فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

می 14, 2020

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید نمایش
راضی بودی؟

فکر می‌کنم حتی اگر سری به کره‌ی مریخ هم بزنیم افرادی هستند که برای سرعت کارهای روزانه آشپزخانه خود، از ماشین ظرفشویی استفاده کنند. اما حتما شکل ظاهری ماشین ظرفشویی آن‌ها متفاوت از ما خواهد بود.

ماشین‌های ظرفشویی‌ از جمله ابزارها یا دستگاه‌هایی هستند که در سال‌های اخیر بخاطر برق انداختن ظروف، صرفه جویی در مصرف آب، سرعت در کارهای روزانه استقبال زیادی از آن‌ها شد.
اگر در ماشین ظرفشویی خود، برنامه شست و شو‌ را بدرستی انتخاب کنید، به بالا رفتن کیفیت شستشو و جلوگیری از آسیب رسیدن به ظروف خود کمک می‌کنید.  بسیاری از افراد حتی با داشتن مدل‌های بالای ظرفشویی، همیشه برای شستن ظروف کثیف خود، از یک برنامه شستشو ثابت استفاده می‌کنند و گاهی از این موضوع ناراحت هستند که چرا ظروف آن‌ها بدرستی تمیز نمی‌شود. اما بهتر است بدانید که این مشکل گاهی از انتخاب برنامه نامناسب برای شسشتو یا کیفیت مواد شوینده و حتی چیدمان نادرست ظروف شما پدید می‌آید.در انتها نیز پیشنهاد می‌کنیم مقاله نحوه صحیح چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی را مطالعه کنید.
پس با وقت گذاشتن برای مطالعه این مقاله، بیایید با برنامه‌های شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی خود، بیشتر آشنا شوید تا بتوانید به بالاترین کیفیت شستشو در ماشین ظرفشویی خود دست پیدا کنید.

برنامه های اصلی شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم مدل‌های مآموزش کارکرد ماشین ظرفشویی ال جی !ختلف ماشین ظرفشویی ال جی دارای برنامه‌های شستشوی متنوعی هستند، اما گاهی با داشتن برنامه‌های متنوع از یک برنامه خاص استفاده می‌کنیم. که در واقع با اینکار خود را از امکانات پیشرفته محروم کردیم و هزینه‌ای که برای خرید ظرفشویی دادیم حیف شده! پس بهتر است یادگیری را شروع کنیم و چند مورد برنامه‌های موجود در ماشین ظرفشویی‌ها را بررسی کنیم.
 
 

1.  برنامه Quick & dry در ماشین ظرفشویی ال جی چه کاربردی دارد؟

زمان این برنامه 59 دقیقه می‌باشد و برای ظروف با چربی کمتر مناسب است.  آبگیری در pre wash، شستشو اصلی، آبکشی و خنک سازی بعد از خشک کن (cool dry) در این برنامه استفاده می‌شود. در صورتی که ظروف چرب همان لحظه چیده و شسته شود می‌توان از این برنامه استفاده کرد. هیچ یک از برنامه‌های جانبی در این برنامه فعال نمی‌شود. البته بیاد داشته باشید که بستگی به نوع ظروف و مواد شوینده ممکن است ظروف در این برنامه کامل خشک نشوند.

آموزش کارکرد ماشین ظرفشویی ال جی !

2. در ماشین ظرفشویی ال جی از برنامه Quick چه زمانی استفاده می‌شود؟

این برنامه برای ظروفی که خیلی کثیف نیستند توصیه می‌شود .برنامه Quick شستشو را در 29 دقیقه انجام می‌دهد. در این برنامه شستشو کلیدهای جانبی rinse و spray  عمل نمی‌کند. این برنامه دارای یک دور شستشو، 2 دورآبکشی و فاقد خشک کن می‌باشد. پس در این برنامه ظروف کامل خشک نمی‌شود و درآخر خنک سازی (cool dry) فعال می‌شود.

3. برنامه Eco یا شستشوی اقتصادی در ماشین ظرفشویی ال جی

از برنامه Eco به عنوان شستشوی اقتصادی (صرفه جویی در مصرف آب و برق) نام برده می‌شود. دراین برنامه میزان کار المنت در دستگاه پایین می‌باشد .براین اساس درمصرف برق و آب صرفه جویی می‌شود ولی مدت زمان کار دستگاه بالا می‌رود. البته لازم بذکر است که در این برنامه کلید spray عمل نمی‌کند. این برنامه دارای یک دور پیش شستشو، یک دور شستشو اصلی، دو دور آبکشی و دارای خشک کن می‌باشد. این برنامه خنک سازی بعد از خشک کن را ندارد. 
نکته آخر در این برنامه این است که با انتخاب برنامه‌های تکمیلی زمان شستشو می‌تواند کم یا زیاد شود.
نحوه استفاده ماشین ظرفشویی ال جی

