها بر اساس رنگ بشویید.

آموزش کارکرد ماشین لباسشویی بوش

برای جدا کردن لباس ها لباس های سیاه و تیره مانند سرمیه و قهوه ای را با هم,لباس های سفید را با هم و لباس های رنگی را با رنگ های شبیه به خود با لباسشویی بشویید.

۴.در این قسمت از راهنمای ماشین لباسشویی بوش باید به شما توصیه کنیم که لباس ها را بر اساس ضخامت پارچه نیز باید دسته بندی کنید.میتوانیم اینطور توضیح دهیم که ضخامت پارچه میزان سایش پارچه را مشخص میکند.بیشتر ماشین های لباسشویی هنگام شستشوی لباس ها آن ها پرت میکنند و با شدت لباس ها را می چرخانند.این چرخه ممکن است به پارچه های نازک را آسیب برساند.

همچنین برنامه شستشو برای پارچه های ضخیم و پارچه های نازک باید با هم متفاوت باشد.برای جدا کردن لباس ها بر اساس ضخامت لباس هایی مانند لباس زیر,جوراب شلواری و ابریشم قابل شستشو را باهم و پارچه های سنگین مانند شلوار های پنبه ای,حوله های حمام و کت های باغتی را باهم داخل لباسشویی بیاندازید.

اینکار نه تنها از آسیب دیدگی لباس ها جلوگیری میکند بلکه در صرفه جویی انرژی نیز موثر است.

۵.نکته ی جالب که در راهنمای فارسی لباسشویی بوش باید به آن اشاره کنیم این است که برای شستن لباس های زیر با لباس های دیگر آن ها را در کیسه طوری زیپ دار قرار دهید تا در هنگام بیرون آوردن لباس ها دچار مشکل نشوید.

۶. دقت کنید برخی لباس ها لکه هایی دارند که باید قبل از شستشوی آن ها با لباسشویی این لکه ها را بشویید مانند لکه های خون و یا لکه های روغن.

آموزش کارکرد ماشین لباسشویی بوش

2.روشن کردن لباسشویی در راهنمای فارسی لباسشویی بوش:

در این مرحله از راهنمای فارسی لباسشویی بوش باید برنامه ی مناسب دسته بندی لباسی که آماده کرده اید را انتخاب نمایید.در بالا توضیح داده شد که لباس ها را چگونه دشته بندی کنید پس باید بدانید که چه برنامه ای مناسب ترین عملکرد را برای لباس های شما خواهد داشت.به طور کلی در لباسشویی های بوش چهار برنامه وجود دارد.اگر در طول اجرای برنامه با ارور هایی مواجه شدید به صفحه کد خطای ماشین لباسشویی مراجه کنید و از علت ارور مطلع شوید.

آموزش کارکرد ماشین لباسشویی بوش

برنامه عادی:در این برنامه با رویکر سریع دستگاه روبرو می شوید به معنی که شاهد با سرعت چرخیدن مخزن د بیشتر طول چرخه خواهید بود.این برنامه برای لباس هایی که به طور روزمره استفاده میکنید و نیاز به شستن مکررد آن ها دارید مناسب باشد.همچنین این برنامه برای پارچه های محکم پنبه ای , کتانی , جین و حوله مناسب ترین برنامه است.

برنامه دائمی یا پر فشار: این چرخه با رویکرد سریع / آهسته عمل میکند. برای جلوگیری از چروک افتادن پارچه های حساس نیز مناسب است.همچنین مناسب پارچه هایی است که نیاز به تمیز بودن دارند، اما باید با چرخش آهسته ای شسته شوند. از این چرخه برای الیاف مصنوعی نیز میتوانید استفاده کنید. بر روی پارچه های با جنس الیاف مصنوعی در شستشوی های مکرر توپ های کوچک فیبر ایجاد می شوند جالب است بدانید برنامه دائمی از این رویداد جلوگیری می کند.

چرخه ظریف: این چرخه از یک روش آهسته آهسته استفاده می کند، باعث کاهش حرکت های محکم پارچه و جلوگیری از سایش و پاره شدن پارچه می شود. با این حال، عمیات تمیز کردن لباس ها به خوبی انجام میشود. این چرخه برای لباس های خاص مانند لباس زیر زنانه، پارچه های بافته شده با نخ ابریشمی یا پارچه ای نازک و حساس و یا مواردی از پارچه های مانند جوراب شلواری استفاده می شود.
چرخه های ویژه: مدل های جدید ماشین های لباسشویی بوش دارای چرخه های خاصی هستند که کارهایی نظیر پاکسازی، بخار و یا با ویژگی محفاظت از پارچه های حساس و حذف لکه ها استفاده می شود و یا حتی دارای خاصیت ضد آلرژی نیز هستند.

آموزش کارکرد ماشین لباسشویی بوش

آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش

برند بوش از جمله برندهایی است که به دلیل کیفیت بالای محصولات در بین ایرانیان جایگاه خوبی پیدا کرده است. ماشین لباسشویی های بوش نیز از جمله محصولات پرفروش این برند پرآوازه است. اما کیفت بالای این برند دلیل بر خراب نشدن محصولات آن نمی شود. اگر ماشین لباسشویی بوش شما دچار مشکل شده است و نیاز به ریست شدن دارد مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. دستگیره چرخان مربوط به برنامه های ماشین لباسشویی را روی حالت ساعت 12 یا همان off قرار دهید.
  2. دستگیره چرخان را روی حالت ساعت 6 قرار دهید.
  3. اکنون همزمان با فشار دادن و نگهداشتن دکمه spin دستگیره را به روی ساعت 7 قرار دهید.
  4. پس از گذشت 5 ثانیه دکمه را رها کنید و دستگیره را روی off قرار دهید. اکنون ماشین لباسشویی شما ریست شده است.

درج دیدگاه