4.از برنامه Auto یا شسشتوی خودکار در ماشین ظرفشویی ال جی چه زمانی استفاده می‌شود؟

برنامه Auto  یا شستشوی خودکار برای ظروف نسبتا چرب استفاده می‌شود. در این برنامه از ابتدای زمان شستشو پیغام F در نمایشگر ظاهر می‌شود. پیغام F در ماشین ظرفشویی ال جی یک عملکرد طبیعی می‌باشد، که بر اساس چرب بودن ظروف، زمان و دمای آب برای شستشو مشخص می‌شود و امکان دارد این عملکرد در ظرفشویی چند دقیقه زمان ببرد.
جهت سنجش میزان کثیفی، توسط سنسور تشخیص چربی و بعد از تشخیص چربی، همانطور که بیان کردیم زمان شستشو مشخص می‌شود.
نسبتا این برنامه طولانی مدت می‌باشد. در این برنامه نمی‌توان شدت فشار آب آبفشان‌ها را تغییر داد و کلید spray غیر فعال می‌باشد. در آخر خنک سازی یا همان cool dry فعال می‌شود.

5. برنامه Care در ماشین ظرفشویی ال جی چه کاربردی دارد؟

این برنامه ترجیحا شستشوی ملایم برای ظروف کریستال را انجام می‌دهد و در صورتی که بر روی بلور، پیرکس و کریستال خط و خش ایجاد گردد، می‌توان از این برنامه استفاده کرد. دقت داشته باشید که تمام برنامه‌های تکمیلی را می توان در این برنامه استفاده کنید. این برنامه جزء برنامه‌های بخارشو می‌باشد. بخار حین شستشو اصلی اسپری می‌شود. این برنامه دارای یک دور پیش شستشو و یک دور شستشو اصلی، همراه با بخار و 2 دور آبکشی و دارای خشک کن می‌باشد. و در آخر خنک سازی فعال می‌شود. با انتخاب برنامه‌های تکمیلی، زمان شستشو می‌تواند زیاد یا کم شود.
آموزش کارکرد ماشین ظرفشویی ال جی !

6. برنامه Spray dual یا شسشتوی دوگانه با بخار در ماشین ظرفشویی ال جی 

دراین برنامه فشار آب فشان‌ها متوسط می‌باشد و در صورت تمایل با کلید  spray میتوان فشار آبفشان‌ها را نیز تغییر داد. در این برنامه نشانگر Half load به صورت پیش فرض روشن می‌باشد، ولی هر دو سبد را شستشو می‌دهد . در این برنامه پیش فرض فشار آب آبفشان‌ها در حالت متوسط می‌باشد. البته شما می‌توانید از برنامه‌های تکمیلی در این برنامه استفاده کنید. در این برنامه یک دور پیش شستشو و یک دور شستشو اصلی همراه با بخار و سه دور آبکشی و خشک کن می‌باشد. در آخر خنک سازی (cool dry) فعال می‌شود.

7. در ماشین ظرفشویی ال جی از برنامه Power چه زمانی استفاده می‌شود؟

شستشوی قدرتمند این برنامه مناسب ظروف خیلی کثیف می‌باشد. در برنامه‌های تکمیلی کلید spray و  half loudفعال نمی‌شوند. در این برنامه یک دور پیش شستشو و یک دور شستشوی اصلی همراه با بخار و سه دور آبکشی و خشک کن می‌باشد. در آخر خنک سازی (cool dry) فعال می‌شود. 
آموزش کارکرد ماشین ظرفشویی ال جی !

برنامه‌های تکمیلی قابل استفاده در ماشین ظرفشویی ال جی

1. برنامه تکمیلی آبکشی یا Rinse در ماشین ظرفشویی ال جی

این دکمه جهت انتخاب آبکشی اضافی یا آبکشی با آب داغ می‌باشد. اگر می‌خواهید میزان آبکشی یک مرحله بیشتر شود یا دمای آبکشی آخر، با آب داغ که تا 80 درجه می‌رسد امکان پذیر باشد، از این برنامه استفاده کنید . برنامه  Rinse +و برنامه Extra hot  توسط این دکمه انتخاب می‌شود .

2. برنامه قفل کودک یا CHILD LOCK در ماشین ظرفشویی ال جی 

برای پیشگیری از تغییر تنظیمات، با این کلید می‌توانید تمامی کلید‌های دستگاه را قفل کرده و یا آزاد کنید. حتما دقت داشته باشید که برای فعال شدن قفل کودک باید دستگاه در حین کار باشد و کلید child lock را به مدت 3 ثانیه فشار دهید. با انتخاب این دکمه تمامی عملکردها به غیر از دکمه‌های قفل کودک و  power(روشن و خاموش کردن دستگاه) غیر فعال می‌گردد.
خاموش شدن دستگاه یا از برق کشیدن دستگاه باعث غیر فعال شدن این عملکرد نمی‌شود. باید دستگاه روشن شود و با نگه داشتن کلید child lock قفل کودک را غیر فعال کرد تا بتوان به دستگاه برنامه شستشو داد. زمانی که نمی‌توانید برنامه انتخاب کنید ابتدا، باز بودن درب و سپس قفل کودک را چک نماید.

آموزش کارکرد ماشین ظرفشویی ال جی !

3. برنامه تکمیلی اسپری یا SPRAY در ماشین ظرفشویی ال جی

این برنامه انتخابی با هر بار فشار دکمه، میزان تزریق آب آبفشان‌ها را به طور مرحله‌ای به قوی، متوسط و کم تغییر می‌دهد.

4. شستشو با نصف ظرفیت یا Half load در ماشین ظرفشویی ال جی

در صورت کمبودن ظروف و برای صرفه جویی در مصرف انرژی می‌توانید با برنامه Half load فقط یکی از سبدها را برای شستوی ظروف انتخاب نمایید.
بعد از انتخاب برنامه شستشو با استفاده از کلید half loud می‌توانید سبد بالا یا سبد پایین را انتخاب نمایید. اگر این کلید را انتخاب نکنید، ماشین بطور خودکار هر دو سبد را شستشو می‌دهد.

5. برنامه UV در ماشین ظرفشویی ال جی چه کاربردی دارد؟

این برنامه جهت از بین بردن کلیه باکتری‌های احتمالی موجود در ظروف بکار برده می‌شود .رطوبت موجود در کابین‌، مکان مناسبی جهت رشد باکتری‌ها می‌باشد .پس از پایان مرحله خشک کن، مرحله ضد عفونی با استفاده از لامپ UV انجام می‌شود.
دراین لحظه، کد ST در صفحه نمایش نمایان می‌شود .وقتی در ماشین ظرفشویی را باز می‌کنید، لامپ UV خاموش می‌شود. این برنامه تا 4 ساعت بطول می‌کشد و به مدت 25 دقیقه فعال و 95 دقیقه خاموش می‌شود .
به این نکته دقت کنید که عملکرد uv قبل از بستن درب و شروع کار دستگاه باید انتخاب شود .
نحوه استفاده ماشین ظرفشویی ال جی

6. کاربرد Delay start در ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟ 

این برنامه شروع کار دستگاه  را بین 1 تا 19 ساعت می‌تواند به تاخیر بیندازد. بعد از انتخاب برنامه شستشو با کلید
delay start  ساعت مورد نظر را انتخاب کرده و سپس درب دستگاه را می‌بندید، زمان به صورت معکوس کم می‌شود و بعد از اتمام زمان، دستگاه شروع به کار می‌کند.
بعضی از افراد این کلید را با کلید استارت شروع به کار اشتباه می‌گیرند و یا تصور می‌کنند با این کلید می‌توانند به دستگاه زمان شستشو بدهند

نکته آخر

ما با این مقاله سعی داشتیم تا شما به خوبی با برنامه‌های ماشین ظرفشویی خود آشنا شوید. اگر فکر می‌کنید برنامه‌ای را خوب یاد نگرفته‌اید یا درباره‌ی آن سوالی از ما دارید، حتما سوال‌هایتان را در قسمت نظرات همین مقاله برای ما بنویسید.
فراموش نکنید که نگهداری و رسیدگی به محصول، ساده‌ترین راه برای یک عمر استفاده راحت از آن دستگاه خواهد بود. به همین دلیل سرویس دوره ای و چکاب محصول خود را هر 6 ماه یکبار توسط تکنسین‌های متخصص تعمیرکار جدی بگیرید.
در انتها اگر ماشین ظرفشویی ال جی شما مشکلی در اجرای برنامه‌های خود دارد، یا درستی کار نمی‌کند، لازم است اول سری به قسمت مقاله تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی بزنید و درنهایت اگر مشکل برطرف نشد از تعمیرکار متخصص و معتمد کمک بخواهید. همکاران ما در تعمیرکار، با تجربه و تخصص بالا، آماده حل مشکلات ماشین ظرفشویی شما هستند. برای مشاوره بیشتر از طریق لینک زیر می‌توانید به ما اطلاع دهید.
همچنین اگر مشکل یا سوالی در این رابطه داشتید، خوشحال می‌شویم آن را در نظرات برای ما بنویسید تا به شما کمک کنیم.
آموزش کارکرد ماشین ظرفشویی ال جی !
 

درج دیدگاه